Młodzież: mecze niedzielne

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Juniorzy starsi po wpadce z Beniaminkiem tym razem odesłali z kwitkiem inną drużynę radomską, Broń, wygrywając 7-0. Jeszcze wyższe zwycięstwo odniosły Młode Wilki 2002, które wygrały 14-1 w Wesołej. Ich o rok młodsi koledzy, mimo zaciętej pogoni i 3 goli w końcówce, ulegli 4-5 Polonii. Legia 2000 wygrała 5-0 z Żyrardowianką, żaś w ostatnim niedzielnym meczu trampkarze z rocznika 1998 pokonali na wyjeździe 2-0 Drukarza.

Legia 94/5 7-0 Broń Radom 94/5
1-0 4 min. Bartłomiej Kalinkowski (as. Kamil Rozmus, po stałym fragmencie gry)
2-0 22 min. Kamil Dankowski (as. Mateusz Zawal, po stałym fragmencie gry)
3-0 33 min. Daniel Rosiński (dob. strz. Mateusza Janusiewicza)
4-0 57 min. Mateusz Zawal (głową (as. Mateusz Janusiewicz po stałym fragmencie gry)
5-0 66 min. Jakub Arak (as. Jan Grzesik)
6-0 75 min. Robert Śmigielski (as. Kamil Dmowski)
7-0 90 min. Patryk Sokołowski (as. Rafał Parobczyk)

Legia: Haluch - Grzesik, Dankowski (46' Fabiszewski), Zawal, Rozmus - Bojek (46' Arak), Sokołowski, Kalinkowski (56' Dmowski), Janusiewicz (67' Piórkowski), Parobczyk - Rosiński (56' Śmigielski)

Drukarz 98 0-2(0-0) Legia 98 Zdjęcia z meczu
0-1 44 min. Szymon Urbaniak (as. Mateusz Leleno)
0-2 58 min. Mateusz Leleno b.a.

Legia: Brylewski (36' Ceran) - Majewski (36' Ławcewicz), Potrzebowski, Ostrowski, Wiszorowski (36' Hołownia) - Leleno, Żyro (36' Faliszewski), Dara, Wojtkowski, Stec - Urbaniak

Legia 00 5-0 (1-0) Żyrardowianka 00
1-0 10 min. Nikodem Zawistowski (as. Paweł Barzyc)
2-0 23 min. Mikołaj Neuman (as. Piotr Goljasz)
3-0 36 min. Paweł Barzyc (as. Mikołaj Neuman)
4-0 44 min. Mikołaj Neuman (as. Piotr Zieliński)
5-0 46 min. Piotr Zieliński (as. Mikołaj Neuman)

Legia - I połowa: Białoruski - N.Zawistowski, Borychowski, Gładysz - Kucharek (17' M. Zawistowski) - Fischer (20' Kisielewicz), Struzik (22' Goljasz), Neuman - Barzyc (25' Blok)
Legia - II połowa: : Warszawski - N. Zawistowski (46' Kisielewicz), Borychowski, Cichocki - Goljasz (39' Fischer, 55' Neuman), Kucharek (45' N. Zawistowski), Barzyc (45' Blok, 56' Barzyc, Zieliński (50' Goljasz) - Neuman (45' Struzik).

KS Wesoła 02 1-14 Legia 02
0-1 6 min. Aleksander Stawiarz (as. Maciej Zambrzycki)
0-2 8 min. Patryk Peda b.a.
0-3 11 min. Aleksander Stawiarz (as. Maciej Zambrzycki)
0-4 12 min. Maciej Zambrzycki (as. Aleksander Stawiarz)
0-5 19 min. Michał Janowicz (as. Grzegorz Skrzos)
0-6 21 min. Maciej Kruszewski (as. Jacek Kowalski)
1-6 25 min.
1-7 34 min. Franciszek Majewski (as. Maciej Zambrzycki)
1-8 38 min. Aleksander Stawiarz (as. Franciszek Majewski)
1-9 45 min. Aleksander Stawiarz (as. Kornel Toczyski)
1-10 47 min. Grzegorz Skrzos (as. Michał Janowicz)
1-11 54 min. Grzegorz Skrzos (as. Michał Janowicz)
1-12 56 min. Maciej Kruszewski b.a.
1-13 57 min. Michał Janowicz (as. Jakub Dorosz)
1-14 59 min. Maciej Kruszewski b.a.

Legia: Skiba - Peda, Rudnicki - Zambrzycki, Majewski, Toczyski - Stawiarz oraz: Tobiasz - Kruszewski, Dorosz, Skrzos, Łyś, Kowalski, Janowicz

Polonia 03 5-4 Legia 03
1-0 Adrian Bielka (as. Krzystof Koton)
1-1 Ernest Kozłowski
2-1 Jakub Wyszkowski (as. Adrian Bielka)
3-1 Krzysztof Koton (as. Kacper Raczyński)
4-1 Michał Butkiewicz
5-1 47 min. Jakub Wyszkowski (as. Dawid Keller)
5-2 53 min. Marcel Ślusarczyk b.a.
5-3 55 min. Jakub Kowalski b.a.
5-4 57 min. Bartek Ślendak b.a.

Legia: Kazana, Kurzajewski - Arak, Balcerak, Hoduń, Kowalski, Kozłowski, Petsch, Potaczała, Randak, Szewczyk, Ślendak, Ślusarczyk, Wilk, Wysocki

Młode Wilki 2003 rozegrały swój pierwszy mecz ligowy w sezonie. Drużyna miała w założeniu grać mocnym pressingiem i wychodzić na pozycje na skrzydłach po przechwycie, tymczasem zadania legionistów wykonywali... gracze "Czarnych Koszul". Legioniści długimi okresami, mimo zaciętej walki, grali bez wystarczającej wiary we własne umiejętności i konsekwencji w obronie i kryciu, czego efektem tylko jeden zdobyty gol (autorstwa Ernesta Kozłowskiego) w pierwszych 3 kwartach. Na skutek tego grający poukładany spokojny futbol poloniści objęli na początku IV kwarty aż 4-bramkowe prowadzenie. Obraz gry zmieniła ładna indywidualna akcja Marcela Ślusarczyka, który okiwał 3 obrońców i strzałem pod poprzeczkę zdobył drugiego gola dla Legii. Zdobyta bramka podziałała mobilizująco na Młode Wilki, które nagle przypomniały sobie o pressingu, a dzięki konsekwencji w odbiorze i wyraźnemu zakłopotaniu gospodarzy zdobyli szybko kolejnego gola. Kiedy na 5-4 strzelił po ładnym uderzeniu z dystansu Bartek Ślendak, emocje na boisku i na trybunach zaczęły rosnąć jeszcze bardziej. Mimo jeszcze jednej dobrej okazji, atakującym w końcówce legionistom nie udało się jednak doprowadzić do remisu.

Młode Wilki 2000 wygrały 5-0 z Żyrardowianką - fot. H. Fischer / legia2000kp.futbolowo.pl