Młodzież: mecze środowe i czwartkowe

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Wszystkie cztery drużyny Legii grające w środę wygrały swoje mecze ligowe. Najbardziej zacięte spotkanie odbyło się w kategorii U-13 w Brwinowie, gdzie legioniści zapewnili sobie komplet punktów dopiero w ostatniej minucie gry. Juniorzy młodsi wygrali aż 6-0 z Pogonią Siedlce, zaś w meczach rozegranych przy Blokowej Młode Wilki 98 pokonały 8-0 Borutę Kuczbork, a ich rok młodsi koledzy pokonali MKS Ciechanów aż 10-0. CWKS Legia 2003 pokonał 12-5 Hutnika Warszawa.

Legia 96/7 6-0 (2-0) Pogoń Siedlce 96/7
1-0 21 min. Grzegorz Tomasiewicz (as. Michał Suchanek)
2-0 32 min. Arkadiusz Najemski (as. Eryk Rakowski)
3-0 47 min. Kamil Anczewski (as. Grzegorz Tomasiewicz)
4-0 58 min. Sylwester Szymański (as. Robert Bartczak)
5-0 70 min. Kamil Anczewski (as. Grzegorz Tomasiewicz)
6-0 75 min. Sylwester Szymański (as. Robert Bartczak)

Legia: Leleń - Suchanek, Wieteska [97], Najemski, Witkowski [97] - Szczepański, Tomasiewicz, Rakowski (50' Kochański), Bartczak, Szymański, Anczewski

Legioniści rozegrali dziś pierwsze z trzech zaległych spotkań, pewnie wygrywając z 5. w tabeli siedlecką Pogonią. Goście zaprezentowali stosunkowo defensywne ustawienie, skupiając się na zabezpieczeniu własnej bramki i próbując parokrotnie wykorzystać nadarzające się parokrotnie okazje do szybkiego ataku. Obrona Legii grała jednak bardzo pewnie i zapobiegła utracie jakiejkolwiek bramki; do tego, mimo zaciętej obrony siedlczan i zaledwie 1 gracza z pola na ławce rezerwowych, juniorzy Legii zdołali aż sześciokrotnie skutecznie wykończyć swoje akcje. Po 7 rozegranych meczach podopieczni Bernarda Kapuścińskiego mają na koncie komplet 21 punktów.

Legia 98 8-0 (3-0) Boruta Kuczbork 98/9 Zdjęcia z meczu
1-0 7 min. Szymon Urbaniak b.a.
2-0 9 min. Szymon Urbaniak (as. Mateusz Dara)
3-0 19 min. Marcel Stec (as. Kamil Wojtkowski)
4-0 39 min. Grzegorz Aftyka (as. Kamil Wojtkowski)
5-0 42’ min. Kamil Wojtkowski (as. Grzegorz Aftyka)
6-0 50’ min. Kamil Wojtkowski (rzut karny po faulu na Grzegorzu Aftyce)
7-0 55 min. Grzegorz Aftyka (as. Kacper Orłowski)
8-0 70 min. Kamil Wojtkowski (as. Adrian Małachowski)

Strzały (celne): Legia 28 (18) - Boruta 1 (0)

Legia: Brylewski - Majewski, Żyro (46' Orłowski), Ostrowski (36' Iwański), Hołownia (36' S. Ławcewicz) - Stec (46' Dikof), Małachowski, Leleno (36' Waniek), Dara, Wojtkowski - Urbaniak (36' Aftyka)

Bardzo pewne zwycięstwo Młodych Wilków 98. Niestety, przeciwnik nie bardzo był w stanie, mimo najszczerszych chęci i dużego zaangażowania, choćby zabezpieczyć dostępu do swojej bramki. Stąd, już po 10 minutach dwa gole na koncie miał Szymon Urbaniak. Potem w roli strzelca wręczali go inni koledzy, z Kamilem Wojtkowskim na czele. Po serii dwójkowych akcji tego drugiego z Grzegorzem Aftyką, padło kilka kolejnych goli. Warto odnotować również ładne otwierające podania Kacpra Orłowskiego (powracającego do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją) i Adriana Małachowskiego w ostatnim kwadransie meczu. Było też niestety widać, że Młodym Wilkom ciężko się skoncentrować w pełni przy przeciwniku, który - z całym szacunkiem do ambitnego zespołu z północnego Mazowsza - nawet z przeszkadzaniem miał pewne problemy.

Legia 99 10-0 (3-0) MKS Ciechan Ciechanów Zdjęcia z meczu
1-0 14 min. Bartosz Rymek (as. Oskar Wojtysiak)
2-0 25 min. Emil Możdżonek b.a.
3-0 33 min. Oskar Wojtysiak (rzut karny po faulu na Bartoszu Olszewskim)
4-0 37 min. Rafał Kazubek (as. Bartłomiej Faliszewski)
5-0 51 min. Michał Malesa (as. Mateusz Olejarka)
6-0 58 min. Bartek Rymek (as. Michał Malesa)
7-0 60 min. Eryk Agnyziak b.a.
8-0 66 min. Rafał Kazubek (as. Emil Możdżonek)
9-0 69 min. Emil Możdżonek (as. Rafał Kazubek)
10-0 70+1 min. Jakub Knap (b.a., po ind. rajdzie)

Strzały (celne): Legia 23 (16) - MKS 4 (3)

Legia: Śmigielski (36' Wróblewski) - Zajączkowski, Rybak (36' Malesa), Janicki, Knap - Wojtysiak (36' Kazubek), Staśkiewicz (36' Agnyziak), Możdżonek (Kpt), Faliszewski, Olszewski (36' Olejarka) - Rymek

Kolejny udany mecz legionistów. Choć pierwsze kroki na pełnowymiarowym boisku, do tego tym razem z nieskoszoną, wysoką trawą, są dla podopiecznych Goncalo Feio niełatwe, tym razem legioniści jednak po raz kolejny zupełnie zdominowali swoich przeciwników, którzy tylko dwukrotnie poważnie zagrozili naszej bramce, za sprawą Konrada Podgórskiego i zdecydowanie najaktywniejszego w drużynie gości Doriana Kurka. Zdecydowanie więcej dobrego można powiedzieć o grze legionistów, którzy ładnie oskrzydlali drużynę z Ciechanowa, raz po raz ekspediując piłkę w pole karne MKS. Warto wyróżnić również ładne asysty Oskara Wojtysiaka i Michała Malesy oraz filmową akcję Kuby Knapa, który w doliczonym czasie po rajdzie przez pół boiska ustalił wynik meczu.

Naprzód Brwinów 00/01 1-2 (1-1) Legia 00
0-1 7 min. Paweł Barzyc b.a. (z dystansu)
1-1 30 min. Oskar Trzciński (rzut karny)
1-2 60 min. Paweł Barzyc (as. Nikodem Zawistowski)

Legia - I połowa: Białoruski - N. Zawistowski, Borychowski, Cichocki - Kucharek, Zaborowski, Barzyc, Goljasz (18' Struzik)- Neuman, oraz II połowa: Warszawski - N. Zawistowski, Zaborowski, Gładysz - M. Zawistowski (39' Kisielewicz, 49' Blok, 58' M. Zawistowski), Kucharek, Barzyc, Struzik (48-54' Zieliński) - Neuman

Za Młodymi Wilkami 2000 kolejny niełatwy pojedynek w Warszawskiej Lidze Młodzików, Naprzodem Brwinów. Wprawdzie nasi gracze szybko zdobyli prowadzenie, potem było jednak nieco gorzej. Po dość słabej w wykonaniu legionistów pierwszej połowie, zakończonej remisem 1-1, szkoleniowiec miał do Młodych Wilków spore pretensje o niewystarczające zaangażowanie w grę. Po przerwie było już lepiej, ale gospodarze dość dobrze zabezpieczali dostęp do swojej bramki. Niepewność trwała do ostatniej minuty meczu, kiedy to po podaniu Nikodema Zawistowskiego wynik ustalił Paweł Barzyc.

CWKS Legia 03 12-5 (2-1,3-0,2-2,5-2) Hutnik Warszawa 03
0-1 6 min. Jan Jezierski (dob. strz. Gracjana Grota)
1-1 10 min. Krzysztof Wiater b.a.
2-1 13 min. Dawid Papazjan b.a.
3-1 19 min. Filip Grygorczuk (as. Dawid Papazjan)
4-1 24 min. Filip Grygorczuk (as. Dawid Papazjan)
5-1 26 min. Alan Długołęcki (rzut wolny)
6-1 36 min. Kacper Polak (as. Krzysztof Wiater)
7-1 38 min. Dawid Papazjan b.a.
7-2 42 min. Gracjan Grot b.a.
7-3 44 min. Gracjan Grot b.a.
8-3 46 min. Krzysztof Wiater b.a. (z dystansu)
9-3 47 min. Antoni Pawlak (as. Dawid Papazjan)
10-3 51 min. Dawid Papazjan (as. Antoni Sidor)
11-3 53 min. Krzysztof Wiater b.a. (z dystansu)
12-3 56 min. Dawid Papazjan (karny po faulu na Patryku Rozbiewskim)
12-4 57 min. Jan Jezierski (as. Gracjan Grot)
12-5 60 min. Gracjan Grot (as. Łukasz Zawada)

Strzały (celne): CWKS Legia 40 (27) - Hutnik 28 (18)

CWKS Legia: Kawalski - Pawlak (Żyterski), Długołęcki - Sidor, Wolski, Abbassi - Rozbiewski (Pałac) oraz: Marnik - Grygorczuk, Wójcik - Papazjan, Wiater, Marczuk - Polak

Drużyna orlików CWKS Legia rozegrała kolejny sparing, tym razem z zespołem Hutnika. Legioniści rozpoczęli spotkanie nie najlepiej, dając gościom dojść do kilku dogodnych sytuacji, z których jedna została zamieniona na gola. Potem było już znacznie lepiej, a podopieczni Łukasza Winka zdobywając 7 goli z rzędu praktycznie rozstrzygnęli kwestię zwycięstwa. Gra tylko momentami mogła jednak zadowalać w pełni. W porównaniu do bardzo dobrego meczu z Ursusem, zabrakło nieco konsekwencji w defensywie, zbyt dużo akcji opierało się jedynie na umiejętnościach indywidualnych kilku graczy, nie zawsze zaś gra miała charakter kombinacyjny, szwankowało również nieco utrzymanie się przy piłce. Warto za to odnotować kilka bardzo ładnych i udanych uderzeń z dystansu w wykonaniu Krzysia Wiatra, Dawida Papazjana i (z rzutu wolnego) Alana Długołęckiego. W drużynie Hutnika zdecydowanie największe zagrożenie dla bramki strzeżonej przez Piotra Kawalskiego i Dominika Marnika stwarzał rosły Gracjan Grot, który miał udział praktycznie przy wszystkich bramkach zdobytych przez HKS.
Przez najbliższy tydzień legioniści będą mieli nieco więcej odpoczynku, a za tydzień zmierzą się najprawdopodobniej z UKS GOSiR Stare Babice, liderem jednej z lig okręgowych orlików.

Młode Wilki 2000 po dramatycznym meczu wygrały 2-1 w Brwinowie - fot. H. Fischer/legia2000kp.futbolowo.pl