Daniel Łukasik - fot. turi / Legionisci.com

Polska 4-1 Rumunia. Gol Łukasika

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski wygrała 4-1 z Rumunią w rozegranym w Hiszpanii meczu sparingowym. Wynik został ustalony w pierwszej połowie. W pierwszym składzie na boisku pojawili się Jakub Wawrzyniak, Artur Jędrzejczyk i Daniel Łukasik. Po przerwie w barwach Polski zagrali też Michał Kucharczyk i Dominik Furman.

Biało-czerwoni na prowadzenie wyszli w 15. minucie po golu Szymona Pawłowskiego. Gracz Zagłębia Lubin nie dał sobie odebrać piłki w polu karnym i precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania. Niespełna trzy minuty później Rumuni powinni wyrównać. Błąd popełnił polski bramkarz Jakub Słowik. Jednak Chitu przestrzelił, mając przed sobą pustą bramkę.

W 24. minucie było już 2-0 dla Polski. Po szybkiej kontrze piłka trafiła w pole karne pod nogi Pawła Wszołka. Ten dostrzegł niepilnowanego Łukasza Teodorczyka. Napastnik Polonii Warszawa bez problemu pokonał bramkarza Rumunii. Niespełna 180 sekund później Polacy cieszyli się z kolejnego gola. Dobrą akcję lewym skrzydłem rozpoczął Jakub Wawrzyniak, który podał do Pawłowskiego, a ten dośrodkował w pole karne z okolicy linii końcowej. Piłka trafiła do Waldemara Soboty, który złożył się do strzału z woleja. Futbolówka po koźle trafiła w poprzeczkę, ale czujny był Teodorczyk, który z najbliższej odległości podwyższył na 3-0.

W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Łukasik. Legionista w polu karnym odebrał piłkę rywalom. W trudnej sytuacji młody piłkarz popisał się niekonwencjonalnym zagraniem i futbolówkę skierował do bramki po uderzeniu piętą.

Rumuni niezbyt często pojawiali się pod bramką Polaków. W 41. minucie zdołali jednak zdobyć bramkę. Prosty błąd popełnił Słowik, który zbyt słabo podawał piłkę do swoich obrońców. Wykorzystał to Gheorghe Grozav, który przejął futbolówkę i bez większych kłopotów wpisał się na listę strzelców.

Drugą połowę Rumuni rozpoczęli z sześcioma zmianami w składzie. Waldemar Fornalik zdecydował się zaś na dwie roszady. Po przerwie mecz się wyrównał i Polacy rzadziej dochodzili do groźnych sytuacji strzeleckich. W 67. minucie na boisku pojawił się piąty legionista - Dominik Furman. Rumuni ambitnie dążyli do odrabiania strat, ale stać ich było jedynie na trafienie piłką w poprzeczkę w 80. minucie.

Polska 4-1 (4-1) Rumunia
1-0 15. min. Szymon Pawłowski
2-0 24. min. Łukasz Teodorczyk
3-0 27. min. Łukasz Teodorczyk
4-0 33. min. Daniel Łukasik
4-1 41. min. Gheorghe Grozav

Polska: Jakub Słowik - Łukasz Broź, Artur Jędrzejczyk (46' Tomasz Jodłowiec), Piotr Celeban, Jakub Wawrzyniak - Paweł Wszołek (46' Michał Kucharczyk), Daniel Łukasik (67' Dominik Furman), Przemysław Kaźmierczak, Szymon Pawłowski (53' Tomasz Kupisz), Waldemar Sobota (85' Mariusz Stępiński) - Łukasz Teodorczyk

Rumunia: Silviu Lung (46' Cristian Bălgrădean) - Alexandru Mățel (46' Constantin Nica), Valerică Găman (46' Srgian Luchin), Dragoș Grigore, Alexandru Vlad - Aurelian Chițu, Dan Nistor (46' Mihai Răduț), Ionuț Neagu (46' Alexandru Mateiu), Gheorghe Grozav (46' Constantin Budescu), Nicolae Stanciu (46' Alexandru Maxim) - Marius Alexe (64' Denis Alibec)

sędziował: Pedro Jesús Pérez Montero (Hiszpania)