Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Hajduk Split na meczu z Dinamo Zagrzeb - fot. hajduk.hr
Hajduk Split na meczu z Dinamo Zagrzeb - fot. hajduk.hr
Środa, 18 września 2013 r. godz. 16:57

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

NSŚ: Derby Genui, Płowdiw i Hajduk - Dinamo

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W miniony weekend rozegrano w Europie kilka ciekawych kibicowsko meczów. W Genui odbyły się derby Sampdorii z FC Genua, w Bułgarii Botew Płowdiw podejmował lokalnego rywala - Lokomotiw, a w Chorwacji rozegrano najciekawszy mecz roku: Hajduk - Dinamo. "Delije" zaprezentowali kilka konkretnych opraw z okazji 50-lecia stadionu, na którym gra Crvena Zvezda.

Torcida zaprezentowała kartoniadę na całej trybunie za bramką, później w tym samym miejscu pokazana została choreografia z chorągiewek i niedużej sektorówki. Na dole sektora pojawiły się transparenty: "Hajduk Split", a później "Do ludila me vodis!" (Prowadzisz mnie do szaleństwa). Co to by były za derby bez sporej ilości pirotechniki? Torcida odpaliła kilkadziesiąt rac, z których część poleciała na bieżnię. Nie brakowało także konkretnych petard hukowych.

Bad Blue Boys, którzy cały czas mają na pieńku z działaczami, wypełnili sektor gości do ostatniego miejsca. Mieli ze sobą sporo flag, kilka flag na kiju oraz odpalili race, rzucając je oczywiście na bieżnię.

Na derbach Genui prezentację na trybunie za bramką przygotowała Sampdoria. Całość składała się z malowanego transparentu, promienistej kartoniady, sektorówki w barwach oraz pirotechniki (głównie strobo i race). Fani Genui, którzy zajęli miejsca za drugą bramką, zaprezentowali sektorówkę z datą powstania klubu, mieli flagi na kiju oraz przygotowali dwa pokazy pirotechniczne. Pierwszy z nich to świece dymne w barwach odpalone na całej szerokości trybuny. Później odpalili jeszcze sporą liczbę rac.

Botew Płowdiw dobrze przygotował się do derbowego meczu z Lokomotiwem. Przed spotkaniem gospodarze przeszli ulicami miasta na stadion, odpalając po drodze pirotechnikę. W trakcie spotkania zaprezentowali malowaną sektorówkę i transparent, odpalili sporo czarnych świec dymnych i pokazali kolejnych kilka mniejszych sektorówek. Goście mieli małe przejścia z policją już na stadionie. Lokomotiw rozciągnął malowaną sektorówkę i przygotował baloniadę.

Kibice Crvenej Zvezdy Belgrad, z okazji 50-lecia swojego stadionu - Maracany, przygotowali choreografię na meczu z Jagodiną. Cała trybuna przykryta została małymi flagami na kiju, a prezentację uzupełniała pirotechnika - race, strobo, petardy, później świece dymne. Warto dodać, że pirotechnika podczas tej choreografii odpalana była raz za razem i cała prezentacja trwała dobrych kilkanaście minut. Druga większa prezentacja (nie licząc flag na kiju i malowanych transparentów prezentowanych co kilka minut) to dwa sporych rozmiarów malowane transparenty oraz kartoniada plus pirotechnika. Trzecia oprawa to malowana sektorówka przedstawiająca stadion przed 50-cioma laty, malowany transparent oraz... jakżeby inaczej - pirotechnika dookoła sektorówki.

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Hajduk Split na meczu z Dinamo Zagrzeb:Dinamo Zagrzeb na wyjazdowym meczu z Hajdukiem Split:

Sampdoria Genua na derbach z FC Genuą:
Genua FC na derbach z Sampdorią:Botev Płowdiw na derbach z Lokomitiwem Płowdiw:Lokomotiw Płowdiw na derbach z Botevem:

Crvena Zvezda Belgrad na meczu z Jagodiną:APOEL Nikozja na wyjazdowym meczu z AEL-em Limassol:


AEL Limassol na meczu z APOEL-em Nikozja:Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!