Statystyki meczu z AZS-em

Legia miała lepszą skuteczność od AZS-u, ale słabo wypadła na tablicach. Nasz zespół trafił 43,8% rzutów z gry, w tym 39,1% (9/23) za 3 punkty, podczas gdy goście trafiali ze skutecznością 36,9%, w tym tylko 12,5% za 3 (2/16). Obie drużyny spudłowały po 8 rzutów wolnych, a na tablicach AZS zebrał 52 piłki, co wobec zaledwie 36 Legii robiło różnicę.

Nasi gracze wyjątkowo nie popełnili większej liczby strat i stracili tylko 10 piłek. Legioniści zdobyli aż 30 punktów (wobec 8 gości) po szybkim ataku, ale akcje drugiej szansy, związane m.in. ze zbiórkami w ataku, były po stronie torunian, którzy zdobyli w ten sposób 15 "oczek", przy zaledwie czterech naszej drużyny. Legia mimo wszystko prowadziła niemal przez cały mecz, a remis na tablicy pojawiał się tylko trzykrotnie.

Trenerzy starali się, by nasi koszykarze nie grali wiele dłużej niż 20 minut, pod kątem jutrzejszego spotkania. Najdłużej w naszej drużynie na boisku przebywał Paszkiewicz (26:59), niewiele krócej Zapert (25:20), Holnicki-Szulc (23:00), Podobas (22:42) i Świderski (21:42). Najkrócej na placu gry przebywał Bartek Ornoch (07:04). Przedwcześnie parkiet opuścić musieli Holnicki i Bojko (10:16 min. na boisku), którzy "spadli" za pięć przewinień.

Punkty w 5-minutowych przedziałach: 10-8, 25-17, 35-23, 42-35, 48-43, 57-54, 70-59, 82-67

Punkty po stratach: 26-9
Punkty spod kosza: 34-34
Punkty drugiej szansy: 4-15
Punkty po szybkim ataku: 30-8
Punkty zmienników: 47-30

Najwyższe prowadzenie: 19-1
Najwyższa seria punktowa: 12-0 (77-59) - 7-0 (54-54)