fot. Piotr Galas / Legionisci.com
REKLAMA

Statystyki meczu z Metalistem Charków

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu z Metalistem Charków piłkarze Legii Warszawa walczyli o kolejną wygraną i wyjście z grupy. Przed spotkaniem mało kto pamiętał, że ukraiński zespół do grupy L Ligi Europy losowany był z pierwszego koszyka. Czwartkowe wydarzenia na boisku pokazały jednak, że goście z Charkowa byli trudnym rywalem. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystki meczu z Ukraińcami.

meczowe statystykiLegia WarszawaMetalist Charków
gole2 (1+1)1 (1+0)
posiadanie piłki47%53%
strzały15 (8+7)7 (1+6)
strzały celne8 (5+3)3 (1+2)
rzuty wolne6 (3+3)2 (0+2)
rzuty rożne5 (4+1)5 (1+4)
faule19 (9+10)14 (3+11)
interwencje bramkarzy8 (2+6)9 (6+3)
spalone6 (6+0)4 (1+3)
słupki00
poprzeczki00
żółte kartki3 (1+2)4 (1+3)
czerwone kartki00


suma (1. połowa + 2. połowa)

W obecnym sezonie w europejskich pucharach Legia radzi sobie zaskakująco dobrze. Nie inaczej było podczas spotkania z Metalistem. "Wojskowi" zdominowali spotkanie, co potwierdza statystyka oddanych strzałów. Legioniści strzelali ponad dwa razy częściej (15 strzałów wobec 7 strzałów). Mieli też lepiej ustawione celowniki (8 celnych strzałów wobec 3 celnych strzałów). Niepokojący jest jednak fakt, że goście przez długi czas mieli na swoim koncie tylko jedno oddane uderzenie, a i tak zdobyli gola.


Wśród piłkarzy Legii najbardziej aktywny pod bramką rywali był Ondrej Duda. Słowak strzelał cztery razy. Groźny był także Marek Saganowski. Doświadczony snajper strzelał dwa razy. Po pierwszym uderzeniu zdobył gola. Drugi strzał instynktownie odbił bramkarz gości.


W czwartkowy wieczór legioniści twardo walczyli o wygraną. Wyraźnie widać to w statystykach fauli. Goście po pokojowej pierwszej połowie (3 faule) zagrali ostrzej w drugiej części spotkania (11 fauli).


Ciekawostką jest fakt, że najczęściej przepisy przekraczał Marek Saganowski. Zazwyczaj grę faulami przerywają piłkarze defensywy. "Sagan" po raz kolejny pokazał, że walczy o każdą piłkę. Stąd i pięć przewinień na jego koncie.


Na celowniku rywali znalazło się dziewięciu graczy Legii, którzy powstrzymywani byli w nieprzepisowy sposób. Pięciu z nich faulowanych było po dwa razy.


66 odbiorów i 57 strat zanotowali w czwartkowy wieczór piłkarze Legii. Akcje rywali najczęściej przerywali Ivica Vrdoljak, Inaki Astiz i Tomasz Jodłowiec. Trio w tym składzie zanotowało łącznie 33 odbiory.


W klasyfikacji strat prowadzi zaś Ondrej Duda. Młody gracz zanotował dziewięć strat. O jedną piłkę mniej stracił Michał Żyro.


fot. Tomek Janus / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.