REKLAMA

NSŚ: Finały krajowych pucharów (3)

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ostatnich dniach rozegrano kolejne finałowe spotkania krajowych pucharów - tym razem w Rumunii, Hiszpanii, Ukrainie, Austrii i Szwajcarii. Najciekawiej kibicowsko było na meczu FC Basel z FC Sion, ale i na pozostałych spotkaniach nie brakowało atrakcji ultras.

Fani FC Basel na swój stadion dotarli wspólnie maszerując z centrum miasta. Na trybunach zaprezentowali choreografię składającą się z malowanych transparentów, kartoników i świec dymnych. Na sektorze znajdującym się nad kibicami Sionu rozciągnęli tymczasem okazjonalną sektorówkę. Sion również zaprezentował się przyzwoicie - prezentując sektorówki, foliowy transparent, flagi na kiju oraz piro.

Na finale Pucharu Ukrainy pirotechnikę odpalali kibice zarówno Dynama Kijów, jak i Szachtara, chociaż biorąc pod uwagę liczby, znacznie więcej palili gospodarze. Finał Pucharu Austrii pomiędzy Red Bullem Salzburg a Austrią Wiedeń rozegrano w Klagenfurcie. Kibice Austrii odpalili skromne ilości rac, świec dymnych oraz zaprezentowali transparenty na dwóch kijach.

Finał Pucharu Rumunii rozegrano na stadionie Narodowym w Bukareszcie w obecności 38 tysięcy kibiców. Fani Univeritatei Cluj przyjechali (450 km) pociągiem specjalnym oraz autokarami. Na trybunach odpalili pirotechnikę, rzucając część rac na boisko. Kibice Steauy Bukareszt zbojkotowali spotkanie, jak czynią to od kilku miesięcy, od kiedy ich klub stracił prawa do herbu i nazwy. Na trybunach pojawili się jedynie piknikowi sympatycy klubu.

Finał Pucharu Hiszpanii rozegrano na Camp Nou. Fani Athletic Bilbao mieli do dyspozycji ponad 40 tysięcy biletów i w takiej właśnie liczbie pojawili się na trybunach, mimo 600 km odległości dzielącej oba miasta. Athletic odpalił skromne ilości pirotechniki oraz zaprezentował kartoniadę w połączeniu z sektorówką.

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Dynamo Kijów na finale Pucharu Ukrainy z Szachtarem Donieck:
Szachtar Donieck na finale Pucharu Ukrainy z Dynamo Kijów:


FC Basel na finale Pucharu Szwajcarii z Sionem:FC Sion na finale Pucharu Szwajcarii z FC Basel:

Athletic Bilbao na finale Pucharu Hiszpanii z Barceloną:
FC Barcelona na finale Pucharu Hiszpanii:


Universitatea Cluj na finale Pucharu Rumunii:
Austria Wiedeń na finaleu Pucharu Austrii w Klagenfurcie:


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.