#uwolnicMacka
REKLAMA

#‎UwolnicMacka - koszulki cegiełki

Grupy Kibicowskie - Wiadomość archiwalna

Chyba nikomu nie trzeba już tłumaczyć co przeżywa od ponad 3 lat jeden z naszych kolegów - związany z Legią od lat, zagorzały kibic z gatunku tych co daliby się pokroić za swój klub i barwy. Zawsze serdeczny, przyjacielski i pełen chęci niesienia pomocy każdemu kto jej potrzebuje, czy to na trybunach czy poza nimi. Maciej Dobrowolski ale na Łazienkowskiej po prostu - Maciek.

Już sam fakt, że nawet tzw. media głównego nurtu: od Polsatu, poprzez TVN, kończąc na TVP, od Onetu po Gazeta.pl, o tytułach prasowych już nie wspominając, wszystkie jak jeden mąż zadają pytanie za co i ile czasu ten chłopak siedzi w areszcie, świadczy o tym że sprawa jest nieczysta. Bezpodstawnie posądzony przez... nie będziemy rzucać inwektyw bo szkoda słów, na skutek kompletnie niezrozumiałej i irracjonalnej decyzji sądu dalej przebywa za murem. W maju minęły trzy lata od pamiętnego Euro 2012 o którym cały świat zdążył już zapomnieć i od hałaśliwej akcji policji i prokuratury która im więcej czasu upływa, tym bardziej wydaje się dęta i sprokurowana na ówczesne polityczne zamówienie. I co z tego skoro Maciek wciąż TAM, po niewłaściwej stronie muru.

W chwili obecnej cała kibicowska Polska, także ta którą trudno podejrzewać o jakiekolwiek sympatie do Legii, w geście solidarności wywiesza transparenty protestujące przeciw tzw. aresztowi wydobywczemu jaki dotknął naszego kolegę. Ba, płótna ze znamiennym "Uwolnić Maćka" zaczynają się pojawiać na stadionach Europy, jak choćby ostatnio w szwedzkim Malmoe czy na trybunach jednego z rosyjskich klubów. Jako kibice Legii ale przede wszystkim koledzy Maćka, w swoim i Jego imieniu, wszystkim ekipom serdecznie dziękujemy!

Czas upływa i nikt straconych lat naszemu koledze nie zwróci ale wierzymy, że wkrótce powitamy Maćka na Łazienkowskiej, gdzie z pewnością skieruje swe pierwsze kroki. I tu puenta. Po ponad trzech latach życia za kratami z pewnością liczyć się będzie każdy grosz. Maciek nigdy o niego nie dbał i nigdy nie miał go w nadmiarze. Dla Niego zawsze liczyła się Legia i jej dobro. Dlatego naszym obowiązkiem jest pokazać, że transparenty, hasła, okrzyki na Żylecie to nie puste słowa. 9 sierpnia gramy mecz z Wisłą Kraków. Na meczu tym, na Żylecie zawiśnie tylko jedna flaga. Właśnie ta, znana już Wam: "#UWOLNIC MACKA". Dodatkowo chcielibyśmy aby każdy z nas, kibiców z Żylety, miał w tym dniu na sobie koszulkę - cegiełkę z której cały dochód przeznaczony będzie na powrót Maćka do normalnego życia i oczywiście na Legię!

Również ci, którzy nie uczęszczają na najgłośniejszą trybunę na Łazienkowskiej, być może żyją gdzieś z daleka od Warszawy, a nawet nie są kibicami Legii ale solidaryzują się z naszym kolegą i protestują przeciw skandalicznym decyzjom sądu opartym na groteskowych bajkach opowiadanych przez niewiarygodną "hannę", mogą ją nabyć w WERSJI BIAŁO-CZERWONEJ zamiast barw klubu z Warszawy i traktować tę koszulkę jako swój sprzeciw wobec (nie)sprawiedliwości panującej w tym kraju! Dziś Maciek, jutro może to spotkać każdego kibica od Szczecina po Białystok czy Lublin i od Trójmiasta po Przemyśl czy Wałbrzych! I tylko razem, jako polscy kibice, solidarnie możemy pokazać, że nie ma zgody na takie traktowanie ludzi!

Koszulka firmy B&C (ta sama, którą nabywaliście na finał Pucharu Polski w Warszawie i przy okazji chyba najlepsza gatunkowo z tzw. reklamowych gotowców). Nadruk - sitodruk.

Zapisy na ODBIORY OSOBISTE na Forum Kibiców. Odbiory osobiste możliwe też po zgłoszeniu na poniższego maila z zaznaczeniem tej opcji!
Wysyłka: z danymi teleadresowymi do niej i zaznaczeniem czy wersja LEGIJNA czy NARODOWA (biało-czerwona): uwolnicmacka@gmail.com. Koszt dla jednej sztuki, list priorytetowy - zgodny z cennikiem Poczty Polskiej - 5,50 zł, 2-3 sztuki - 11 zł, powyżej 3 sztuk - paczka pocztowa priorytetowa - 13 zł

CENA KOSZULKI: 30 zł

rozmiarówka:

fot. Grupy Kibicowskie

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.