REKLAMA

NSŚ: Derby Helsinek, Gnjilane i Dinamo - Hajduk

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ostatnich dniach najważniejszą informacją w kibicowskiej Europie było pozwolenie na powrót po sześciu latach przerwy grup ultras na Parc Des Princes. Przypomnijmy, że ultrasi PSG dostali zakaz wchodzenia na stadion w sierpniu 2010 roku, kiedy to podczas starć zginął jeden z przedstawicieli Boulogne Boys. Na razie nie wiadomo czy i jak szybko uda się odbudować dawny klimat.

Najciekawsze kibicowsko spotkanie w Chorwacji pomiędzy Dinamo a Hajdukiem tym razem było o wiele bardziej interesujące, bowiem BBB wrócili na trybuny i wystawili liczny młyn. Tego dnia obie ekipy oprócz porządnego dopingu, zaprezentowały jedynie racowiska, a bałkańskim zwyczajem piro lądowało na bieżni i murawie. "Torcida" przyjechała pociągiem specjalnym w 3 tysiące osób.

Przy okazji derbów stolicy Finlandii fani obu ekip (Idrottsföreningen Kamraterna i Helsingfors oraz HJK) zorganizowali wspólne przemarsze na stadion. Gospodarze zaprezentowali transparenty na dwóch kijach i odpalili kilkanaście rac. Po meczu świętowali na murawie z piłkarzami. HJK zaprezentowali pasiastą sektorówkę, a po meczu zaliczyli niewielkie starcie z ochroną. Na najciekawszym kibicowsko meczu w kosowskim Gnjilane w podobnych liczbach stawiły się ekipy "Intelektualet" (Drita) oraz Skifterat (fani KF Gjilani). Na murawę poleciało trochę pirotechniki oraz innych przedmiotów, a piłkarze musieli prosić fanów, by ci pozwolili dokończyć mecz.

Konkretny pokaz pirotechniczny zaprezentował Olympiakos na derbach z AEK-iem. Pirotechniki, i to z obu stron, nie zabrakło na meczu Zenita ze Spartakiem. Gospodarze ponadto zaprezentowali choreografię składającą się z malowanych sektorówek i transparentu "Stolica kultury".

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

KF Drita na derbach z Gjilani:

KF Gjilani na derbach z KF Drita:


Botew Płowdiw na meczu z CSKA Sofia:


Rijeka na wyjazdowym meczu z Istrą:


HIFK Helsinki na derbach z HJK Helsinki:


HJK Helsinki na wyjazdowym meczu z HIFK Helsinki:Olympiakos Pireus na meczu z AEK-iem Ateny:

Lewski Sofia na meczu z Dunaw Ruse:
Hajduk Split na wyjazdowym meczu z Dinamo Zagrzeb:Dinamo Zagrzeb na meczu z Hajdukiem Split:
Dinamo Bukareszt na wyjazdowym meczu z Botosani:


Zenit St. Petersburg na meczu ze Spartakiem Moskwa:


Spartak Moskwa na wyjazdowym meczu z Zenitem St. Petersburg:
Olimpique Lyon na meczu z AS Saint-Etienne:


Partizan Belgrad na wyjazdowym meczu kosza z Mornar Bar:


Crvena Zvezda Belgrad na wyjazdowym meczu z Ivanjicą:


FK Zemun na wyjazdowym meczu z OFK Odžaci:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.