Środa, 4 października 2000 r. godz. 09:07

Sparing: Mie? Lipno 1-5 Legia

Redakcja, źródło: Gazeta Wyborcza

W sparingowym meczu w Lipnie (woj. kujawsko-pomorskie) Legia wygra?a wczoraj 5-1 z III-ligowym zespo?em Mie?. Dwa gole strzeli? Nigeryjczyk Chukwudi Egonatu.

To by?o wielkie świ?to dla ma?ego klubu z Lipna. Na trybunach zjawi?o si? 2,5 tysiąca ludzi. Nie zdą?yli jeszcze dobrze usadowi? si? na miejscach, gdy Legia strzeli?a dwa gole. Sparali?owani wyst?pem przeciwko Legii pi?karze Mienia pope?niali proste b??dy. Wykorzystali je Marcin Mi?ciel w trzeciej i Cezary Kucharski w szóstej minucie.

Po kwadransie gospodarze otrząsn?li si? z parali?ującej tremy i w 22. minucie zdobyli gola. Wojciecha Kowalewskiego pokona? Arkadiusz Walas. Pi?karz Mienia strzeli? gola kolanem. W drugiej po?owie zdecydowaną przewag? mieli legioniści. Dwa gole strzeli? 17-letni Nigeryjczyk Chukwudi Egonatu, jednego Tomasz Soko?owski. Egonatu zosta? wypo?yczony do Legii z dru?yny Gabros International.

Bramki dla Legii: 3' Mi?ciel, 6' Kucharski, 66' i 85' Egonatu, 84' Soko?owski.

WidzĂłw 2,5 tys.

Sk?ad Legii: Kowalewski (46' Robakiewicz) - Giuliano, Murawski, Siadaczka - Eresaba, Majewski, Czereszewski, Mi?ciel (46' Egonatu), Soko?owski - Citko (46' Mierzejewski), Kucharski (46' Wojtaś).