Legia Warszawa - Real Madryt - fot. Legionisci.com
REKLAMA

Kara dla Legii utrzymana! Stadion zamknięty na Real

źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W środę odbyło się posiedzenie Komisji Odwoławczej UEFA, która rozpatrywała odwołanie Legii Warszawa od kary nałożonej przez Komisję Dyscyplinarną UEFA za mecz z Borussią Dortmund. Pierwsza instancja zamknęła cały stadion na spotkanie z Realem Madryt zaplanowane na 2 listopada. Komisja Odwoławcza podtrzymała tę decyzję.

Podczas posiedzenia dwóch przedstawicieli stołecznego klubu składało wyjaśnienia, starając się udowodnić, że nałożona kara była niewspółmierna do przewinienia. Ponadto klub wykazywał, że nie wszystkie fakty przedstawione w uzasadnieniu pierwotnej decyzji, miały miejsce. Komisja nie przychyliła się do tych wyjaśnień i nie zmieniła kary, w związku z czym mecz z Realem Madryt odbędzie się przy pustych trybunach.

Prezentujemy komunikat klubu:

Legia Warszawa informuje, że odwołanie złożone w sprawie kar za incydenty podczas meczu przeciwko Borussii Dortmund zostało odrzucone decyzją Appeals Body, organu dyscyplinarnego UEFA drugiej instancji. Oznacza to, że stadion pozostaje zamknięty na kolejny domowy mecz Ligi Mistrzów UEFA przeciwko Realowi Madryt (2 listopada 2016 roku).
W związku z odrzuceniem apelacji klub informuje, że dziś wystąpi o pisemne uzasadnienie decyzji w celu rozpoznania możliwości złożenia odwołania do Trybunału Arbitrażowego w Lozannie w takim terminie, który umożliwiłby jego rozpatrzenie przed planowaną datą rozegrania najbliższego domowego meczu Legii w Lidze Mistrzów UEFA.

O wszelkich ewentualnych dalszych działaniach w tej sprawie klub poinformuje w oddzielnym komunikacie po podjęciu decyzji co do ewentualnej dalszej ścieżki odwoławczej.

Zarząd Legii Warszawa

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.