REKLAMA

NSŚ: Derby Sarajewa i Sofii

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Po dwóch latach przerwy ponownie rozegrano derby Sofii pomiędzy CSKA a Levskim. Przyjezdni wytykali lokalnym rywalom niehonorowy awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W drodze na mecz Levski zaprezentował orszak żałobny (z księdzem), rok 2016 uznając za koniec CSKA. Derby Sarajewa tym razem trochę zawiodły - oczywiście nie zabrakło piro, ale już jego ilości nie robiły wrażenia, podobnie jak liczba "Horde Zla" w młynie.

Oczywiście przyspieszony powrót CSKA do bułgarskiej nie spodobał się również wielu kibicom CSKA, którzy początkowo bojkotowali mecze tego klubu, ale ostatecznie po wielu spotkaniach i rozmowach, zdecydowali się wspierać klub mimo niehonorowego zachowania działaczy. Przypomnijmy, że po awansie z trzeciej do drugiej ligi, klub ze stolicy Sofii zajął miejsce Liteksu Łowecz (po fuzji z Czawdarem Etropole) w najwyższej klasie rozgrywkowej. To m.in. na jednym z transparentów wytykali im kibice Levskiego. Obie grupy zorganizowały pochody na stadion w dniu meczu, ale bardziej okazały był ten, w którym uczestniczył Levski i jego przyjaciele z Włoch. Na przedzie pochodu jechał samochód ozdobiony kwiatami, zaś obok szedł szedł ksiądz. Na samym stadionie również nie brakowało trumien i krzyży po stronie Levskiego, którzy tego dnia świętowali "śmierć CSKA". "1948 - 2016" - widniało nad krzyżem z pasów materiału. Zaprezentowali także jedno przyzwoite racowisko.CSKA z jedną prezentacją - malowaną sektorówką oraz transparentem, który uzupełniły czerwone świece dymne. Liczbowo w samym młynie delikatnie ustępowali "niebieskiej" części miasta.

Deszczowa pogoda popsuła przygotowane oprawy na derby Sarajewa i zarówno gospodarze (Horde Zla), jak i goście (Manijaci) zaprezentowali jedynie pokazy pirotechniczne, do tego nie tak okazałe, jak na wcześniejszych derbowych meczach. HZ odpalili świece dymne i race, Zeljeznicar tylko race, a część z nich oczywiście wylądowała na bieżni i boisku.

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

CSKA Sofia na derbach z Levskim Sofia:


Levski Sofia na wyjazdowym meczu z CSKA Sofia:
FK Sarajewo na derbach z Zeljeznicarem Sarajewo:

Zeljeznicar Sarajewo na wyjazdowym meczu z FK Sarajewo:Dynamo Drezno na meczu z VfB Stuttgart:


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.