Jakub Wawrzyniak blokuje strzał Vadisa Odjidji-Ofoe - fot. Mishka / Legionisci.com

Byli legioniści w Lechii

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W barwach Lechii Gdańsk występuje obecnie czterech zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Legii Warszawa. W najbliższą niedzielę po raz pierwszy przeciwko swojej byłej drużynie zagra Dusan Kuciak, który przez wiele lat z powodzeniem bronił bramki stołecznej drużyny. Oprócz niego ze swoim starym klubem zmierzą się Ariel Borysiuk, Jakub Wawrzyniak oraz Rafał Wolski.

- Bardzo cenię zawodników, z którymi pracowałem, a teraz są w Lechii. Wolskiego i Borysiuka znam od wielu lat. Natomiast Dusana Kuciaka i Jakuba Wawrzyniaka prowadziłem jako drugi trener. Znajomości jednak odkładamy na bok w niedzielę - nie będzie miało to żadnego znaczenia. Oni będą chcieli zrobić co w ich mocy by wygrać, my też - mówi Jacek Magiera.

Ariel Borysiuk
mecze: 5, minuty: 437, bramki: 0, żółte kartki: 2, bilans: 1-1-3

Z wymienionej czwórki, piłkarzem który do tej pory najwięcej razy grał w barwach Lechii Gdańsk przeciwko Legii Warszawa, jest Ariel Borysiuk. Pomocnik pięć razy musiał mierzył się z Legią, a pierwszy taki pojedynek stoczył w 2014 roku. Wtedy Legia wygrała z Lechią 1-0. Potem lechiści z Borysiukiem w składzie ograli u siebie "Wojskowych", a także bezbramkowo zremisowali z nimi w 36. ligowej kolejce. W następnym sezonie pomocnik dwa razy mierzył się z Legią. W 1/8 finału Pucharu Polski on i jego koledzy przegrali wysoko 1-3, a potem w podobnych rozmiarach na ligowym boisku.

Jakub Wawrzyniak
mecze: 4, minuty: 360, bramki: 0, żółte kartki: 0, bilans: 1-1-2

Jakub Wawrzyniak z kolei już czterokrotnie występował przeciwko byłym kolegom. Po raz pierwszy miało to miejsce 31 października 2015 roku, kiedy lechiści ulegli legioniostom na własnym stadionie, przegrywając 1-3. Potem szło mu jednak już lepiej. W tym samym sezonie najpierw zremisował 1-1 na Łazienkowskiej, a w końcówce rozgrywek Lechia z nim w składzie ograła Legię na własnym stadionie. W tym sezonie Jakub Wawrzyniak rozegrał 90 minut w przegranym 0-3 starciu z października zeszłego roku.

Rafał Wolski
mecze: 1, minuty: 31, bramki: 0, żółte kartki: 0, bilans: 0-0-1

Zaledwie 31 minut w barwach Lechii przeciwko Legii rozegrał Rafał Wolski. Piłkarz, który odszedł z Legii do Fiorentiny z łatką wielkiego talentu, wystąpił w ostatnim przegranym przez jego zespół starciu na Łazienkowskiej. Przed transferem do Gdańska zawodnik grał jeszcze w Wiśle Kraków, lecz wówczas Wolskiemu nie udało się podjąć rywalizacji z byłymi kolegami z Legii. Teraz będzie miał doskonałą szansę, aby udowodnić, że nadal potrafi jeszcze grać w piłkę na wysokim poziomie.

Dusan Kuciak
mecze: 0

Słowak nie miał jeszcze okazji, aby zmierzyć się ze strzałami piłkarzy Legii podczas meczu o stawkę. Kuciak przyszedł do Lechii w zimowym oknie transferowym i niemal od razu stał się podstawowym bramkarzem zespołu. Wydawało się, że po nieudanym pobycie w Anglii jego forma nie będzie zadowalająca, ale pierwsze kolejki rundy wiosennej pokazały, że były golkiper Legii nadal jest w bardzo wysokiej dyspozycji. W niedzielę będzie zapewne podwójnie zmotywowany, więc pokonanie go może okazać się trudnym zadaniem.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.