REKLAMA

NSŚ: Europejskie puchary 2016/17 (19)

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Czwartkowy mecz pomiędzy Olympique Lyon i Besiktasem zapadnie na dłużej w pamięci kibiców. Nie ze względu na wynik spotkania, ale zamieszek pomiędzy fanami obu klubów. Kibice z Turcji wykupili dużą liczbę biletów na sektory gospodarzy, przyjezdni obrzucali gospodarzy pirotechniką, a jeszcze przed meczem na murawę wbiegło sporo osób, które obawiały się, że ucierpią podczas starć. Niespokojnie było także na ulicach.Spotkanie zostało opóźnione o około godzinę, ostatecznie jednak sytuację udało się opanować i mecz doszedł do skutku. Ultrasi Lyonu zaprezentowali malowaną sektorówkę oraz transparent "Inspirez - vous de Laurent Mourguet". Po bramce dla gości Besiktas odpalił kilkanaście rac.

Z kolei przed meczem BVB z Monaco doszło do wybuchu przy autokarze wiozącym piłkarzy Borussii, w wyniku którego ucierpiał jeden z piłkarzy. Spotkanie przełożono na kolejny dzień. Gospodarze zaprezentowali w młynie pasy materiału w barwach oraz utworzyli napis "BVB" zakładając żółte i czarne peleryny. Na trybunach nie zabrakło transparentów skierowanych do UEFA - "Greedy old bastards - UEFA MAFIA" czy "6:45 PM kick-off. Are you kidding? Fuck UEFA".

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Ajax Amsterdam na meczu z Schalke Gelsenkirchen:
Schalke Gelsenkirchen na wyjazdowym meczu z Ajaxem Amsterdam:


Besiktas Stambuł na wyjazdowym meczu w Lyonie:
Olympique Lyon na meczu z Besiktasem:


Borussia Dortmund na meczu z AS Monaco:
Atletico Madryt na meczu z Leicester:


Juventus na meczu z Barceloną:
Barcelona na wyjazdowym meczu z Juventusem:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.