9500 kibiców Botevu Płowdiw na finale Pucharu Bułgarii z Łudogorcem Razgrad (w Sofii)
REKLAMA

NSŚ: Finały krajowych pucharów 2016/17 (1)

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Za nami finały krajowych pucharów w kilku europejskich krajach. Niektórzy rozgrywają dwumecze, ale znacznie częściej odbywa się jedno spotkanie na neutralnym terenie. W bardzo dobrej liczbie w Sofii stawili się fani Botewu Płowdiw, których klub świętował pierwszy krajowy puchar od ponad 35 lat. Dobrego pokazu pirotechnicznego nie zabrakło na rozgrywanym w czwartek finale Pucharu Danii, w którym zmierzyły się dwie ekipy ze stolicy.
W bardzo dobrej liczbie na finale w Genewie stawili się fani FC Basel, którzy mieli do przejechania 250 kilometrów.

Finał Pucharu Czech pomiędzy Slezskym Opava i Fastav Zlín rozegrano w Ołomuńcu, dzięki czemu fani obu ekip mieli stosunkowo blisko do celu - odpowiednio 80 i 40 kilometrów. Slezsky otrzymał 3 tysiące biletów, które rozeszły się w mgnieniu oka. 200 wejściówek otrzymali zaprzyjaźnieni z nimi fani Śląska, którzy przybyli z dwiema flagami i razem ze Slezskym zajęli miejsca na trybunie za bramką.

Fani Sirokijego Brijegu świętowali zdobycie przez swój klub Pucharu Bośni i Hercegowiny, po tym jak w rewanżowym spotkaniu z FK Sarajewo ich gracze wygrali konkurs rzutów karnych. "Škripari" odpalili trochę pirotechniki i jak na swoje możliwości wystawili bardzo dobry młyn. Za wygwizdanie hymnu narodowego oraz skandowanie haseł anty muzułmańskich (Siroki Brijeg to klub pro-chorwacki) nałożono na nich karę... rozegrania siedmiu meczów bez udziału publiczności.

Puchar Bułgarii zdobył Botew Płowdiw, który tym samym zapewnił sobie udział w eliminacjach do Ligi Europy. Fani Botewu stawili się w Sofii (150 km) w 9500 osób, a na trybunach zaprezentowali malowaną sektorówkę oraz race i świece dymne. Po wygranym meczu próbowali wbiec na murawę, by świętować razem ze swoimi piłkarzami, ale policja wraz z ochroną nie chciała przepuścić ich dalej niż na bieżnię.

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

FC Basel na finale Pucharu Szwajcarii z Sionem (w Genewie):Sion na finale Pucharu Szwajcarii z FC Basel (w Genewie):


Broendby IF na finale Pucharu Danii z FC Kopenhaga:

FC Kopenhaga na finale Pucharu Danii z Broendby IF:

PAOK Saloniki na finale Pucharu Grecji z AEK-iem Ateny (w Volos):
AEK Ateny na finale Pucharu Grecji z PAOK-iem (w Volos):


FK Sarajewo na finale Pucharu Bośni z Sirokim Brijegiem:Siroki Brijeg na meczu z FK Sarajewo:
Slezsky Opava na finale Pucharu Czech z Fastav Zlín (w Ołomuńcu):
Fastav Zlín na finale Pucharu Czech ze Slezskym Opava (w Ołomuńcu):Botew Płowdiw na finale Pucharu Bułgarii z Łudogorcem Razgrad (w Sofii):


Lokomotiv Moskwa na finale Pucharu Rosji z Uralem Jekaterynburg (w Soczi):


Ural Jekaterynburg na finale Pucharu Rosji z Lokomotivem Moskwa (w Soczi):Dynamo Kijów na finale Pucharu Ukrainy z Szachtarem Donieck (w Charkowie):Szachtar Donieck na finale Pucharu Ukrainy z Dynamem Kijów (w Charkowie):
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.