Adam Ryczkowski nie przedłużył kontraktu z Legią i przeniósł się do Chojniczanki - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Ryczkowski i Skowron piłkarzami Chojniczanki

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Dwaj piłkarze, którym wraz z w czerwcu kończyły się umowy z Legią, trafili do I-ligowej Chojniczanki Chojnice. Kierunek ten obrali 20-letni napastnik, Adam Ryczkowski oraz 20-letni prawy obrońca, Bartosz Skowron. Urodzony w Węgrowie Ryczkowski trafił na Łazienkowską w 2013 roku. W pierwszym zespole Legii zaliczył łącznie 12 występów, w których strzelił trzy bramki. Debiutował mając 17 lat, w spotkaniu o Superpuchar z Zawiszą, w którym wpisał się na listę strzelców.

W sezonie 2015/16 wystąpił w czterech spotkaniach Młodzieżowej Ligi Mistrzów (1 gol), rok później we wszystkich sześciu meczach Legii w kolejnej edycji UEFA Youth League. Rundę wiosenną ostatniego sezonu spędził na wypożyczeniu do I-ligowych Wigier Suwałki.

Skowron jest wychowankiem warszawskiej Akademii Piłkarskiej Żmuda, później kilka lat spędził w Polonii, skąd trafił do Legii w 2013 roku razem z Ryczkowskim. W barwach Legii dwukrotnie triumfował w Centralnej Lidze Juniorów oraz występował w III-ligowych rezerwach. Po wygaśnięciu umowy z naszym klubem, piłkarz związał się rocznym kontraktem z Chojniczanką.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.