Wisła Płock na meczu z Legią - fot. Mishka / Legionisci.com

Na stadionach: Krakowska licytacja trwa

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Aż trzy spotkania w ekstraklasie rozegrano tym razem bez udziału kibiców gości. Sektory dla przyjezdnych zapełniły się jedynie w Płocku (Legia) i Krakowie (Górnik). Ciekawy wyjazd do Gdyni zaliczyli Portowcy, którzy docierając do Trójmiasta już o godzinie 11 pociągiem rejsowym, mogli spędzić kilka godzin na plaży, racząc się kąpielą w morzu. Prosto z plaży pod sektor gości zostali przetransportowani autobusami miejskimi.

Wiślacy zostali ukarani za derbową oprawę zamknięciem młyna na jeden mecz - osoby, które na derbach zajmowały miejsca właśnie na tej trybunie, nie będą mogły wejść na stadion na spotkanie Wisły z Lechią Gdańsk. Ten mecz będzie zbojkotowany także przez kibiców Lechii i Śląska, którzy wspólnie zamierzali wybrać się do Krakowa. "Nie możemy zaakceptować sytuacji, gdzie jedną decyzją uniemożliwia się zobaczenie meczu kilku tysiącom fanów. Kary zbiorowe w takim wydaniu to kolejny etap chorych fantazji Komisji Ligi. Przewodniczący tej komisji, Zbigniew Mrowiec już niejednokrotnie udowodnił, że ma problemy z logicznym myśleniem, dlatego podczas tego meczu będzie miał okazję w ciszy przemyśleć, ile warta jest polska liga bez fanatycznych trybun" - zapowiedzieli lechiści.

W najbliższych dniach przekonamy się jakiej kary doczeka się Cracovia za odpowiedź na wiślacką, derbową choreografię. W podobnym zresztą stylu - "Zabraknie nam palców u rąk, aby policzyć tych bez litości, którzy już nigdy nie zasiądą u nas w sektorze gości". Można rzec, że krakowska "licytacja" - jak by to nie brzmiało - trwa w najlepsze...

Dwie oprawy na meczu z Legią zaprezentowali ultrasi Wisły Płock. Ultrasowali także kibice Zagłębia Sosnowiec w Legnicy, Stali Mielec w Łęcznej, Stali Sanok oraz Zawiszy. Do ciekawszych spotkań minionego weekendu należy też zaliczyć spotkanie Rakowa z GKS-em Katowice. Liczny wyjazd do Wejherowa zaliczył Łódzki Klub Sportowy, ale łodzianie nie mieli możliwości obejrzenia spotkania swojego klubu, po tym jak Gryf poinformował przyjezdnych, że jest im w stanie przekazać 76 biletów.

Ekstraklasa:

Wisła Płock - Legia Warszawa (1312).
Legioniści wypełnili sektor gości do ostatniego miejsca, wieszając w nim 12 flag, w tym płótno Radomiaka. Gospodarze zaprezentowali dwie oprawy. Pierwsza, patriotyczna choreografia, składała się z transparentu "Tych wartości bronili wtedy płocczanie, pamięć o ich bohaterstwie na tej trybunie na zawsze zostanie. 1920", a także trzech kolejnych kartoniad tworzących kolejno hasła "Bóg, Honor, Ojczyzna". W drugiej połowie wywiesili transparent "Lubimy tworzyć sztukę kibicowską", nad którym odpalili kilkadziesiąt rac oraz świece dymne. Z obu stron trał nieustanny festiwal wzajemnych "uprzejmości". Wisła wspierana przez Stomil (136).

Cracovia - Górnik Zabrze (1000).
Cracovia na meczu odpowiedziała na derbową oprawę Wisły, wywieszając transparent "Zabraknie nam palców u rąk, aby policzyć tych bez litości, którzy już nigdy nie zasiądą u nas w sektorze gości". Zabrzanie na tym bliskim wyjeździe stawili się w komplecie, dobrze ozdabiając sektor. Wywiesili transparenty "16.08.1919 Pamiętamy!" oraz "Pozdrawiamy nieobecnych Gieksiarzy".

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin (249).
Portowcy, wspierani przez Kotwicę (19), przyjechali do Gdyni pociągiem rejsowym, spędzając czas przed meczem na plaży miejskiej. W sektorze gości wywiesili 6 flag, w tym płótno Kotwicy. Stadion opuścili pod koniec meczu, aby zdążyć na pociąg powrotny.

Piast Gliwice - Korona Kielce (156).
Koroniarze dotarli do Gliwic w niewiele ponad półtorej stówki, z dwiema flagami. Gospodarze z przeciętnym młynem.

Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz (27).
Na trybunach około 11 tysięcy kibiców. Sandecja na tym dalekim wyjeździe stawiła się w 27 osób.

Termalica Nieciecza - Lech Poznań (-).
Lechici z powodu zakazu nie mogli pojawić się na tym niedzielnym wyjeździe. Gospodarzy w młynie ok. 100 os.

Zagłębie Lubin - Wisła Kraków (-).
Na trybunach blisko 8,2 tysiąca kibiców. Wiślacy do Lubina przyjechać nie mogli, ze względu na zakaz wyjazdowy po meczu w Zabrzu.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław (-).
Wrocławianom odpadł wyjazd do Białegostoku z powodu zakazu wyjazdowego. Pojechało jedynie 7. kibiców z KKN-u. Na trybunach 10,4 tys. Gospodarze wywiesili transparent "22.08.1920 Bitwa Białostocka".

Niższe ligi:

Gryf Wejherowo - ŁKS Łódź (380).
Łodzianie, pomimo zapewnień ze strony działaczy Gryfa, że wejdą całą grupą na stadion, otrzymali możliwość wpuszczenia 76 osób, ze względu na mecz podwyższonego ryzyka. Ostatecznie 380-osobowa grupa, w której było 80 fanów Zawiszy, po kilku okrzykach zza ogrodzenia zawróciła do Łodzi.

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec (300).
Zagłębie, wspierane przez BKS Bielsko (35) i Czuwaj Przemyśl (1), stawiło się w Legnicy w 300 osób i z sześcioma flagami. Zaprezentowali oprawę składającą się w foliowego napisu "Nie wszystko złoto co się świeci", podświetlonego pirotechniką.

Raków Częstochowa - GKS Katowice (300).
Katowiczanie w nadkomplecie stawili się w Częstochowie. Otrzymali 200 wejściówek, przyjechało ich 300, zaś na stadion udało się wejść 240 z nich. Wraz z nimi Górnik (5). Gospodarze zaprezentowali racowisko nad płótnem "Ave Racovia".

Resovia - Motor Lublin (180).
Motorowcy w dobrej liczbie stawili się w Rzeszowie, wspierani przez Górnika Łęczna (18) oraz Śląsk (5). Młyn gospodarzy bardzo skromny.

Wisła Sandomierz - Stal Rzeszów (125).
Przyjezdni z dwiema flagami, wspierani przez Karpaty (5).

Górnik Łęczna - Stal Mielec (120).
Przyjezdni z oprawą, na którą składały się transparent "Stali fani na dopingu", flagi na kiju oraz piro. Gospodarze wywiesili transparenty "Matyjaszczyk - nie wstyd ci za stadion Rakowa?" oraz "Polonia Bytom nigdy nie zginie".

Stal Sanok - Wisłoka Dębica (116).
Wisłoka stawiła się na wyjeździe w Sanoku w 116 osób, w tym Górnik (13) i ROW (1). Wywiesili 5 flag. Gospodarze, wspierani przez Resovię (42) i JKS (20), wystawili 250-osobowy młyn. Zaprezentowali transparent "Sanoccy Fanatycy", nad którym pokazali transparenty na dwóch kijach oraz odpalili piro.

Energetyk Gryfino - Kotwica Kołobrzeg (51).
Kotwica zasiadła wraz z miejscowym FC Pogoni. Wywiesili dwie flagi.

Błękitni Ropczyce - Igloopol Dębica (47).
GKS Bełchatów - Siarka Tarnobrzeg (42).
Lech II Poznań - Bałtyk Gdynia (9).

ROW Rybnik - Wisła Puławy (0).
Gospodarzy w młynie zaledwie 50. Przyjezdnych brak.

Ruch Chorzów - Stomil Olsztyn (-).
Przyjezdni i tak mieli zakaz na ten mecz, a do tego spotkanie rozegrano bez udziału publiczności.


Wyjazd tygodnia: 1312 kibiców Legii na meczu w Płocku
Oprawa tygodnia: Choreo Wisły Płock na meczu z Legią

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:
Wisła Płock na meczu z Legią Warszawa:Cracovia na meczu z Górnikiem Zabrze:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Cracovią:

Piast Gliwice na meczu z Koroną Kielce:
Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


Jagiellonia Białystok na meczu ze Śląskiem Wrocław:


Arka Gdynia na meczu z Pogonią Szczecin:


Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Arką Gdynia:
Lechia Gdańsk na meczu z Sandecją Nowy Sącz:


Sandecja Nowy Sącz na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:


Termalica Nieciecza na meczu z Lechem Poznań:


Miedź Legnica na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica:


Górnik Łęczna na meczu ze Stalą Mielec:


Stal Mielec na wyjazdowym meczu z Górnikiem Łęczna:


Radomiak Radom na wyjazdowym meczu z Legionovią Legionowo:


Polonia Bytom na wyjazdowym meczu z GKS-em II Tychy:


OKS Otwock na meczu ze Snajperem Sośninka:


GKS Jastrzębie na wyjazdowym meczu ze Stalą Stalowa Wola:


Stal Sanok na meczu z Wisłoką Dębica:


ROW Rybnik na meczu z Wisłą Puławy:


Zawisza Bydgoszcz na meczu z GLKS-em Dobrcz:


Motor Lublin na meczu z Podlasiem Biała Podlaska:


Motor Lublin na wyjazdowym meczu z Resovią:


Resovia na meczu z Motorem Lublin:


Igloopol Dębica na wyjazdowym meczu z Błękitnymi Ropczyce:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.