fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Legia walczy o pierwsze ligowe zwycięstwo w nowym sezonie

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W sobotę o godzinie 13 na boisku warszawskiej Skry legioniści rozegrają pierwszy ligowy mecz u siebie w sezonie 2018. Sponsorem spotkania z Watahą Zielona Góra i fundatorem dodatkowego pucharu dla zwycięzców będzie firma Profico PowerPro. Obie ekipy dobrze się znają z rywalizacji na drugoligowych boiskach, ale nie grały przeciwko sobie w I lidze rugby XV.

Legia przystępuje do tego meczu po porażce 40-22 w Rumii, zaś Wataha zwyciężyła wysoko 50-10 w wyjazdowym spotkaniu w Rudzie Śląskiej. Rozmiary zwycięstwa sobotniego rywala warszawiaków budzą respekt, ale - jak podkreślają zawodnicy Legii - są powody do optymizmu. W przerwie zimowej Legia uzupełniła skład i trenowała cały czas - głównie na boisku bocznym, dzięki uprzejmości władz Legii. Również porażka z faworytem rozgrywek - Arką Rumia - nie wyglądała źle. Legioniści zdobyli 3 przyłożenia, a powinni zdobyć jeszcze dwa - rywale wypchnęli ich spod linii pola punktowego.Arka oceniana jest na dużo bardziej doświadczony i silniejszy fizycznie zespół niż gospodarze sobotniego spotkania, więc wygrane wrzuty do młyna (nawet te, które wrzucała Arka) utwierdziły młyn Legii w przekonaniu, że są w stanie rywalizować o wyjście do play-offów i grę nawet o awans do Ekstraligi.

To ostatnie, to głównie wyzwanie organizacyjne - jednak również tutaj legioniści dokonali wzmocnień. Od niecałego miesiąca głównym sponsorem producent napojów energetyzujących oraz suplementów diety PowerPro, wraz z głównym dystrybutorem na Polskę - firmą Profico IT. Chwilę wcześniej Legię wsparła firma All Promote Przenośne Nośniki Reklamowe Silverboard, która oprócz wsparcia finansowego pomaga legionistom również w kwestiach marketingowych. Na początku roku, dzięki Warsaw Sports Group, do grona partnerów Legii dołączyła zaś firma forBet.

Oprócz zmagań rugbystów, na Wawelskiej 5 będzie można również spróbować kraftowego piwa które legioniści uwarzyli razem z Browarem Karuzela, spróbować sił na tarczach i z jajowatą piłką, dobrze zjeść i spróbować swoich sił w treningu ogólnorozwojowym będącym podstawą dla treningu rugby. Dla najmłodszych zaś - zabawy w berka z rugby tag. Można będzie też spróbować napojów energetyzujących PowerPro, które zostaną też wręczone zawodnikom obu drużyn.

Zapraszamy - Wawelska 5, godz. 13.00!

Dzień później sekcja rugby zaprasza na turniej juniorów i kadetów z cyklu Grand Prix MPKiJ. Ten turniej również odbędzie się pod patronatem Profico PowerPro, początek o godz. 11.00 na OSiR Bemowo przy Obrońców Tobruku.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.