Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej

Środa, 18 kwietnia 2018 r. godz. 22:28

1/2 finału Pucharu Polski: Legia i Arka w finale

Mishka, źródło: Legionisci.com

We wtorek poznaliśmy pierwszego finalistę Pucharu Polski. Arka pokonała na własnym stadionie Koronę Kielce 1-0. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Korony 2-1. W środę Legia po dramatycznej końcówce pokonała Górnika Zabrze 2-1. Finał odbędzie się 2 maja o godzinie 16:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

1/2 finału PP:
Arka Gdynia 1-0, 1-2 Korona Kielce
Legia Warszawa 2-1, 1-1 Górnik Zabrze

Terminarz i wyniki Pucharu Polski.



Komentarze: (39)

d2base, 17.04.2018 09:54:12 - *.dynamic.chello.pl

A kiedy beda sostepne bilety na final na sektory gdzie bedzie siedziec Legia?

karn, 17.04.2018 09:58:20 - *.94.citimedia.pl

Czy będzie wolna sprzedaż w przypadku awansu Legii, jak było 2 i 3 lata temu? Pierwszeństwo dla kibiców od największej ilości meczów.
Dziękuje za odpowiedz.

Mpp, 17.04.2018 10:00:46 - *.play-internet.pl

Zostalo ok 300 biletow na neutralne sektory. Po dzisiejszym meczu pewnie nie będzie żadnego. Chyba warto zaryzykować i kuoic bilet dzis.

do d2base, 17.04.2018 10:53:45 - *.play-internet.pl

Wpierw to niech nasze gwiazdy dostaną do finału,bo po co Legia ma siedzieć na finale jak Górnik w nim zagra nie my?

olo, 17.04.2018 10:55:51 - *.centertel.pl

@d2base
Jak będzie wiadomo, że Legia awansowała

ludzik, 17.04.2018 11:07:24 - *.centertel.pl

Ciekawe jaką cene dowala

do Mpp, 17.04.2018 11:37:52 - *.94.citimedia.pl

Po co mam ryzykować kupno? jak mam karnet od wielu lat i jestem na prawie każdym meczu, to licze, iż bede miał możliwość zakupu z puli kibiców (L), tak jak to było przed laty.

grzesiek, 17.04.2018 12:01:16 - *.centertel.pl

Ciekawi mnie jaki wynik osiągnie Legia ...

WFH, 17.04.2018 16:14:42 - *.11-2.cable.virginm.net

W lidze piłkarski poker w pucharze rosyjska ruletka jednym zdaniem jest ryzyko jest zabawa..pozdr(L) z emigracji

Zajmon Szczecin , 17.04.2018 16:42:56 - *.43.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

tylko mi spróbujcie nie awansować! !!

Marcin, 17.04.2018 18:26:13 - *.dynamic.chello.pl

Jeśli wygramy to jesteśmy finalistą B?

Piotrek, 17.04.2018 20:02:22 - *.pools.vodafone-ip.de

Ja już kupiłem bilet dla Legii oczywiście w neutralnym sektorze - 59 pln. Do zobaczenia Legio w finale. Mam do Warszawy 1130 km.

@rek, 17.04.2018 22:39:43 - *.dynamic.chello.pl

Jeszcze przed pierwszym meczem z Górnikiem pisałem, iż marzy mi się finał Legia - Arka... Tak więc dzisiaj "kibicowałem" Arce, bowiem 02 maja będziemy mieć szansę wyrównać rachunki z Arką za ten ubiegłoroczny blamaż w Superpucharze... Jutro (L)egio tylko zwycięstwo... Pozdro (L)

Pawel, 17.04.2018 22:47:32 - *.43

Kibicowsko na pewno ciekawszy niz z Korona. O ile awansujemy...

LW1916, 17.04.2018 22:51:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Mam kupione bilety na finał dla siebie i syna tylko czy one jutro nie pójdą się y..ać?

Cult⚽️Legia, 17.04.2018 22:55:46 - *.135

Jak nie bèdzie 5:0 to nie jeszcze ten momént ,pozatym to nie nowy trener to człowiek jOZAKA

Byniek, 17.04.2018 22:57:49 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Kupujcie bilety na neutralne, bo bilety z puli klubowej juz dawno sa rozdzielone po dzielnicach i fanklubach, takze, w przypadku awansu Legii ich nie zobaczycie.

Do Byniek , 17.04.2018 23:04:41 - *.dynamic.chello.pl

Chyba Ty nie zobaczysz. Osoby które mają karnet będą miały pierwszeństwo.

Juri, 17.04.2018 23:04:44 - *.wroclaw.dialog.net.pl

Bilety będą dla wszystkich co wspierali na stadionie Legię.

@rek, 17.04.2018 23:14:38 - *.dynamic.chello.pl

W eterze zaczynają już krążyć pierwsze nazwiska odnośnie ewentualnych następców Romeo Jozaka. Jak podaje SE jedną z kandydatur do przejęcia Legii jest niemiecki szkoleniowiec Thorsten Fink (51 l.). To były gracz Bayernu Monachium, dla którego w latach 1997-2003 rozegrał 236 meczów, w których zdobył 9 goli (grał jako pomocnik). Fink był członkiem zespołu, który dotarł do finału Ligi Mistrzów w 1999 roku i w dramatycznym meczu przegrał z Manchesterem United (1:2). Pojawił się wtedy na boisku w drugiej połowie i miał niestety udział w jednej z bramek straconych przez monachijczyków. O wiele lepiej poszło Bayernowi dwa lata później, kiedy w rzutach karnych finału Ligi Mistrzów pokonał Valencię. Fink był wtedy graczem bawarczyków, ale w decydującym meczu nie wystąpił. Jego dorobek w Bayernie uzupełniają cztery mistrzostwa Niemiec i trzy puchary. Jeszcze jako gracz Bayernu ukończył trenerską szkołę w Kolonii. Szkoleniową karierę zaczynał w rezerwach Red Bull Salzburg, potem prowadził niemieckie Ingolstadt. Dobrze poszło mu w FC Basel, gdzie zdobył dwa mistrzostwa Szwajcarii i puchar kraju (odszedł w trakcie kolejnego sezonu, który Basel też zakończył na pierwszym miejscu). Potem pracował w HSV Hamburg (2011 -2013), cypryjskim APOEL Nikozja (2015), a ostatnie lata spędził w Austrii Wiedeń (2015-2018). Wg. SE jego temat pojawił się w Legii, choć nic nie jest przesądzone, a Finka trzeba traktować po prostu jako jednego z kandydatów. Wydaje się też, że ze względu na wiek nie jest wypalony. Zresztą, na pewno parę słów, jeśli będzie trzeba, szepnie o nim prezesowi DM nowy doradca mistrza Polski, były szef FC Basel, Bernhard Heusler, który na pewno pamięta Finka z pracy w szwajcarskim klubie... Pozdro (L)

Wolfik, 17.04.2018 23:25:58 - *.dynamic.mm.pl

@rek: Nie miałbym nic przeciwko, by Fink trafił jako trener do Warszawy.

A co do 1-go meczu półfinałowego powiem krótko: po raz kolejny minimalizm został ukarany. Z Górnikiem nie ma czego bronić, trzeba grać o zwycięstwo by nie skończyć jak Korona w Gdyni.

eth, 17.04.2018 23:35:04 - *.215.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do @rek, ze swojej strony powiem: nie ma roznicy kto, najwazniejsze aby:
- miał doswiadczenie w meskiej, klubowej pilce seniorskiej
- miał charakter i jaja, nie dał sobie wejść na głowę, trzymał gwiazdy krótko (ideał - Heynckes :) )
- miał autorytet, zwlaszcza podparty punktem 1.
- wymagał od gwiazd zapie**alania ale tez nie robił z siebie megagwiazdy która posiada jedyną sluszną wiedzę ani innych cech ktore moglyby zniechęcić do siebie szatnię.

Nie wiem czy Fink posiada w/w, więc opierając się tylko na czystych statystykach, nie są złe, ale wrażenia nie robią. Hsv bez szału, mistrzostwa SUI z Bazyleą to nie problem w tym klubie, tylko 2 i 3 miejsce z Austrią Wiedeń, nie mówiąc o fatalnym obecnym sezonie... mało remisów, ale dużo przegranych, troche jak my w obecnym sezonie. Na pewno lepszy niż Jozak, ale raczej rokrocznie nie wygrywalibyśmy pucharu oraz mistrzostwa zapewniajac je sobie na spokojnie w okolicach 34 kolejki. Cóż... szukałbym dalej :)

Cult⚽️Legia, 18.04.2018 01:05:28 - *.135

Tylko!Kici z Vuko!Mogá zmobilizować!piłkarzy na te ostatnie mecze No I Trener Legend i pełne trybuny obrona Mistrza i Puchar!Brychczy !i nie trzeba mobilizować piłkarzy a I kibicòw też możliwe?mr DM!?

Warszawskie Legiony, 18.04.2018 01:15:14 - *.dynamic.chello.pl

Wstańcie LEGIONY Arka nadchodzi........

;-)

2017(L), 18.04.2018 01:15:53 - *.kampinostelco.pl

A ja znalazłem coś takiego

" Nowym szkoleniowcem Legii ma zostać Miron Markewicz.

Ukrainiec ma 67 lat. W przeszłości trenował m.in. Karpaty Lwów, Anży Machaczkała, Metalist Charków, Dnipro Dnipropietrowsk. Dodatkowo w 2010 roku był selekcjonerem reprezentacji Ukrainy.

Markewicz najbardziej znany jest ze swojej pracy w Dnipro Dnipropietrowsk. Mają nie łatwe warunki pracy, udało mu się doprowadzić zespół do finału Ligi Europy, który odbywał się na Stadionie Narodowym. Rywalem ukraińskiego zespołu była Sevilla CF z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie. Ostatecznie Dnipro przegrało w finale 2:3, jednak ten mecz zapisał się na zawsze w historii klubu.

W ciągu najbliższych tygodni wszystko się wyjaśni i poznamy nazwisko nowego trenera Legii Warszawa.

kokojambo, 18.04.2018 01:54:35 - *.222.ipv4.supernova.orange.pl

Brawo panie Leszku. Drugi finał z rzędu dla Gdynii to nie takie hop-siup.

Mateusz z Gór, 18.04.2018 06:38:35 - *.adsl.inetia.pl

No i jeszcze Ballack jest kandydatem na trenera Legii.

Do 2017L, 18.04.2018 07:33:37 - *.dynamic.chello.pl

No i jeszcze Michael Ballack! Dwa odrębne kierunki ale przynajmniej sąsiedzi :-)

pytający, 18.04.2018 08:55:38 - *.8.101.19

Ktoś wie czy mecz Legii będzie dziś na Super Polsat? Jak Arka wczoraj?

0055gp, 18.04.2018 09:03:01 - *.play-internet.pl

Dzisiaj wygramy, ale mnie ciekawi w jakim stylu i czy ktoś będzie chciał biegać razem z Szymańskim, może nie tak na wariata ale jednak.
Miło się czyta Wasze pomysły na trenera (chociaż co do Ukraińców byłbym sceptyczny), ale pamiętajmy , że trener to też sztab. Myślę, że na decyzję jeszcze trochę poczekamy - do końca rozgrywek.

Dickson Chotowski, 18.04.2018 09:09:20 - *.range86-153.btcentralplus.com

Miron Markewica jak najbardziej na TAK i jeszcze bardzo dobrze mowi po Polsku. Ballack......WTF !!!!

@rek, 18.04.2018 09:24:04 - *.dynamic.chello.pl

Karuzela trenerska rozkręcona... Teraz to każda redakcja sportowa będzie mieć swojego kandydata... Wystarczy, aby dany redaktor odpalił kompa i wszedł na Transfermarkt... Tam musi zrobić filtr na trenerów bezrobotnych z FC Basel i od razu może pisać, iż to murowany "kandydat"... Oczywiście po drodze taki redaktorek musi wejść na twitta i sprawdzić, czy aby janekx89 coś wcześniej nie pisał, bo przecież redaktorek nie może się powtarzać... Proste..? Proste... Teraz to wszystkim wydaje się takie proste... Samo życie... Pozdro (L)

do pytający, 18.04.2018 09:37:41 - *.sodexhopass.pl

transmisja jest dziś na super polsacie

do bylek, 18.04.2018 10:15:07 - *.itsa.net.pl

nie siej fermentu. na ostatnim naszym finale też ludzie gadali głupoty a bez problemu można bylo kupić bilety z puli kibicowskiej. klub oczywiście daje dużą część do kumatych ale zwykły szary człowiek chodzący na mecze też bez problemu kupi

@rek, 18.04.2018 11:21:21 - *.dynamic.chello.pl

Jako urodzony optymista mogę pokusić się o taki "bajkowy" scenariusz...

Dzisiaj wieczorem wygrywamy z Górnikiem i wchodzimy do finału... W majowym finale przy ogłuszającym dopingu kilkudziesięciu tysięcy legijnych gardeł wygrywamy z Arką... Zdobywamy Puchar Polski...

@rek, 18.04.2018 11:37:48 - *.dynamic.chello.pl

Rozwinę swoje marzenia dalej...

W międzyczasie młócimy wszystkich w lidze i okazuje się, iż na koniec wygrywamy Mistrza Polski 2018... I co wtedy..? Wtedy może się okazać, iż Dean Klaufurić może zapisać się w klubowej historii (L)egii złotymi głoskami jak trener, który uratował (L)egii prawie już stracony sezon... Facet, który poprowadziłby (L)egię tylko w 8 spotkaniach stałby się mężem opatrznościowym (L)egii Warszawa... Wszak niemożliwe nie istnieje, a pomarzyć czasami można...;))) Pozdro (L)

Rob L, 18.04.2018 16:19:54 - *.centertel.pl

hej spodobało mi się, jak wypije jeszcze ze 2 browary to po zdobyciu PP i MP w decydującym meczu o wejście do LM widzę Kope strzelającego z 30 m w widły i Pazdana z 16 m z bani amen. A tak poważnie idę na mecz z wielkimi obawami ale i nadzieją - zróbmy dzisiaj piekło!

FWK, 18.04.2018 22:51:49 - *.play-internet.pl

Nie wazne jak sie zaczyna wazny jest wynik koncowy... Ale to jeszcze nie koniec

kanet, 19.04.2018 10:04:42 - *.94.citimedia.pl

kiedy info o biletach?

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.