REKLAMA

1/2 finału Pucharu Polski: Legia i Arka w finale

Mishka, źródło: Legionisci.com

We wtorek poznaliśmy pierwszego finalistę Pucharu Polski. Arka pokonała na własnym stadionie Koronę Kielce 1-0. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Korony 2-1. W środę Legia po dramatycznej końcówce pokonała Górnika Zabrze 2-1. Finał odbędzie się 2 maja o godzinie 16:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

1/2 finału PP:
Arka Gdynia 1-0, 1-2 Korona Kielce
Legia Warszawa 2-1, 1-1 Górnik Zabrze

Terminarz i wyniki Pucharu Polski.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (39)

d2base - 17.04.2018 09:54:12, *.dynamic.chello.pl

A kiedy beda sostepne bilety na final na sektory gdzie bedzie siedziec Legia?

karn - 17.04.2018 09:58:20, *.94.citimedia.pl

Czy będzie wolna sprzedaż w przypadku awansu Legii, jak było 2 i 3 lata temu? Pierwszeństwo dla kibiców od największej ilości meczów.
Dziękuje za odpowiedz.

Mpp - 17.04.2018 10:00:46, *.play-internet.pl

Zostalo ok 300 biletow na neutralne sektory. Po dzisiejszym meczu pewnie nie będzie żadnego. Chyba warto zaryzykować i kuoic bilet dzis.

do d2base - 17.04.2018 10:53:45, *.play-internet.pl

Wpierw to niech nasze gwiazdy dostaną do finału,bo po co Legia ma siedzieć na finale jak Górnik w nim zagra nie my?

olo - 17.04.2018 10:55:51, *.centertel.pl

@d2base
Jak będzie wiadomo, że Legia awansowała

ludzik - 17.04.2018 11:07:24, *.centertel.pl

Ciekawe jaką cene dowala

do Mpp - 17.04.2018 11:37:52, *.94.citimedia.pl

Po co mam ryzykować kupno? jak mam karnet od wielu lat i jestem na prawie każdym meczu, to licze, iż bede miał możliwość zakupu z puli kibiców (L), tak jak to było przed laty.

grzesiek - 17.04.2018 12:01:16, *.centertel.pl

Ciekawi mnie jaki wynik osiągnie Legia ...

WFH - 17.04.2018 16:14:42, *.11-2.cable.virginm.net

W lidze piłkarski poker w pucharze rosyjska ruletka jednym zdaniem jest ryzyko jest zabawa..pozdr(L) z emigracji

Zajmon Szczecin - 17.04.2018 16:42:56, *.43.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

tylko mi spróbujcie nie awansować! !!

Marcin - 17.04.2018 18:26:13, *.dynamic.chello.pl

Jeśli wygramy to jesteśmy finalistą B?

Piotrek - 17.04.2018 20:02:22, *.pools.vodafone-ip.de

Ja już kupiłem bilet dla Legii oczywiście w neutralnym sektorze - 59 pln. Do zobaczenia Legio w finale. Mam do Warszawy 1130 km.

@rek - 17.04.2018 22:39:43, *.dynamic.chello.pl

Jeszcze przed pierwszym meczem z Górnikiem pisałem, iż marzy mi się finał Legia - Arka... Tak więc dzisiaj "kibicowałem" Arce, bowiem 02 maja będziemy mieć szansę wyrównać rachunki z Arką za ten ubiegłoroczny blamaż w Superpucharze... Jutro (L)egio tylko zwycięstwo... Pozdro (L)

Pawel - 17.04.2018 22:47:32, *.43

Kibicowsko na pewno ciekawszy niz z Korona. O ile awansujemy...

LW1916 - 17.04.2018 22:51:59, *.dynamic.gprs.plus.pl

Mam kupione bilety na finał dla siebie i syna tylko czy one jutro nie pójdą się y..ać?

Cult⚽️Legia - 17.04.2018 22:55:46, *.135

Jak nie bèdzie 5:0 to nie jeszcze ten momént ,pozatym to nie nowy trener to człowiek jOZAKA

Byniek - 17.04.2018 22:57:49, *.dynamic.gprs.plus.pl

Kupujcie bilety na neutralne, bo bilety z puli klubowej juz dawno sa rozdzielone po dzielnicach i fanklubach, takze, w przypadku awansu Legii ich nie zobaczycie.

Do Byniek - 17.04.2018 23:04:41, *.dynamic.chello.pl

Chyba Ty nie zobaczysz. Osoby które mają karnet będą miały pierwszeństwo.

Juri - 17.04.2018 23:04:44, *.wroclaw.dialog.net.pl

Bilety będą dla wszystkich co wspierali na stadionie Legię.

@rek - 17.04.2018 23:14:38, *.dynamic.chello.pl

W eterze zaczynają już krążyć pierwsze nazwiska odnośnie ewentualnych następców Romeo Jozaka. Jak podaje SE jedną z kandydatur do przejęcia Legii jest niemiecki szkoleniowiec Thorsten Fink (51 l.). To były gracz Bayernu Monachium, dla którego w latach 1997-2003 rozegrał 236 meczów, w których zdobył 9 goli (grał jako pomocnik). Fink był członkiem zespołu, który dotarł do finału Ligi Mistrzów w 1999 roku i w dramatycznym meczu przegrał z Manchesterem United (1:2). Pojawił się wtedy na boisku w drugiej połowie i miał niestety udział w jednej z bramek straconych przez monachijczyków. O wiele lepiej poszło Bayernowi dwa lata później, kiedy w rzutach karnych finału Ligi Mistrzów pokonał Valencię. Fink był wtedy graczem bawarczyków, ale w decydującym meczu nie wystąpił. Jego dorobek w Bayernie uzupełniają cztery mistrzostwa Niemiec i trzy puchary. Jeszcze jako gracz Bayernu ukończył trenerską szkołę w Kolonii. Szkoleniową karierę zaczynał w rezerwach Red Bull Salzburg, potem prowadził niemieckie Ingolstadt. Dobrze poszło mu w FC Basel, gdzie zdobył dwa mistrzostwa Szwajcarii i puchar kraju (odszedł w trakcie kolejnego sezonu, który Basel też zakończył na pierwszym miejscu). Potem pracował w HSV Hamburg (2011 -2013), cypryjskim APOEL Nikozja (2015), a ostatnie lata spędził w Austrii Wiedeń (2015-2018). Wg. SE jego temat pojawił się w Legii, choć nic nie jest przesądzone, a Finka trzeba traktować po prostu jako jednego z kandydatów. Wydaje się też, że ze względu na wiek nie jest wypalony. Zresztą, na pewno parę słów, jeśli będzie trzeba, szepnie o nim prezesowi DM nowy doradca mistrza Polski, były szef FC Basel, Bernhard Heusler, który na pewno pamięta Finka z pracy w szwajcarskim klubie... Pozdro (L)

Wolfik - 17.04.2018 23:25:58, *.dynamic.mm.pl

@rek: Nie miałbym nic przeciwko, by Fink trafił jako trener do Warszawy.

A co do 1-go meczu półfinałowego powiem krótko: po raz kolejny minimalizm został ukarany. Z Górnikiem nie ma czego bronić, trzeba grać o zwycięstwo by nie skończyć jak Korona w Gdyni.

eth - 17.04.2018 23:35:04, *.215.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do @rek, ze swojej strony powiem: nie ma roznicy kto, najwazniejsze aby:
- miał doswiadczenie w meskiej, klubowej pilce seniorskiej
- miał charakter i jaja, nie dał sobie wejść na głowę, trzymał gwiazdy krótko (ideał - Heynckes :) )
- miał autorytet, zwlaszcza podparty punktem 1.
- wymagał od gwiazd zapie**alania ale tez nie robił z siebie megagwiazdy która posiada jedyną sluszną wiedzę ani innych cech ktore moglyby zniechęcić do siebie szatnię.

Nie wiem czy Fink posiada w/w, więc opierając się tylko na czystych statystykach, nie są złe, ale wrażenia nie robią. Hsv bez szału, mistrzostwa SUI z Bazyleą to nie problem w tym klubie, tylko 2 i 3 miejsce z Austrią Wiedeń, nie mówiąc o fatalnym obecnym sezonie... mało remisów, ale dużo przegranych, troche jak my w obecnym sezonie. Na pewno lepszy niż Jozak, ale raczej rokrocznie nie wygrywalibyśmy pucharu oraz mistrzostwa zapewniajac je sobie na spokojnie w okolicach 34 kolejki. Cóż... szukałbym dalej :)

Cult⚽️Legia - 18.04.2018 01:05:28, *.135

Tylko!Kici z Vuko!Mogá zmobilizować!piłkarzy na te ostatnie mecze No I Trener Legend i pełne trybuny obrona Mistrza i Puchar!Brychczy !i nie trzeba mobilizować piłkarzy a I kibicòw też możliwe?mr DM!?

Warszawskie Legiony - 18.04.2018 01:15:14, *.dynamic.chello.pl

Wstańcie LEGIONY Arka nadchodzi........

;-)

2017(L) - 18.04.2018 01:15:53, *.kampinostelco.pl

A ja znalazłem coś takiego

" Nowym szkoleniowcem Legii ma zostać Miron Markewicz.

Ukrainiec ma 67 lat. W przeszłości trenował m.in. Karpaty Lwów, Anży Machaczkała, Metalist Charków, Dnipro Dnipropietrowsk. Dodatkowo w 2010 roku był selekcjonerem reprezentacji Ukrainy.

Markewicz najbardziej znany jest ze swojej pracy w Dnipro Dnipropietrowsk. Mają nie łatwe warunki pracy, udało mu się doprowadzić zespół do finału Ligi Europy, który odbywał się na Stadionie Narodowym. Rywalem ukraińskiego zespołu była Sevilla CF z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie. Ostatecznie Dnipro przegrało w finale 2:3, jednak ten mecz zapisał się na zawsze w historii klubu.

W ciągu najbliższych tygodni wszystko się wyjaśni i poznamy nazwisko nowego trenera Legii Warszawa.

kokojambo - 18.04.2018 01:54:35, *.222.ipv4.supernova.orange.pl

Brawo panie Leszku. Drugi finał z rzędu dla Gdynii to nie takie hop-siup.

Mateusz z Gór - 18.04.2018 06:38:35, *.adsl.inetia.pl

No i jeszcze Ballack jest kandydatem na trenera Legii.

Do 2017L - 18.04.2018 07:33:37, *.dynamic.chello.pl

No i jeszcze Michael Ballack! Dwa odrębne kierunki ale przynajmniej sąsiedzi :-)

pytający - 18.04.2018 08:55:38, *.8.101.19

Ktoś wie czy mecz Legii będzie dziś na Super Polsat? Jak Arka wczoraj?

0055gp - 18.04.2018 09:03:01, *.play-internet.pl

Dzisiaj wygramy, ale mnie ciekawi w jakim stylu i czy ktoś będzie chciał biegać razem z Szymańskim, może nie tak na wariata ale jednak.
Miło się czyta Wasze pomysły na trenera (chociaż co do Ukraińców byłbym sceptyczny), ale pamiętajmy , że trener to też sztab. Myślę, że na decyzję jeszcze trochę poczekamy - do końca rozgrywek.

Dickson Chotowski - 18.04.2018 09:09:20, *.range86-153.btcentralplus.com

Miron Markewica jak najbardziej na TAK i jeszcze bardzo dobrze mowi po Polsku. Ballack......WTF !!!!

@rek - 18.04.2018 09:24:04, *.dynamic.chello.pl

Karuzela trenerska rozkręcona... Teraz to każda redakcja sportowa będzie mieć swojego kandydata... Wystarczy, aby dany redaktor odpalił kompa i wszedł na Transfermarkt... Tam musi zrobić filtr na trenerów bezrobotnych z FC Basel i od razu może pisać, iż to murowany "kandydat"... Oczywiście po drodze taki redaktorek musi wejść na twitta i sprawdzić, czy aby janekx89 coś wcześniej nie pisał, bo przecież redaktorek nie może się powtarzać... Proste..? Proste... Teraz to wszystkim wydaje się takie proste... Samo życie... Pozdro (L)

do pytający - 18.04.2018 09:37:41, *.sodexhopass.pl

transmisja jest dziś na super polsacie

do bylek - 18.04.2018 10:15:07, *.itsa.net.pl

nie siej fermentu. na ostatnim naszym finale też ludzie gadali głupoty a bez problemu można bylo kupić bilety z puli kibicowskiej. klub oczywiście daje dużą część do kumatych ale zwykły szary człowiek chodzący na mecze też bez problemu kupi

@rek - 18.04.2018 11:21:21, *.dynamic.chello.pl

Jako urodzony optymista mogę pokusić się o taki "bajkowy" scenariusz...

Dzisiaj wieczorem wygrywamy z Górnikiem i wchodzimy do finału... W majowym finale przy ogłuszającym dopingu kilkudziesięciu tysięcy legijnych gardeł wygrywamy z Arką... Zdobywamy Puchar Polski...

@rek - 18.04.2018 11:37:48, *.dynamic.chello.pl

Rozwinę swoje marzenia dalej...

W międzyczasie młócimy wszystkich w lidze i okazuje się, iż na koniec wygrywamy Mistrza Polski 2018... I co wtedy..? Wtedy może się okazać, iż Dean Klaufurić może zapisać się w klubowej historii (L)egii złotymi głoskami jak trener, który uratował (L)egii prawie już stracony sezon... Facet, który poprowadziłby (L)egię tylko w 8 spotkaniach stałby się mężem opatrznościowym (L)egii Warszawa... Wszak niemożliwe nie istnieje, a pomarzyć czasami można...;))) Pozdro (L)

Rob L - 18.04.2018 16:19:54, *.centertel.pl

hej spodobało mi się, jak wypije jeszcze ze 2 browary to po zdobyciu PP i MP w decydującym meczu o wejście do LM widzę Kope strzelającego z 30 m w widły i Pazdana z 16 m z bani amen. A tak poważnie idę na mecz z wielkimi obawami ale i nadzieją - zróbmy dzisiaj piekło!

FWK - 18.04.2018 22:51:49, *.play-internet.pl

Nie wazne jak sie zaczyna wazny jest wynik koncowy... Ale to jeszcze nie koniec

kanet - 19.04.2018 10:04:42, *.94.citimedia.pl

kiedy info o biletach?