Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Muzeum Legii Warszawa - fot. Woytek / Legionisci.com
Muzeum Legii Warszawa - fot. Woytek / Legionisci.com
Czwartek, 17 maja 2018 r. godz. 19:16

Noc Muzeów na stadionie Legii

Woytek, źródło: Legia Warszawa

W sobotę 19 maja, w godzinach 19:00-1:00, w stolicy odbędzie się kolejna Noc Muzeów. Tradycyjnie udział w niej weźmie Muzeum Legii. W ramach cyklicznej imprezy legijne muzeum udostępni wiele nowych ekspozycji, w tym najliczniejszą w Polsce kolekcję pamiątek po Kazimierzu Deynie.

Wielką atrakcją dla uczestników będą okolicznościowe gabloty poświęcone Deynie, w których znajdą się m.in. ostatnia meczowa koszulka „Kaki”, a także bluza od dresu ze spotkania reprezentacji Polski z Portugalią, w którym to legionista strzelił gola bezpośrednio z rzutu rożnego, za co śląska publiczność „nagrodziła” go... przeciągłymi gwizdami.

W legijnej placówce będzie można obejrzeć wiele nowych ekspozycji tematycznych związanych z najlepszym klubem w Polsce. Pamiątki i eksponaty dotyczą zarówno drużyny piłkarskiej, jaki i pozostałych sekcji Legii Warszawa.

Zwiedzający w czasie Nocy Muzeów przy Łazienkowskiej otrzymają foldery i plakaty, a tym, którzy będą chcieli pogłębić historyczną wiedzę o naszym klubie, swoją pomocą służyć będą przewodnicy.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o: , ,


Komentarze: (1)

Piotrek, 18.05.2018 11:14:07 - *.centertel.pl

Pozdrowienia dla naszego kustosza Wiktora.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj swój komentarz:

autor:

e-mail:


treść:


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!