Eintracht Frankfurt na finale Pucharu Niemiec z Bayernem Monachium
REKLAMA

NSŚ: Finały krajowych pucharów 2017/18 (4)

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Na stadionie Olimpijskim w Berlinie rozegrano finał Pucharu Niemiec pomiędzy Eintrachtem i Bayernem. Że nawet na zachodzie Europy używa się pirotechniki, potwierdzili fani obu niemieckich klubów, odpalając race i świece dymne. Z powodu zadymienia boiska rozpoczęcie drugiej połowy zostało opóźnione.
Na trybunach lepiej prezentowali się fani z Frankfurtu, którzy mieli do pokonania 550 km. Kibice Bayernu musieli przejechać podobny dystans, ok. 600 km.

W finale Pucharu Rosji w Wołgogradzie zmierzyły się niezbyt znane w kibicowskim światku ekipy, ale nawet w przypadku takich drużyn jak Tosno czy Avangard Kursk doszło do małych zamieszek przed stadionem. Na finałowe spotkanie krajowego pucharu Białorusi wybrało się ok. dwóch tysięcy kibiców Dynama Brześć. Zaprezentowali oni pasy materiału w barwach, malowaną sektorówkę oraz kilkanaście rac. Zdecydowanie skromniej, zarówno pod względem liczby, jak i prezentacji, pokazali się fani Bate Borysów, którzy mieli do pokonania znacznie mniejszy dystans - zaledwie 150 km, wobec blisko 550 km, które mieli do przejechania fanatycy z Brześcia. Łącznie na trybunach zasiadło 7,2 tys. widzów.

Finał Pucharu Chorwacji rozegrano na niewielkim stadionie w Vinkovci. Do zabezpieczenia meczu, w którym spotkały się dwie najlepsze marki w Chorwacji, czyli Dinamo Zagrzeb i Hajduk Split, zaangażowane zostały spore oddziały policji. Fani spod znaku "Torcidy" urządzili racowisko, pirotechnikę rzucając w stronę murawy i bieżni. Jedna z rac trafiła w głowę policjanta. Doszło także do zamieszek kibiców Hajduka z policją - w mundurowych poleciało kilkadziesiąt wyrwanych krzesełek.

Pirotechnika zapłonęła także na meczu finałowym krajowego pucharu na Węgrzech. Na stadionie Ferencvarosu, fani Ujpestu zaprezentowali kartoniadę oraz pokaz pirotechniczny (race i strobo) - część pirotechniki rzucona została w pole karne.

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Eintracht Frankfurt na finale Pucharu Niemiec z Bayernem Monachium (w Berlinie):
Bayern Monachium na finale Pucharu Niemiec z Eintrachtem Frankfurt (w Berlinie):

Tosno na finale Pucharu Rosji z Avangard Kursk (w Wołgogradzie):Avangard Kursk na finale Pucharu Rosji z Tosno (w Wołgogradzie):
Dynamo Brześć na finale Pucharu Białorusi z Bate Borysów (w Mogilev):

Bate Borysów na finale Pucharu Białorusi z Dynamem Brześć (w Mogilev):Hajduk Split na finale Pucharu Chorwacji z Dinamem Zagrzeb (w Vinkovci):Dinamo Zagrzeb na finale Pucharu Chorwacji z Hajdukiem Split (w Vinkovci):Ujpest Budapeszt na finale Pucharu Węgier z Felcsút (na stadionie Ferencvarosu):
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.