FC Zurich na finale Pucharu Szwajcarii z Young Boys Berno
REKLAMA

NSŚ: Finały krajowych pucharów 2017/18 (5)

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ostatnim tygodniu rozegrano spotkania finałowe krajowych pucharów, m.in. w Serbii, Macedonii, Szwajcarii czy Kosowie. Fani Partizana w drodze do Surdulicy, gdzie rozgrywany był mecz finałowy, bili się między sobą. Konflikt w ich środowisku nadal trwa i jego końca nie widać. Jako że rywalem Partizana był klub bez fanatyków, z trybun niósł się głośny doping dla jednej drużyny. Zapłonęło też trochę pirotechniki.

Znacznie skromniejsze racowisko zaprezentowali "Ballistet", czyli ekipa Szkendiji Tetowo, której przyszło jechać na finał Pucharu Macedonii do Strumicy. Ekipa "Plisat", czyli fanatycy Prisztiny, nie miała możliwości obejrzeć na żywo finału Pucharu Kosowa. Ich piłkarze trofeum wywalczyli, a feta z tej okazji miała miejsce jeszcze tego samego wieczora na placu Zahira Pajaziti. Fani Vellaznimi obecni w Kosowskiej Mitrowicy w skromnej liczbie i z kilkoma flagami.

Zimbru Kiszyniów finał krajowego pucharu rozegrał w swoim mieście. Ich ultrasi zaprezentowali sektorówkę, flagi na kiju i trochę świec dymnych. Znacznie większe zainteresowanie publiczności towarzyszyło finałowi pucharu Szwajcarii, do organizacji którego nie było chętnych. Szukano stadionu neutralnego, ale sytuacja wyglądała trochę jak po finale Legii z Lechem w Bydgoszczy. Ostatecznie mecz odbył się w Bernie, a fani FC Zurich do celu przyjechali pociągiem specjalnym. Zaprezentowali sporych rozmiarów płótno z nazwą swojego klubu plus flagi na kiju i trochę pirotechniki (race i świece dymne). Jedną prezentację przygotowali także ultrasi Young Boys Berno - malowany transparent, pięć mniejszych sektorówek oraz piro. Świetnie wyglądał podzielony stadion - młyn YBB w całości miał na sobie żółte koszulki, kibice z Zurichu - białe.

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Partizan Belgrad na finale Pucharu Serbii z Mladostą Lucani (w Surdulicy):

Szkendija Tetowo na finale Pucharu Macedonii z Peliter Bitola (w Strumicy):


Zimbru Kiszyniów na finale Pucharu Mołdawii z Milsami Orhei (w Kiszyniowie):

FC Zurich na finale Pucharu Szwajcarii z Young Boys Berno (w Bernie):

Young Boys Berno na finale Pucharu Szwajcarii z FC Zurich (w Bernie):

FK Vellaznimi na finale Pucharu Kosowa z FK Prisztina (w Kosowskiej Mitrovicy):

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.