Robert Bartczak nie przebił się do pierwszej drużyny Legii - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Bartczak piłkarzem Wigier

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Robert Bartczak został nowym zawodnikiem Wigier Suwałki. Z końcem czerwca wygasła umowa 22-letniego pomocnika z Legią Warszawa. Z pierwszoligowcem podpisał trzyletni kontrakt.

Robert Bartczak trafił do Legii jako junior w 2011 roku. Od sezonu 2012/13 występował w drugiej drużynie stołecznego klubu. 9 lipca 2014 roku, mając 18 lat, zadebiutował w "jedynce" w spotkaniu o Superpuchar Polski z Zawiszą Bydgoszcz, jednak w tym sezonie na murawie pojawił się jeszcze tylko jeden raz. W kolejnych rozgrywkach także nie przekonał do siebie trenerów - zagrał w dwóch meczach Pucharu Polski i w końcówce rewanżowego meczu Ligi Europy z FK Kukesi.

Wiosnę 2016 i cały sezon 2016/17 spędził na wypożyczeniu w Zagłębiu Sosnowiec, gdzie był podstawowym zawodnikiem w większości spotkań. W sumie barwy Zagłębia reprezentował 50 razy i strzelił 4 gole. Zimą 2018 został włączony do pierwszej drużyny Legii, ale skończyło się tylko na treningach i grach w trzecioligowych rezerwach (31 meczów, 10 goli).

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.