Trybuny podczas ostatniego sparingu na Łazienkowskiej - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Sparing z Radomiakiem ostatnim sprawdzianem

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W piątkowy wieczór Legia Warszawa rozegra ostatni sparing przed rozpoczęciem sezonu. Przeciwnikiem mistrzów Polski będzie drugoligowy Radomiak Radon. Na boisku spodziewać się możemy zawodników, którzy odpoczywali podczas meczu sparingowego z Viitorulem. Początek meczu o godzinie 20:00. Wstęp dla kibiców wolny, jednak liczba widzów będzie ograniczona - dostępna będzie jedynie Żyleta.

Podczas przedsezonowych sparingów Legia imponuje siłą ognia w ofensywie. Niezbyt odległą przeszłością są czasy, kiedy "Wojskowi" mieli olbrzymie problemy z kreowaniem akcji w ofensywie i zdobywaniem kilku bramek w meczu. Wydaję się, że na starcie sezonu ten problem może zostać całkowicie wyeliminowany. Dean Klafurić zdecydował się zaryzykować i ustawić drużynę w ustawieniu 3-5-2. Początkowo zawodnicy musieli przejść małą terapię szokową i oswoić się z nową formacją, ale wygląda na to, że powoli wszystko zaczyna funkcjonować coraz lepiej. W ostatnich czterech sparingach legioniści zdobyli aż 16 goli, co daje średnio cztery trafienia na mecz. Taki wynik z całą pewnością imponuje, a co więcej w czwartek napad Legii został jeszcze dodatkowo wzmocniony. Kontrakt podpisał król strzelców poprzedniego sezonu Carlitos. Razem z Jose Kante lub Jarosławem Niezgodą może stworzyć duet snajperów, który będzie postrachem nie tylko ligowych defensorów.

Jedynym zmartwieniem sztabu szkoleniowego może być gra obronna, która nadal wymaga poprawy. W każdym z ostatnich czterech spotkań legioniści stracili przynajmniej jednego gola, co biorą pod uwagę fakt, że rywale nie byli z najwyższej europejskiej półki, może budzić pewne obawy. Zawodnicy mistrza Polski muszą jeszcze nauczyć się poprawnego przesuwania w defensywie, a kiedy w końcu posiądą takie umiejętności zespół będzie kolektywem. Na razie błędy skutkują "tylko" stratą bramek w sparingach.

Radomiak Radom rozegrał do tej pory trzy mecze sparingowe - tylko jeden z nich zakończył po swojej myśli. Pod koniec czerwca najbliższy rywal Legii pokonał 3-1 Górnika Łęczna, a kilka dni potem przegrał w rywalizacji ze Stalą Mielec. 5 lipca podopieczni Dariusza Banasika zmierzyli się z Viitorulem Constanta, przegrywając na boisku w Radomiu 1-3. W tym miesiącu Radomiaka czekają jeszcze dwa sparingi. Do niedawna bramkarzem Radomiaka był Hubert Gostomski. Golkiper wraz z końcem poprzedniego sezonu zdecydował się jednak na zmianę pracodawcy na Jagiellonię Białystok. Z kolei w ataku gra kojarzony z występami przy Łazienkowskiej Patryk Mikita. 25-latek w poprzednich rozgrywkach zdobył cztery gole.

Zasady wstępu na sparing Legia - Radomiak:
- osoby z kartą kibica wchodzą przez bramki na podstawie swojej karty odbijając ją na czytniku;
- osoby bez karty kibica muszą odebrać bezpłatny bilet w kasie klubu

Na stadion będzie można wejść od godz. 19:00 wejściem B1 (od ul. Łazienkowskiej, przy pomniku Deyny). Początek meczu o godzinie 20:00. Klub przeprowadzi z niego transmisję na swoim kanale YouTube. My zapraszamy do śledzenia naszej Relacji LIVE!.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
do Kristof - 06.07.2018 / 22:49, *..play-internet.pl

Kibic Legii ogląda mecz Legii,gdy ona gra i ma gdzieś czy w tym samym czasie gra Belgia z Brazylią, Rosją czy nawet z Marsem albo Jowiszem.

odpowiedz
Ziutek - 06.07.2018 / 18:42, *..dynamic.chello.pl

Mundial najwazniejszy. Janusze ida na Radomiaka.

odpowiedz
Kristof - 06.07.2018 / 18:29, *..dynamic.chello.pl

Kibic piłki oglada mundial, wiadomo. Kogo interesuje ten sparing ?

odpowiedz
Do Artic - 06.07.2018 / 17:06, *..play-internet.pl

Poczatek grudnia... Legia gra przy Łazienkowskiej. A kolega znowu: Telewizor, pilot, klapki, browar grzany, ogrzewanie na full... Kto by sie tam pchal na Łazienkowska... W glowie mysl kto ustala terminarz o tej porze roku??? :D ;D :D Bang!!! Bang!!! Trafiony!!! Zatopiony!!! :)

odpowiedz
LW - 06.07.2018 / 15:42, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

LEGIA 4-0 Radomiak R. LEGIA !!!

odpowiedz
do Roma - 06.07.2018 / 13:33, *..90

nie chodzi o zrozumienie ale wykonanie tego na boisku. To tak jak z dziećmi każesz im coś zrobić to one doskonale rozumieją ale nie wykonują.

odpowiedz
theczarek - 06.07.2018 / 13:28, *..86

naprawdę Lech to główny konkurent? ja sądzę, że Jaga. mało tego, obstawiam, że Lech wyląduje za plecami Lechii i Zagłebia Lubin.

odpowiedz
Arttic - 06.07.2018 / 13:01, *..adsl.inetia.pl

Klapki browar klima a kto by tam sie pchal do kacapow ale troche sie im kibicuje ze wzgledu na Staśka.

odpowiedz
@ Artic - 06.07.2018 / 12:50, *..play-internet.pl

skoro mundial to swieto futbolu to czemu nie swietujesz u ruskich? Tylko w domu,w kapciach przed telewizorem...

odpowiedz
do Pawcio - 06.07.2018 / 12:30, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

już tłumaczę: kupiliśmy Carlitosa bo:
a) jest najlepszy w PL,
b) Niezgoda 2 mies. kontuzja + nie wiadomo kiedy złapie formę - pewnie w listopadzie w ''kilka'' meczy mamy w el. LM, lidze etc.
c) żeby nie kupił go Lech jako główny konkurent do Mistrza.

Wystarczy? ; )

A obronę niby mamy tj. Pazdan i Jędza (za 2 tyg. : (( + Aztiz+Hlousek+ew. Remy.

dojdzie jeszcz e1 i będzie super.

oLaf

odpowiedz
wszyscy na mecz ! - 06.07.2018 / 12:09, *..static.chello.pl

a Ty Artic zostan w domu :D

odpowiedz
Artic - 06.07.2018 / 11:56, *..adsl.inetia.pl

Powtorka to nie to samo.

odpowiedz
do Artic - 06.07.2018 / 11:48, *..103.tvksmp.pl

Kibicowskie święto? Chyba telewizyjne.
Nie przychodź ty i tobie podobni, będzie konkretniej na Żylecie.

PS. Zawsze można obejrzeć powtórki czy to meczów MŚ w TV, czy też Legii na YT.

odpowiedz
Artic - 06.07.2018 / 11:39, *..adsl.inetia.pl

Kto robi sparing w czasie cwierc.finalu mundialu? Przecie to kibicowskie swieto!a ligowa młócke bedziemy mieli juz za chwile co tydzien.

odpowiedz
Patryk Mikita - 06.07.2018 / 11:33, *..centertel.pl

....bidok.... ale wylądował..... II Liga.....

:( smutne są czasem historie piłkarzy....

odpowiedz
Cch - 06.07.2018 / 11:31, *..dynamic.gprs.plus.pl

@pawcio,bartekjj, W obronie mamy dwoch reprezentatow Polski, ktorzy grali na mś i europy 2 lata temu, dodatkowo jeden z najlepszych moim zdaniem Remy i solidny Hlousek. Do tego ograny w eklapie Wieteska i Astiz. Tu nie potrzeba transferow, tylko zgrania i nauki nowej taktyki. A na to potrzeba czasu.

odpowiedz
Pawcio - 06.07.2018 / 11:19, *..warszawa.vectranet.pl

Mimo, że jestem kumaty, bo w szkole mam trójki, czwórki a nawet piątki to nie kminię po co kupiliśmy Carlitosa jak mamy Kante i Niezgodę? Brakuje nam obrońców a nie napastników. Przecież ktoś będzie musiał siedzieć na ławce, bo nie zagramy trzema napastnikami. Nie rozumię tego. Sezon się zbliża a w Legii nadal bałagan. Gdzie te wartościowe transfery???

odpowiedz
BartekJJ - 06.07.2018 / 11:02, *..static.ip.netia.com.pl

Zawsze slyszalem, ze zespol buduje sie od tylu. Bramka / obrona - kolejno pomoc i napad.
A tu co bramka / potem po czesci napad/ po czesci pomoc i na koncu obrona, ktora "ma problemy" ??

odpowiedz
- 06.07.2018 / 10:47, *..dip0.t-ipconnect.de

Wydaje mi sie ze znowu pompujemy niepotrzebnie balonik.Przeciez ten sklad praktycznie sie nie zmienil od tego w poprzednim sezonie.A trzeba pamiętać że mistrzostwo zdobylismy dopiero w ostatniej kolejce.Przyszedl Kante i Carlitos na atak i to sa bardzo dobre ruchy transferowe klubu.Ale obrona traci gole z przeciwnikami z drugiej i trzeciej ligi polskiej(Leczna)
Na razie to tylko sparingi Jak silna jest Legia to zobaczymy z silniejszymi przeciwnikami w meczach o punkty i eliminacjach do ligi mistrzow.
Kazdy chyba mysli ze jak mamy Carlitosa to bedziemy wygrywac wszystko po 5 do 0.Zycie jak zawsze napisze swoj scenariusz.Nie podniecajmy sie bo na razie nie ma czym.Pokora i ciezka praca tego potrzeba naszym pilkarzom.Nam kibicom tez proponuje ostudzic emocje.
Wydaje mi sie ze ten system 3-5-2 jest zbyt ofensywny i pozostawia duzo wolnych przestrzeni w obronie dla przeciwnika.Mozemy nim grac w lidze w razie potrzeby odrabiania strat.W europie z takim systemem ppl

odpowiedz
Oresiński Jan - 06.07.2018 / 10:33, *..centertel.pl

Jestem prawdziwym POLAKIEM, więc idę na sparing z Radomiakiem!

odpowiedz
GalAnonim - 06.07.2018 / 10:26, *..centertel.pl

Czy w tym meczu jest szansa że już zagra Carlitos?

odpowiedz
Roma - 06.07.2018 / 10:24, *..dynamic.gprs.plus.pl

Gram trochę w piłkę, można powiedzieć rekreacyjnie i nie mam problemu ze zrozumieniem zasad gry z 3 obrońcami. Dziwi mnie trochę, że zawodowcy mają z tym problem. Albo wina jest po stronie trenera, który forsuje ten system, a nie ma odpowiednich wydolnościowo piłkarzy.

odpowiedz