Hildeberto podczas sparingu z Radomiakiem - fot. Woytek / Legionisci.com

Sparing: Legia Warszawa 0-0 Radomiak Radom

Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała z Radomiakiem Radom w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem nowego sezonu. Mecz nie stał na wysokim poziomie i pokazał, jak znacząca jest różnica między podstawową a rezerwową jedenastką. Cieszyć może jednak czyste konto legijnej defensywy.

Fotoreportaż ze sparingu - 40 zdjęć Woytka

Mecz od początku nie należał do najciekawszych. W nowym składzie legionistom wyraźnie brakowało zgrania i stroną przeważającą był Radomiak Radom. Pierwsze groźne uderzenie w kierunku bramki Artura Halucha oddał Konrad Michalak, ale piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką. W 24. minucie powinno być 1-0 dla Legii. Z dobrej strony na skrzydle pokazał się Hildeberto, podał do niepilnowanego Sandro Kulenovicia, a ten z najbliższej odległości posłał piłkę wysoko ponad celem. Potem przewagę osiągnęli już podopieczni Deana Klafuricia. Dwa kwadranse po rozpoczęciu gry jedna z nielicznych ciekawych akcji. Michalak z prawej strony podał do Hildeberto, a jego strzał, po odbiciu się od jednego z defensorów, nieznacznie minęła słupek. Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się absolutnie nic.

W drugiej połowie obydwie drużyny nie uraczyły nas ciekawym widowiskiem. Dopiero blisko kwadrans po zmianie stron znakomitą szansę stworzyli legioniści. Hildeberto dostał prostopadłą piłkę ze środka pola, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem Radomiaka uderzył niecelnie. W 61. minucie odpowiedzieli goście, gdy Patryka Mikitę zdołał powstrzymać wprowadzony Radosław Majecki. Wkrótce bramkarz "Wojskowych" ponownie był na posterunku, kiedy wyłapał lekką próbę jednego z rywali zza pola karnego. Wkrótce kolejną szansę miał Hildeberto. Portugalczyk wymienił podania z Sandro Kulenoviciem, lecz znowu nie potrafił skierować piłki chociażby w światło bramki. Pięć minut przed końcem swój zespół uratował Majecki, parując poza linię boczną mocny strzał jednego z napastników. Potem radomianie trafili jeszcze w słupek.

Legia Warszawa 0-0 Radomiak Radom

Legia: 33. Radosław Cierzniak (46, 30. Radosław Majecki) - 23. Mateusz Żyro (78, 5. Mateusz Hołownia), 6. Chris Philipps, 5. Mateusz Hołownia (46, 40. Brian Iloski) - 77. Konrad Michalak, 50. Mateusz Praszelik (72, 8. Cristian Pasquato), 15. Michał Kopczyński, 21. Dominik Nagy, 14. Adam Hloušek - 99. Sandro Kulenović, 42. Hildeberto Pereira.

Radomiak: 30. Artur Haluch (62, 12. Mateusz Kochalski) - 38. Martin Klabník, 2. Michał Grudniewski, 4. Maciej Świdzikowski - 14. Damian Jakubik, 25. Łukasz Matusiak (83, 6. Karol Kucharski), 19. Łukasz Pietroń (66, 99. Michał Suchanek), 17. Maciej Filipowicz (60, 7. Damian Szuprytowski), 16. Jakub Wawszczyk - 22. Jakub Rolinc (60, 77. Patryk Mikita), 9. Leândro (78, 10. Dominik Sokół).

żółta kartka: Wawszczyk.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).