Dean Klafurić - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Klafurić: W drugiej połowie zagraliśmy lepiej

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Dean Klafurić (trener Legii): Chcę podziękować naszym kibicom, którzy przybyli tutaj z Warszawy, Anglii i Irlandii. Dziękuję bardzo za wsparcie. Muszę także powiedzieć, że także miejscowi kibice stworzyli wspaniałą atmosferę - taką, jaka powinna być na stadionach.

Cork grał agresywnie z pasją. Tego oczekiwaliśmy i byliśmy przygotowani na to, ale było to trudne spotkanie dla nas, zwłaszcza w pierwszej połowie. W drugiej połowie było już lepiej. Radziliśmy sobie lepiej w strefie ataku.

To był nasz pierwszy mecz w tym sezonie. Graliśmy pod presją, ale muszę pochwalić swoich zawodników za to, że zmienili swoje nastawienie w przerwie i w drugiej połowie wyglądało to już znacznie lepiej. Nasi zawodnicy byli w stanie podyktować warunki i styl gry.

Cork miał swoje szanse głównie z "drugiej piłki" i ze stałych fragmentów gry. Taki jest futbol irlandzki i nawet mimo przygotowania Irlandczycy mogli nas zaskoczyć. Warto też pamiętać, że Cork jest w trakcie sezonu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

Kondi1916 - 10.07.2018 23:20:37, *.skybroadband.com

A janusze i tak płaczą i narzekają... Wypad z tej strony pajace.

TRANSFERY DUŻE TRANSFERY - WZMOCNIENIA PIERWSZEJ 11 SĄ NIEZBĘDNE !!! - 10.07.2018 23:20:53, *.125

TRENERZE LEGII POTRZEBA DUŻYCH TRANSFERÓW DO ZESPOŁU , PRZYSZEDŁ CARLITOS , ALE TO PATRZĄC NA WYJŚCIOWĄ DZISIEJSZĄ 11 POTRZEBA JESZCZE MOCNO WZMOCNIĆ WYJŚCIOWĄ 11 BO ŻE TAK POWIEM …. TO NIE ROZRYWA ZA PRZEPROSZENIEM .

Krzeszczu - 10.07.2018 23:21:54, *.cust.bredband2.com

Napewno bardzo sympatyczny facet, ale jako trener... Po kolejnej wypowiedzi "pod kibicow" nie za kolorowo to wszystko widze...

Mati - 10.07.2018 23:22:06, *.dynamic.chello.pl

Ja rozumiem że to pierwszy mecz itd że jeszcze nie wszystko pracuje na 100% ale taki zespół jak Legia powinien ten Cork rozjechac jak walec nawet bez formy i treningów

Stary - 10.07.2018 23:24:42, *.dynamic-ra-10.vectranet.pl

A jak tu oceniać zawodników jak nawet nie wiem dotykał piłkę. Gdyby nie relacja pisemną to nawet bym nie wiedział kto bramkę strzelił. Widoczność była marna ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się na. Więc oceniam wszystkich na 3. Może KUCHY 4 za gola I AREK za zero z tyłu.

Delfin - 10.07.2018 23:30:11, *.sb03.sa.asp.telstra.net

Nie rozumiem jak można być zadowolonym z gry w strefie ataku, skoro o jakości gry w tej właśnie strefie decyduje liczba goli plus liczba stwarzanych sytuacji, a tych w ogóle nie było, bramka była efektem strzału rozpaczy z prawie 30 metrów.

aws - 10.07.2018 23:35:45, *.dynamic.chello.pl

Wśród faworytów Legia ma najsilniejszego rywala /a na pewno jednego z najsilniejszych/ na tym etapie el.LM. i przywozimy dobry wynik z tego wbrew pozorom naprawdę ciężkiego terenu. Jeszcze nie jesteśmy w pełni przygotowani, wszystko powoli musi zacząć się zazębiać. Gra jest ważna, ale na końcu najważniejszy jest zawsze wynik i taką filozofie widać było już w zeszłym sezonie po przejęciu sterów przez Klafurića. Póki co nie ma się o co czepiać. Byle do przodu!

P85 - 10.07.2018 23:43:39, *.dynamic.chello.pl

Dajmy mu pracować. To był pierwszy mecz, wygrał? Wygrał. Na 0 z tyłu. Facet nas nie zawiódł w decydującej fazie sezonu i dziś też nie. Wyniki się zgadzają i tak ma być, choć zgadzam się z przedmówcą, że takie Cork to powinniśmy powieść z 5 i do domu. Nasze oczekiwania zawsze są duże, ale póki zgadza się wynik i na koniec sezonu w gablocie to nie ma co psioczyć. Teraz czas zdobić wkońcu ten złoty talerz bo srebrny w muzeum ubogo wygląda!!!!

Legionista80 - 11.07.2018 00:49:29, *.play-internet.pl

Pamietacie Dundalk? Bylo ciężko...a ktora to byla runda kwalifikacji..? Cork nie ma punktow rankingowych i dlatego byl w tej rundzie ale to nie jest Luxemburg....dajmy sie im rozegrac a za tydzien na mecz

mietek - 11.07.2018 07:31:14, *.emea.ibm.com

@Krzeszczu: A podczas sparingu z Viitorulem było tyle zachwytów, że Legia nigdy tylu sytuacji podbramkowych nie tworzyła w meczu. No to chyba już się z nich wystrzelali na cały sezon, bo wczoraj to nie było żadnej.

A Mączyński powinien mieć dożywotni zakaz strzelania z dystansu. Co uderzenie, to piłka w buroki.

KO - 11.07.2018 09:19:37, *.82

A po co ta ankieta? Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie oceniał spotkania po tej transmisji na FB...

A swoją drogą to ja się już przyzwyczaiłem że początek sezonu jest ciężki jak wieczór po zjedzeniu starego mięsa. Jeśli się dobrze skończyło to OK.

do płaczków - 11.07.2018 09:34:07, *.centertel.pl

Pokażcie które mocniejsze ekipy rozjeżdżały mistrzów Irlandii w ostatnich latach. Za dużo gier za mało życia.

mG - 11.07.2018 10:00:55, *.17

Ok, wygraliśmy , bez straty bramki, spokojnie to pierwszy mecz... nowe ustawienie, trzeba je przećwiczyć. Idealne mecze to właśnie Superpuchar, potem rewanż z Cork.
Powodzenia panowie! walczymy!

M@c - 11.07.2018 11:15:19, *.dynamic.chello.pl

Jeżeli ktoś oglądał mecz to mógł zauważyć, że Irlandczycy tylko się bronili. Gdyby Cork grało otwartą piłkę to mógł być wysoki wynik dla Legii.

Krzeszczu - 11.07.2018 11:16:16, *.cust.bredband2.com

@ mietek: Czolem kolego, sam nalezalem do jednych z tych zachwycajacych. Bo stwazalismy sporo akcji. Natomiast juz wtedy bylem gleboko zaniepokojony nasza tragiczna gra w obronie, co od razu tez podkreslalem.
Wydaje mi sie, i to jest tylko moja skromna opinia, ze wlasnie ta tragiczna gra w obronie jest swiadomie o podswiadomie w glowach wszystkich pilkarzy na boisku, iz ma to bezposredni wplyw na gre calego zespolu. Wachanie, niepewnosc, niby moga do przodu ale wiedza ze z tylu tragedia, co caly czas udowadniaja glupie straty pilki i bezposrednie zagrozenia. Wczoraj juz chyba w 8 minucie jeden z obroncow podal idealnie w polu karnym do przeciwnika. I tak bylo, po raz kolejny, przez caly mecz.

Nie winie za to samych obroncow, ale taktyke, ustawienie i brak zgrania. Pilkarze sie gobia. Czy bedzie lepiej?
Kto wie....
Pozdro

tymon - 12.07.2018 12:19:11, *.96

Cork murowalo momentami bramke cala druzyna wiec nie pitolcie mi ze powinnismy ich rozwalic 5-0. W obronie mieli zawsze przewage a naszym udalo sie nie stracic gola i strzelic przeciwnikowi.