Dean Klafurić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Klafurić i Szymański przed meczem z Cork City

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Wiem, że Legia grała z irlandzkimi drużynami Dundalk i St. Patrick's Athletic, ale wtedy nie było mnie jeszcze w klubie. Wiemy jaki styl gry prezentuje Cork City, analizowaliśmy rywala i odpowiednio przygotowaliśmy się do wtorkowego meczu - powiedział Dean Klafurić na przedmeczowej konferencji w Irlandii.

- Legia zawsze ma ambicje, by grać w Europie. Będziemy chcieli zakwalifikować się do fazy grupowej Ligi Mistrzów, ale Liga Europy także będzie dla nas bardzo dobra. Cork City jest groźny jako zespół, ale nie patrzę na poszczególnych zawodników w tej drużynie, ponieważ jeden zawodnik nie jest w stanie wygrać spotkania.

- Carlitos nie poleciał do Irlandii, ponieważ dołączył do nas kilka dni temu i nie jest jeszcze gotowy, by zagrać mecz. Musi się do tego przygotować.

- Sebastian Szymański jest młodym zawodnikiem i dla każdego młodego gracza ważne jest, by mieć mocną głowę i ciężko pracować. Musi mieć też duże wsparcie od każdego trenera i każdego zawodnika w szatni. Te wszystkie elementy Szymański. Młodzi zawodnicy często mają wzloty i upadki - to normalne, ale w perspektywie najbliższego sezonu oczekuję, że dokona progresu w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami.


Sebastian Szymański: Gra w europucharach jest fajnym uczuciem. Po raz drugi zaczynam walkę z Legią o Ligę Mistrzów i mam nadzieję, że w tym roku się to uda. Byłoby fajną sprawą zagrać w fazie grupowej tych rozgrywek. W ostatnich miesiącach zrobiłem postęp w swojej grze. Czego oczekuję od trenera? Myślę, że wsparcia, a reszta zależy ode mnie. Muszę pracować na swoje szanse, by je otrzymać i wykorzystać.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.