Dean Klafurić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Klafurić i Szymański przed meczem z Cork City

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Wiem, że Legia grała z irlandzkimi drużynami Dundalk i St. Patrick's Athletic, ale wtedy nie było mnie jeszcze w klubie. Wiemy jaki styl gry prezentuje Cork City, analizowaliśmy rywala i odpowiednio przygotowaliśmy się do wtorkowego meczu - powiedział Dean Klafurić na przedmeczowej konferencji w Irlandii.

- Legia zawsze ma ambicje, by grać w Europie. Będziemy chcieli zakwalifikować się do fazy grupowej Ligi Mistrzów, ale Liga Europy także będzie dla nas bardzo dobra. Cork City jest groźny jako zespół, ale nie patrzę na poszczególnych zawodników w tej drużynie, ponieważ jeden zawodnik nie jest w stanie wygrać spotkania.

- Carlitos nie poleciał do Irlandii, ponieważ dołączył do nas kilka dni temu i nie jest jeszcze gotowy, by zagrać mecz. Musi się do tego przygotować.

- Sebastian Szymański jest młodym zawodnikiem i dla każdego młodego gracza ważne jest, by mieć mocną głowę i ciężko pracować. Musi mieć też duże wsparcie od każdego trenera i każdego zawodnika w szatni. Te wszystkie elementy Szymański. Młodzi zawodnicy często mają wzloty i upadki - to normalne, ale w perspektywie najbliższego sezonu oczekuję, że dokona progresu w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami.


Sebastian Szymański: Gra w europucharach jest fajnym uczuciem. Po raz drugi zaczynam walkę z Legią o Ligę Mistrzów i mam nadzieję, że w tym roku się to uda. Byłoby fajną sprawą zagrać w fazie grupowej tych rozgrywek. W ostatnich miesiącach zrobiłem postęp w swojej grze. Czego oczekuję od trenera? Myślę, że wsparcia, a reszta zależy ode mnie. Muszę pracować na swoje szanse, by je otrzymać i wykorzystać.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

LDN - 09.07.2018 19:14:12, *.dab.02.net

Krol strzelcow nie jest gotowy grac mecze...slucham ?

OLo - 09.07.2018 19:20:12, *.159.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Mocno Legia! Mecz niewiadoma duża

Krzeszczu - 09.07.2018 19:48:18, *.cust.bredband2.com

Ciekawe... Polecam!

http://www.gol24.pl/liga-mistrzow/a/droga-legii-do-ligi-mistrzow-dluzsza-niz-w-poprzednich-sezonach-ale-wcale-nie-duzo-trudniejsza,13324994/

browor35 - 09.07.2018 20:35:59, *.dynamic.chello.pl

LDN a ty skąd jesteś, gdybyś był rodzonym warszawiakiem to byś wiedział, że przejście z krakówka do Warszawy , to duże przeżycie i trzeba trochę ochłonąć. A poza tym On ma być na rewanż.Pozdrawiam

strzelec do LDN - 09.07.2018 20:37:31, *.internetdsl.tpnet.pl

Czy Ty człowieku rozumu nie masz -król strzelców nie trenował przez iesiąc a Ty byś chciał żeby zbawił Twoją duszę i strzelał uż na zawolanie

Krzeszczu - 09.07.2018 20:39:33, *.cust.bredband2.com

Pomijajac w miare istotny fakt ze od dwoch miesiecy nie trenowal. Zamiast okresu przygotowawczego to mial wakacje.
Ale zeby to pojac to trzeba sie choc troszeczke interesowac tym co sie dzieje. Albo nie.

m4pierwszy - 09.07.2018 21:08:19, *.eaw.com.pl

I zaczynamy sezon od podziwu trenera, pewnie każdy by wziął króla strzelców, a tu rozsądek górą.

Do Kristof - 09.07.2018 21:08:50, *.play-internet.pl

Masz złe info. Ponoć Atletico oddaje nam Griezmanna w zamian za Carlitosa i dopłaca 20 mln euro.

Arek - 09.07.2018 21:52:36, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Co poniektórym to chyba się przysnęło w kolejce jak rozum rozdawali.

Do LDN - 09.07.2018 22:23:47, *.dynamic.mm.pl

Poza tym, że nie jest w rytmie meczowym to na dodatek nie jest jeszcze przystosowany do taktyki.

!(L)! - 09.07.2018 22:41:53, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Malarz
Remy Astiz Wieteska Hlousek
Mączyński Philipps
Szymański Cafu Hamalainen
Kante

do L - 09.07.2018 23:18:12, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Remy na PO? Bez Vesovicia? Cafu na 8, Szymanski na 10

do Krzeszczu - 09.07.2018 23:59:31, *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

za link dzięki. Jak widać jest trochę trudniej ale... jak będziemy nadal przegrywać z Astaną i Sherifem to choćbyśmy byli nie wiem jak rozstawieni to i tak daleko nie zajdziemy : (

Dobrze, że transfery napastników były, jakiś super pomocnik by się jeszcze przydał i tych dwóch leserów z Reprezentacji, właściwie jeden ; )

kalosz - 10.07.2018 00:48:34, *.dynamic.mm.pl

nie wiem czy to dziala,ale sprawdzic mozna :) https://www.livesoccertv.com/match/3024358/cork-city-legia-warszawa/

Legfan - 10.07.2018 03:16:35, *.static.chello.pl

Czy wszystkich pojechało? Zawodowiec nie trenuje 2 miechy? Kuzwa Chuck z nim. Dwa tygodnie urlopu i zapier...

Przemek - 10.07.2018 05:57:07, *.dynamic.gprs.plus.pl

Jest transmisja gdzies

plpl - 10.07.2018 06:56:16, *.208.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@browar
"rodzonym' .... ???
Serio ???

mietek - 10.07.2018 07:45:25, *.emea.ibm.com

@Legfan: Ostatnia kolejka została rozegrana 19 lipca. Typ wyjechał z Polski i potem co chwila dawał znać do klubu, że go coś boli: to ucho, to plomba, to hemoroidy. Treningi zaczął po transferze do Legii w ubiegłym tygodniu. Równych dwóch miesięcy przerwy nie było, ale półtora już tak.

Ludzik - 10.07.2018 07:55:55, *.centertel.pl

To ze nie trenowal z wisla nie znaczy ze nie trenowal wcale. Od rana do wieczora mogl cwiczyc na pakerni albo gdzkes biegac. Czas pokaze a poza tym nie jest to gruby berto. Po Carlitosie widac ze ma troche wiecej wspolnego ze sportem niz siedzenie przed tv i piciem browarow. Pozdro (L)

Yaro - 10.07.2018 07:56:40, *.dynamic.chello.pl

Nie przepracował z drużyną okresu przygotowawczego to nie jedzie. I słusznie, niech się dostosuje do taktyki. Lepsze to niż jak 2 lata temu Gruzin wysiadł z samolotu i od razu Hasi go do składu wstawił. A był znacznie gorszy od Hiszpana.

kermit do LND - 10.07.2018 09:36:14, *.centertel.pl

A zgrał się z drużyną i ma obcykaną taktykę?

olew - 10.07.2018 11:24:31, *.warszawa.vectranet.pl

Mnie się podoba, że trener jest najważniejszy w drużynie, choć jakim Klafu jest trenerem; dobrym - bo pewnie zdobył mistrza, czy wyśmienitym - bo wygra grupę LM, to się dowiemy niebawem.