Cork City - Legia Warszawa - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Punkty po meczu z Cork City FC

Qbas, źródło: Legionisci.com

Legia wygrała na wyjeździe 1-0 z mistrzami Irlandii i szeroko otworzyła sobie furtkę do II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Trudno było spodziewać się po „Wojskowych” wysokiej formy, choć pewnych jej symptomów niektórzy obserwatorzy dopatrywali się w przedostatnim meczu sparingowym. Wyszło jak wyszło, tym niemniej wygraliśmy.

1. WWZ. Wygrać, wrócić, zapomnieć. Cóż można więcej powiedzieć o takich meczach? Trzeba je brać po prostu z marszu, punktować w rankingu UEFA i przechodzić dalej. Nie ma się co nad nimi rozwodzić.

2. Taki etap. Rzeczywistość jest brutalna. Polskie kluby grają w okresie, gdy nawet średnie ligi na urlopach przewracają się na drugi bok. Mecze z Cork nie są poważną rywalizacją, ale koniecznością, by do niej w ogóle doszło. Coś co trzeba niechętnie odbębnić. I pewnie piłkarze mają podobne podejście. Tyle, że spotkania takie są niezwykle zdradliwe, bo nikt nie będzie oklaskiwał zawodników za wykonanie zadania, zaś ewentualna wpadka ciągnie za sobą wielopłaszczyznowe negatywne konsekwencje.

3. Słaby mecz. Jeden z moich przyjaciół martwił się po sparingu z Rumunami, że forma przyszła za szybko. Spotkanie w Cork udowodniło, że te obawy były bezpodstawne – Legia w Irlandii zagrała słabo. Niedokładność, statyczność, brak pomysłu, dezorganizacja we wciąż testowanym nowym ustawieniu, błędy indywidualne… Lista zarzutów jest długa i niewiele brakowało, by doszło do wstydliwego remisu.

4. Za mało piłki w piłce. Oczywiście nikt rozsądny nie spodziewał się, że Legia pojedzie do Cork i rozniesie gospodarzy. Sam cudów nie oczekiwałem i nadal nie oczekuję. Zawsze usprawiedliwiam Legię w takich sytuacjach. Natomiast rozumiem też ludzi, którzy chcieliby zobaczyć trochę piłki w piłce i jakąś wysoką wygraną. Bo jak nie teraz to kiedy? Z kim jak nie z Cork? Może więc za tydzień?

5. Na kłopoty Kucharczyk, odc. 63. Jak to już kiedyś pisałem, Legia to on, on to Legia. Uosabia w sobie wszystkie cechy tego klubu – jest sportowo ograniczony, ale potrafi zachwycić golem najwyższej klasy, jest niedoceniany, ale to obecnie najbardziej utytułowany zawodnik w lidze, nie wystaje ponad poziom krajowy, a w europucharach zagrał już 63 razy. No i kiedy trzeba, ratuje drużynę. Gol w Cork był przepiękny i dał zwycięstwo. Czy kogoś jeszcze dziwi, że strzelił go właśnie on?

6. Co było fajne? Wygrana, piękna bramka „Kuchego”, „zero z tyłu”, kolejny mecz w nowym ustawieniu, czyli kolejna nauka.

7. Co było słabe? Po prostu – gra zespołu.

Autor: Jakub Majewski “Qbas”
Twitter: QbasLL
Kątem Oka na FB

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
Malarz - 12.07.2018 / 07:37, *..centertel.pl

Drużyna złożona z 10 Kucharczykow i ze mnie wciągalaby te ligę nosem ...
Zajechalibysmy leszczy tak jak to bywało za Staśka Czerczesowa...

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 11.07.2018 / 19:12, *..play-internet.pl

Hehe każdy z Was powyżej ma racje! Kuchy jest jedyny w swoim rodzaju i dlatego jest King. prawda - nie nazwałbym ze ograniczony ale z pewnością znający swoje słabości. Kuchy nie robi z tego halo! Doskonali dwoje mocne strony i zap... na boisku bez kalkulacji . Serce wkłada! On na pewno nie patrzyłby jak Japończycy wymieniają podania jak nasze „gwiazdy” .
Pamietam powrót z Lokerem po wtopie 1-0 ... zawodnicy luzik, dyskusja, śmiechy, sluchaweczki- muzyka, Berg uśmiechnięty... i tylko jeden szedł szybkim krokiem, wkur..iony na maxa, z nikim nie gadał..
Zgadnijcie kto?

Pozdro!

odpowiedz
Trnava-Mostar - 11.07.2018 / 19:00, *..dynamic.chello.pl

https://www.youtube.com/watch?v=nRKgEYgi4Kc

odpowiedz
Arek - 11.07.2018 / 17:46, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Ja to żałuję, że Kuchego na mundialu nie było. Taki Peszko, ograniczony nie tylko sportowo był. Taki Błaszczykowski, co nie grał pół roku i ledwo doszedł do siebie był i nic nie pokazał. Taki Kucharczyk chociaż ambicją swoje braki nadrabia, o których zresztą bardzo dobrze wie i się z nich śmieje. W tej kadrze nawet ambicji zabrakło. Pewnie nie wszystkim oczywiście, ale zabrakło i wyszło jak wyszło.

odpowiedz
Hilly_billy - 11.07.2018 / 17:01, *..dynamic.chello.pl

@wkz Kuchy jest nie do wyjęcia dla średniaka europejskiego, a do takiego Juve nie pójdzie bo byłyby kwasy w szatni o fejm. Król jest tylko jeden.

odpowiedz
@wkz - 11.07.2018 / 16:38, *..dynamic.chello.pl

facet,ty się nie ośmieszaj. Przecież żadnego polskiego klubu nie stać na Kuchego,to po co pisać głupoty?

odpowiedz
do ograniczonych, którzy się spinają - 11.07.2018 / 13:48, *..6

Zamiast się spinać to pomyślcie (to nie boli). Kucharczyk jest surowy technicznie, jedyne co nie można mu odmówić to serce oraz szybkość, ale jak na piłkarza to trochę mało. Dlatego jest wyróżniającym się zawodnikiem w Legii. Nikt jakoś przez tyle lat nie chciał go kupić właśnie przez te jego ograniczenia. Jednak drużyna składająca się tylko z takich piłkarzy jak on nie dałaby rady, ponieważ potrzeba również zawodników, którzy posiadają jakąkolwiek technikę, potrafią się kiwać i przytrzymać piłkę kiedy potrzeba. I nie mówię tutaj o minięciu zawodnika w pełnym biegu wykorzystując swoją szybkość a o kiwaniu się.

odpowiedz
wkz - 11.07.2018 / 13:14, *..59.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Borsuk a który to klub tak zazdrosci tego Kuchego? Dlaczego za tego zawodnika nigdy nie wplynela oferta kupna? Wiedza ze jest nie do wyjęcia czy może cena ich odstrasza? Skoro jest taki fenomenalny...

odpowiedz
wkz - 11.07.2018 / 13:10, *..59.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Borsuk jestes najlepszy hahaha noz kur...ale mnie rozbawiles

odpowiedz
Janusz - 11.07.2018 / 12:59, *..dynamic.chello.pl

Zabrakło detali

odpowiedz
Adam - 11.07.2018 / 12:51, *..dynamic.gprs.plus.pl

Kuchu to potrafi przy ......dolić lepiej niż Ronaldo

odpowiedz
Borsuk - 11.07.2018 / 12:46, *..dynamic.chello.pl

Nie spodobało mi się to ,co Qbas napisał o Kuchym. Bo nie można nazwać "ograniczonym sportowo" zawodnika.który b.często strzela piękne bramki,który jest jednym z najszybszych piłkarzy extraklasy i który jest jednym z najlepszych graczy naszej ligi ! Gdyby miał technikę Ronaldo lub Messiego to grałby w najlepszych klubach swiata , czego nie można powiedzieć o większości polskich zawodników - nawet reprezentantów - ,którzy technikę maja jeszcze słabszą a pozbawieni są szybkości czy też "piłka ich nie szuka" !
Jakaś maniera dokuczania zawodnikowi,którego nam zazdroszczą w innych polskich klubach ! KUCHY KING !!!

odpowiedz
Sebo(L) - 11.07.2018 / 12:46, *..unknown.vectranet.pl

szlag mnie trafia jak słyszę "testowanie nowego ustawienia". Nawałka też testował ustawienie 3-5-2,które w żaden sposób nie pasowało do stylu gry naszej reprezentacji i co z tego wyszło w meczu z Kolumbią nawet nie trzeba przypominać.To samo tyczy się Legii. Po kiego wała testować nowe ustawienia skoro najlepiej sprawdza się gra systemem 4-4-2. Gra trzema obrońcami to w przypadku Legii samobójstwo.

odpowiedz
sen o - 11.07.2018 / 12:40, *..rev.snt.net.pl

aha i w sobotę oglądamy na Ł3 rezerwy bo chłopcy są zmęczeni. We wtorek ponownie obejrzymy graczy którzy wystąpili w Cork. Ale Legia Legi więc będę na stadionie

odpowiedz
sen o - 11.07.2018 / 12:37, *..rev.snt.net.pl

Dla mnie tradycyjnie najlepszy Malarz. Bramka cudo. Zdziwienie !!!! co roku w lipcu mimo 2 nowych zawodników na placu Wieteska i Kante drużyna gra jakby pierwszy raz w życiu się spotkała. Gdzie tu szkielet i DNA drużyny.

odpowiedz
do lob - 11.07.2018 / 12:31, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

autor napisał prawdę: technika Kuchego słaba ale serce do gry ma jak nikt!!! I wolę chyba takiego Kuchego niż nasze pseudogwiazdki z Reprezentacji!

oLaf

odpowiedz
Ech... - 11.07.2018 / 12:14, *..dynamic.chello.pl

Szanowny Autorze! Przeczytaj jeszcze raz swój tekst, wyrzuć powtórzenia i sprzeczności. I co zostanie?

odpowiedz
lob - 11.07.2018 / 12:04, *..dynamic.chello.pl

Autor tych wypocin min. pisze o Kucharzu używając słów - "jest sportowo ograniczony"... ten to "sportowo ograniczony" jak tu pisze ala autor to rozegrał 9 meczów w reprezentacji Polski i strzelił dla Legii ponad 60 bramek w tym wiele ważnych.
Jeżeli ktoś tu jest ograniczony, tylko pewnie nie sportowo, to pewnie autor tych wypocin.
Wstyd, żeby swojego zawodnika z L w sercu nazywać " sportowo ograniczonym "

odpowiedz
olew - 11.07.2018 / 11:36, *..warszawa.vectranet.pl

Mecz daleko, mało kto oglądał, ten przekaz na fejsie kiepski, ale że w ogóle był to dzięki. Mecze to trzeba z trybun oglądać.Letnie gry takie właśnie są. Legia musi być dobra jesienią, jak liga się rozpędzi. Trochę radość kibicowskiej mi brak w komentarzu; sam Kuchy tego meczu nie wygrał; poznali przeciwnika ( słabszych ich grajków namierzyli); nie grała połowa naszego optymalnego składu. Więcej optymizmu, jesteśmy notorycznymi mistrzami Polski, kiedyś było trochę słabiej.

odpowiedz
Cch - 11.07.2018 / 11:08, *..dynamic.mm.pl

WWZ otóż to

odpowiedz