Młyn legionistów na meczu z Cork na trybunie im. K. Deyny - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z trybun: Planowana zmiana miejsc - Żyleta na wschodniej

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Za nami pierwszy dwumecz w europejskich pucharach. Na rewanżowym spotkaniu z Cork City zamknięta była Żyleta, co spowodowane było karą od UEFA za oprawę zeszłorocznego meczu z Sheriffem Tiraspol. Spotkanie z Irlandczykami nie cieszyło się jednak większym zainteresowaniem, więc wszyscy chętni bez problemu zmieścili się na trzech pozostałych trybunach, a i tak wiele miejsc pozostało pustych.

Ostatecznie na trybunach zasiadło 12573 widzów, chociaż klub niestety nadal - tak jak w poprzednim sezonie - próbuje naginać rzeczywistość, podając zamiast rzeczywistej frekwencji, liczbę biletów sprzedanych w systemie. Tym razem liczba ta była przesadzona o blisko dwa tysiące.

Kibice gości do stolicy przyjechali w ok. 170 osób. W sektorze gości wywiesili 12 niewielkich flag. Wśród nich wisiało płótno "Commando 84" - grupy, która w Cork tworzy główny młyn. Czy wśród przyjezdnych byli Polacy zamieszkujący Cork - nie wiemy. Na pewno zabrakło ich flagi. Przyjezdni starali pokazać się z jak najlepszej strony, szczególnie przed rozpoczęciem meczu. Tak jak i w meczu u siebie śpiewy zaczęli sporo przed pierwszym gwizdkiem sędziego. W trakcie spotkania byli już zupełnie niesłyszalni z naszej perspektywy.



W związku z zamknięciem Żylety młyn na meczu z Cork City wystawiliśmy na skraju trybuny Deyny, w bezpośrednim sąsiedztwie Żylety. Podziękowania dla stałych bywalców tych sektorów za zrozumienie sytuacji i dostosowanie się do reguł obowiązujących w młynie. Dopingiem na przygotowanym na dole gnieździe kierował "Szczęściarz", a o to by moc była jeszcze lepsza, dbał na górnej trybunie "Bobicz". Trzeba przyznać, że nasz doping tego dnia stał na przyzwoitym poziomie. Na trybunie im. Kazimierza Deyny wywieszonych zostało pięć flag - "Mistrz Polski", "Legia Warszawa", "Duma i sława", reprezentacyjna "Legia" oraz "Żyleta jest zawsze z Wami". Pojawił się także transparent "Gazownik - PDW" oraz koronnego: "Uwaga pedofil! Marek 'Hanior' Hanna".

Zanim jeszcze rozpoczęło się spotkanie, na murawie pojawiła się nasza tenisistka, Iga Świątek, która w sobotę zwyciężyła w juniorskim Wimbledonie. 17-letnia legionistka nagrodzona została burzą braw. Brawo Iga, życzymy jeszcze wielu sukcesów!

Wraz ze "Snem o Warszawie" ruszyliśmy ze zdzieraniem gardeł. Kapitalnie wychodziło nam tego dnia "Mistrzem Polski jest, ukochana ma...". Szczególnie kiedy na chwilę przyciszyliśmy pieśń, by po krótkiej przerwie wznowić ją z piekielną mocą. Próbowaliśmy rozruszać także pozostałe trybuny, śpiewając kilka pieśni na dwie strony. Na trybunę rodzinną można liczyć zawsze, zazwyczaj słabiej wychodzi to na zachodniej, ale tym razem sektory 201 i 202 był w pełnej gotowości. Warto dodać, że z młyna płynęły pozdrowienia dla naszego bramkarza, któremu w ostatnich dniach zmarł ojciec. "Hej Malarz jesteśmy z Tobą" - skandowali kibice.



Nikt nie dopuszczał do siebie myśli, jakoby Legia mogła nie awansować do kolejnej rundy. Na szczęście naszą pewność siebie potwierdzili zawodnicy, wygrywając dość pewnie 3-0. Było jednak kilka momentów, kiedy fanom nie podobały się decyzje sędziego, w tym jednego z liniowych. Wtedy jak można się domyślać, niosło się głośne "Fuck UEFA", które towarzyszy niemal wszystkim spotkaniom naszego klubu w europucharach.

Po trzeciej bramce kibice nie omieszkali zaintonować hasła "Trójka do zera, trafiła Legia frajera". Warto też zwrócić uwagę na gest jaki wykonali zawodnicy po drugim golu, zdobytym z rzutu karnego przez "Rado". Otóż kapitan Legii, a za nim cała reszta drużyny, pobiegli do Arka Malarza, pokazując że w tych trudnych dla niego chwilach, są z nim całym sercem. Brawo!

Głośny doping i bardzo dobra zabawa trwały do ostatniego gwizdka sędziego. Później podziękowaliśmy piłkarzom za wygraną i awans do kolejnej rundy. Przeciwnika w rundzie drugiej poznamy w środowy wieczór. Wiadomo już jednak, że za tydzień we wtorek widzimy się przy Łazienkowskiej podczas meczu 2. rundy el. Ligi Mistrzów na naszym stadionie, a wyjazd odbędzie się tydzień później. Jednak zanim do tego dojdzie, nie można zapomnieć o meczu ligowym z Zagłębiem Lubin, który już w sobotę. Miejmy nadzieję, że taka intensywność spotkań będzie miała miejsce do końca sierpnia, bo oznaczać to będzie realny awans naszej drużyny do fazy grupowej europucharów. Po nieudanej zeszłorocznej przygodzie na to właśnie liczymy.

Frekwencja: 12 573
Kibiców gości: 170
Flagi gości: 12

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
314wo.pl - 20.07.2018 / 22:52, *..dynamic.gprs.plus.pl

Bardzo mi się podobało na nie mojej trybunie. Stałem obok rodzinki 2+3 (ze 3 rzędy nad bębnami). Byli nieco zagubieni, nie znali wszystkich przyśpiewek, ale widać było, że im się spodobało. Nie mogła góra do Mahometa, to przyszła Żyleta do Deyny.

odpowiedz
Mariol - 19.07.2018 / 15:36, *..w90-90.abo.wanadoo.fr

Miejsce podobne jak w latach 90 .To były czasy i doping.

odpowiedz
BRaVO - 19.07.2018 / 13:48, *..dynamic.chello.pl

"Otóż kapitan Legii, a za nim cała reszta drużyny, pobiegli do Arka Malarza, pokazując że w tych trudnych dla niego chwilach, są z nim całym sercem. Brawo"
BRAVO BRAVO BRAVO BRAVO !!!!!

odpowiedz
Do R - 19.07.2018 / 10:15, *..174.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dokładnie tak - i tak to właśnie było przez lata robione, Sherlocku

odpowiedz
do R - 19.07.2018 / 10:10, *..t-mobile.pl

Tak jak zliczał do niedawna geniuszu.
Za każdym razem steward odbija ci kartę lub voucher na bramce.
Ale jak nie byłeś, to skąd masz wiedzieć...

odpowiedz
do Piłsudzki - 19.07.2018 / 09:25, *..agg2.akw.prp-wtd.eircom.net

po pierwsze to Piłsudski mądralo
po drugie co ma piernik do wiatraka. Jeśli hymn ma być śpiewany, to poprawnie, a nie na odwal się. Takie śpiewanie na siłę nie ma sensu

odpowiedz
do Pilsudzki - 19.07.2018 / 09:20, *..acuarius.pl

Nie wiem czy jestes trolem czy debilem, czy to i to, ale po pierwsze pisze sie Pilsudski, po drugie postawa podczas Hymnu swiadczy o szacunku do Hymnu, ludzi ktorzy w imie tego Hymnu oddawali zycie i przelewali krew za nas.

ROWNIEZ JESTEM ZDANIA, ZE HYMN POWINIEN BYC ODSPIEWANY W POZYCJI DO HYMNU ORAZ PRZED ALBO PO MECZU.

Tak jak bylla sytuacja, gdy Duda kiedys strzelil bramke z Zoria w trakcie spiewania Hymnu doprowadzilo to do praktycznie jego przerwania. Dlatego Hymn trzeba spiewac wtedy, gdy nie ma aktualnej rozgrywki. Mysle, ze najlepiej na poczatku meczu.

odpowiedz
Oczko do do gazeciarz - 19.07.2018 / 09:16, *..centertel.pl

Dokladnie nie ma to jak... Nie podawaj sie ukochana ma hahaha !!
Dobrze ze browar sie leje to jakoś to przepalilem :)))

odpowiedz
R - 19.07.2018 / 08:22, *..static.ip.netia.com.pl

A jak klub ma podawać rzeczywistą liczbę obecnych? Mają zliczać obroty kołowrotków na wejściach?

odpowiedz
Do gazeciarz - 19.07.2018 / 07:22, *..dynamic.mm.pl

Jaki doping takie relacje. Doping jest nudny, przewidywalny i nie powiązany ani z wagą meczu, ani z wydarzeniami na boisku. Najlepsze jest "Nie poddawaj się" w pierwszej połowie meczu, którego Legia nie przegrywa.

odpowiedz
Do fan pilk - 19.07.2018 / 05:22, *..centertel.pl

Powaznie??skad wiesz???

odpowiedz
Plaskacz - 19.07.2018 / 01:33, *..dynamic.chello.pl

Wszystko pięknie ale jaki był sens przekleństw "Jazda z k..mi" i "Ile goli ma Legia ,a k... ? Chu..." w sumie do pokojowo i przyjaźnie nastawionej ekipy z Irlandii?

odpowiedz
Jerry - 18.07.2018 / 23:17, *..91.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@666ty 100% racji.

odpowiedz
adam - 18.07.2018 / 23:04, *..play-internet.pl

Gazeciarz masz 100% racji

odpowiedz
Kisi - 18.07.2018 / 22:53, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Relacje stają się coraz bardziej nudne. Nic nowego, mam wrażenie jakby były pisane wg. takiego samego schematu.

odpowiedz
Dex - 18.07.2018 / 22:53, *..play-internet.pl

Koń Rafał powinien pisać relacje kibicowskie z meczów.

odpowiedz
Piłsudzki - 18.07.2018 / 22:41, *..play-internet.pl

666ty
Daj spokój, czepiasz się o pie...ły. Kogo to dzisiaj obchodzi, to nie lata 80-te. Przywiązanie do tradycji, symboliki, jakiś nawyk? Ważne, że ludzie znają hymn i chcą go śpiewać, a w jakiej pozie to nieważne. Popatrz na Francję, Belgię czy Anglię. Prawie połowa społeczeństwa które pochodzi z krajów Magrebu i jest arabska lub wyemigrowała z czarnej Afryki nie zna słów hymnu swojej nowej ojczyzny, nie znają nawet melodii. Cieszmy się, że mamy tylu patriotów, bo w Europie Zachodniej tracą swoją narodową tożsamość.

odpowiedz
Do666ty - 18.07.2018 / 22:33, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Dlatego jestem przeciwny śpiewaniu hymnu na meczu. Dodatkowo połowa z browarem w ręku. Profanacja hymnu...

odpowiedz
LW - 1k - 18.07.2018 / 22:11, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

A co ma byc innego odnosnie relacji ?

odpowiedz
Ktoś - 18.07.2018 / 22:00, *..dynamic.chello.pl

Nie było żadnego przygotowanego specjalnie gniazda, prowadzący stał na barierce :)

odpowiedz
ŁKS Łomża - 18.07.2018 / 21:47, *..lightspeed.cicril.sbcglobal.net

Flag było 12, a nie 11.

odpowiedz
Szymon - 18.07.2018 / 21:41, *..as43234.net

narzekania ciag dalszy sa relacje to zle eh

odpowiedz
do gazeciarz - 18.07.2018 / 21:20, *..unknown.vectranet.pl

napisałeś lepszą i wysłałeś do redakcji? Nie? To zamknij paszcze

odpowiedz
fan Piłki Nożnej - 18.07.2018 / 20:55, *..78

Spartak Trnava Rywalem Legii

odpowiedz
666ty - 18.07.2018 / 20:33, *..static.ip.netia.com.pl

Hymn śpiewa się w pozycji na baczność!!! Nie z szalikiem uniesionym, nie w czapce, nie wymachując rękami, nie podrygując czy podskakując!!! NA BACZNOŚĆ!!!

odpowiedz
gazeciarz - 18.07.2018 / 20:30, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

te relacje to takie tutu srutu, zmienia się tylko przeciwnik, a tak to samo

odpowiedz