Michał Kucharczyk - fot. Piotr Kucza / FotoPyK

Kucharczyk: Dajcie nam chwilę, a dopracujemy system 3-5-2

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Bramka w Irlandii to był przypadek, ale jeśli spojrzę przez pryzmat czasu, to chyba była ona jedną z ładniejszych, jakie udało mi się zdobyć w Legii - mówi przed rewanżem z Irlandczykami Michał Kucharczyk.

- Po jednym przegranym meczu znowu mocno jest poruszony temat ustawienia 3-5-2. Chciałbym, żebyśmy nie dyskutowali o ustawieniu - w tej chwili uczymy go. Naprawdę dajcie nam chwilę czasu, a my doprowadzimy go do perfekcji. Jak nasze błędy zostaną dopracowane, to wtedy się zdziwicie jak w Polsce można grać systemem 3-5-2.

- Zawsze mówię, że najlepiej czuję się w ofensywie, ale doszedłem do wniosku z trenerem, że będę grał tam, gdzie drużyna mnie potrzebuje. W tym systemie gram jako wahadłowy, ale można nauczyć się grać wszędzie. Jeszcze potrzebuję chwili czasu, by opanować swoją rolę do perfekcji. Przy pierwszym golu z Arką to ja zawiniłem, ale przy trzeciej bramce zadecydowały błędy w ustawieniu. Jesteśmy ludźmi i potrzebujemy czasu by się tego nauczyć, tak samo jak każdy potrzebuje czasu by nauczyć się mówić, pisać czy czytać.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.