Miroslav Radović i Michał Kucharczyk - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Radović i Kucharczyk - europucharowi rekordziści

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Wtorkowe spotkanie z Cork City był 64. występem Michała Kucharczyka w europejskich pucharach. W ten sposób "Kuchy" stał się samodzielnym rekordzistą spośród zawodników grających w polskich klubach. Co więcej Kucharczyk wszystkie spotkania rozegrał w barwach Legii Warszawa. Drugi w tym zestawieniu Tomasz Jodłowiec (63 mecze) reprezentował na arenie międzynarodowej także barwy Dyskobolii, Polonii i Śląska.

Ponadto Kucharczyk ma na swoim koncie aż 15 goli w europejskich rozgrywkach, co daje mu aktualnie czwarte miejsce w pucharowej klasyfikacji strzelców Legii wszech czasów. Trzecie zajmuje Jan Pieszko z 16 trafieniami, drugie Kazimierz Deyna z 17 bramkami, a na pierwsze - dzięki bramce z rzutu karnego w spotkaniu z Irlandczykami - wysunął się Miroslav Radović. Obecny kapitan Legii 18 razy pokonywał bramkarzy w 54 meczach pucharowych w barwach stołecznego klubu.

Europuchary
Michał Kucharczyk: 64 mecze - 15 goli
Miroslav Radović: 54 mecze - 18 goli

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
Marcin - 19.07.2018 / 09:10, *..static.ip.netia.com.pl

Kiedy nareszcie zaczniecie szanować Kucharczyka?Jaki jest każdy widzi ale zdobył dla naszego klubu 5 mistrzostw i 7 pucharów Polski.Traktujecie Boruca(szacun) jak legendę a wygrał z Legią 1 mistrzostwo(5 meczy w sezonie 01/02) i 0 pucharów.

odpowiedz
Master of Puppets - 18.07.2018 / 23:39, *..play-internet.pl

Kucharczyk to ewenement w naszej lidze. Jest na tyle dobry by przez lata być jednym z kluczowych zawodników Legii, strzelając wiele ważnych goli i zaliczając asyst, za dobry na słabeuszy czy przeciętniaków z naszej ligi by wegetować u nich w środku tabeli. Ale zbyt słaby by wyjechać do silniejszej ligi, choćby tureckiej czy rosyjskiej, za słaby by zagrać w reprezentacji. Jakby miał ciut lepszą technikę czy drybling to już dawno poszedłby w ślady Nikolicia czy Prijovcia. Skauci zagraniczni nie są ślepi, widzą u niego spore braki techniczne. Pewnego poziomu już nie przeskoczy, zawsze już będzie walecznym, solidnym średniakiem oby z korzyścią dla Legii.

odpowiedz
czesiek - 18.07.2018 / 21:27, *..dynamic.chello.pl

statystyki pompowane jak u polskich bokserów. Bramki z Pucharu Intertoto doliczone?

odpowiedz
rskoczylas13@WP - 18.07.2018 / 20:33, *..centertel.pl

RADO GOL RADO GOL RADO GOL PEDALOM! !!!

odpowiedz
łysy - 18.07.2018 / 17:53, *..bielsko.dialog.net.pl

Brawo Rado i Kuchy i tyle w tym temacie. Frustraci ! odwaga potaniała w PRL-u bis ?

odpowiedz
Piszu - 18.07.2018 / 17:24, *..166.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Na transfermarket napisane ze Kuchego pragnie Stoke City ktos zna jakies szczegoly?

odpowiedz
RafaL - 18.07.2018 / 16:20, *..49

Brawo RADO i KUCHY, dzieki z lata spedzone w Legii i za wiele pieknych chwil. TYLKO LEGIA!!!!

odpowiedz
starszy - 18.07.2018 / 16:14, *..dynamic.chello.pl

Kuchy wirtuozem może nie jest ale zdobył z Legią 5 mistrzostw i 7 pucharów . Niewiele naszych legend może pochwalić się takim dorobkiem. Chłopak od początku wie gdzie jest jego miejsce i zdaje sobie sprawę że tak dobrze jak w Legii nie będzie miał nigdzie.

odpowiedz
Fleszu - 18.07.2018 / 16:13, *..62.atman.pl

Przecież ELIMINACJE do europejskich pucharów to nie to samo co Europejskie Puchary. Sparingi może też liczcie do meczy europejskich.

odpowiedz
Ludzik - 18.07.2018 / 15:32, *..centertel.pl

Gdzie jest Magiera ktory powie, e przeciez Sporting...

odpowiedz
marcin - 18.07.2018 / 14:30, *..53.ipv4.ons.orange.pl

@Darek Rzeczywiście taka prawda, chociaż i jeden i drugi strzelali bramki i w grupie LE i w grupie LM,
Musimy tak liczyć, aby tworzyć własne legendy...

odpowiedz
do Darek - 18.07.2018 / 14:29, *..p2p.business.static.vectranet.pl

ale malkontent z Ciebie :)

odpowiedz
:-) - 18.07.2018 / 14:11, *..dynamic.gprs.plus.pl

Do Darek - ostatnio strzelił z Borusia w Dortmundzie ale takim jak ty to nie wystarczy jak Kuchy bedzie strzelal gola za golem to powiesz że tylko po jednej strzela a Ronaldo po 2 lub 3 weź kibicuj Barcelonie lub Realowi

odpowiedz
Grzesiek - 18.07.2018 / 14:08, *..centertel.pl

Nawet nie próbujmy porównywać Radovicia do Deyny.

odpowiedz
brasu - 18.07.2018 / 14:06, *..unknown.vectranet.pl

do Darek itp
czy tu kogos cokolwiek i kiedykolwiek zadowoli czy to raczej takie forum by dac upust swojej wlasnej frustracji i nieudolnosci? wieczny hejt a malo jakiejkowiek merytorycznej dyskusji.
wieczni internetowi malkontenci.
byle sie do czegos przyczepic - az sie juz nie chce tego czytac!

odpowiedz
Wawa rado WON - 18.07.2018 / 14:05, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

Jednoczenie dwie największe miernoty w Legii!!!

odpowiedz
@Darek - 18.07.2018 / 14:03, *..play-internet.pl

Prawda jest taka, że ty nikomu nie strzeliłeś.

odpowiedz
Michal.i v2 - 18.07.2018 / 13:52, *..209.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Gdyby Kazimierz Deyna gral w tylu meczach eliminacyjnych co kuchy, to jego wynik krecilby sie kolo 40 bramek.

odpowiedz
Darek - 18.07.2018 / 13:25, *..dip0.t-ipconnect.de

Prawda jest taka ze wiekszosc tych bramek to strzelili jakims amatorom i to w eliminacjach do
europejskich pucharow a nie w europejskich pucharach.

odpowiedz
MKK - 18.07.2018 / 12:48, *..centertel.pl

Brawo Kuchy King. Na naszych oczach tworzy się legenda

odpowiedz
grzesiek - 18.07.2018 / 12:45, *..centertel.pl

RADOOOOO OO O OO :)))))))))))

odpowiedz