fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z trybun: Legia to my!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Po poniedziałkowym losowaniu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów była euforia. Możliwość rywalizacji z Crveną zvezdą byłaby w końcu tym, na co czekaliśmy długie lata, grając po drodze z Botoszanami, Tyraspolami, czy wyspiarzami z Mariehamn. Najpierw jednak trzeba wyeliminować Spartaka Trnava - mistrza Słowacji. Nasi gracze we wtorkowy wieczór odstawili na murawie taki kabaret, że nikogo nie może dziwić frustracja kibiców.

Niestety już po dwóch tygodniach od rozpoczęcia sezonu, wróciło hasło "Legia To My". Ale inaczej być nie mogło.

Przy wejściu na stadion prowadzona była kolejna zbiórka na oprawy w nadchodzącym sezonie. Niestety kolejny raz frekwencja była zdecydowanie poniżej oczekiwań - na trybunach zasiadło łącznie niespełna 14 tys. widzów. Marnie. Nawet Żyleta na kilka minut przed rozpoczęciem spotkania prezentowała się słabiutko.



Kibice gości, a przynajmniej główna ich grupa, podróżowali transportem kołowym - kilkoma autokarami, które od granicy polsko-słowackiej miały mocną eskortę policyjną. Słowacy do Warszawy dotarli z lekkim opóźnieniem, więc kilkanaście minut minęło, zanim cała ich grupa zajęła miejsca w klatce. Wraz z nimi zawitali (50 os.), czego zresztą można się było spodziewać, fani kieleckiej Korony - od pewnego czasu utrzymujący bardzo dobre relacje ze spartakowcami. Koroniarze wywiesili w sektorze gości flagę "YBH '01", obok niej powieszone zostało płótno grupy mocnych wrażeń z Trnawy - "Red Black Animals".



Nasz doping od samego początku stał na dobrym poziomie. Kolejny raz pokazaliśmy, że nie ilość znaczy jakość. A ci, którzy odpuścili tego dnia, niech zadadzą sobie pytanie, czy naprawdę zrobili wszystko, żeby wspierać swój ukochany klub. W naszym repertuarze nie mogło zabraknąć pojedynczych uprzejmości pod adresem przyjezdnych. Żyleta skandowała "Legia Warszawa pier...li Spartaka Trnava", "Żółto-czerwona, kielecka k... Korona" oraz "Jest k... taka, co ma kolegę Spartaka". Były także "pozdrowienia" dla UEFA. Na boisku była niestety stara bieda - tak fatalnie prezentującej się Legii nie widzieliśmy już dawno. Długo fanatycy robili dobrą minę do złej gry, skandując m.in. po straconej bramce "Legia walcząca, Legia walcząca do końca". Niestety walki i zaangażowania tego dnia nie mieliśmy okazji zaobserwować.

Przyjezdni, pokrzepieni korzystnym wynikiem, bardzo dobrze bawili się na naszym stadionie. Co ciekawe doping prowadzili w asyście trąbki. Naszym graczom nie pomagał głośny doping. Zachowywali się tak, jakby byli na boisku za karę, a zamiast do Belgradu, woleli pojechać do Kosowa lub Luksemburga. W końcu kibice nie wytrzymali po kolejnym amatorskim zagraniu i ryknęli "Legia grać, k... mać!". Później głośny doping przeplatał się właśnie z okrzykami "Legia grać...", jak również "Legia to my", czy "Co wy robicie, wy naszą Legię hańbicie".

Niestety, ci którzy liczyli, że uda się doprowadzić do remisu, który dawałby ciut większe szanse na awans do kolejnej rundy, stracili nadzieje w końcówce, kiedy nasze asy kolejny raz zachowały się jak amatorzy, tracąc drugą bramkę. Szok. Rywal ze Słowacji miał być jedynie spacerkiem przed rundą trzecią, tymczasem wszystko na to wskazuje, pogrzebie szanse naszego klubu na awans. Takich gwizdów i złości, jaka zionęła z każdego kolejnego okrzyku "Legia to my, Legia to my, ejaeja Legia to my" nie było już dawno. Grajki, nieco opieszale, podeszły pod gniazdo, gdzie usłyszały to, co usłyszeć musiały. Za tydzień mają ostatnią szansę. Ale zanim przyjdzie nam wspierać Legię w Trnawie, czeka nas jeszcze wyjazdowy mecz z Koroną, który już w najbliższą sobotę.

Frekwencja: 13 961
Kibiców gości: 550
Flagi gości: 12

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (56)

+dodaj komentarz
kontroler_biletow - 28.07.2018 / 10:49, *..198.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Zvezda piszemy z wielkiej litery ;)

Redakcja (LL!): Nieprawda. Klub FK Crvena zvezda używa w swojej nazwie małej litery.

odpowiedz
Ziooom - 26.07.2018 / 22:34, *..dynamic.gprs.plus.pl

Dlaczego Hlouskowi nikt nie powiedział, że gra w obronie?

odpowiedz
do do pol - 26.07.2018 / 19:50, *..dynamic.chello.pl

Żarty sobie stroisz. Przypadkowe, raz na 10 lat spotkanie i zdobycie punktów z kimś pokroju Realu Madryt miałoby przyciągnąć kibiców? Wynik był i tak dobry i tylko to teraz się liczy.

To NiE TAK SIĘ odbywa.

Tatuś kibicujacy Legii i tak przeprowadzi syna. Nawet na słabszego rywala.
Ale chłoptasie w rurkach i fejsbukowcy już nie. Bo oni są tylko na Realu, Barcelonie, Manchesterze.

Praca od podstaw kolego a nie promowanie gwiazdeczek raz na pół roku.

odpowiedz
123 - 26.07.2018 / 09:47, *..ncbj.gov.pl

Ja bym dał im teraz z "orzecha", bo z "liścia" już może nie być skuteczne...

odpowiedz
L87 - 26.07.2018 / 09:29, *..play-internet.pl

Bez komentarza...

odpowiedz
Liscie wszystko uratuja - 26.07.2018 / 07:00, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Rado mowi o nowych w zespole wiec sugestia. Nowi plus Malarz wychodza a reszta dostaje z liscia na czele z jajoglowym kapitanem

odpowiedz
do ''do pol'' - 26.07.2018 / 01:35, *..dynamic.chello.pl

Oczywiście założyłeś, że ja do tej części kibiców należę. Otóż nie, jestem (prawie) na każdym meczu, ale zdobyłem się na trochę obiektywizmu. Na każdym meczu jest nas standardowo 12000, reszta przychodzi okazyjnie. Problem w tym, że mecz z Realem miał wielką wartość ponieważ pikniki i tatusiowe przyprowadziliby swoje dzieci, które w części zostałyby wciągnięte (tak to się właśnie odbywa --- poprzez spektakularne sukcesy i widowiska) i mielibyśmy tendencję wzrostową z 1200 do 1500 podstawowych bywalców do 2020 roku. TAK TO SIĘ ODBYWA. Pomyśl o sukcesach z lat 90 i o ich braku w pierwszej dekadzie XXI wieku i zestaw sobie to z tym jakie było zainteresowanie kibiców.

odpowiedz
Cult ⚽️ Legia - 25.07.2018 / 23:21, *..192

Z liścia już raz pomogło...

odpowiedz
Respirator - 25.07.2018 / 21:47, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak juz mialaby byc zmiana trenera to tylko na kogos o charakterze Staska, zadnych Nawalkow. Golimy za tydzien Spartaka i bedzie dobrze. Glowy do gory. Legia Mistrz

odpowiedz
Darek - 25.07.2018 / 21:30, *..dip0.t-ipconnect.de

Za tydzien sraczki nie bedzie ale przez tydzien grac w pilke to sie nie naucza.Ciekawe jaka wtedy znajda wymowke.Bo wymowka jest najważniejsza.

odpowiedz
Dobrze się stało... - 25.07.2018 / 21:10, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

...że odpadamy że Spartakiem, z Crveną byłaby kompromitacja na skalę europejską i wyniki typu 4 ,5-0

odpowiedz
Alex uk - 25.07.2018 / 20:45, *..16-1.cable.virginm.net

Niech bierze kurza melodia kogokolwiek nawet Urban, Ojrzynski czy Wdowczyk byliby lepsi wyp.... sen cały bałkański burdel, począwszy Kepcji na Klafie i Radovicu kończąc, jak czytam ze mieli sraczke i grali z kupa w gaciach to aż ręce opadają po ci ze sraczka grali? Nie ma juz zdrowych rezerwowych, w Legii jest burdel i amatorka, a Broz, pomijając jego umiejętności, ale długoletni zawodnik, mistrz Polski x3 dostał wiadomość o nieprzedłużeniu kontraktu ..... mailem

odpowiedz
Darek - 25.07.2018 / 20:10, *..dip0.t-ipconnect.de

Jaka gra taki doping.
Jeszcze Mioduski nie zwolil Klafuricia?Ustala jeszcze warunki kontraktu z Nawalka?

odpowiedz
Piroman - 25.07.2018 / 19:16, *..40

Będziemy mieli Crvene ale w telewizji

odpowiedz
Alex uk - 25.07.2018 / 19:14, *..59

Kqu.... co roku cyrk, berg, hasi, magiera, jozak,klaf 5 wuefistów, jak był jeden z jajami Stasiek co kazał im zapier.... do upadłego i w końcu był normalny trener z normalnym podejściem, PROSTYM podejsciem, bez jakichś chorych wizji to go pogonili, i jest korporacyjny burdel, Mioduski weź ku... sprzedaj ten klub, oszczędź wstydu bo masz pecha i ten pech sie przekłada na cały klub, amatorszczyzna, brak słów

odpowiedz
:D - 25.07.2018 / 18:57, *..46.ipv4.supernova.orange.pl

Zvezda to nas upokorzy dwu cyfrówką

odpowiedz
Ja - 25.07.2018 / 18:52, *..play-internet.pl

Jak nie zwolnią dziś Klafa i nie zatrudnia normalnego zagranicznego trenera że sztabem i warsztatem nie przyjdę więcej na mecz. Nie będę płacił kasę na ten bajzel.

odpowiedz
rea(L)ista - 25.07.2018 / 18:47, *..opera-mini.net

Zmiana trenera nic nie da. Kozak powiedział kiedyś, ze grali jak panienki. Wczoraj nie grali jak panienki tylko jak ostatnie pi?dy. Co tu trener da jak się ani biegać nie chce ani woli walki nie ma? Stadion pusty bo wystarczającą kur#!ce mamy przed telewizorem. Będzie gorzej.

odpowiedz
Dean Dyzma - 25.07.2018 / 18:32, *..centertel.pl

Już 18:30 a informacji o zatrudnieniu prawdziwego trenera w miejsce Dyzmy jak nie bylo tak nie ma

odpowiedz
@Rambo - 25.07.2018 / 18:27, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Jaka zmiana nie będzie żadnej zmiany trenera do 31.07

odpowiedz
Roe - 25.07.2018 / 18:20, *..centertel.pl

Miodek wstydzi się zwolnić trenera tak szybko. Poczeka na jeszcze kilka słabych meczów i kompromitacji żeby to zrobić. Tylko niech uważa, żeby nikt mu Nawałki nie podebrał, chyba, że już są dogadani?!:)

odpowiedz
Legia1990 - 25.07.2018 / 17:57, *..dynamic.chello.pl

Moim zdaniem nie ma takiego czegoś, takiej chemii, takiego uzależnienia od wygranej, poświecenia za KLUB (L). Zacisnąć pieść i głowa do góry. Nie ma, nie istnieje. Bo jakość jest na pewno. Bo nie wierze że Legia płaci setki tysięcy Euro piłkarzom bez doświadczenia.

odpowiedz
Dasko - 25.07.2018 / 17:51, *..play-internet.pl

Nie ma szans na grupe mistrzowska w sezonie 18/19 przecież Nas kazdy goli nawet ultra drewniana Arka. Czas zgasic swiatło.

odpowiedz
Wukashi - 25.07.2018 / 17:29, *..play-internet.pl

Dzien sie konczy. Haloo

odpowiedz
Robson - 25.07.2018 / 17:21, *..201

Czyli tradycji stanie się zadość jak co roku ostatnio. Legia jeszcze da ciała - zwolnią obecnego trenera i gdzieś we wrześniu będziemy mieć nowego.

odpowiedz
mw371 - 25.07.2018 / 17:19, *..net.hawetelekom.pl

Od samego rana, co godzinka lukacz w neta. A tu nic, brak PILNE na czerwono Kabaretović zwolniony. Prezes jeszcze w szoku czy też go wirus dopadł.

odpowiedz
do Rambo - 25.07.2018 / 17:08, *..play-internet.pl

Dlatego że po pierwsze prezes nie chce przyznać się do błędu, po drugie nie ma żadnej rozsądnej alternatywy na już i za dobrego trenera trzeba wyłożyć kasę, a na to nie będzie zgody jak można mieć tanią opcję.

odpowiedz
Legionista - 25.07.2018 / 17:07, *..86-78-194.adsl-static.isp.belgacom.be

Panie Bodziachu. Kiedy czytam takie bzdury jak "Kolejny raz pokazaliśmy, że nie ilość znaczy jakość. A ci, którzy odpuścili tego dnia, niech zadadzą sobie pytanie, czy naprawdę zrobili wszystko, żeby wspierać swój ukochany klub." to nie wiem czy mam sie smiac czy plakac. Od 1993 r. jestem na L3 i wiem jedno, ze to co teraz odstawiaja pilkarzyki pajacyki to policzek w twarz dla kibica Legii. Kiedy drzesz jape na cale gardlo, a widzisz taka padke na boisku to nie ma co sie dziwic, ze ludzie nie moga juz wytrzymac. Czlowiek zaczyna sie zastanawiac jak to sie dzieje, ze kiedy kibic daje z siebie wszystko, a pajacyki czlapia po boisku to gdzie tu sens i logika w kibicowaniu tym pacanom bez jaj i braku walecznosci. Gdzie podzial sie ten ogien, ktory zawsze byl w pilkarzach Legii? Gdzie sie podziala Legia, ktora spuszczala lomot takim pasterzom z jakiegos zadupia? Moze pora przestac chrzanic glupoty. Nasze wsparcie jest dawno na poziomie Ligii Mistrzow tylko pajace z boiska nie potrafia grac. Jesli Legia przyjmuje u siebie tylko 0:2 od zespolu, w ktorym najdrozszy zawodnik ma 31 lat i kosztuje € 550 000 to ja wysiadam. Ile mozna na to patrzec? Jak mozna wsperac tych pajacykow kiedy oni w ogole na to niezaslugujai nie sa godni nosic koszulke z czarna L.

odpowiedz
...L... - 25.07.2018 / 16:59, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Żenada i metr mułu to nie jest Legia tylko Legia cudzoziemska .Tym wkładom do koszulek na niczym nie zależy oby się stan konta zgadzał .Przyjeżdża Zagłębie gdzie prawie sami Polacy i nas leje . Dlaczego nie gramy chłopakami którym by przynajmniej zależało , ano dlatego że u nas takich oddaje się na wypożyczenia a później za czapkę gruszek .Jaki mieliby w tym interes wolą grać w takim Zagłębiu niż tu oglądać Eduardo i innych paralityków z trybun.Legia to MY

odpowiedz
do pol - 25.07.2018 / 16:38, *..centertel.pl

Spełnianie marzeń gimnazjalistów to jest właśnie to... Pełny stadion, żelusie z Madrytu na boisku, żelusie na trybunach, fota za fotą i pisk gdy przy piłce Krystyna...
Rurki i staniki lecą na koniec meczu, wszyscy rozentuzjazmowani i wesoło wklejają na fejsa swoje śliczne buźki z trybunami w tle...

A na Trnavie tylko 14 tys.bo dla takich jak ty Legia to dodatek tylko do Realu, Borussi czy Manchesteru...

Żeby nie było, akcję z Borussi uważam za idiotyczną ale cieszę się, że takim jak ty odebrano możliwość pójścia raz na pół roku na stadion.

odpowiedz
Do Rambo - 25.07.2018 / 16:12, *..dynamic.chello.pl

Nie Twoja sprawa Bambo

odpowiedz
@Rambo - 25.07.2018 / 16:04, *..play-internet.pl

Nie ma innego trenera przez T, bo szkoda właścicielowi kasy? Też na miejscu loczka mając do wyboru gości od wfu zostawił bym Pana K., który poukładał szatnie i uratował mistrza. Nawet jak Zidane przyjdzie to szatnią będzie władał gość, który oprócz Legii innego klubu nie kocha mianowicie chińczyk żywa egenda bez L. Tutaj trzeba wypieprzyć najemników i typów typu chińczyk czy Jędza. Stracimy finansowo ale grając juniorami za pół roku wróci równowaga finansowa, a gorzej nie będzie (chyba, że weźmiemy biednych chłopaków z ulicy, których nie stać na trenowanie w Legii to walka o puchary za przysłowiową kromkę chleba ale znów wizerunek L). Następna sprawa na trybunach nie prezentujemy się lepiej niż asy z boiska pod względem frekwencji. Pół Polski jest za Legia, a małego stadionu nie idzie zapełnić bez takiego Realu. Jeśli chodzi o jakość to jak najbardziej 6 na 6. Teraz wolę mieć 16 Szymańskich niż 60 Radochińczyków jak na trybunach. Pozdro

odpowiedz
janusz - 25.07.2018 / 16:01, *..pxf.pl

liczba gości będzie podana?

odpowiedz
Anty Leśny - 25.07.2018 / 15:57, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

Magiera, Jozak,Klafurić ... Sami amatorzy!
Kiedy pojawi się u nas TRENER?

odpowiedz
@Rambo - 25.07.2018 / 15:50, *..192.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Bo Mioduski też ma wirusa...

odpowiedz
do 1993 - 25.07.2018 / 15:46, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

naprawdę... coś w tym jest .... motywującego ; ) jestem za.

odpowiedz
ziutek - 25.07.2018 / 15:46, *..centertel.pl

Płaczcie sobie, że malo ludzi, że słaby doping. Od takiego narzekania nic się nie zmieni.

Ludzie nie chodzą, tak jak ja od roku, bo nie mogą już patrzeć na tę amatorkę (ogólnie w klubie), brak zaangazowania i żałosny poziom sportowy.

Naprawdę, jeśli zbawicielem tej drużyny ma być Kuchy to sorry ale na taką żenadę będzie chodziło coraz mniej osób.

odpowiedz
AAA - 25.07.2018 / 15:43, *..dynamic.chello.pl

Jest już 15.45 dlaczego Kabaretović jeszcze nie wywalony na zbity pysk?

odpowiedz
KOSKI - 25.07.2018 / 15:43, *..cokprm.gov.pl

Od sierpnia ma być .... Nawałka.
To nie żart

odpowiedz
eth - 25.07.2018 / 15:38, *..172.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Tau, dobrze że jeszcze jest trenerem, bo jest nadzieja, choć wiem jak mała, że Mioduski wciąż szuka nowego trenera i że nie idzie na łatwiznę zatrudniając AN.

odpowiedz
JANUSZ KIBIC - 25.07.2018 / 15:37, *..internetdsl.tpnet.pl

Panowie z Zylety! Słuchajta! Nie spiewajcie hej legio gol jak gramy padake , mamy wtedy cisnac np: taka Piosenke- Legia LEgia strzellimy pileczką gola a kibice przeciwnej druzyny beda miec babola :), to by porwalo naszych kopaczy

odpowiedz
zdzisiek - 25.07.2018 / 15:35, *..play-internet.pl

Zawsze mnie zastanawia jaki cel jest śpiewać Legia grać k.. mać i co wy robicie wy naszą Legie hanbicie,jak taki Cafu,Carlitos,Phillips,Antolic czy Kante,czyli połowa skladu po polsku nie rozumieją i do nich i tak to nie dotrze?

odpowiedz
do Alan - 25.07.2018 / 15:34, *..250

Takie pytanko, jak zamierzasz wrócic na stary stadion?
Bo nie za bardzo wiem. Mogę się mylić, ale chyba nowy stoi dokładnie w miejscu starego. Plus minus kilkanaście metrów.

odpowiedz
Rocky - 25.07.2018 / 15:32, *..centertel.pl

Klaf chyba cos mówił ze 3:0 jest do zrobienia :P mysle ze skoro jest taki kozak to jesli odpadna odchodzi z winy własnej.

odpowiedz
Rambo - 25.07.2018 / 15:15, *..centertel.pl

Jest juz godzina 15:15. Dlaczego nie ma jeszcze informacji o zwolnieniu Klafuricia???

odpowiedz
pol - 25.07.2018 / 15:08, *..dynamic.chello.pl

Dla części kibiców rywalizacja z Realem Madryt była spełnieniem marzeń, ale inna część kibiców miała inne potrzeby.

odpowiedz
Tau - 25.07.2018 / 14:57, *..dc.res.rr.com

A jakieś info o nowym trenerze z przwdziwym warsztatem już jest, czy Kabaretović zostaje tak jak zapowiedział na następne 100 lat?

odpowiedz
Pseudopiknik - 25.07.2018 / 14:56, *..centertel.pl

Nasza frekwencja na duży minus.
Czy doping stał na dobrym poziomie to poziomie jak pisze autor, to mam duże wątpliwości.
Natomiast Spartak pokazał się z dobrej strony i pod względem wizualnym i głośnego dopingu.
Legia to My!

odpowiedz
Hoh - 25.07.2018 / 14:56, *..dynamic.chello.pl

Fatalnie wyglądają te pomalowane na żółto schody na Żylecie...zrobiło się na trybunie pstrokato.


odpowiedz
Tau - 25.07.2018 / 14:55, *..dc.res.rr.com

A jakieś info o nowym trenerze już jest, czy Kabaretović zostaje tak jak zapowiedział na następne 100 lat?

odpowiedz
Andrzej z UK - 25.07.2018 / 14:45, *..dynamic.dsl.as9105.com

Hańba.
Po prostu przykra Hańba.


Szkoda, ze Pan Mioduski jest takim słabym właścicielem.

Sama to, ze nie znalazl trenera i zostal KLAF pokazuje, ze bierze pewne ryzyko na klate tylko szkoda, ze az tak bardzo sie hańbimy.


Z Crveną na bank i tak byśmy odpadli ale w tej rundzie i z takimi asami z Trnavy to najzwyklejsza hańba... :(

odpowiedz
Alan - 25.07.2018 / 14:44, *..154.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Proponuje wrócić na stary stadion bo jeszcze kilka takich spotkań i trybuny będę świeciły pustkami jak np. we Wroclawiu

odpowiedz
Terefere - 25.07.2018 / 14:41, *..dynamic.chello.pl

A na tych co juz wychodzili od 60 minuty powinien czekać komitet pozegnalny i napierd@$$/# pałą przez plecy. NIGDY NIE WRÓCI DOPING ZE STAREGO STADIONU. teraz na mecze chodzą modeleczki,rurki i inne żelusie żeby tylko wrzucać foty na fejsa że niby tacy modni i swiatowi. Popatrzcie na filmiki na YT bo na stadionie tak tego nie widać, jeden nie spiewa a drugi i trzeci w telefonie siedzi.Tfuuuuuuu....

odpowiedz
Szymon - 25.07.2018 / 14:40, *..24.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Wydaje mi się że to co usłyszeli było zbyt miłe dla ucha. Ciekawe tylko czy dotarło do nich?

odpowiedz
xman - 25.07.2018 / 14:40, *..play-internet.pl

Czy Wy też czekacie na info o wywaleniu Klafa i powrót do starego ustawienia ?

odpowiedz
1993 - 25.07.2018 / 14:39, *..centertel.pl

Oni dobrze grają tylko jesienią, kiedy liście lecą...

odpowiedz