Młodzież: mecze weekendowe

W weekend mecze sparingowe rozegrały najstarsze drużyny Akademii. Juniorzy starsi wysoko, bo aż 7-0 pokonali występującego w lidze okręgowej Sokoła Serock. Druga z drużyn CLJ (rocznik 2002 i mł.) zmierzyła się ze starszymi kolegami z Ursusa, wygrywając 1-0. Stosunkowo najłatwiej przyszło zwyciestwo drużynie U16, która pokonała 9-1 drużynę SEMP-a opartą na rocznikach 2002/3, z udziałem kilku graczy starszych.

Legia CLJ U18 7-0 (4-0) Sokół Serock
1-0 7 min. Filip Czach (as. Przemysław Czado)
2-0 8 min. Wiktor Preuss (as. Bartłomiej Ciepiela)
3-0 16 min. Wiktor Preuss (as. Maciej Rosołek)
4-0 26 min. Maciej Rosołek (rzut wolny)
5-0 64 min. Maciej Rosołek (as. Mateusz Szwed)
6-0 80 min. Łukasz Łakomy (rzut wolny)
7-0 88 min. Łukasz Łakomy (z dystansu, as. Mateusz Lisowski)

Strzały (celne): Legia 32 (14) - Sokół 11 (3)

Legia: Gabriel Kobylak [03](46' Kacper Czajkowski [02]) – Nikodem Niski [02], Michał Gładysz (65' Kacper Grzela), Filip Czach (46' Jan Goliński), Mateusz Szyszkowski – Łukasz Łakomy, Dawid Olejarka (46' Mieszko Lorenc), Bartłomiej Ciepiela (46' Mateusz Lisowski) – Wiktor Preuss (46' Mateusz Szwed), Maciej Rosołek (65' Dawid Wach), Przemysław Czado (56' Mateusz Leszczuk)
Trener: Marek Saganowski, II trener: Tomasz Sokołowski

Legioniści w ostatnim sparingu przez rozpoczęciem ligi (w niedzielę o 15 na boisku Motoru Lublin) zmierzyli się z seniorską drużyną Sokoła Serock. Nieco mniej wymagajacy przeciwnik miał pozwolić na doszlifowanie schematów gry. Szybko okazało się, że legioniści nie będą mieli większego pblemu z uzyskaniem korzystnego wyniku. Serocczanie mimo kilkunastu prób, tylko raz poważniej zagrozili bramce strzeżonej przez Kobylaka i Czajkowskiego. Ozdobą spotkania były za to gole Rosołka i Łakomego z rzutów wolnych oraz uderzenie z dystansu tego ostatniego, w końcówce meczu. Po niedzielnym meczu cięzko jednak obiektywnie ocenić dyspozycję podopiecznych Marka Saganowskiego i Tomasza Sokołowskiego II przed ligowymi rozgrywkami. Od bieżącego sezonu będą się on odbywać w formule 1 grupy ogólnopolskiej (a zatem niemal każdy mecz powinien dostarczyć sporych emocji) i w kategorii U18 (a nie U19 jak dotychczas, choć 4 graczy z rocznika 2000 będzie mogło wziąc w meczu udział).

Legia CLJ U17 1-0 (0-0) KS Ursus 00/01
1-0 52 min. Dawid Barnowski (as. Jakub Czajkowski)

(grano 2x40 minut)

Strzały(celne): Legia 12 (8) - Ursus 10 (5)

Legia: Jakub Kowynia [03](Sebastian Krejer [03] - ng) - Adam Katnaji (41' Michał Sparwasser), Kamil Rokosz (60' Ariel Mosór [03]), Patryk Peda (41' Maks Tkocz), Damian Urban (41' Patryk Mielniczuk) - Dawid Grzelak (41' Borys Narożny), Jerzy Munik (41' Kacper Gościniarek), Michał Kochanowski, gr. testowany (41' Dawid Barnowski) - Jakub Czajkowski - Gabor Grabowski (60' Szymon Włodarczyk [03])
Trener: Grzegorz Szoka

Legioniści z rocznika 2002 (wspierani przez kilku młodszych kolegów) zmierzyli się z drużyną Ursusa opartą o graczy urodzonych w roku 2001 (uupełnioną także kilkoma graczami starszymi). Spotkanie w pierwszej połowie nie porywało, a skwar lejący się z nieba nie pomagał w oglądaniu. Znikoma ilość sytuacji bramkowych wynikała też po części z czujnej gry obu drużyn w obronie i chęci legionistów "wejścia z piłką do bramki", zaś strzały z dystansu nie przyniosły efektu w postaci goli.
W przerwie słońce skryło się za burzową chmurą, a na boisku w drugiej odsłonie działo się znacznie więcej. Tuż po wznowieniu gry trzykrotnie uderzali legioniści (a najbliżej skutecznej dobitki był Dawid Barnewski). Z kolei uderzenie graczy Ursusa zostało zablokowane na róg. W 52. minucie po ładnej akcji pozyskanego z Escoli Jakuba Czajkowskiego bramkę na 1-0 zdobył wprowadzony po przerwie Barnowski. Potem na boisku było przez ponad kwadrans spokojnie, ale ostatnie 10 minut przyniosło duże emocje. Najpierw sytuacji sam na sam nie wykorzystali Czajkowski i Szymon Włodarczyk (który, podobnie jak pozyskany latem z Unii Warszawa obrońca Ariel Mosór - którego poczynania pilnie obserwował z boku ojciec Piotr, rozegrał tylko 20 minut, wobec niedawnego występu w Pucharze Deyny w ramach kadry Mazowsza). W odpowiedzi, w 74. minucie gracz gości wpadł w pole karne i został sfaulowany. "Traktorki" nie mogły jednak cieszyć się z remisu, gdyż uderzenie z 11 metrów obronił Jakub Kowynia. Ostatnim akcentem meczu było groźne uderzenie z ostrego kąta Borysa Narożnego (prawego pomocnika/napastnika pozyskanego latem z Lechii Gdańsk), obronione nie bez trudu przez golkipera gości. Legia zasłużenie wygrała ze starszymi przeciwnikami, lecz spotkanie nie należało do najbardziej emocjonujących; w szczególności sporo pracy czeka nasz zespół w zakresie organizacji gry ofensywnej, ale po wielu zmianach kadrowych latem (oprócz wyżej wspomnianych Czajkowskiego, Narożnego i Mosóra, także m.in. bramkarz Sebastian Krejer z Varsovii, lewi obrońcy Damian Urban z AS Progres i Patryk Mielniczuk ze Świtu Nowy Dwór, prawy pomocnik Dawid Grzelak z Escoli Varsovia, a wcześniej Legionovii i Świtu NDM), zgranie się zawodników i nauka kolejnych schematów gry może jeszcze chwilę potrwać.

Legia U16 (2003) 9-1 (3-0) SEMP Ursynów 01-03
1-0 16 min. Kajetan Staniszewski dob. strz. Kacpra Imiołka)
2-0 21 min. Kacper Imiołek (as. Ignacy Dawid)
3-0 26 min. Kajetan Staniszewski (as. Kacper Skwierczyński)
4-0 38 min. Kacper Imiołek (as. Arkadiusz Ziarko)
5-0 47 min. gr. testowany (as. Bartosz Wicenciak)
6-0 48 min. Bartosz Wicenciak (as. Kacper Imiołek)
6-1 50 min. Patryk Kędziora (z dystansu)
7-1 53 min. Arkadiusz Ziarko (as. Dominik Krajewski)
8-1 59 min. Patryk Pierzak (as. Ignacy Dawid)
9-1 68 min. Bartosz Wicenciak (as. Patryk Pierzak)

(grano 2x 35 min)

Strzały (celne): Legia 32 (17) - SEMP 1 (1)

Legia: Sebastian Krejer (51' Dawid Kuczyński [04]) - Marcel Myszka, Filip Szewczyk, Arkadiusz Ziarko - gr. testowany (51' Bartosz Ślendak), Bartosz Ślendak (36' Patryk Pierzak), Kacper Skwierczyński (51' Kajetan Staniszewski), Ignacy Dawid (36' Hubert Derlatka), Kacper Imiołek (51' Ignacy Dawid) - Bartosz Wicenciak, Kajetan Staniszewski (36' Dominik Krajewski)

Trener: Tomasz Kycko

Zespół U16 zmierzył się w niedzielę z graczami z Ursynowa (trójkę graczy defensywnych z rocznika 2001 wspomagali gracze z rocznika 2002b i 2003). Po w miarę zaciętym kwadransie gry do ofenstywy ruszyli legioniści. Groźne akcje Ignacego Dawida i Kajtka Staniszewskiego (poprzeczka) oraz gole Staniszewskiego i Imiołka zmieniły obraz gry. Goście starali się grać w sposób uporządkowany, ale przegrywali dużą ilość pojedynków 1 na 1 w ofensywie, jak i w obronie. Kolejne akcje Staniszewskiego, Kacpra Skwierczyńskiego i Kacpra Imiołka nie przyniosły wprawdzie początkowo goli, ale szybka kombinacyjna gra pozwoliła jeszcze przed przerwą na podwyższenie, gdy po dwójkowej akcji ze Skwierczyńskim podwyższył - grający przeciwko swoim niedawnym kolegom klubowym - Staniszewski.
Jeżeli goście mieli plan na drugą połowę, to jego realizację utrudnił już 2,,5 minuty pop przerwie Imiołek, celnie strzelajac w długi róg po dograniu Arkadiusza Ziarki. Po kwadransie gry było już 6-0, ale jedyny strzał w meczu gości, autorstwa Patryka Kędziory, po stracie środkowego pomocnika Legii, zakończył się... golem w stlu trafienia K. Mączyńskiego z Kielc. Potem na boisku byli już jednak tylko legioniści. Gole Ziarki, Patryka Pierzaka i Bartosza Wicenciaka (pozyskany latem z Dziewiątki Siedlce) przypieczętowały solidną postawę walczącej do ostatniej minuty Legii.
W środę drużyna U16 rozegra sparing wewnętrzy ze starszymi o rok kolegami, a następnie wyjedzie do norweskiego Bergen, gdzie (wraz z drużyną U14 - rocznik 2005) w dniach 6-10 sierpnia wystąpi w "Ove Helgesen Trophy".