fot. Mishka / Legionisci.com

Spartak Trnava 0-1 Legia Warszawa

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa odpadła z walki o fazę grupową Ligi Mistrzów. We wtorek mistrzowie Polski wygrali co prawda ze Spartakiem po golu Astiza, lecz to było za mało wobec porażki sprzed tygodnia 0-2. W tym spotkaniu najbardziej skompromitowali się Marko Vesović oraz Domagoj Antolić, którzy otrzymali czerwone kartki i przedwcześnie musieli opuścić boisko. Zaczynamy walkę o Ligę Europy.

Przez pierwsze kilkanaście minut nie można było odnieść wrażenia, że jest to mecz decydujący o awansie do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. W 10. minucie legioniści byli co prawda bliscy wyjścia na prowadzenie, ale miało to miejsce po fatalnym kiksie Borisa Godala niż składnej akcji mistrzów Polski. Za moment bliski szczęścia był Jose Kante, którego uderzenie głową przeleciało obok słupka. Wkrótce odpowiedzieli gospodarze, kiedy Malarz sparował na rzut różny mocny strzał jednego z nich. Ogółem brakowało jednak na boisku jakichkolwiek składnych akcji po stronie "Wojskowych", a przecież do zdobycia mieli jeszcze minimum dwa gole.

W 35. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Marko Vesović i w bezsensowny sposób osłabił Legię. W tym momencie szanse na awans spadły już niemal do zera. Pomimo tego, tuż przed przerwą legioniści powinni wyjść na prowadzenie. Jose Kante znalazł się w sytuacji sam na sam z Martinem Chudym, ale... ledwo co trafił w piłkę, która przeleciała obok słupka.

Początek drugiej połowy to dominacja Legii, która nie została jednak początkowo potwierdzona zdobytym golem. Wreszcie dopiero po godzinie gry polski zespół znalazł sposób na Martina Chudego. Z prawej strony dośrodkował wprowadzony Carlitos, a piłkę do siatki skierował Inaki Astiz. Od tego momentu powróciła wiara w szeregi piłkarzy z Warszawy. Niebawem powinno być 0-2, lecz mocny strzał Cafu z półwoleja znakomicie obronił golkiper Spartaka.

Pomimo tego, że przyjeżdża grali w osłabieniu, to pokazywali na boisku duża ambicję. Zdecydowanie częściej byli przy piłce. W 79. minucie okazję miał Mateusz Wieteska, który źle opanował podanie od Carlitosa. Gdyby był bardziej dokładny, to standard w oko w oko z Chudym. Kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Domagoj Antolić. Dramat. W doliczonym czasie z daleka strzelał jeszcze Kante, jednak piłka trafiła tylko w boczną siatkę.

Liga Mistrzów
2. runda eliminacyjna
#SPALEG
17204
Trnawa, Słowacja
31.07.2018
20:30
Spartak Trnava
Legia Warszawa
Spartak Trnava
0-1
Legia Warszawa
(0-0)
Astiz 63'
1 Martin Chudy
22 Martin Toth
21 Boris Godal
20 Matus Conka
2 Andrej Kadlec
8 Erik Grendel 70'
18 Anton Sloboda 76'
34 Lukas Gressak
25 Jakub Rada
33 Erik Jirka
45 Marvin Egho 91'
31 Dobrivoj Rusov
10 Jan Vlasko 76'
12 Filip Dangubić
15 Ivan Hladik 91'
17 Fabian Miesenboeck 70'
24 Matej Oravec
29 Senad Jarović
Arkadiusz Malarz 1
Mateusz Wieteska 4
Inaki Astiz 34
53' Michał Pazdan 2
Adam Hlousek 14
Marko Vesović 20
80' Krzysztof Mączyński 29
Domagoj Antolić 7
46' Miroslav Radović 32
Michał Kucharczyk 18
Jose Kante 19
Radosław Cierzniak 33
Chris Philipps 6
Dominik Nagy 21
80' Kasper Hamalainen 22
46' Cafu 26
Sebastian Szymański 53
53' Carlitos 27
Trener: Radoslav Latal
Asystent trenera: Michal Ščasný
Kierownik drużyny: Ivan Minárčiný
Lekarz: Jozef Fridrich
Masażyści: Patrik Gogolák, Martin Hradický
Trener: Dean Klafurić
Asystent trenera: Aleksandar Vuković
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Mateusz Dawidziuk
Masażyści: Paweł Bamber, Marcin Bator, Michał Trzaskoma
Sędziowie
Główny: Roi Reinshreiber (Izrael)
Asystent: Danny Krasikow (Izrael)
Asystent: Roy Hassan (Izrael)
Techniczny: Daniel Bar Natan (Izrael)
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.