Dinamo Zagrzeb po raz kolejny znalazło się wśród potencjalnych rywali Legii
REKLAMA

Kibicowski komentarz przed losowaniem europucharów (3)

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W rundzie czwartej eliminacji do Ligi Europy trafić możemy na zespoły, które poznaliśmy już dość dobrze przy okazji poprzednich losowań. I tak, teoretycznie możemy znowu mieć szansę na rywalizację z Crveną zvezdą Belgrad, jak również ze... Spartakiem Trnava. Rywalem Legii mogą być także inne kluby, z którymi mierzyliśmy się nie tak dawno - Cork City, Rosenborg, czy Astana.

Kibicowsko najciekawiej, podobnie jak i w poprzedniej rundzie, byłoby trafić na Crvenę zvezdę, czy Dinamo Zagrzeb, ale niewiele mniej interesujący byłby również wyjazd do dalekiej Nikozji na spotkanie z APOEL-em - jedną z najciekawszych kibicowsko ekip na Wyspie Afrodyty.



Wystarczy zobaczyć co dzieje się na trybunach APOEL-u, szczególnie w europucharach:



Spartak Trnava po raz kolejny może stanąć na drodze Legii, chociaż wyjazd do Słowacji tym razem na pewno nikogo zbytnio by ucieszył. Tym bardziej, że piłkarsko rywal mógłby być poza naszym zasięgiem. Trnawa to najbliższy z możliwych wyjazdów. Niespełna 200 km dalej jest do Kluż-Napoki, gdzie moglibyśmy sprawdzić aktualną formę miejscowego CFR. W ostatniej rundzie eliminacyjnej Rumuni zaprezentowali się wyjątkowo marnie pod względem frekwencji w młynie.



Niezbyt daleko, bo niewiele ponad tysiąc kilometrów, jest także do Salzburga. Niestety miejscowy klub, a dokładniej ruch kibicowski na dawnej Austrii Salzburg został zaorany wraz z pojawieniem się możnego sponsora - jednej z firm produkującej energetyki. Większość ekip grających z RB Salzburg, na meczach z nimi prezentuje oprawy skierowane przeciwko "skrzydlatemu" sponsorowi, jak również przeciwko niszczeniu przez pieniądz wieloletniej tradycji.



Najdalszym z możliwych wyjazdów jest ten do Kazachstanu. Z Astaną graliśmy nie tak dawno i raczej niezbyt chętnie przyszłoby nam jechać ponownie w to samo miejsce. Tym bardziej wobec kosztów, jakie trzeba ponieść przy tej okazji. Kibicowsko wyjazd do Kazachstanu, jak i Erywania (na Alaszkert) nie byłby niczym interesującym, ale w tym przypadku trzeba udowodnić, że słowa pieśni "(...) gdziekolwiek Legia będzie grać, blisko, czy daleko stąd...", nie są tylko pustym sloganem.

Kolejny raz wśród potencjalnych rywali znaleźć możemy Škendiję Tetovo, o której kibicach napisaliśmy już chyba wszystko, co można napisać. Podobnie zresztą rzecz ma się z Hapoelem Beer Szewa, czy Olimpiją Lublana, które raz po raz znajdują się w kręgu potencjalnych rywali Legii, a jeszcze nigdy los nie skojarzył naszych drużyn.

Wśród "powtórek" istnieje możliwość rywalizacji z Cork City oraz Rosenborgiem. Chyba mało kto życzyłby sobie, któregoś z tych rywali - kibicowsko niewiele się dzieje, szczególnie w Irlandii, a ceny podróży - szczególnie za pobyt w Norwegii - należą do niesamowicie wygórowanych.



Oprócz wyżej wymienionych, w grę wchodzi także rywalizacja z HJK Helsinki, który kibicowsko należy do klasy co najwyżej średniej, za to pod względem logistyczno-finansowym, wyjazd do Finlandii można by zaliczyć do ciekawszych. Pamiętać należy, że Legia - oczywiście jeśli wyeliminuje zespół z Luksemburga - rywala pozna dopiero po dwumeczu. Tak więc trafienie na parę Astana - Dinamo, cieszyć może, w przypadku porażki Chorwatów, ale w przeciwnym razie oznaczać będzie drogi i daleki wyjazd. To jednak już od nas nie zależy, trzeba czekać do poniedziałkowego losowania, a następnie na wyniki meczów naszych potencjalnych rywali.

Potencjalni rywale Legii w IV rundzie el. LE:
FC Spartak Trnava (Słowacja) - 640 km
CFR Cluj (Rumunia) - 825 km
FC Salzburg (Austria) - 1010 km
Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) - 1050 km
HJK Helsinki (Finlandia) - 1060 km
Olimpija Lublana (Słowenia) - 1090 km
Crvena Zvezda Belgrad (Serbia) - 1250 km
FK Škendija 79 Tetovo (Macedonia) - 1720 km
Rosenborg Trondheim (Norwegia) - 2090 km
Cork City (Irlandia) - 2520 km
Alaszkert Erewan (Armenia) - 2890 km
APOEL Nikozja (Cypr) - 3250 km
FK Astana (Kazachstan) - 4000 km
Hapoel Beer Szewa (Izrael) - 4170 km








przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

+dodaj komentarz
rr - 07.08.2018 / 09:47, *..dynamic.gprs.plus.pl

kibicowsko to najlepiej na lechię trafić

odpowiedz
olew - 06.08.2018 / 11:04, *..warszawa.vectranet.pl

Wkurza mnie defetyzm i mędrkowanie. Każdy kibol widzi jak dzisiaj gramy. Ale widzieć, a płakać to różnica. Żeby jeszcze płakali cichutko... Jesteśmy tylko kibolami , możemy oceniać grajków, trenera, prezesa ( ja uważam że wszyscy na razie zawodzą ), ale tutaj ma być głównie wiara w Legię , energia i moc przekazywana grajkom, dowcip, umiarkowana kpina z rywali, czasami zgrywa z naszych grajków ( ale nie bluzgi !). A jest to co jest niestety. Gdybyśmy byli tak cwani jak nam się wydaje , to my byśmy wystawiali skład na Trnavę, albo kupowali i sprzedawali grajków, jednak mądry Bóg zaoszczędził Legii naszego intelektu i energii, więc respektujmy Jego wolę .

odpowiedz
Amatorzy znad Wisły - 06.08.2018 / 03:13, *..dynamic.gprs.plus.pl

Mam podobnie jak Kaktus. Od wielu lat miałem karnet, ale po tym jak w poprzednim sezonie ZMUSZAŁEM sie do chodzenia na marne mecze, na których kopacze zwalniamy trenera, w tym sezonie postanowiłem sobie odpuścić. Zarówno mecze na L3 jak i wyjazdy. Kopacze wykonują zawód o którym każdy może pomarzyć, a te gwiazdy nie potrafią prosto kopnąć piłki. Pies ich ... A juz rzuty wolne to komedia, piłka stoi, nikt nie atakuje a te tam obie kopią w trybuny. Już ja z 30 kg balastu bym lepiej kopnął. Niech sie sami kopią w czoło i wmawiają sobie jacy to są dobrzy... Po raz drugi: PIES ICH ......

odpowiedz
Cviatec - 06.08.2018 / 01:00, *..dynamic.gprs.plus.pl

Witam. Zacznę od uwagi, że nie ceniłem Pana Leśnodorskiego. Uważałem, i nadal uważam go za nadętego pozera i cwaniaka. Pamiętacie, jak chwalił się w mediach, jak to "wykiwał" biznesowego partnera (Mioduskiego) organizując zatrudnienie trenera Czerczesowa w Legii? Żenada... O panu Wandzlu w ogóle nie zamierzam tu wspominać. Wszem i wobec wiadomo, że... no właśnie - wiadomo. Jednakże, w sumie, duet Leśnodorski/Mioduski kojarzy mi się, jako skuteczny sportowo. Finansowo, jak się okazało, już mniej. Osobiście sądziłem, że jednowładztwo Pana Mioduskiego w Legii może Klubowi wyjść tylko na dobre. Chyba jednak się pomyliłem... Człowiek ten - ponoć zdolny i wprawny biznesmen - najwyraźniej nie ma pojęcia o tym, jak kierować klubem piłkarskim. Ilu to już trenerów na lata zatrudnił? Ile to już projektów długofalowych dla Legii wdrażał? Póki co, widzimy tylko jeden wielki bajzel. Albo bazar. A propos bazaru - ci giganci futbolu ściągani do Legii, to są ci obiecywani młodzi, zdolni Polacy? Gdzie tu sens? Gdzie tu logika...? Jak w Legii ma dziać się dobrze, kiedy zblazowanym, wytatuowanym, nażelowanym, leniwym i grubym patałachom płaci się ciężkie pieniądze za ich, pożal się Boże, umiejętności zawodowe? A trenerzy z futbolowej nicości..? A gdzie ta przesławna akademia piłkarska...? Ludzie, o co tu chodzi? Dobrze zauważył jeden z przedmówców - doszło do tego, że celem samym w sobie jest awans Legii do fazy grupowej LE (Panie Boże dopomóż...), żeby tą drogą budżet jakoś domknąć. A co dalej? A, to już w następnym sezonie powalczymy! Wtedy dopiero pokażemy Europie!!! Najpewniej z kolejnym trenerem na lata, kolejnymi "odpadami" piłkarskopodobnymi i z kolejną, nową strategią... Żal mi w tym wszystkim tylko nas - ludzi, dla których Legia to coś więcej, niż Klub. Pozdrawiam.

odpowiedz
oLaf - 06.08.2018 / 00:24, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

pięknie, tylko że najpierw przejdzmy Luksemburczyków a potem marzmy o "kimś słabym"... w takim stanie jest Legia. Dramat.

Może jakoś się doczołgamy do LE.

odpowiedz
KIBIC + - 05.08.2018 / 21:45, *..dynamic.gprs.plus.pl

Najlepsza była by Olimpija Lublana,kibicowsko nie źle i piłkarsko do wygrania w dwumeczu ...

odpowiedz
Trombovic - 05.08.2018 / 21:25, *..play-internet.pl

Miodek nie jest zły, niestety otacza się niewłaściwymi ludźmi. To czego nie można mu zarzucić to to że nie boi się ryzyka i kiedy jest źle to potrafi zwolnić trenera. Problem w tym żeby zatrudnił w końcu kogoś solidnego. Nie musi to być wybitny trener bo jest jasne że na takiego Legii nie stać ale niech będzie to solidny średniak z umiejętnością dobrego przygotowania fizycznego i potrafiący zapanować nad szatnią, który nie będzie się bal zesłać macicieli albo obiboków na miesiąc do rezerw na przemyslenie. Takiego trenera potrzeba Legii. Poza tym trzeba przede wszystkim pozyskiwać rokujących graczy z niższych lig. Czyli postawiłbym na dobry skauting, niech taki skaut pojeździ trochę po 1 i 2 lidze i na pewno kogoś się wyłowi za rozsądne pieniądze.

odpowiedz
Fermentovič - 05.08.2018 / 20:56, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Mioduski nie nadaje sie do kierowania klubem piłkarskim.Wygląda na to że nie ma kompletnie pomysłu,bredzi w wywiadach jedno a robi drugie.Na tą chwile też jest ferment w szatni a wkłady do koszulek zrobiły sobie dojną krowę z (L) bo czy sie stoi czy sie leży kaska sie należy.Nóż w kieszeni sie otwiera jak sie to widzi.Czekam nalepsze czasy....

odpowiedz
..................> - 05.08.2018 / 20:11, *..dynamic.chello.pl

Z TAKIM BUDŻETEM TO JEST NAJGORZEJ ZARZĄDZANY KUB W EKSTRAKLASIE!! TAKA PRAWDA, SMUTNA ALE PRAWDA!
MIODUSKI NISZCZYSZ TEN KLUB !!

odpowiedz
(L) - 05.08.2018 / 20:06, *..dynamic.chello.pl

Jak Aleksandar Vuković nie ma licencji UEFA Pro może być trenerem tymczasowym w lidze europy?

odpowiedz
Tomek Mokotów - 05.08.2018 / 19:09, *..dynamic.chello.pl

Ale się naschodziło na forum pikników...

Kiedyś człowiek wierzył przed meczem, nawet Barcelona nas nie pokona mimo, że gralismy piach a dzisiaj w internecie panienki płaczą, że Luksemburg za silny.
To wypad na forum koleżanek z Konwiktorskiej.

Gramy słabo ale jeśli chcecie mieszać Legię z klubem z Luksemburga to marne pojęcie o piłce macie.

odpowiedz
Wojtek - 05.08.2018 / 18:36, *..centertel.pl

Legia nic nie osiągnie w pucharach bo grają w niej słabi piłkarze. Tych lepszych Legia już dawno sprzedała.

odpowiedz
Dex - 05.08.2018 / 18:33, *..centertel.pl

A ja wam powiem ze z taka gra Legia takiego farta już nie będzie miala gdzie rzutem na taśmę zdobywala mistrzostwo Polski dwa sezony temu i sezon temu jak zalapiemy się na podium to będzie wielki sukces

odpowiedz
0055gp - 05.08.2018 / 18:05, *..73.ipv4.supernova.orange.pl

chciałbym przypomnieć, że jeszcze tydzień temu, zastanawiamy się kogo wylosujemy w 4 rundzie eliminacji do LM - to tak ku przestrodze, chociaż nawet myśl o przegraniu dwumeczu z drużyną z Luksemburga wydaje się abstrakcją.
Tylko tak samo miałem rok temu i przed tygodniem. Smutne to ale prawdziwe.
Tak wiec drodzy redaktorzy, zamiast rozmyślać, gdzie najlepiej prezentują się kibice innych drużyn, czekajmy a nadziej ą na dwie rzeczy 1. przejść luksemburczyków, 2. wylosować największego słabeusza z możliwych i dostać się do fazy grupowej LE. Może wtedy będzie szansa na Trenera i chociaż 2 wzmocnienia w obronie.
Niestety możemy tylko czekać i ciągle mieć nadzieję.

odpowiedz
e(L)o - 05.08.2018 / 16:32, *..static.ip.netia.com.pl

Przecież my Luksemburga nie ogramy. Artykuł bardziej jako marzenie!

odpowiedz
Kajtus Czarodziej - 05.08.2018 / 16:27, *..207.threembb.co.uk

Powiem tak.. od niepamietnych czasow wyczekiwalem losowania europejskich pucharow z niecierpliwoscia. Zawsze wywolywalo u mnie ono dreszczyk emocji! Wszystko zmienilo sie w tym sezonie, a moze jest to konsekwencja podwojnej kompromitacji w konfrontacjach z kazachami i moldawianami z zeszlego roku..!!? Teraz nie chce sledzic ich 'na zywo'.. cala otoczka i wszelkie dzialania naszego Klubu to amatorka! Legia nie 'idzie' juz zwojowac cokolwiek w Europie.. trwa kalkulacja i wyliczanie jak tu sie jakims cudem zakwalfikowac i zainkasowac KASE!!!!! Tylko na to sie patrzy! Cala polityka Klubu funkcjonuje tak jakby gra w fazie grupowej byla pewnikiem! Tymczasem pozniej sie okazuje ze przegrana rywalizacja z Sheriffem to jest stracony sezon i dziura w budzecie!!! Pytam sie tylko w swietle tego co sie dzieje w Legii czy pieniadze ktore sa wyplacane naszym 'pilkarzom' sa adekwatne do tego co oni prezentuja??? Jak patrze na polityke transferowa Legii to mnie zbiera na wymioty!!!!!! W granicach 2mln mozna wyciagnac u nas najlepszych zawodnikow i a pozniej szuka sie nastepcow na ktorych trzeba wydac wcale nie az tak duzo mniejsze pieniadze z tym ze oni sa zazwyczaj zagadkami i czesto okazuja sie niewypalami! Klub podpisuje kontrakt z Jedrzejczykiem a teraz go kaze za to ze ma najwyzszy kontrakt!!!!!! Ja nie moge patrzec na ta amatorke!!! Trzymam kciuki za awans do Ligi Europejskiej bo punkty do rankingu sa nam bardzo potrzebne.. Czy nikt w Klubie nie rozumie jak bardzo??? Czy chcemy sie obudzic za rok czy dwa w sytuacji gdzie jestesmy nierozstawieni w losowaniu do Ligi Europejskiej od 2 rundy i musimy liczyc na cud w losowaniu i modlic sie zeby np nie trafic w niej np na Sewille?????!!!!!! Fermenciarze rzadza szatnia a wszyscy udaja ze nie widza chaosu, w 3 rundzie zagramy z tymczasowym trenerem a sezon dopiero sie zaczyna (juz za niespelna 2 tygodnie moze byc stracony ponownie!). Nadal udajemy ze jestesmy potega i kogo my tutaj nie chcemy w losowaniu a rzeczywistosc jest taka ze kazdy do Warszaey przyjezdza po zwyciestwo!!! Tak, nie po remis czy dobry wynik ale po zwyciestwo!!! Najgorsze jest to ze prawie kazdy to robi.. Arka wyciagnela nam spod nosa superpuchar, porazka z Lubinem, zaorala nas Trnawa, no tylko Lechia wczoraj dala ciala i 'tylko' zremisowala w Warszawie!!!!! Zygac mi sie chce! A wszystkim tym ktorzy nie widza problemu gratuluje dobrego samopoczucia.. zycze sobie i Wam zeby Dudelange w czwartek nie oglosilo ze przyjechali do Warszawy po zwyciestwo bo wtedy moze nie miec znaczenia kogo Nam wylosuja w poniedzialek.. i caly plan ze wsliznieciem sie cudem do rozgrywek grupowych Ligi Europejskiej pojdzie znowu w ch...!!!!!

odpowiedz
szczery - 05.08.2018 / 16:23, *..62

Mówiąc o Legii jako kibic całkiem obiektywnie . To po 1 to , że mamy bardzo słabą ligę , i jesteśmy słabi , ale w ostatnich latach mniej słabi niż reszta polskiej mizernoty i tym samym na farcie zdobyte mistrzostwa . Dwa to fartowne losowanie i awans do LM , Po tym wysprzedaż najlepszych zawodników , którzy przyczynili się do tego awansu w szeregi LM . I na dziś mamy to co nam pozostało z tych wysprzedaży najlepszych - mizernote ligową jak reszta ligi , a oczekiwania nieziemskie , nie wiem skąd brane jak mamy słabych zawodników to nagle nie zaczną grać jak z nut bo cuda się zdarzają , ale nie aż takie , że weźmiemy byle kogo i zacznie grać jak Ronaldo . Legii na dziś potrzeba dużego zastrzyku gotówki na jakościowych zawodników , których w Legii na dziś brakuje - stąd i te wyniki naszego zespołu . Ameryki chyba nie odkryłem , ale wystarczy tylko obiektywnie spojrzeć na skład zespołu i na jego grę , aby zrozumieć , że Europy ani Polski nie podbijemy obecną kadrą Legii .

odpowiedz
Kamil - 05.08.2018 / 16:17, *..99

obojetnie kto będzie rywalem i tak odpadną.

odpowiedz
zonk - 05.08.2018 / 16:10, *..knc.pl

rozwazac to my sobie moglismy pare lat temu, teraz to trzeba skupiac sie na najblizszym przeciwniku

odpowiedz
Fan - 05.08.2018 / 16:04, *..dynamic.chello.pl

Apoel dobre wariaty.

odpowiedz
Simbad - 05.08.2018 / 16:02, *..dynamic.chello.pl

Będzie Cypr

odpowiedz
.. - 05.08.2018 / 15:28, *..centertel.pl

najpierw niech awansuja!!! moze zrobcie od razu analize z kim zagraja w finale...

odpowiedz
Rafa (L) - 05.08.2018 / 15:23, *..dyn.telefonica.de

Trnawa poza naszym zasięgiem??? ..chyba wszystkie inne poza nimi nie są do ogrania ..na pewno Dinamo Apoel czy Salzburg a nawet i Astana

odpowiedz