Trener przed Piastem | Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Vuković: Problem jest złożony

Mishka, źródło: Legionisci.com

- Mało dziś spałem, nie miałem też dużo czasu, żeby wszystko w głowie poukładać. Niewiele pojawiło się nowego od wczoraj. Na pewno gramy dużo poniżej naszych możliwości piłkarskich i jeśli chodzi o agresywność gry, doskok do rywali. Co gorsza, dzieje się to na naszym boisku - mówi przed meczem z Piastem Gliwice Aleksandar Vuković.

- Nie mamy czasu na zmiany, jest mecz za meczem i każdy trzeba wygrywać. W pewnym momencie następuje jednak zejście ciśnienia, które niektórzy źle znoszą, i zawodnicy zaczynają prezentować na boisku to, co potrafią. Przez półtora miesiąca nie zapomnieli przecież jak się gra w piłkę i jestem pewien, że nie jest tak, że nie chcą. Potrzebna jest ciężka praca i ludzie, którzy lepiej to wszystko znoszą, radzą sobie kiedy jest ciężko, a niekoniecznie mają większe umiejętności.

- Z Piastem przegrywaliśmy nawet kiedy byliśmy w lepszej formie. Piast to na pewno trudny rywal, niezależnie od formy. Potrzebuję ludzi, którzy będą chcieli udowodnić, że mylą się wszyscy, którzy myślą, że z Legią już koniec. Takich ludzi będę chciał wystawić w meczu z Piastem. Zastanawiamy się na czym polega problem. Drużyna nie wygląda zbyt dobrze pod kątem biegowym. Bez biegania nie ma szans, żeby cokolwiek i z kimkolwiek osiągnąć. Pod tym kątem też przegraliśmy poprzedni mecz. Niektórzy zawodnicy mogą się obecnie jedynie regenerować, inni mogą trenować normalnie. Mamy za mało czasu, żeby zrobić choćby jeden normalny trening przed Piastem.

- Jeśli chodzi o Dominika Nagya, w meczu z F91 Dudelange bardzo się starał. Jestem wdzięczny, że na nie swojej pozycji zrobił co mógł, żeby załatać dziurę po kontuzji Adama Hlouska. Nie jest to komfortowa sytuacja ani dla niego, ani dla mnie. W pewnym momencie wczorajszego meczu, o gatunku najważniejszym, graliśmy na prawej obronie z Kucharczykiem, na lewej z Nagyem i nie dlatego, że chcemy grać ofensywnie, ale nie było innej możliwości. To też świadczy o trudności momentu, w jakim się znajdujemy. Fajnie dla Akademii, ale nie do końca jest to komfortowe, że w takim meczu na zmiany weszli Żyro i Hołownia.

- Problem jest złożony, na papierze można wiele rzeczy. Można porównać zespół do tego, który awansował do Ligi Mistrzów i zremisował z Realem 3-3. Ta drużyna wcale nie różni się znacznie od obecnej. Wtedy też borykaliśmy się z problemami w lidze, wszyscy wiedzą, jak przeszliśmy Dundalk czy Zrinjski. 6 całkiem niezłych trenerów się na tym połamało. Jest czas na szyderę, krytykę i może trochę śmiechu, ale przydałoby się analityczne i szczegółowe podejście do problemu. Warto się zastanowić, dlaczego polskie drużyny mają początek sezonu, jaki mają, i nie jest to kwestia jednego czy dwóch trenerów, a czemu później są w stanie grać dużo lepiej.

- Piast jest drużyną, która na pewno w tym sezonie będzie dużo wyżej w tabeli. Dobrze ruszyli, mają 9 punktów i trenera, który ma sprawdzony system funkcjonujący w lidze. Jest gwarantem sukcesu. Piast będzie groźny dla każdego. Tomek Jodłowiec dobrze wygląda, na pewno będzie motywowany, żeby dobrze zaprezentować się na tle byłych kolegów. Jestem zdania, że każdy zawodnik potrafi grać, jeśli ma do tego czas, miejsce i możliwości. Jesli chcemy coś zmienić w naszej grze, musimy sprawić, żeby naszym rywalom grało się trudniej, bo na razie gra się im zbyt łatwo, ze zbyt dużą swobodą.

- W grudniu 2016 roku Legia była w punkcie, do którego dążyła przez wiele lat i po kilku mądrych ruchach wskoczyła na poziom średniego europejskiego klubu. Teraz jest ciągła walka, żeby do tego punktu wrócić i to na pewno potrwa. Drużyna nie jest na tym poziomie co wtedy, ale też nie jest tak słaba, jak to wygląda.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (44)

antyk - 10.08.2018 11:02:07, *.static.ip.netia.com.pl

jezu jacy oni biedni a tak się starają tylko bidulkom nie wychodzi,jak ciśnienie źle znoszą to niech zmienią robotę,zostaną gdzieś cieciem na parkingu czy jakąś inną spokojną pracę sobie znajdą żeby chłoptasie się nie stresowali i sraczki z nerwów nie dostawali,ku.wa amatorka pełną gębą

koko123 - 10.08.2018 11:11:47, *.tel.tkb.net.pl

miodek amatorze odejdź, a ty Vuko jak masz jaja bierz jędzie na Gliwice, a jak prezesio nie pozwoli odejdź i swoim nazwiskiem nie żyruj tego gów...a Wtedy powiem, że jesteś kozakiem

Wawa - 10.08.2018 11:13:08, *.dynamic.gprs.plus.pl

Przepraszam,
A kto ich trenuje "dzinnikarz ze zgagi"...?....
Nie dorabiać już kolejnej wymówki tylko wyjść w niedziele na piacha i zapier..lać.Kibice wam nie będą przeszkadzć.
Hańbe zmazywać.Bez honorza je..ne.

matus007 - 10.08.2018 11:16:22, *.play-internet.pl

Leśnodorski wróć !!!!!!!!!!!

Hu(L)it - 10.08.2018 11:16:53, *.170.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Żaden z tych pożal się Boże wkładów do koszulek nie jest godny nosić koszulki z L!!!Żaden!Panienki bez ambicji...

Ludzik - 10.08.2018 11:19:47, *.static.ip.netia.com.pl

Może tym piłkarzykom trzeba dać cycka do possania to się troszeczkę odstresują?!
Taką grą jaka jest prezentowana to i szkolne drużyny będą sprawiać problemy...

Jeszcze pytanie, w związku z tym, że Jodłowiec jest na wypożyczeniu to będzie on grał przeciwko Legii czy też może ktoś pomyślał i zrobił klauzulę, że nie może grać przeciwko drużynie z której "pochodzi"?

Leon - 10.08.2018 11:21:25, *.mf.gov.pl

Prawie im współczuje, biedaczki.
Ludzie opanujcie się, oni to czytają a słowa potrafią ranić!!!

Hm - 10.08.2018 11:42:17, *.play-internet.pl

Już prawie 12.00 A dalej nie ma dymisji zarządu. Ani komunikatu prezesa. Ani nie ma trenera. Ani lewego obrońcy. Chaos jest.

0055gp - 10.08.2018 11:42:52, *.175.ipv4.supernova.orange.pl

Do redakcji, Panowie redaktorzy, zamiast bez jajecznych wywiadów z niby trenerem (chodzi o status tymczasowości) czy piłkarzami, może ktoś porozmawia z Panem Prezesem. Jestem ciekawy co ma do powiedzenie, ale nie o mitycznej akademii, tylko w sprawie trenera, lotniczych sponsorów, doradcy ze Szwajcarii itd.
Taki wywiad, ale na zasadzie konkretne pytane - konkretna odpowiedź, bez zbędnego bla, bla, bla, wydaje się w obecnej sytuacji jak najbardziej na czasie.

FC_ŻYRARDÓW - 10.08.2018 11:48:31, *.100

Ja się pytam gdzie się podział pudel ? Zaraz wyskoczy z jakimś kolejnym idiotycznym stwierdzeniem czy będzie czekał dalej ? Ten gościu ciągnie naszą LEGIĘ w dół a na zagrywki PR chyba coraz mniej ludzi daje się nabrać . Brak trenera, ciągłe zmiany, niekończąca się rotacja . Patrzę na tego gościa i widzę tylko PR a pod spodem pustkę i brak pomysłu. Jego prezesura wygląda zupełnie tak jakby był z jakiejś V kolumny i ktoś go wysłał żeby zniszczył Legię od środka. To jedna strona medalu. Druga to miernoty mylnie zwane piłkarzami, nie chcę wszystkich wrzucać do jednego wora ale nie mamy obecnie żadnego lidera który by pociągnął resztę patałachów. Inna rzecz że wszyscy wyglądają na początku sezonu jakby już w ogóle siły nie mieli. Jestem pewien obaw przed Piastem i rewanżem z amatorami z Luksemburga.

Rogal - 10.08.2018 11:51:47, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przeciez pilkarze maja na to wszystko wy....bane. Ma sie kontrakt zgadzac. Jak sie uda cos wygrac to fajnie, ale zeby za Legie umierac na boisku? Co to to nie. Legia jest fajna bo duzo i w miare na czas płaci ale legionistow w niej nie ma. Sorry bo chyba troche obrazam Kuchego i Malarza, ale widzicie chlopaki ze na szacunek sie dlugo pracuje, a wszystko spier... mozna bardzo sybko. Psioczyc mozna i zalowac, ale niech legijna brac pamieta slowa "My kibice z Łazienkowskiej nie poddamy sie. Bedziemy z Toba zawsze i na dobre i na zle". No chyba ze my kibice tez jak te pilkarzyki spiewamy sobie bez wyznawania wartosci prawdziwego legionisty

mikkeL - 10.08.2018 12:19:29, *.play-internet.pl

Filozofia naszych 'piłkarzyn' jest bardzo ale to bardzo prosta: czy się stoi czy się leży (czy się biega czy nie), pół miliona (albo milion) się należy...

W tej chwili w Polsce piłka nożna to nie pasja (no chyba że w A-klasie), tylko względnie łatwa kariera: masz krztynę talentu, to zasuwasz aż ci dadzą kontrakt, a potem już tylko leżysz i się śmiejesz jak reszta haruje u helmutów za tyle co ty przepuszczasz na jednej wizycie w centrum handlowym...

magoo - 10.08.2018 12:31:40, *.centertel.pl

Moja analiza:
Nikt teraz Legii nie obejmie (chyba że Ojrzyński, bo skacze jak osioł ze Shreka "Mnie wybierz, ja, ja chce"), do końca rundy będzie Vuko. Co będzie to będzie. Na cały nowy cykl przygotowawczy przyjdzie nowy trener, może z nazwiskiem, a może znowu jakiś królik z kapelusza.
Wielce prawdopodobne, że DM rozważa sprzedaż Legii. Niestety dla nas, najprawdopodobniej jest to wschodni kierunek.

nikt - 10.08.2018 12:31:51, *.206

Właśnie znalazłem w necie i to jest rozwiązanie problemu:
"Adam Kszczot(biegacz): ..., bo trening lubi bariery. Aby je pokonywać i stawać się coraz lepszym, trzeba wychodzić poza strefę komfortu. Ci, którzy potrafią to robić, są w stanie rozwijać się i osiągać wysoki poziom. Pozostali muszą zrezygnować ze sportu.
To wszystko oczywiście jest trudne, z czasem coraz bardziej. Każdy człowiek z wiekiem traci przecież skłonność do podejmowania ryzyka, porzuca ją na rzecz stabilizacji. A my - sportowcy - musimy sobie ciągle udowadniać, że ją mamy. Dociskać, czasem się nawet po treningu porzygać."

Raf - 10.08.2018 12:32:29, *.3-1.cable.virginm.net

Rezerwowych na Piasta wpuścić Ci co nie grali wczoraj napewno lepiej zagrają bo gorzej nie da się w tej drużynie to niewiem czy sam Ferguson zrobiłby coś jedynie kary finansowe może nauczą ich ambicji

michciu - 10.08.2018 12:40:42, *.70.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dlaczego gra Kante? Dlaczego nie gra Kulenović?

Piter - 10.08.2018 12:41:30, *.free.aero2.net.pl

Miało być drugie FC Basel a jest FC Bajzel.

@michciu - 10.08.2018 12:46:49, *.static.ip.netia.com.pl

Bardziej bym widział Kulenovica na miejscu Kucharczyka

marcin - 10.08.2018 13:11:04, *.2

NFZ, PKP no i niestety Legia to teraz jedno i to samo DNO. Gdzie trener??

Simon - 10.08.2018 13:19:45, *.3

Nieładnie powiedziane wobec Żyro i Hołowni. A niby z kim się mają ogrywać jak nie ze słabeuszami z Luksemburga ? Z Watykanem ?

Raf - 10.08.2018 13:56:52, *.3-1.cable.virginm.net

Niech obejrzą mecz Jagiellonii jak walczy się!!!

Piter - 10.08.2018 14:13:32, *.static.chello.pl

Co dla nas podłogą, dla reszty sufitem.

Dla nas liczy się tylko mistrzostwo.

Każde inne miejsce niż 1 jest porażką.

Walczyć trenować, Warszawa musi panować :))))))))))))

Młody - 10.08.2018 14:16:47, *.free.aero2.net.pl

A nie wydaje Wam się ,że te panienki grają tak by Mioduski po prostu zbankrutował lub oddał klub komus innemu ( może Leśnemu), że graja przeciwko niemu oraz klubowi. Miodek chciał zrobić porządek z kontraktami ( Jędzą ) i te panienki trzymaja sztamę bo boją się że z nimi będzie to samo . Przecież kontrakty jakie mają te pajace sa możliwe tylko w piłce kopanej - kasa niezależnie od wszystkiego, nieważne jak grają wypłaty na kontach.

bubba - 10.08.2018 14:16:49, *.net.hawetelekom.pl

W tej całej żenadzie, kiedy już tylko płacz i szlochanie pozostało można jednak na otarcie łez kilka fajnych anegdotek znaleźć koledzy
@magoo z tym Ojrzyńskim w punkt "(chyba że Ojrzyński, bo skacze jak osioł ze Shreka "Mnie wybierz, ja, ja chce"
@Piter FC Bajzel mocne
@Simon no jak śrubujemy rekordy wstydu i kompromitacji to mecz z Watykanem to byłaby wisienka na torcie

Gru - 10.08.2018 14:26:57, *.dynamic.chello.pl

Biedactwo oni tak się starają a my kibole mamy pretensje o nic ...

Prezio - 10.08.2018 14:34:56, *.gvt.pl

Tylko kontrakty półamatorskie 1000-2000 euro max.na miesiąc. Słowacy bardzo dobrze na tym wyszli i zbierają obecnie tego owoce. Zburzyć obecne kominy płacowe, za przegrane zero kasy lub brak premii. Urealnić budżet pod kątem umiejętności i zaangażowania zawodników. Resztę zainwestować w lepszy skauting, można takich pracowników poszukać choćby na Słowacji vide Trenczyn. Zostaną tylko ci zawodnicy, którym naprawdę zależy, a najemnicy sami pójdą precz. LE mamy z głowy, więc czas zaciskania pasa się zaczął. Mioduski powinnien też poszukać zastępcy do prowadzenia klubu i odciąć się. Przekazać to ludziom z większą wiedzą. Trzeba teraz inwestować w podstawy działania klubu. Może to wyjdzie wszystkim na dobre.

KIBIC - 10.08.2018 15:50:49, *.112

BYŁA . BO MIAŁA 1 - LEPSZEJ JAKOŚCI PIŁKARZY - 2 LEPIEJ PRZYGOTOWANYCH FIZYCZNIE .

NIE BĘDZIE LEPSZEJ JAKOŚCI PIŁKARZY I LEPSZEGO TRENERA KTÓRY ICH DOBRZE PRZYGOTUJE TO TAKIE DZIADOSTWO BĘDZIE DALEJ TRWAĆ .

Macik82 - 10.08.2018 15:58:19, *.dynamic.chello.pl

Osobiście uważam że mistrzostwo zaciemniło obraz drużyny która jest po prostu przeciętna.... Pamiętajcie tam było 10 porażek, pokażcie mi mistrza kraju z tyloma porażkami..... W trochę lepszej lidze może do pucharów przy odrobinie szczęścia byśmy się załapali....... A tu słabość ligi sprawiła że wystarczyło wygrać kilka spotkań by zostać mistrzem, potem był wygrany puchar Polski i co dalej?...... Wszyscy chwalą transfery - ok dawno z ligi takich nie było to fakt, ale przyszedł gość który strzelił KILKA bramek no i król strzelców ok nie przekreśla może się wkoncu zagrają...... Ale z drugiej strony dlaczego taki Carlitos nie poszedł do lepszej ligi? tylko został w tym kartoflisku?, tylu bramek może już nie strzelić..... Do tego sprawa wizerunkowa klubu-kuriozalne wypowiedzi"piłkarzy", a już te odmowy kolejnych trenerów to jakaś parodia.... Czy nie można nad tym zapanować? Ale może Pan Mioduski na urlopie w Californii......

Obcy - 10.08.2018 16:08:09, *.230.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Trener Vuko chyba próbuje nam wytłumaczyć, że z Piastem będą bęcki. Jak wie, że piłkarze są bez formy i że zostały popełnione błędy w okresie przygotowawczym niech ma jaja i to oficjalnie przyzna.

Macik82 - 10.08.2018 16:13:13, *.dynamic.chello.pl

Pamiętam sezon który konczylismy chyba na 5 miejscu i ostatni mecz u siebie z Zagłębiem,było 2 lub 3-0, chyba Kowalewski karnego obronił, na trybunach jakieś 3 tys szydera, wyzwiska, brak flag tylko chyba jakiś transparent,co ciekawe przyjezdni też dostosowanie się do frekwencji i przyjechali w 4 osoby bez flag... Większego wkurzenia na kopaczy jak wtedy nie widziałem.... Oby te czasy nie wróciły..... Chociaz może uzdrowilo by to sytuację w klubie i naprowadzilo wszystko na właściwe tory.... Bo obecnie mam wrażenie że każdy ciągnie ten wózek w różne strony..... A Pan właściciel się cieszy bo Hot dogi się sprzedają i piwko ładnie schodzi......

Macik82 - 10.08.2018 16:54:09, *.dynamic.chello.pl

No to WIELKI MOBILIZATOR drużyny się odezwał vuko..... Już nie lata jak pajac przy linii..... To może jedynie na plus..... Jako TRENER to możesz zaistnieć w Kielcach czy Krakowie bo znasz oba kluby.... Tam sobie poradzisz z presją..... Tu jest LEGIA i potrzeba profesjonalnego fachowca a nie UCZNIA czy gościa sorry od piłki KOBIECEJ..... JA mam vuko radę dla ciebie jak zmobilizować zespół na mecz z renomowaną drużyną Piasta i uwaga nie chce za to nawet 1 euro bo tam wszyscy chyba tylko kasę liczą zamiast grać (sorry tak to wygląda) aha tylko oddaj ten kajet Klafowi co od żeńskiej piłki zostawił bo jemu się może przydać a ty tam coś znowu wyczytasz i będzie padaka - zeszyt odeślij i słuchaj rady:strata choćby PUNKTU w Gliwicach wracacie na piechotę do Warszawy, może na samolot do tego Dunge cos tam dojdziecie.... A jaki trening wytrzymałościowy na odcinku 300 km.....

Aksamitny Heniek - 10.08.2018 17:20:05, *.159.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

To wszystko to wina jednej osoby, Mioduskiego.

lk313 - 10.08.2018 17:28:17, *.static.chello.pl

A mi się wydaje że ktoś celowo wpuścił nam do szatni konie trojańskie..

Może stary wspólas?

kholmer - 10.08.2018 17:36:04, *.hfc.comcastbusiness.net


Po wczorajszym meczu byłem tak wq...wiony, że chciałbym, żeby wykorzystano piękne tradycje Legionistów Piłsudskiego i wykonano wyrok za sabotaż na wszystkich na murawie.

Ale podchodząc do sprawy bardziej legalnie:
- wszyscy powyżej 25 lat wystawieni na listę transferową, zgadzać się na wszystkie oferty zbliżone do wyceny na Transfermarkt;
- nowy TRENER, a raczej KAT, taki co ma przynajmniej 5 lat praktyki z pierwszym zespołem mężczyzn (asystentów, czy debiutantów już mieliśmy);
- Mioduski: wycofanie się do roli właściciela, członka Rady Nadzorczej;
- nowy PREZES, który kocha Legię i zna się na piłce (Leśny z Wędzlem odpadają, oni kochali mamonę);
- zawieszenie gry w białych barwach, bo na takie trzeba zasłużyć. Gra w szarych lub zielonych koszulkach do końca sezonu;
- po odpadnięciu z Luxami (tak, nie miejmy złudzeń): wszyscy powyżej 25 lat: zesłanie do rezerw na co najmniej 5 meczów (potem do pierwszej drużyny awansują tylko wybitnie wyróżniający się, nie więcej niż 5 na mesiąc) gra w Ząbkach i mazowieckich równinach nauczy ich pokory;
- bez wypłat 2 miesiące, z głodu nie wymrą;
- gramy młodzieżą, być może nie będzie wyników, ale przynajmniej nikt nie będzie nas oszukiwał. W 96/97 graliśmy praktycznie młodzieżą i 16-osobową kadrą i walczyliśmy o Mistrza do ostatniej kolejki;
- kupujemy tylko młodych lub perspektywicznych zawodników, poniżej 26-27 roku życia. Takich, dla których gra w piłkę jeszcze coś znaczy;
- nie więcej jak 5-7 zagranicznych piłkarzy;
- większość budżetu przeznaczyć na Akademię. Doprowadzić do maksymalnie najszybszego otwarcia bazy - jeśli Tottenham może zbudować stadion w jeden sezon, to my też możemy oddać 4 boiska i szatnie;

Być może nie będziemy cieszyć się na Starówce przez kilka lat, ale trzeba przejść katharsis by wrócić do chwały. Mam dość oglądania tych patałachów. Mam dość oszukiwania i tanich gierek w szatni.
To jest LEGIA, drużyna z ponad stuletnią historią.

gazza - 10.08.2018 18:27:55, *.adsl.inetia.pl

Zle ustawiona drużyna - Za to odpowiada wyłącznie trener !
Niestety Vuko - Nie nadajesz się na trenera !

Tekken (L) - 10.08.2018 19:43:52, *.1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nie ma ani prawych, ani lewych obrońców.Tyle w temacie. Ten kto to planowal to nie ma pojecia o pilce. Philips sprawia wrazenie slabeusza i nie nadaje sie na defensywnego . Wieteska i Zyro to srodkowi.

Morbid Angel - 10.08.2018 20:53:39, *.play-internet.pl

Do kholmer
Ja byłem tak wk....ony, że miałem ochotę ich połamać. Już mi trochę przeszło ale i tak chodzę wściekły. A teraz na spokojnie i po kolei.
Jak wystawisz wszystkich 25-latków i starszych na listę transferową i uda nam się ich sprzedać to zostanie 10 % składu. Kim będziesz grał, juniorami? Tymi co spadli w Legii II do 4 ligi, czy chłopakami z u-17 co skompromitowali się z Bayernem u-17 0-14? Stawiając na młodych z naszej pseudoAkademii za parę miesięcy zobaczysz Legię w 1 lidze. Inną kwestią jest to, że z tych wystawionych na listę transferową powyżej 25 roku, ciężko będzie komuś opchnąć. Zgadzać się na oferty zbliżone do wyceny na Transfermarkt? Ciężko będzie o oferty o połowę niższe, za cenę z tego portalu nikt normalny naszych kopaczy nie kupi. Nowy trener jak najbardziej, z twardą ręką, charyzmą, doświadczeniem i sukcesami. Problem w tym, że nikt taki tu nie chce przyjść. Mioduski choć otwarcie tego nie przyzna, ma kłopot z zatrudnieniem fachowca. Były próby z Brzęczkiem, Nawałką, za Klafa ponoć było gadane z dwoma trenerami z zagranicy i co wyszło? Z tym wycofaniem Mioduskiego do roli właściciela to jemu to powiedz w oczy, przetłumacz. Wszyscy widzą, że Mioduski sobie nie radzi jako prezes ale nikt z tym nic nie może zrobić, to jego klub, on rządzi i się bawi. Takiego prezesa który kocha Legię i zna się na piłce, a także na prowadzeniu klubu to nie znajdziesz. Był taki w przeszłości klubu, bo ja nie pamiętam? Każdy miał jakąś wadę. Zawieszenie gry w białych barwach? No bez jaj. Ich to nie obchodzi w jakich kolorach wyjdą na boisko, ważne by było dobrze płacone, a czy założą zielone, białe czy w kolorze g..na to nie ma znaczenia. Po zesłaniu do rezerw 1 składu zostaną ci tylko juniorzy, już o tym pisałem. Gra w rezerwach nie nauczy nikogo pokory, pieniądze będą mieli takie same, a rywali słabszych, mniej wysiłku, biegania, zero presji. Temat zsyłania do rezerw był już przerabiany w wielu klubach z miernym skutkiem. Takiemu gwiazdorowi albo będzie to pasowało albo się obrazi i po złości będzie grał jeszcze gorzej. Niewielu uniesie się honorem i ambicją. Bez wypłat? To nie przejdzie, są kontrakty, umowy które obowiązują obie strony. Podpisałeś (klub) to wypełniaj albo sprawa sądowa w PZPN lub co gorsza w UEFA. Z góry przegrana, będzie nakaz wypłaty zawodnikowi plus odsetki i grzywna dla klubu. A z czasem ujemne punkty, zakaz transferów, degradacja. W 97 roku nie graliśmy samą młodzieżą, Jabłoński pozbierał skład z tych co zostali, paru wziął z rezerw plus paru niechcianych w innych klubach, a później przyszło Daewoo. Co do kupowania młodych przecież tak właśnie robimy, tyle, że jak się trafi w naszej lidze młody i utalentowany gracz to zaraz go ściąga byle klub z 2 ligi niemieckiej czy angielskiej. Nawet jeśli nie ma ofert, to gdy Legia o niego pyta to albo jest odmowa albo cena nie do zaakceptowania. Może być nawet 20 zagranicznych piłkarzy, byleby mieli ambicję, charakter i umiejętności. Większą część budżetu na Akademię? Po pierwsze to Mioduski od dawna ściemnia z budową Akademii, być może uznaje to za mniej ważne, po drugie to chyba z budżetem robi się krucho, a pracowników z czegoś trzeba opłacić (nie tylko kopaczy), najem też kosztuje. Porównanie z Tottenhamem jest śmieszne, nie ten świat, nie te realia, nie te możliwości finansowe. Nadchodzą ciężkie czasy dla nas, jak nic widzę, że idziemy tą samą drogą co Wisła, od potentata do bankruta Trzęsienie ziemii w klubie tak, ale po nim będą chude lata, wegetacja w lidze, brak sukcesów.

Tekken (L) - 10.08.2018 20:55:26, *.1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Propozycja skladu :
Majecki
Wieteska -Zyro -Pazdan -Holownia
Antolic (Maka)
Kuchy -Hama (Cafu )-Szymanski
Kante (Rado)-Carlitos
Na obecna chwile tak bym zagral .Malarz tez ok ale zaczalbym dawac szanse nastepca.Wieteska z przymusu na skrzydle .

Tekken (L) - 10.08.2018 21:26:06, *.1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

I jeszcze jedna kwestia do wszystkich krytykujacuch Prezesa. Za kupno Carlitosa dalbym Miodkowi pol roku spokoju ;) ,czyli Prezesa nie jedziemy ;).

Rata - 10.08.2018 22:59:59, *.centertel.pl

Vuko, Radovic, Kucharczyk
Ci 3ej Panowie = katastrofa.

Łukasz - 10.08.2018 23:30:34, *.unknown.vectranet.pl

Mioduski, zatrudnij Ojrzyńskiego!!! U niego piłkarze przynajmniej zaczną biegać i walczyć!

Macik82 - 11.08.2018 08:30:26, *.dynamic.chello.pl

Morbid Angel dobrze to wyjaśniłeś, jednak czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?...... Co do młodych perspektywicznych to nie ma szans żeby kogoś pozyskać bo jak nawet się ktoś znajdzie to ciężko wytłumaczyć takiemu młodemu że u nas będzie lepsza baza i kasa niż np w 2 lidze włoskiej(bo nie będzie) ,poziom naszej ligi jest taki że niedługo będą uciekać do Luksemburga czy innej Rumunii..... Wiele czynników na to wpływa-horrendalne pensje piłkarzy,spora kasa dla klubów z praw tv, no i zarządzanie prezesów o "warsztacie" naszych" trenerów "nie wspomnę...... I mamy potem grajkow z dorobkiem kilku meczy w eklapie chcących zawojowac Europę....

:-) - 11.08.2018 10:16:26, *.dynamic.gprs.plus.pl

Skoro maja premię za wygrane mecze niech płacą do klubu za porażki wtedy się nauczą walczyć i tak powinny byc tworzone kontrakty w Legii bo tu sie przychodzi wygrywać i zapier....c :-) a nie tłumaczenie że w rewanżu odrobia

LW - 11.08.2018 10:35:35, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zle przygotowanie do sezonu i brak pomyslu na gre ! LEGIA !!!