Książka o Jacku Gmochu
REKLAMA

Biblioteka legionisty: Najlepszy trener na świecie. Wywiad rzeka z Jackiem Gmochem

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Jacka Gmocha nikomu przedstawiać nie trzeba - był wybitnym trenerem, miał wiele wspólnego z Legią. Pochodzący z Pruszkowa Gmoch przez 8 lat rozegrał 190 meczów w barwach naszego klubu, a karierę trenerską - po bardzo poważnej kontuzji - w roli asystenta również rozpoczynał przy Łazienkowskiej. Książka "Najlepszy trener na świecie" będąca wywiadem rzeką, przedstawia tę nietuzinkową postać w bardzo pozytywnym świetle.

Jacek Gmoch w przyszłym roku skończy 80 lat, czasem w telewizji rozśmiesza słownictwem i dziwnymi sformułowaniami, ale jedno trzeba mu oddać - zna się na piłce jak mało kto. Trzeba też przyznać, że pan Jacek zestarzał się w naprawdę sympatyczny sposób - nie wymądrza się na każdy temat, nie wchodzi w politykę, a jedyne tematy, które porusza cały czas, to merytoryczna analiza meczów.

W książce poznajemy Gmocha jako chłopaka z Pruszkowa, który opowiada o czasach wojny i odbudowywaniu stolicy. Dowiadujemy się jak grał w piłkę w Zniczu, a następnie w barwach Legii. Nie mogło zabraknąć wątku, który przedwcześnie zakończył karierę piłkarską Gmocha - poważnej kontuzji, po której nie udało mu się już wrócić do uprawiania sportu. Wiele miejsca poświęcono karierze trenerskiej, zarówno w reprezentacji Polski, jak i w Grecji.

Rozmowa z autorami książki jest bardzo luźna, często daleko odbiega od wątku głównego, ale czyta się ją bardzo dobrze. W dużej mierze dzięki naprawdę ciekawemu rozmówcy, jakim jest bohater książki. Kibice Legii zdecydowanie powinni lepiej poznać tę jakże sympatyczną postać, która na 90-lecie naszego klubu została włączona do Galerii Sław Legii.

Tytuł: Najlepszy trener na świecie. Wywiad rzeka z Jackiem Gmochem
Autor: Arkadiusz Bartosiak, Łukasz Klinke
Wydawnictwo: W.A.B.
Liczba stron: 448
Rok wydania: 2018
Cena okładkowa: 49,99 złWięcej recenzji książek w dziale Biblioteka legionisty.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.