Chris Philipps podczas meczu ze Spartakiem Trnava - fot. Hagi / Legionisci.com

Philipps: Nie powinniśmy lekceważyć Dudelange

Fumen, źródło: Le Quotidien

- Interesujące będzie spotkanie z zawodnikami, których znam bardzo dobrze. Wiele osób pyta mnie o wszelkie informacje na temat F91, ale sam mało wiem o tej drużynie. Nie znam ich stylu gry. Wiem tylko, że musimy ich szanować. Zdaliśmy sobie z tego sprawę, obserwując ich konfrontację z węgierskim Videotonem. Na pewno nie powinniśmy lekceważyć Dudelange, o czym, mam nadzieję, wszyscy w zespole wiedzą - mówi na łamach Le Quotidien pomocnik Legii Chris Philipps.

- Jako zespół przechodzimy trudny czas. Dla nas ważną rzeczą jest dzisiaj znalezienie spokoju. W ostatnim czasie próbowaliśmy ustawienia 3-5-2, ale nie było wystarczająco dużo czasu, aby w pełni go wdrożyć. Z jednej strony graliśmy dobrze w ofensywie, ale jednocześnie traciliśmy dużo bramek. Do tego, niektórzy zawodnicy nie są jeszcze gotowi do gry w stu procentach. Tym bardziej mecz z zespołem z Luksemburga będzie dla nas ważny. Po dwumeczu ze Spartakiem Trnava wiemy, że bycie faworytem to za mało. Musimy być skupieni, podejść do meczu w pełni skoncentrowani.
Atmosfera jest napięta. Poczuliśmy to dodatkowo po ostatnim ligowym spotkaniu, kiedy to fani wyrazili swoje niezadowolenie - dodaje Luksemburczyk.

- Fizycznie jestem gotowy do gry. Pozostaje czekać na decyzję trenera, ale on wie, że będę bardzo, bardzo zmotywowany. To wyjątkowy mecz dla mnie - kończy Philipps.


przeczytaj więcej o:
Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (43)

Ja1916 - 08.08.2018 12:08:45, *.minerva.onet.pl

Kiedyś takich Luksemburczyków to się dwu-cyfrówką robiło, ale wtedy Legia miała Piłkarzy przez duże "P", a przy obecnych piłkarzykach , to faktycznie nie możemy lekceważyć rywali.
Gdzieś ostatnio czytałem, że Legia to obecnie najlepiej opłacani amatorscy piłkarze na świecie ;)

Cafu - 08.08.2018 12:09:03, *.mf.gov.pl

Ja yebie, my juz nikogo nie możemy lekceważyć, do czego to doszło, ta drużyna jest na dnie.

FWK - 08.08.2018 12:11:28, *.play-internet.pl

Jestes z luxemburga wiec mowisz ze nie powinniscie ich lekcewazyc... Wydaje mi sie ze nie powinniscie lekcewazyc zadnej druzyny tylko na kazda sie ostro spinac tak jak te druzyny spinaja sie na was... Ale wam sie poebalo i myslicie ze uj wie jak jestescie mocni a pozniej wpier ol od arki zaglebia i trnawy. Ciekawe kiedy w tym roku zaczna spadac liscie

lucho_83 - 08.08.2018 12:17:32, *.114

Nastaliśmy czasów, gdy amatorów z Luksemburga trzeba się bać...Quo Vadis Legio?

leon do redakcji - 08.08.2018 12:21:47, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czy to prawda że jeśli Jędrzejczyk nie rozegra 10% możliwych meczy w sezonie 2018/2019 to legia będzie mogła rozwiązać z nim umowę na sezon 2019/20 ?? .Podobno takie są Zapisy w PZPN .

Redakcja (LL!): Tak, takie są przepisy.

aha... - 08.08.2018 12:23:33, *.42

"- Interesujące będzie spotkanie z zawodnikami, których znam bardzo dobrze. Wiele osób pyta mnie o wszelkie informacje na temat F91, ale sam mało wiem o tej drużynie."

To jak jest? Zna ich b.dobrze, czy mało o nich wie...?

Otto - 08.08.2018 12:27:37, *.2

A kiedy to robiło się Luksemburczyków dwucyfrówką, że tak spytam z ciekawości? Chyba z 50 lat temu, bo ja np. pamiętam dwumecz w jakiejś rundzie przed-przed-przedwstępnej do Ligi Mistrzów, czy tam Pucharu UEFA z Jeunesse Esch. Wynik sobie musiałem odświeżyć i wcale nie był dwucyfrowy, a jeśli mnie pamięć nie myli, to wcale na luzie nie było. Niestety nie ma się co łudzić, Legia jest europejskim słabeuszem i następna Liga Mistrzów będzie za kolejne 20 lat, a Liga Europy też nieprędko. Jedyne co mnie pociesza, to że i tak megasłaba Legia wciąga tę naszą śmieszną "Ekstra"-klasę bez wysiłku.

Pio - 08.08.2018 12:38:08, *.play-internet.pl

Przeczytałem tytuł i już miałem dość.tekstu nie czytałem, osłabłem

Konrad - 08.08.2018 12:41:10, *.118.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Wy wogóle nie powinniście musieć z nimi grać!!!!!!

Adamas Kostelikas - 08.08.2018 12:53:02, *.dynamic.dsl.as9105.com

Przykre to czasy nastaly.....

FWK - 08.08.2018 12:57:18, *.play-internet.pl

@Konrad
Brawo ty!
Pozdro

Master - 08.08.2018 13:30:37, *.play-internet.pl

W dzisiejszych czasach nikogo nie można lekceważyć. Tym bardziej, że już kiedyś odpadliśmy z klubem z Luksemburga, chyba w latach 80-tych, a mieliśmy silniejszą drużynę, kilku reprezentantów kraju w składzie i walczyliśmy o mistrza z silnym wtedy Górnikiem.

Anton - 08.08.2018 13:36:18, *.dynamic.chello.pl

HAHAHAHAHAHA

gapciu - 08.08.2018 14:00:11, *.134

@ Master
Nie w latach 80-tych, a 70-tych to bylo Jeunese Esh, bylo 2-1 i 0-5! Dawno ale nie zmienia faktu, ze wstyd jak cholera., ze polski klub zostal rozgrmiony przez amatorow. Nie zminia to tez tego ze trzeba podejsc z maksmalnym zaangazowaniem.

yyy - 08.08.2018 14:13:18, *.dynamic.gprs.plus.pl

Czekam aż na konferencji goście z Luksemburga nawiną, coraz popularniejsze już, "na Łazienkowskąjedziemy po zwycięstwo"...

Slide - 08.08.2018 14:38:47, *.62

W 1959 roku odpadliśmy z klubem z Luxemburga, pierwszy i ostatni raz w nasze j historii klubowej piłki. Mam nadzieję, że Legia juz nigdy tego nie powtórzy. Teraz nie ma już słabych (no może Andora, Malta i Wyspy Owcze), z każdym można przegrać, na każdego trzeba uważać. Dudelange nie tak dawno wyeliminowało słynny Glasgow Rangers z LE więc my tym bardziej jesteśmy w ich zasięgu.

olew - 08.08.2018 14:46:48, *.warszawa.vectranet.pl

Nie jęczeć ! Legia jest mistrzem Polski ! raz mogła ulec neptkom ( Spartak Trnava) , teraz będą zwycięstwa.

kryniej76 - 08.08.2018 14:53:09, *.jmdi.pl

Master
nieźle nieźle ale masz prawo

Historia meczów polsko-luksemburskich w europejskich pucharach (PEMK/LM, PZP, PMT/PUEFA/LE)

1959/60 - PEMK - I - AS La Jeunesse d'Esch - Łódzki KS - 5-0, 1-2
1988/89 - PEMK - I - Górnik Zabrze - AS La Jeunesse d'Esch - 3-0, 4-1
1990/91 - PZP - 1/16 - Legia Warszawa - FC Swift Hesperange - 3-0, 3-0
1996/97 - PUEFA - E - AS La Jeunesse d'Esch - Legia Warszawa - 2-4, 0-3
2001/02 - PUEFA - E - FC Etzella Ettelbruck - Legia Warszawa - 0-4, 1-2

Bilans: 10 meczów - 9-0-1 - 28-10 / pięć dwumeczów - cztery awanse polskich drużyn

Messi-ah - 08.08.2018 15:18:43, *.gpon.sta.kh.velton.ua

do Slide Po pierwsze to był Progress Niderkorn a nie Dudlelange a po drugie to Rangersi dopiero wychodzili z długoletniego kryzysu to już nie jest silna drużyna jak za dawnych lat. Teraz to przeciętniacy ale i tak powinni przejść kelnerów a skomprowitowali się jak kilka polskich klubów.

Dudecośtam - 08.08.2018 15:22:51, *.dynamic-zab-05.vectranet.pl

Na ta chwile dudelange i Legia to jest podobny poziom niestety Mioduski zrobił z Nas ogórkowy zespół wg
transfermaktu L jest warta 32 mln euro, tak realnie wartosc zespółu to ok 5-6 mln euro bo nie sądze że taka TRNAVA dostałaby w łen od zagłebia czy arki mioduski uderzyłes juz w dno jeszcze chwila i sie przebije przez dno...

Do slide - 08.08.2018 15:23:40, *.centertel.pl

Nie my tylko ełksa.

Piter - 08.08.2018 15:48:33, *.static.chello.pl

Ja przypominam że nie ma słabych drużyn w Europie już :-)

J-24 - 08.08.2018 15:56:24, *.home.aster.pl

Dudelange dwa lata temu wyrzuciło z ligi mistrzow Fc Basel co było sensacją tak więc uważajcie piłkarzyki, to nie są takie leszcze.

Ludzik - 08.08.2018 16:03:38, *.dynamic.chello.pl

Co do komentarza o tym, że można rozwiązać umowę z zawodnikiem który nie rozegra 10 % meczy. Czy jest tam ustęp, że te mecze są nie rozegrane z winy zawodnika? Bo w przypadku Jędzy to mu pracodawca nie pozwala grać i jeśli rozwiążą z nim umowę to taki zawodnik może się sądzić bo to z winy pracodawcy. Aczkolwiek swój ekwiwalent też wtedy weźmie za przedwczesne rozwiązanie umowy. Jest tak czy nie?

Wolfik - 08.08.2018 16:09:49, *.dynamic.mm.pl

@Ja1916: Niestety, bardzo trafną ocenę przytoczyłeś Kolego. W chwili obecnej Legia nie jest klubem amatorskim, ale jest klubem pseudozawodowym na czele którego stoi właściciel, który nie za bardzo wie, co z tą zabawka zrobić. Ponieważ nie lubi/nie może/nie chce inwestować to ściąga pseudozawodowców dla których mecz z klubem z Luksemburga jest z rangi "trudnych". Tymczasem dla klubu Legia, to powinien być taki bardziej poważny trening. No, ale jeśli od kilku lat mamy "trenerów uczących się' zawodu i piłkarzy "na odbudowie" to wygląda to jak wygląda. Ale to cyrk mioduskiego, my możemy jedynie wyrazić opinię, która i tak władze mają wiadomo gdzie.

kot - 08.08.2018 16:24:48, *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

Ludzie po co ta sraczka.Każdego przeciwnika trzeba szanować.Bez zaangażowania na 100 procent i bez biegania można przegrać z każdym

panJan - 08.08.2018 16:39:21, *.197

oni wyeliminowali nie tak dawno FC Salzburg a nie FC Basel a to druzyny silniejsze od Legii. Wiec respekt trzeba miec bo jak sie nie zepniemy to z taka forma moze byc...

mietek - 08.08.2018 16:44:57, *.internetia.net.pl

@Ja1916: Żadna polska drużyna nigdy w pucharach nikomu nie wsadziła dwucyfrówki. Najbliżej były Legia w 1972 roku (9:0 z Vikingurem Reykjavik) oraz Hutnik Kraków w 1996 roku (9:0 z Chazri Baku). A klubowi z Luksemburga nigdy polski zespół nie strzelił więcej niż 4 goli w jednym meczu.

Ograć ich należy, ale nie powielaj zachowania piłkarzy i nie szalej z przesadnym lekceważeniem rywala.

Legia To My !!! - 08.08.2018 16:58:31, *.play-internet.pl

Osram ty w ogóle nie powinieneś grać w tym klubie jakim jest Legia !!!

robson - 08.08.2018 17:20:00, *.109

@J-24
Chyba coś Ci się pomyliło kolego ,może pomyliłeś z klubem z Holandii wszak mają podobną flagę i język (flamandzki) , tylko poziom ciut niższy ,tak o trzy klasy. Nigdy w Lidze mistrzów nie było klubu z Luksemburga.

rzeczywistość - 08.08.2018 17:24:16, *.play-internet.pl

wygramy 4:0 w dwumeczu

eth - 08.08.2018 17:46:35, *.28.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Oj, nie powinniście, nie. Luksemburczycy na konferencji powiedzieli że Legii się nie boją i oceniają szanse na awans 50/50. Kiedyś za te słowa zamiast wygrać 4-0 należałoby pokazac im miejsce w szeregu wygrywając ósemką. A dziś... nie powinniście ich lekceważyć tylko się ich bać.

Naleśnik - 08.08.2018 18:10:33, *.play-internet.pl

Ludzik, nie wiem czy coś takiego jest do sprawdzenia, udowodnienia. W przypadku ewentualnej sprawy sądowej Jędrzejczyk powie, że pracodawca nie pozwalał mu grać, wina klubu, a władze klubu powiedzą to decyzja trenera według którego zawodnik prezentuje zbyt niski poziom by włączyć go do pierwszej kadry, brak mu zaangażowania. Trener może sobie ustalać skład według własnego" widzimisię" nie ma obowiązku korzystać z usług Jędzy. Powie "nie pasuje mi do koncepcji, mam lepszych piłkarzy". Co wtedy, kto jest winien, zawodnik który nie przykłada się do gry i treningów, czy klub który utrudnia pracę piłkarzowi?

Zły krasnolud - 08.08.2018 18:51:05, *.know.cable.virginm.net

Czy ktoś słyszał cos o lądowaniu VOO w Warszawie? Coś mi przeleciało w necie ale nie wiem czy to nie fejk

eth - 08.08.2018 21:12:41, *.28.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

VOO przeszedł własnie do Gent albo Genk. Wątpię zeby od razu wypożyczyli go do Legii. Watpię zeby było nas teraz na niego stać. Moze przyjechal tu samemu i dołączy do druzyny w Białym, bo chyba jutro albo za tydzień grają z Jagiellonią. Jak na razie można się spodziewać nowego trenera i rzekomo transferu tego Balliu, raczej nie powrotu Vadisa :)

dżekson - 08.08.2018 21:18:01, *.play-internet.pl

Ale czasów dożylismy,że boimy sie meczu z drużyną z Luksemburga,jak tak dalej pójdzie to San Marino i Andora będą nas lać,kto wie może nawet mistrz bezludnej wyspy bedzie dla nas za mocny.

Hugon - 08.08.2018 21:53:47, *.dynamic-ra-02.vectranet.pl

W drużynie z luksemburga grają piłkarze z Niemiec Francji i Hiszpani taka zbieranina 2 i 3 ligowców.Poziom naszej kopanej łatwo nie będzie.

Ludzik - 08.08.2018 22:25:45, *.centertel.pl

@Nalesnik
Racja, tego aspektu nie wzialem pod uwage.

@eth
Juz nie ma tych czasow, kiedy to na Lazienkowska przyjezdzali w pelnych portkach (mówię o polskich klubach). Dla porownania Twoich slow ze Luksemburczycy sie nie boja i tak oceniaja swoje szanse to przypomne, ze nawet taka Termalica jak przyjezdzala na Ł3 to nie dosc, ze sie nas nie obawiali to i wracali z kednym punktem. Reasumując póki jest zaangazowanie i chec walki i wygrywania to sa i szanse dalsza gre. Jesli zlekcewaza przeciwnika to skonczy sie ta zabawa szybciej niz zaczela.

abcz - 08.08.2018 23:02:36, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@Zły krasnolud przyleciał ze swoją drużyną (Gent) na mecz z jagą ;)
A jak wiadomo w białorustoku nie ma lotniska :D

Tomek Mokotów - 09.08.2018 05:08:32, *.centertel.pl

Załamałem się wpisami o porażce Legii z drużyną z Luksemburga...jak i dziwacznymi sformulowaniami o dwucyfrowkach...

@ja1916
@gapciu
@slide

Może zmieńcie forum albo dajcie sobie spokój i przestańcie pisać o Legii. Jakie dwucyfrówki?
Jakie odpadnięcie z amatorami z Luksemburga?

Wasza wiedza o historii Legii jest żenująca szczególnie w dobie internetu gdzie wszystko można sprawdzić.

Nie kompromitujcie się już.

A co do reszty: Dudelange jest na poziomie Cork. Aż tak było ciężko czy w tym sezonie jedziemy po drużynie juz przed meczem?

Max - 09.08.2018 09:06:09, *.telnaptelecom.pl

@Tomek Mokotów
Dudelange nie jest na poziomie Cork, prędzej na poziomie Spartaka Trnavy. Polecam prześledzić kadrę zespołu, wyniki w tym sezonie w europejskich pucharach... To nie są ogórki.

Samsung - 09.08.2018 11:09:47, *.static.chello.pl

Panasonic i inne szroty z importu bez walki w sercu - out.

Mateusz - 09.08.2018 13:59:21, *.rwe.com

@Zły krasnolud

Vadis przyleciał z KAA Gent na mecz z Jagą. Lądowanie podpisał Back to Warsaw, napisałem Back To Legia :) może kiedyś posłucha .... :)