Felieton | Dariusz Mioduski - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Słowo na niedzielę: Podsumowanie

Qbas, źródło: Legionisci.com

Niecałe półtora roku. Tyle zajęło prezesowi Mioduskiemu doprowadzenie Legii na skraj przepaści. Stoi tam na chwiejna, ledwo trzymająca się na nogach po dwóch gongach, jakie dostała od mistrza... Luksemburga. Jeszcze nie spadła, jeszcze tli się nadzieja, że nie poleci w otchłań. By tego uniknąć, musiałaby jakoś oddać, zrewanżować się słabeuszowi, który ją tam spycha. To tylko sport, więc wszystko jest wciąż możliwe, ale haniebna porażka z Dudelange to doskonałe podsumowanie drogi, jaką przeszedł nasz klub pod wodzą obecnego prezesa.

Legia liczyła, że znajdzie oparcie w prezesie, że razem z nim, opromienionym sukcesami statecznym biznesmenem, wykorzysta odbicie z trampoliny, jaką była dla niej Liga Mistrzów. Mioduski okazał się jednak jej największym utrapieniem i to on doprowadził ją nad tę przepaść, pod głupimi hasłami o wszechmistrzostwie i o tym, że zawsze mocniej.

"Miodka" pchały ambicje. Chciał pokazać, że radzi sobie nie tylko w dyplomatycznym blablaniu w strukturach UEFA, że jako właściciel nie będzie jedynie paprotką, którą był wcześniej w triumwiracie z Leśnodorskim i Wandzlem. Chciał zmierzyć się z piłkarskim biznesem, złapać go za rogi i powieść Legię ku chwale. Bardzo ważne stało się dla niego mistrzostwo, bo oznaczało, że za jego panowania Legia zdobędzie trzeci tytuł z rzędu i zapisze się na kartach historii. Nie mógł tylko chyba zrozumieć, że rządzić nie można z doskoku, że wymaga to ciężkiej, codziennej pracy. Bycia w klubie i z ludźmi, a nie bywania. Owszem, jego prawa ręka, czyli Artur Adamowicz, podobno specjalista od PR, spędza przy Łazienkowskiej całe dnie, ale to nie wystarczy. Nie trzeba przecież tłumaczyć, że pańskie oko konia tuczy.

Do tego Mioduski na wstępie popełnił potężny błąd. Koniecznie chciał udowodnić, że wszystko będzie robił inaczej, w zamyśle - lepiej, niż Leśnodorski, a jednocześnie łaknął akceptacji kibiców. Chciał popularności, jaką cieszył się jego poprzednik, być taki spoko, luźny i hop. Szybko zaczęło trącić fałszem. Nie da się na dłuższą metę udawać fajniejszego niż się jest. Inna sprawa, że Legia wcale nie potrzebuje fajnego prezesa. Fani zaakceptują największego sztywniaka, który jednak będzie osiągał sukcesy. Gdyby tylko Mioduski powtórzył wyniki swojego poprzednika, zwłaszcza w pucharach, ustabilizował niepewną sytuację finansową, to zniknęłyby powody do krytyki. Proste jak konstrukcja cepa. Wszyscy przecież chcemy jednego - dobra Legii.

W klubie pod rządami Mioduskiego mocno postawiono na PR. Również ten czarny. Mniej albo bardziej dyskretnie sugerowano, że poprzednia ekipa doprowadziła klub niemal do załamania finansowego. Prezes sam wspominał, że kasa jest pusta, a potem wydawał spore pieniądze na transfery (głównie nietrafione). Dyskredytowano poprzednią ekipę, osoby zarządząjące klubem, a nawet te pracujące na niższych szczeblach, aż wreszcie za brak wyników sportowych głowami zapłacili trener i dyrektor sportowy (co ciekawe w klubie można usłyszeć, że prezes żałuje tamtej decyzji). Zaczęło się też szczucie kibiców na siebie, szczególnie na Twitterze. Próbowano podzielić środowisko. Nie jest tajemnicą, że z konta Mioduskiego wysyłane były wiadomości do różnych użytkowników, w których przedstawiał on swoje plany, zamierzenia, narzekał na rzucanie kłód pod nogi, przekazywał swoje sugestie. Szybko okazało się, że krytycy działań Mioduskiego, ci samodzielnie myślący kibice, to tak naprawdę wrogowie klubu. Doszło do tego, że członkowie zarządu obrażali się za pisanie prawdy. Tak było w przypadku donoszenia do prezesa przez niektórych piłkarzy na Magierę, gdzie autorom publikacji zagrożono wstąpieniem na drogę sądową, czy przy historii z podatkiem za stadion. Zaczęto budować twierdzę. Najważniejsza stała się szczelność. Ludzie w klubie stali się nieufni wobec siebie, zaczęto szukać "kretów" wynoszących informacje (w czym najgorliwsi byli oczywiście klubowi neofici). Niektórzy bardzo się zmienili, przestali być fajni i pomocni. Ekipa Mioduskiego nauczyła ich, że merytoryczna krytyka to atak na klub.

Mioduski dał się poznać również jako gaduła. Bardzo lubił opowiadać, często za dużo i niepotrzebnie, co potem niosło za sobą przykre konsekwencje. A to zapewniał, że rozpoczął rozmowy z trenerem Magierą w sprawie przedłużenia kontraktu, choć nigdy do tego nie doszło, a to obiecywał, że go nie zwolni, bo to "trener na lata", by chwilę potem się z nim pożegnać (takie postępowanie weszło zresztą prezesowi w nawyk również w przypadku kolejnych szkoleniowców). Zarzekał się, że Legia będzie stawiać na polską młodzież, by zimą ściągnąć na Łazienkowską... 9 obcokrajowców. Snuł wizje, jak to wspaniale będziemy rozwijać się pod światłym przywództwem zgodnego duetu Kepcija - Jozak, by kilka miesięcy później opowiadać, że właściwie to Chorwaci zostali zatrudnieni osobno i nie tworzyli zgranej pary. Na każdym kroku podkreślał, że jego Legia cechować się będzie długofalowością działań, by wymienić już trzech trenerów w niecały rok (za chwilę wymieni czwartego). Obiecywał, że wprowadzi Legię na europejskie salony, by w efekcie doprowadzić do momentu, w którym przegraliśmy u siebie z mistrzem Luksemburga. Miało być racjonalnie, minimalizowanie ryzyka, miał zostać znaleziony inwestor, a chociażby sponsor stadionu. Miało, miało, miał. Trzeba przyznać, że prezes i jego ekipa sprawnie nawijali makaron na uszy. Część osób łatwo to kupiła, bo chciała wierzyć w nowe, światłe jutro, w progres Legii, nawet gdy opakowanie w postaci wprowadzenia chorwackiego modelu klubu od początku pachniało ryzykowną amatorszczyzną. Niektórzy kibice też uwierzyli, że podnoszenie problemów, troska o klub to w istocie atak.

Po drodze jednak parę razy w prezesie coś pękło. Najpierw, gdy wewnętrzny głos kazał mu zwolnić Magierę. Potem jeszcze dwukrotnie, gdy wyrzucał Jozaka i Klafuricia. Przede wszystkim jednak Miodskiemu pękało serce. Nie trzymał emocji. Nie mógł patrzeć na grę zespołu, na to jak fatalnie radzi sobie w Europie i jak męczy się w kraju (pamiętacie, jak przy wyniku 0-3 w Poznaniu pożegnał się z władzami Lecha i wyszedł z loży, by po paru minutach zreflektować się i wrócić?), ale też zobaczył, jak trudne jest zbilansowanie funkcjonowania klubu pod względem finansowym. Nie pozyskał nowych źródeł, nie awansował dwa razy z rzędu do Ligi Mistrzów, raz do Ligi Europy, a bardzo prawdopodobne, że nie uda się to także tym razem. To oznaczałoby finansową katastrofę, nawet jeśli zaciągnięte zobowiązania prezes będzie spłacał z własnych środków (oczywiście w razie czego kiedyś będzie chciał je odzyskać, nie łudźmy się, to w końcu jego prywatne pieniądze) i konieczność pozbycia się kilku zawodników. Ciekawe przy tym, czy bez pomocy chorwackich magików Szymańskiego da się sprzedać za te 10-15 milionów euro, jak to zapowiadał prezes jesienią?

Trudno było też sympatyzować z samym Mioduskim, bo zawsze pozował na tego najmądrzejszego, wszechwiedzącego. On wymyślił przeniesienie do Warszawy Dinama Zagrzeb, choć ludzie, których ściągnął nie cieszyli się żadną renomą w Chorwacji, ba, byli, jak Jozak, raczej wyśmiewani. To on powierzył drużynę facetowi od piłki nożnej kobiet i pozwolił, by kręciły się przy niej typy powiązane z Mamiciem. Prezes wiedział lepiej. I nigdy nie poczuwał się do winy. Zawsze obarczał nią tych innych: poprzedników, krytyków, trenerów, słabych piłkarzy, za dobrych rywali.

Szczytem wszystkiego były jednak ostatnie wydarzenia. Zwolnienie Jozaka, przedłużenie umowy z Klafuriciem, brak alternatywy i koncepcji jaka ta Legia ma być. Fiasko negocjacji z kilkoma kandydatami, w tym z tym wyśnionym - Nawałką. Realizacja planu B, C, D, a nawet teraz P. Wszystko zaś pod okiem nieudolnego dyrektora technicznego, również wynalazku prezesa, Kepciji i poczciwego szwajcarskiego doradcy. Swoją drogą, czy dr Heusler tak źle doradza prezesowi, czy to on nie słucha i robi po swojemu, że w takim bagnie jesteśmy? Miał być FC Basel, a mamy FC Bajzel. Mówiąc jednak całkowicie serio: nie wyobrażam sobie, by Kepcjija miał pozostać na stanowisku. To on, poza Mioduskim, jest głównym winowajcą obecnej degrengolady sportowej i hucpy z trenerami. Musi odejść czym prędzej, co przy okazji będzie oznaczało definitywny koniec absurdalnego pomysłu na chorwacką Legię.

Na naszym portalu napisaliśmy już wiele tekstów ostrzegawczych. Zwracaliśmy uwagę na przeprowadzenie ryzykownej rewolucji personalnej, chaos, prowizoryczne działania, domagaliśmy się trenera, rozliczaliśmy prezesa po zwolnieniu Jozaka. Nikt z naszej redakcji nie wymaga, by nas słuchano. W końcu my nie musimy się znać na piłce. Nie musi nawet znać się na niej prezes. Ale jego doradcy już tak. Tymczasem w zarządzie takich nie ma, a dyrektor odpowiedzialny za pion sportowy okazał się być nieudacznikiem. Tak naprawdę z osób na dyrektorskim szczeblu zostaje Jacek Zieliński, ale on się nieszczególnie wpycha, zwłaszcza tam, gdzie go nie chcą. Za chwilę powitamy więc piątego trenera pod rządami Mioduskiego, padną słowa o nowym otwarciu, zaufaniu i długofalowym projekcie. Może nawet uda się jakimś cudem uratować awans do Ligi Europy? Postawimy na nową Legię, pewnie portugalską. Może z nowym dyrektorem sportowym? Nie zmieni to jednak faktu, że pan Dariusz całkowicie zmarnował dorobek poprzednika oraz koniunkturę jaką zastał. Fatalnymi decyzjami doprowadził też do degrengolady organizacyjnej, sportowej i przede wszystkim finansowej. Udowodnił w ten sposób, że nie nadaje się do roli, którą sam sobie wyznaczył i pod jego wodzą nic dobrego nas już nie czeka. Zaraz więc po znalezieniu trenera warto zająć się szukaniem nowego prezesa.

Autor: Jakub Majewski “Qbas”
Twitter: QbasLL
Kątem Oka na FB

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (67)

+dodaj komentarz
Borsuk do Tomka Mokotów - 13.08.2018 / 18:29, *..dynamic.chello.pl

Proponuję,żebyś to ty się mocno stuknął w łeb! Bo to ty jesteś matołem,jeżeli nie rozumiesz problemu,w który Legię wprowadził Boguś L. Owszem,miał efekty ale za cenę nadwyrężenia stabilizacji finansowej - to przecież on ustawił niebotycznie wysokie/jak na polskie warunki/ kontrakty piłkarzom,niezasługującym na takie pobory!Przecież to BL razem z W. żyli na koszt Legii,bo sami krezusami nie byli.Przy rozstaniu z Mioduskim wydoili Legię - bo przecież oczywiste jest,że DM jest CAŁYM swoim majątkiem odpowiedzialny za finanse klubu!
Nie jestem wielbicielem DM ani wrogiem BL ale sądzę ,że DM - w odróżnieniu od BL - ma szansę na doprowadzenie Legii na wyższy poziom! Bo prowadzi politykę /finansową/ perspektywicznie a nie z dnia na dzień!
Moim zdaniem "od zawsze tylko Legia" prawidłowo ocenił sytuację a ty odpisałeś w sposób szczeniacki!
Faktycznie,lepiej byłoby,żeby niektórzy wstrzymali się z pisaniem.....

odpowiedz
do od zawsze na zawsze... - 13.08.2018 / 15:41, *..dynamic.chello.pl

Stuknij się w łeb matole. Jakie bagno zostawił Leśny? Największy budżet w historii klubu? Największa seria sukcesów?
Parę nieudanych transferów które przy transferach Mioduskiego były i tak i niebo lepsze?

Tez jestem za tym by nie każdy mógł tu komentować. Np.nie potrzeba takich jak ty, którzy w swojej wypowiedzi nie użyli żadnego argumentu.

Może jednak tu nie zaglądaj rzeczywiście...

Tomek Mokotów

odpowiedz
do oLaf - 13.08.2018 / 15:11, *..centertel.pl

To ja Ci z centrum warszawskiego Mokotowa napiszę to samo, widzisz gdzieś ścianę? To przyłóż parę razy głową, nie zaszkodzi.

Ktoś kazał Mioduskiemu kupować Legię?
To jakaś zabawka jest?
Za swoje kupił czy za kredyty bankowe?
Jak się kupuje coś drogiego to trzeba się na tym znać albo mieć dobrych doradców.

Więc daruj sobie teksty o kupnie Legii bo jeśli na coś mnie nie stać to tego NIE kupuję.

odpowiedz
Od zawsze na zawsze, tylko Legia - 13.08.2018 / 13:52, *..dyn.optonline.net

Jak czytam komentarze, to kolejny raz mam ochotę wyjsć z tej strony i nie wracać.
Tylu tutaj ekspertów, pamiętacie jeszcze początek tego sezonu, pamiętacie jak każdy był zadowolony, bo Kante, bo Carlitos, bo nikt z klubu nie odszedł, bo okienko zimowe zaprocentuje.
Wszyscy zapomnieli jakie bagno zostawił po sobie Leśny.
Czy Mioduski chce źle, chce tak samo dobrze jak i każdy z nas.
Gdyby nie rotował trenerami, nie byłoby ostatnich dwóch mistrzostw Polski.
Popełnia błędy jak każdy, największy to taki że zostawił Klafa po sezonie, co też większość z Was uznała za bardzo dobry ruch.
Przydałaby się jakaś selekcja w komentarzach, bo widać że połowa piszących nie ma z Legią nic wspólnego, sprawia im radość gdy Legia ma kłopoty i tylko sieją tutaj ferment. Nawet jak zespół wygrywa, też sie nie podoba.
Macie swoje fora klubowe, tam piszcie.
Do redakcji, Mioduski wszystko zepsuł ?
A co mu Leśny zostawił ? Ogolił klub i sie zmył , zostawiajac pustkę w kasie.

odpowiedz
pnk - 13.08.2018 / 13:35, *..centertel.pl

Niektórzy serio myślą, że kasa na transfery idzie z prywatnych pieniędzy Loczka... podpowiem : Nie, nie idzie.

odpowiedz
Adams - 13.08.2018 / 13:17, *..177

Jestem kibicem Legii 25lat i rozne juz rzeczy widziałem . Moim skromnym zdaniem niepotrzebne jest to cale wylewanie pomyj na właściciela. To ze popelnia bledy niestety sie zdarza popatrzcie tylko na lige angielską ile tam jest kasy ladowane i g..no z tego . Dopiero w zeszlym sezonie pokazali cos w lm. Sam sie zastanawialem czy Jozak a pozniej Klaf to dobre rozwiazanie ale jak mowil wychwalany tutaj BL kto nie ryzykuje ten nie pije szampana .prawda raka ze zaden trener nie da gwarancji sukcesu . Pilkarze w polskiej lidze są slabi tu nie ma wątpliwości nie potrafią dobrze przyjąć pilki nie mowiac juz o grze na jeden kontakt .taki Vadis myślę ze odszedł z Legii bo stwirdzil ze nie ma tu z kim po prostu grac . DM życzę powodzenia bo na horyzoncie nie widac inwestora ktory chcialby zainwestować w jakikolwiek polski klub powazne pieniadze . Czego sobie i wszystkim kibicom Legii zycze

odpowiedz
aaa - 13.08.2018 / 13:16, *..168.ipv4.supernova.orange.pl

L gra fatalnie fakt ale dopóki jej prezes jest właścicielem to w tym klubie po swojemu rządzi , prezes fakt może i nie jest najlepszy ale też nie wyprzedaje klubu jak kiedyś p. Ciupiał w Wiśle czy słynny p.Wojciechowski z Polonii , więc poki co L jest dość stabilna i co rok walczy o mistrza z dobrym skutkiem więc do krytykantów - KUPTA TAKI KLUB I POKAŻCIE CO POTRAFICIE - mamy kapitalizm wygrywa ten co ma kasę

odpowiedz
Janusz footballu - 13.08.2018 / 13:13, *..zagorz.net

Straszny płacz po Leśnym, straszny... skończyły się medialne przecieki, nie ma niusików, jak żyć???
Pan Piłkarz Kucharczyk, Pan Piłkarz Radovic ustalają z kim chcą grać na boisku, a z kim nie, pognać to towarzystwo wzajemnej adoracji, zostawić młodych+kilku zagranicznych,przy których zdobędą doświadczenie i jedziemy dalej z tym koksem

odpowiedz
Polo - 13.08.2018 / 11:44, *..3.ipv4.supernova.orange.pl

Wiadomo że każdmu trzeba dać szansę ale to chyab było wiadome od dawna. Jak człowiek który non stop zaklina prawdę i jest totalnie niekonsekwentny może so bie poradzić w zarządzaniu w klubie sportowym. Tu chodzi głownie o to że to specyficzna dziedzina i bardzo duzo to relacje międzyludzkie. Może i siedząc w tabelach finansowych bądź będąc twarzą (dbac o PR stwarzać pozory) na spotkania VIP byłby super. Tutaj jednak chodzi w dużej mierze o kierowanie zasobami ludzkimi. Już w pierwsszych tygodniach rządów yły informacje o toksycznej atmosferze w klubie. To co się dzieje od samodzielnych rządów jest chore a broni się to tylko albo aż tytułami. Poprzednie śmiało można dopisać poprzednikom ale tegoroczne byłu jużsamodzielnym sukcesem jak najbardziej. Na początku tego roku myślałem że długofalowo może byloby lepiej przegrać mistrza aby właściciel się zmienił. Przykre bardzo i nie powinno tak być ale coś się musi wydarzyć aby doszło do zmian na górze. A co da zmiana samego prezesA? widzimy jakimi ludźmi otacza się nasz prezes. Raczej nic dobrego z tego nie będzie.. :( Można tylko trzymać kciuki, że reszta ligi umożliwi nam kolejny raz zdobyć tytuł i ludzie mający L w sercu jak Kuchy, Vuco, Zieliński, i inni będą robić dobrą robotę pomimo złych rządów.

odpowiedz
Micha - 13.08.2018 / 11:44, *..static.ip.netia.com.pl

Dobry tekst, ale jedno się nie zgadza. Napisany tak, jakbyśmy się mieli rozstać z Mioduskim, a tymczasem niestety, to tylko stop klatka.

odpowiedz
Truteń - 13.08.2018 / 11:41, *..dynamic.gprs.plus.pl

Jaki z tego wniosek?
Dariusz Mioduski Ireneuszem Królem Legii.
I obym się mylił.

odpowiedz
(L) - 13.08.2018 / 10:50, *..45

Może ktoś oddać w koncu tego pudla do schroniska.

odpowiedz
...piep..enie - 13.08.2018 / 10:40, *..5.ipv4.supernova.orange.pl

Super Boguś Super himen i dziad loczek...
Za BL Legia grala zgodnie z oczekiwaniami/ b dobrze raptem miesiac/dwa za Magiery i Vadisa i Rado... A poza tym czym tak BL blysnal? Sportowo bo nie mowie o relacjach z kibicami? Dyskwalikacja z Celtikiem? Przegraniem wygranego mistrzostwa? Zbudowaniem Akademii? Maslowskim? Pozbyciem sie Czerczesowa? Oddawaniem pilkarzy typu Niko i Prijo? Rozwalaniem skladow zima? Wyje.niem Ljuboi?

odpowiedz
qwerty - 13.08.2018 / 09:22, *..net.kth.pl

A mi to się wydaje, że całkiem dobrze, jeśli nie bardzo dobrze autorzy tego tekstu znają się na sytuacji Legii :) moje gratulacje, bdb tekst !
Można się w życiu pogubić, to nic nadzwyczajnego. Moim zdaniem to straszny bałagan jest i w klubie i na murawie. Leśny był logiczny, znał się na piłce. Takich właśnie ludzi potrzeba dziesiątkami a nie jednostkami. Mam nadzieję, że klub podoła kryzysowi i zobaczymy mocną Legię ponownie grającą w LM. Spokój, pokora, rzeczowa analiza stanu bieżącego, plany na rozwój sportowy drużyny itd. Zgoda buduje. Niestety bez 40 mln euro to przykładowej Bazylei nie zbudujemy. Europa odlatuje, średnie kluby typu Gandawa, Slavia Praga kupują/sprzedają zawodników za 4 - 8 mln euro. A Legia ? Dobry produkt kosztuje, tak samo dobry piłkarz. Nico to wyjątek 1 na 100, strasznie fartowny transfer. Żeby grać w Europie to takich Nico, Odidji, Guli powinno być min. 11. A to są piłkarze warci min. 4 mln euro wg mnie. Ponadto Legia to przecież większa marka niż np. Gandawa !Teraz to mi to coraz bardziej przypomina czasy ITI - zaciągi truskawkowe, bardzo słaba gra, 3-4 miejsce w lidze itd. Każdy pamięta jak było.
Tak na marginesie - poprzednia szata graficzna była dużo lepsza.

odpowiedz
Jordan - 13.08.2018 / 08:14, *..159.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

W punkt

odpowiedz
oLaf - 13.08.2018 / 00:36, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

zobaczcie jakie trolle wchodzą na nasz portal:

a) jeden z Zabrza:

Do Olaf - 12.08.2018 13:40:44, *.dynamic-zab-05.vectranet.pl

b) drugi z zmywaka w Angli:

Do olaf - 12.08.2018 14:34:54, *.know.cable.virginm.net

... nie dziwne, ze tyle krytykanctwa tutaj...

odpowiedz
Rafał - 13.08.2018 / 00:32, *..dynamic.chello.pl

Dobrze napisane!
Legii potrzebny jest nowy prezes.

odpowiedz
Tuńczyk - 12.08.2018 / 23:16, *..enterair.pl

Może niedokładnie przeczytałem jeśli tak to przepraszam ale w tekście nie ma słowa o tej wszy i zakale klubu Tomaszu Zahorskim - prawej ręce Miodka który to podejmuje wiążące decyzje pod nieobecność prezesa - czyli prawie zawsze...
Ryba psuje się do głowy
Piłkarze wiadomo że mają grać i ciężko jest zrozumieć te porażki - nie chcę ich tłumaczyć bo troszkę tak to zabrzmi - ale jak pracownik może dobrze pracować kiedy "firma" jest niestabilna, prezes i jego świta niezrównoważony i nie wiedzący jaką drogą iść...
Mogę się mylić ale chciałem podzielić się swoim zdaniem
PS. Bravo Vuko za wzięcie ciężaru na siebie i pokazanie kto ma decydować o składzie ( patrz Jędza )
TYLKO LEGIA !

odpowiedz
BL - 12.08.2018 / 23:07, *..dynamic.chello.pl

loczek Won
Boguś King
LEG14 Mistrz

odpowiedz
Lech Poznań - 12.08.2018 / 22:49, *..centertel.pl

Pozdrawiam z Poznania.
Naprawdę szkoda tego, co dzieje się nie tylko u Was ale w ogóle w krajowej piłce klubowej. Macie podobnie jak my duży stadion i naprawdę oddanych kibiców i cała Polska może nam zazdrościć. Mamy wielkie aspiracje, a tak naprawdę nikt nie umie zdominować ligi. Owszem, niby macie 4 mistrzostwa w ostatnich 5 sezonach a my dokładamy to piąte. Ale myślę że i my i Wy wiecie, że nie do końca o to chodzi. Widać to w Europie. Może kiedyś w Lechu nie będzie Rutkowskich a w Legii Miodka i Kepciji. Ale co będzie w zamian? Piję zwłaszcza do Ruchu, Widzewa i ostatnio też Wisły K.
P. S. Powodzenia w LE, nie wszystko stracone. Obyśmy oglądali 3 kluby w 4 rundzie (wiem, że to naiwne ale nadzieja umiera ostatnia :))

odpowiedz
poker face - 12.08.2018 / 21:11, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Trzeba było przegrać z Luksemburgiem, żebyś otworzył oczy na poczynania Loczka????????

odpowiedz
Tekken (L) - 12.08.2018 / 20:08, *..1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Spokojnie Prezes to nie ideal, ale sie uczy i poki i ma cel, aby wbic nasz klub na wyzszy poziom niz jestesmy teraz. Nikomu w Polsce to sie jeszcze nie udalo, wiec nie piszcie, ze kto inny bylby lepszy ! W Polsce nikogo lepszego nie widac w pilce. Moze ITI bylo czy BL, ktorego rzady opieraly sie na farcie i przypadku, co teraz wychodzi ? Zamiast go jechac to piszcie madre konstruktywne rady np. kogo ma kupic , kogo wywalic, kogo zatrudnic itd. Jak 80 %forum napisze to samo to nie będzie zla rada . Latwo kogos jechac po fakcie, bo nie zawsze sie trafia.Mnie przekonal kupnem Carlitosa, bo pokazal,ze chce i daje mu szanse .

odpowiedz
Rob - 12.08.2018 / 19:58, *..14

Co to za dziwny kometarz...pilkarze na papierze warci najwiecej w lidze dostaja dobre pieniadze,w napadzie najlepszy strzelec w lidze a Jak oni graja? Czy w pilke gra Mioduski? Ok zle ludzi moze dopasowal ale moim zdaniem wina pilkarzy I trenerow.

odpowiedz
Bia(L)y - 12.08.2018 / 19:43, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Zgadzam sie w 100%. Pudel Mioduski nie poradziłby sobie z prowadzeniem kiosku ruchu a co dopiero klubem piłkarskim. Nieudacznik i tyle.

odpowiedz
Klaustrofobik - 12.08.2018 / 19:14, *..dynamic.chello.pl

Mocny tekst. Widać że okres ochronny dla DM się zakończył i rozpoczął sezon polowań.

odpowiedz
pawell - 12.08.2018 / 16:21, *..warszawa.vectranet.pl

piszecie ze to nie jest wina pudla że panienki nie grają. a kto k..wa zatrudnia trenerów i sztab sportowy w Legii? pani jadzia czy pudel? pr ma dobry wracaja czasy róznych tomaszków w necie sławiących prezesa i zrzucajacych wszystkie winy na jego poprzedników. a prawda jest taka ze pudel ma wielki kompleks leśnego i wszystko co stworzyl i zatrudnil w klubie leśny jest dla pudla beee. to ma być jego Legia, ewentualne sukcesy maja byc tylko jego stad taka wrogosc do ludzi lesnego. a co z tego wynika? sami widzicie.
zreszta jakim jest biznesmenem pokazuje sytuacja kiedy mial 60%udziałów w klubie i nie miał faktycznie żadnej władzy nad nim. to taki typowy kulczykowy parawanik, miał miec dobry wizerunek, świetne cv aby osłonić wszystkie ciemne interesy doktora.

odpowiedz
Borsuk - 12.08.2018 / 16:14, *..dynamic.chello.pl

Rozumiem,że autor Qbas jest rozgoryczony aktualną sytuacją ,podobnie,jak większość kibiców.
Ale zbyt ostro,panie Qbas! Bo to nie Mioduski gra,nie Mioduski jest trenerem. Pan Mioduski wyłożył masę kasy na zakup zawodników,których mu doradcy naraili!
Tak - winą pana Mioduskiego jest,że żle sobie dobiera "pomagierów" ,że daje się "doić" z kasy cwaniaczkom.
Prawdziwy kibic,który wielokrotnie już widział tragiczną postawę swoich piłkarzy rozumie,że w piłce różnie bywa! Kiedyś ,przed laty w Legii grali prawie sami reprezentanci a mistrzostwa zdobyć przez ok. 15 lat nie umieli,mimo,że w Legii byli najlepsi trenerzy,polscy i zagraniczni!Ostatnio,dzięki wielkiemu fartowi zdobywamy mistrzostwa seryjnie,mimo nienajlepszych trenerów i zawodników!Ten aktualny kryzys to przejściowe załamanie,w końcówce sezonu znowu będziemy walczyć o tytuł! Czy to wystarcza nam,kibicom? Nie,bo my chcemy sukcesów międzynarodowych.Tylko na to trzeba poczekać!
Mam nadzieję,że właściciel Legii zrozumiał swój błąd i odpowiednio dobierze sobie doradców! Bo to jego kasa jest marnowana !
Ja-stary doświadczony kibic gorąco i głęboko wierzę,że Legia będzie wielka także na arenie międzynarodowej!!!Wszystkim malkontentom życzę trochę więcej optymizmu albo - zmiany obiektu kibicowania.....jest tyle innych klubów i klubików poza Łazienkowską!!!

odpowiedz
Yaro - 12.08.2018 / 15:37, *..dynamic.chello.pl

Bardzo to wszystko smutne ale i prawdziwe. A to dopiero może być dzis smutno po meczu z Piastem. Mnie najbardziej zabolało jak w czwartek wychodzimy z meczu, a mój syn się pyta: Tato co się stało z Naszą Legią...

odpowiedz
Arek - 12.08.2018 / 14:39, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Nic dodać, nic ująć. Tak to na dziś wygląda, a może być jeszcze gorzej niestety. Czwartek zbliża się nieuchronnie.

odpowiedz
Bidon - 12.08.2018 / 14:36, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Wszystko fajnie ale ktos tu chyba zapomina o tym ze to pilkarze graja a oni maja jak paczki w masle w tym klubie wiec zgrzyty na gorze nie powinny ich obchodzic maja wykonywac swoja robote a jak widac tego nie potrafia na chwile obecna robic, inna sprawa to jakos nie czytalem tutaj felietonow o zwolnieniu Klafuricia po tym jak zdobyl MP baaa wiekszosc komentarzy byla by go zostawic a MP jest duzo bardziej przekonujace niz MP za poprzednika czyli Jacka Magiery o ktorym nikt tu zlego slowa by nie napisal nawet jak przegrywalismy z takimi samymi slabiakami w eleminacjach do LM czy LE co do braku inwestora to moze tutaj autor wspomnialby o regularnych karach dostawanych przez Legie i moze to jest powod ze go tyle czasu nie ma ? Reputacja Jozaka czy raczej jej brak to tez mysle troche naciagany temat przez autora bo wielu specjalistow bardzo pozytywnie sie o jego zyciorysie wypowiadalo jak tylko zostawal trenerem Legii i nie mam tu na mysli Prezesa ale np dzienikarzy Cafe fotbol, no i ostatnie zdanie wyganianie z klubu czlowieka ktory doplaca z wlasnej kieszeni do klubu by bylo jakotako jest niebywala odwaga choc ktos inny moglby powiedziec ze glupota.

odpowiedz
Do olaf - 12.08.2018 / 14:34, *..know.cable.virginm.net

Weź spie.. alaj...j!

odpowiedz
Tommi - 12.08.2018 / 14:16, *..play-internet.pl

Autor tego felietonu to skonczony idiota. Jeszcze jeden lizodup Lesnego. A Legia jest i bedzie wielka na przekór placzkom!

odpowiedz
tomiacab - 12.08.2018 / 14:08, *..know.cable.virginm.net

Pieknie napisane. To jest dokladnie to, o czym ja sie tu ciagle produkuje. O tym, ze strach na woble pozazdroscil chwaly Lesnemu, o jego chorych ambicjach itd. Ciesze sie, ze ktos wreszcie o tym napisal felieton.

odpowiedz
Do Olaf - 12.08.2018 / 13:40, *..dynamic-zab-05.vectranet.pl

Tak golasie mam 500 tys złotych i ide kupic nowa BMW ale nie mam 15 kola na AC.jak sie nie ma kasy na nowa fure i koszty to nie kupuje a nasz Meresinski to taki typek co kupił sibie taka Baware ale trzeba zaparkowac w garażu bo padło triturbo a nie ma za co wymienic i tak wlasnie jest z Nasza Legia Turbo padło nie pojedziemy z tym włascicielem razem.

odpowiedz
oLaf - 12.08.2018 / 13:25, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

taaaa, mądralińscy jesteście wszyscy - jak tak to wyłóżcie 100 mln zł z własnej kasy na Legię i pokażcie jacy jesteście cwani???

... i co, nie ma chętnych, golasy jedne i krytykanci??? ; ))))

Miodek dorzucił kasę i kupiliśmy Kante (pensja) i Carlitosa i .... nic!

skład mamy naprawdę dobry, to nie wina Miodka, ze te panienki nie grają!!!

Ja wiem, że zatrudnienie początkujących trenerów było głupie, ale po fakcie to każdy jest mądry. Zobaczcie na Lecha - wydają kasę i.... 1 Mistrz w 5 lat - dla porównania (jak ktoś nie wie): Legia 4 Mistrzostwa w 5 lat !!!

Trochę pokory (i zimnej wody na łeb): mamy słabych trenerów, piłka polska jest na dnie (chyba widzieliście ''sukcesy" Nawałki na MS... odpadliśmy po... tygodniu), kluby w el. LE dostają baty wiec jest ciężko.

To piłkarzyki nie grają, nie Miodek.

odpowiedz
Bart - 12.08.2018 / 13:05, *..dynamic.chello.pl

Naprawdę niedobrze się robi jak się czyta takie artykuły , szczególnie końcową konkluzje i wiekszosc komentarzy. Jeszcze bardziej niedobrze się robi od gloryfikowania BL, w jednym komentarzu było, ze nawet ostatnie mistrzostwo to sukces Leśnego - „kibica”, który ciagle ma swoje macki w klubie i jątrzy oraz cieszy się z porażek Legii. Jeśli to jest ten wymarzony przywódca Legii to i dziękuje ...

odpowiedz
jasio865 - 12.08.2018 / 13:02, *..play-internet.pl

Słowa ,które tu padły w pełni oddają sytuację w naszej Legii!!!Tylko panowie ,którzy to piszą powinni wcześniej o niej informować ,nawet wtedy ,gdy zdobywano tytuł Mistrza!!!Nawet wtedy!!Bo i wtedy te fakty argumenty były aż nadto widoczne!!!Rozumiem argument by po pierwsze nie szkodzić!!!Tytuł zdobyty był w warunkach bo: albo inni nie chcieli ,albo inni byli jeszcze gorsi!!!Gdyby ktoś miał wątpliwości odsyłam do "fajnych " wyników osatnich kolejek!!Powtarzam: trzeba było to wcześniej krytykować a było za co!!!Dzis dopiero wyniki z Luksemburgiem przelały czarę goryczy!!Tomek kiedyś powiedział sporo prawdy ,że to liga menagerów!!!Tu jest walka o potężną kasę,reszta się nie liczy!!!czy znajdzię się ktoś ,kto rąbnie pięścią w stół!!???Czy ktoś przegoni te leniwe piłkarskie towarzystwo?Europa ucieka ,w Legia się cofa w trybie przyspieszonym!!!Czy te pseudo gwiazdeczki będą jeszcze grać na odpowiednim poziomie!!!??WĄTPIĘ!!!Czy prezes odrzuci układy finansowo-kontraktowe??WĄTPIĘ!!!Może reklamodawcy,sponsorzy,wyciągną wnioski z wyników i frekwencji mocno malejącej na meczach!!!Dużo wykrzykników ale i dno osiągnięte wynikami do tego zmusza!!Panie Mioduski do dzieła ,jeśli zależy panu na Legii!!!Wypiepsz Pan "doradców" i to czym prędzej!!!DLA DOBRA KLUBU!!!!

odpowiedz
Do OE - 12.08.2018 / 12:50, *..dynamic.chello.pl

Tu jest mowa o Mioduskim jako prezesie, a nie tylko właścicielu.
Abramowicz nie jest prezesem Chelsea tylko jej właścicielem, dlatego też nie musi być go codziennie w klubie, bo to zadanie prezesa.
Jeśli to prawda, że Mioduskiego nie ma dniami w klubie to znaczy, że nie ma pojecia o swojej firmie i jek codziennym życiu.
Wyobraź sobie sytuacje, że na zmianie w firmie nie ma przez kilka dni kierownika.
Na pewno wszystko funkcjonowałby jak trzeba.

odpowiedz
Dzyndzel - 12.08.2018 / 12:45, *..dynamic-zab-05.vectranet.pl

To nie jest Mioduski to jest Meresiński po operacji plastycznej Żyleta sa takie kozaki to wywiezcie go na butach z klubu bo bedziecie jezdzic na zadupia 3 ligii.

odpowiedz
mioduski to amator - 12.08.2018 / 12:22, *..cluster-e.forcepoint.net

gołodupiec który chce wydoić ile się da z klubu , dla niego czy Legia wygrywa czy nie jest gówno ważne , liczy się tylko to ile może zarobić ... zero serca , honoru czy ambicji , judaszowi zależy tylko na srebrnikach MIODUSKI WON

odpowiedz
Janexk98 - 12.08.2018 / 12:22, *..static.ip.netia.com.pl

Superexpres podaje że dług Legii w obecnym sezonie przekroczy 130 milionow złotych czy jest jakis plan tego spłacic czy idziemy droga Polonii Warszawa i Widzewa moze lepiej zaczac od 3 ligi z czystym kontem i zdrowym zarządem?

odpowiedz
Macik82 - 12.08.2018 / 12:06, *..dynamic.chello.pl

Radovic won! Jak był potrzebny na Ajax to uciekł za kasa do 2 ligi chińskiej, ja nie wymagam żeby grał dla idei ale niech nie pompuje się na legendę klubu bo nią nigdy nie był, nie jest i nie będzie, legenda to Jacek Zieliński a ten smerf niech wraca do Belgradu, ale żeby być uczciwym do L ściągnął go z powrotem nie kto inny jak BL, fakt musiał to też zaakceptować DM ale gwoli uczciwości taka jest prawda....

odpowiedz
Macik82 - 12.08.2018 / 11:59, *..dynamic.chello.pl

Całkiem spoko tekst wszystko w punkt, nie jestem fanem DM tylko kto mógłby nas w PL kupić? Nie widzę mądrego człowieka który dałby radę.... Może przyjdą Chińczyki czy jakieś inne kacapy..... PRZEROSŁO CIĘ TO DARIUSZU.... Zero wizji, zero misji, zero życia na pokładzie....

odpowiedz
Marek - 12.08.2018 / 11:57, *..jmdi.pl

Równia pochyła. Prezesie to bardzo źle wygląda. I nie ma się co czarować mistrzostwa które pan zdobył były rozpędem BL

odpowiedz
Lajsed - 12.08.2018 / 11:46, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak się płaci takie gigantyczne pensje tym pseudo kopaczki, zatrudnia tyle darmozjadów to jest jak jest. Zwolnienie Czerczesowa to był szczyt szczytów. Zdobyć 3 razy z rzędu majstra 2 P P w 3 lata i nie mieć kasy to też wyczyn.28 lat już kibicuje Legii ale takiego DNA i żenady już dawno nie było. Jeśli nadal będą sprowadzać te drewna i szrot z zagranicy to porażki z drużynami od Kazachstanu po Luksemburg będą normalnością. Pozdrowienia dla wszystkich Legionistów.

odpowiedz
MIODUSKI WON!! - 12.08.2018 / 11:42, *..centertel.pl

Witam Bracia po szalu. Kiedys juz to samo pisalem o Nim to pukali sie ludzie w czoło. Prawda natomiast jest taka ze ten gosc nie nadaje sie na prowadzenie klubu. Co innego robieni fuzii firm a co innego prowadzic klub pilkarski. Zmarnowano tyle czasu, zatrudniono trenera od baletu ktoremu wystarczylo powiedziec zeby sie nie mieszal do skladu i Legia zdobyla mistrzostwo. Gadanie "loczka " o długoterminowych planach wlozcie Sobie miedzy bajki. Koles powinien zniknac z Legii raz na zawsze. Kupil Sobie czesc widowni to nie spiewa nikt na niego. Druga sprawa to drużyna a dokladnie jej rada. Pewnie juz od chodzenia i podpier...nia trenerow to sprzataczka musi cerowac dywan bo tak zjechali go nieudacznicy nazywani "legendami". Tak na koniec: MIODUSKI, RADOVIC WON!!!

odpowiedz
Stano - 12.08.2018 / 11:32, *..static.ip.netia.com.pl

Stanowski juz zaobrazował sytuacje.brak awansu do grupy LE oznacza wyprzedaz zawodnikow i łaraniem dziury a że nie ma kogo sprzedac Legie czeka powrot do czasow 2003-2006 widmo upadku wydaje sie nierealne ZSRR tez nie miało prawa upasc a upadło spektakularnie z tym ze oni nadal maja zasoby naturalne a My nie mamy nic.Tak o to w dwa lata Prezio załatwił klub na amen.

odpowiedz
Przesadysta - 12.08.2018 / 11:29, *..lanet.waw.pl

Wszystko niby się zgadza. Ale degrengolada finansowa została rozpoczęta prze Leśnego

odpowiedz
Dziekan - 12.08.2018 / 11:19, *..dip0.t-ipconnect.de

To teraz autor tekstu odkupi akcje klubu od Mioduskego i pokaże jak sie zarządza takim klubem jak Legia.

odpowiedz
Paka - 12.08.2018 / 11:05, *..dynamic.chello.pl

100% prawdy , nic dodać nic ująć.

odpowiedz
krys008 - 12.08.2018 / 11:00, *..serv-net.pl

Dużo w tym prawdy. Jednak ja stanę w obronie DM. Popełnij mnóstwo błędów, to prawda, ale wszystkich niepowodzeń nie zrzucałbym na niego. Posypało się i musi posprzątać. Ja nadal w niego wierzę i liczę, że wyprowadzi nas na prostą.

odpowiedz
piterek0000 - 12.08.2018 / 10:42, *..adsl.inetia.pl

Ja wiem, że walenie w Mioduskiego jest popularne (zwłaszcza na tej stronie), ale czy to jego wina, że ci leserzy zapomnieli jak celnie podać piłkę na 5 metrów? Czy to wina Mioduskiego, że Kucharczyk każdą wrzutkę wali w kosmos? Prezes swoje ma za uszami ale to nie zwalnia z odpowiedzialności tych co biegają po boisku.
Póki jest dobrze, jest dobrze. Jak jest źle, to sypie się wszystko. Leśnodorski prowadził klub na ryzyku i z rozrzutnością, teraz przyszło zapłacić za to rachunek. Do tego doszła fatalna postawa sportowa i mamy poważny kryzys.

odpowiedz
Menago - 12.08.2018 / 10:38, *..static.ip.netia.com.pl

Za chwile Szymanski pojdzie do Bayernu za 25 mln euro i sytacja sie unormuje.a nie chwila do Bayernu ?to chyba jakis Bajer i niejeszcze za 25mln euro a za 2,5 mln złotych do Piasta Gliwice?Prezes to umie zrobic interesy

odpowiedz
Twierek - 12.08.2018 / 10:32, *..static.ip.netia.com.pl

Mnie to akurat nie dziwi że nie chce przyjsc tutaj żaden trener a gwiazdki nie graja skoro od jakiegos czasu klub zalega z wypłatami,robi sie tutaj druga Lechia.

odpowiedz
OE - 12.08.2018 / 10:31, *..centertel.pl

Bzdury bzdury bzdury, choćby ta że prezes musi być cały czas w klubie, czy Abramowicz siedzi w Chelsea? Albo właściciele PSG czy innego Manchesteru City United czy tym podobne. To jest tylko kwestia doboru odpowiednich ludzi aby klubem zarządzali, na resztę zarzutów nie odpowiem bo nie chciało mi się czytać dalej tych bzdur.

odpowiedz
cin - 12.08.2018 / 10:29, *..dynamic.gprs.plus.pl

Cześć.

Miod to liczykrupa. Tyle.

odpowiedz
Patriota - 12.08.2018 / 10:23, *..static.ip.netia.com.pl

Cała Polska sie z Nas smieje jak to Pudel Nas spycha w odchłan i tylko licza godziny do Czwartkowego rewanzu bo kazdy juz wie odpadniecie na tym etapie to poczatek konca i jeszcze w sierpniu wyprzedaż czego sie da.Taczki juz czekaja Panie Mioduski!

odpowiedz
Gienek - 12.08.2018 / 10:20, *..play-internet.pl

Coś już wiadomo, że Legia będzie portugalska? Czyli trener i sztab z Portugalii?

odpowiedz
Mariol - 12.08.2018 / 10:18, *..w90-90.abo.wanadoo.fr

Pudełko zniszczył klub.Nadeszły panowie nadeszly lata chude.A wystarczyło zrobić tylko jedno: po Hasim zatrudnić dobrego sprawdzonego trenera i budować z sezonu na sezon coraz silniejsza ekipę. Ale jak się zatrudnia amatorów i uczniów to są takie skutki.Widać że pod tym względem prezes nic się niezmienil.Nowi kandydaci na trenera nieudacznika Natalka czy jakiś Ukrainiec bez osiągnięć. Na tych pseudo trenerów poszło tyle kasy w błoto,

odpowiedz
Daw1D - 12.08.2018 / 10:08, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Mioduski po prostu nie ma jaj w przeciwieństwie do Leśnego. Chciałby mieć super drużynę za przysłowiowe frytki, a do tego nie ma pojęcia jak zarządzać klubem piłkarskim. Leśny wróć!

odpowiedz
Grzesiek - 12.08.2018 / 09:51, *..dynamic.chello.pl

100% prawdy

odpowiedz
Janusz Mioduski - 12.08.2018 / 09:51, *..static.ip.netia.com.pl

Trafił nam sie typowy Janusz Mioduski oferma i pajac ale co widac nawet na forum kibice nie krytykuja Pudla bo boja sie że pozbiera swoje zabawki rozsprzeda wszystko i zostaniemy na lodzie.brawo niech dalej szkodnik niszczy nasza Legie.niesty po 7 latach gruby przychodza chude to normalne ale Nas czekaja czasy głodu i chorób.w 1,5roku zniszczyc dobrze działajaca firme no to jest mega wyczyn.

odpowiedz
oLo - 12.08.2018 / 09:50, *..13-2.cable.virginm.net

Bardzo fajnie się to czytało. Brawo dla autora. Loczek rozpieprzył Legię , ale nie odejdzie. A jak nie odejdzie to skończymy zaraz jak Wisła - żyjąc na ciągłym debecie i nie mając kasy na podstawowe rzeczy. To naprawdę przestaje być śmieszne trzeba działać.

odpowiedz
SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY - 12.08.2018 / 09:49, *..adsl.inetia.pl

W punkt. Sam to wiele razy pisałem, wówczas to @rek i jemu podobni walili we mnie że jestem wróg klubu. A może to będzie pierwszy przypadek w futbolu, że prezes zwolni się sam?

odpowiedz
Hiszpan - 12.08.2018 / 09:47, *..play-internet.pl

100 % racji. ŻAL

odpowiedz
floyd - 12.08.2018 / 09:44, *..119.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dobrze napisane, choć czytało sie cholernie trudno. Mnie zastanawia jeszcze jedno: dlaczego z trybun dostawało sie piłkarzom, trenerom, dziennikarzom a nigdy nie było żadnej, nawet najmniejszej reprymendy skierowanej do Mioduskiego? Skoro wszyscy wiemy jakim jest nieudacznikiem, to warto mu to przypomnieć w trakcie meczu. Zobaczy, ze w internecie jego krytykanci to nie zasmarkani hejterzy z Białegostoku czy Poznania, a kibice Legii, o których akceptację tak zabiegał.
Uważam, ze Mioduski powinien zostać, ale powinien grać role jak Królowa Elżbieta w UK. Ładnie sie uśmiechać, pomachać łapka a prawdziwe rządy w Klubie ma sprawować FACHOWIEC. Pozdr, smutna ta niedziela, a tu jeszcze meczu nie było...:(

odpowiedz
Maaciekw - 12.08.2018 / 09:37, *..centertel.pl

Ryba psuje się od głowy.

Nic dodać nic ująć, brawo

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.