fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legia sprzedała 8,5 tysiąca karnetów

Woytek, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa sprzedała 8500 karnetów na sezon 2018/19, czyli o 2 tysiące mniej niż w ubiegłym roku. W sezonie 2017/18 klub sprzedał 10,5 tysiąca karnetów, ale rekord został pobity rok wcześniej, gdy zespół awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wówczas liczba karnetów w ostatnich dniach sierpnia dobiła do 12160.

Od początku roku frekwencja na stadionie przy Łazienkowskiej 3 pozostawia wiele do życzenia. W obecnym sezonie najwięcej publiczności zgromadził mecz o Superpuchar Polski z Arką Gdynia (17 419), a najmniej starcie z F91 Dudelange (9923). W najbliższą niedzielę Legia podejmie u siebie poznańskiego Lecha, czyli najatrakcyjniejszego rywala w Ekstraklasie. Od momentu wybudowania nowego stadionu ligowe mecze z "Kolejorzem" gromadziły na trybunach średnio 27 tysięcy fanów stołecznej drużyny. Tym razem nie ma szans na taki wynik. Do teraz sprzedano ok. 19 tysięcy biletów na mecz.

Frekwencje na meczach z Lechem przy Łazienkowskiej 3:
24.09.2010 - 22304
21.04.2012 - 26744
18.05.2013 - 29418
29.03.2014 - 28238
01.06.2014 - 29749
27.09.2014 - 25934
09.05.2015 - 25037
25.10.2015 - 26821
15.04.2016 - 28286
07.07.2016 - 14310 (Superpuchar Polski)
22.10.2016 - 28842
17.05.2017 - 28820
04.03.2018 - 22899


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

+dodaj komentarz
Hoh - 14.09.2018 / 22:41, *..dynamic.chello.pl

Może i w Warszawie zarabiamsię więcej niż w Łodzi, ale też w Warszawie wszystko jest droższe. Od jedzenia do mieszkania. Więc wychodzi na jedno.

Poza tym jak Widzew grał ostatnio w Ekstraklasie, to przychodziło po 4,5,6 tys. kibiców.

odpowiedz
@Kamil do Olo - 14.09.2018 / 17:13, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Tylko, że kibice Legii to nie tylko z Warszawy i często maja po kilkaset km wiec tu nie tylko o sam bilet chodzi.

odpowiedz
LW - 14.09.2018 / 12:09, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

LEGIO walcz i nie poddawaj sie ! LEGIA !!!

odpowiedz
Kieras - 14.09.2018 / 09:02, *..static.ip.netia.com.pl

Do tych co "nie pójdą bo słabo grają" Bardzo dobrze , że was nie będzie. Z Legią na dobre i na złe. Do niedzieli

odpowiedz
LW do Macik 82 - 14.09.2018 / 08:43, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Zgoda ! LEGIA 3-1 Lech !! LEGIA !!!

odpowiedz
Macik82 - 14.09.2018 / 06:52, *..dynamic.chello.pl

Dawno pisałem że nie ma u nas mody na L i chodzenie na mecze wpływa na to wiele czynników - specyfika miasta,brak promocji meczów, odnośnie formy kopaczy to wiadomo jak jest.... co również nie zachęca

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 14.09.2018 / 00:49, *..124

.nie oczy a dupa cie boli......Legia!Mistrz!...

odpowiedz
Radom L - 13.09.2018 / 22:51, *..play-internet.pl

Oczy bolą...
Legia-łach 0:4

odpowiedz
Koras - 13.09.2018 / 21:28, *..202.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

I fajnie. Więcej miejsca dla mnie.

odpowiedz
BIE(L)ANY - 13.09.2018 / 20:17, *..dynamic.gprs.plus.pl

* Do Kafar

Aramis, Reymonta 8

odpowiedz
LW do LW - 13.09.2018 / 19:04, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Narazie nie ma potrzeby i radze Panu nie obrazac bo nie ma Pan prawa do mojej osby a odnosnie komentarzy to jest moja ocena a jak Panu nie odpowiadaja to prosze nie czytac !

odpowiedz
Znawca - 13.09.2018 / 18:45, *..ip-point.pl

Nawet za darmo nie chce

odpowiedz
McO - 13.09.2018 / 17:45, *..play-internet.pl

Ja zarabiam 3 tys. w Warszawie i dla mnie trochę drogie są bilety.Pomożecie w poszukaniu lepszej pracy (żeby bilety dla mnie były dostępne)?

odpowiedz
Do LW - 13.09.2018 / 16:45, *..cpe.netmadeira.com

idź do lekarza , a jeśli już byłeś to zmień lekarstwa !

odpowiedz
LW - 13.09.2018 / 16:26, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Na Lecha frekwencja bedzie dobra a czy nie ma zwyczaju chodzenia byc moze! W stolicy powinno byc na meczach minimum 15 - 20 tys. a na prestizowch 20 - 30 tys. !! Jak zagra LEGIA po przerwie reprezentacyjnej ? LEGIA !!!

odpowiedz
LW - 13.09.2018 / 16:14, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Wytlumaczenia nie ma a wplyw ma gra ! Kiedys byla frekwencja a poziom gry byl zdecydowanie lepszy od obecnego bo kibice chca ogladac dobra pilke w wykonaniu "L"a jak jest to widzimy !! LEGIA !!!

odpowiedz
Kamil do Olo - 13.09.2018 / 15:27, *..124

Dokładnie w Warszawie średnia zarobków to 6 tyś. Zł A w Łodzi to tylko 3 tyś. Zł także sami widzicie że wytłumaczenia nie ma. U nas po prostu nie ma zwyczaju chodzenia na mecze.

odpowiedz
Olo - 13.09.2018 / 13:53, *..dynamic.chello.pl

Wszyscy narzekający na poziom kopaczy. W Łodzi mieszka 4x mniej osób, Widzew gra w II lidze, a przychodzi tam średnio o kilka tysięcy osób więcej na stadion. Że bilety tańsze? Owszem, ale zarabia tam się gorzej niż w Warszawie.

odpowiedz
Marce(L) - 13.09.2018 / 11:54, *..play-internet.pl

Mioduski to jednak trzeba przyznać dobry biznesmen... z takimi kopaczami w zespole sprzedać tyle karnetów to poprostu mistrzostwo świata

odpowiedz
olew - 13.09.2018 / 10:55, *..warszawa.vectranet.pl

No to jest obciach. Dwumilionowe miasto ... Ukochana drużyna .... jesteśmy nielotami !

odpowiedz
LW - 13.09.2018 / 08:54, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Jednak w obecna "L" trzeba wierzyc ze bedzie grala dobrze i to w najblizszym meczu ! LEGIA 2-0 Lech !! LEGIA !!!

odpowiedz
LW - 13.09.2018 / 08:41, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Ceny karnetow i biletow oraz gra "L" wplywaja na frekwencje ! LEGIA !!!

odpowiedz
jano - 13.09.2018 / 08:41, *..adsl.inetia.pl

A ja tam przyjde na Lecha choć obawiam się że będą srogie baty

odpowiedz
drunken sailor - 13.09.2018 / 07:04, *..50

Czemu tu się dziwić grają piach i tyle.Trochę mniej karnetów sprzedanych ale najwytrwalsi i tak zostaną,za pół roku nikt nie będzie pamiętał o kryzysie a Legia bedzię znowu wiosną świętować Mistrza przy komplecie widzów ,chyba,że zdarzy się cud i z takim składem to przepier...Inna sprawa ,że za czasów Leśnego były mądrzejsze decyzje i lepsza atmosfera ale to moje zdanie...pozdro

odpowiedz
Do Kafar - 13.09.2018 / 06:56, *..play-internet.pl

A gdzie tak tanio ,też bym wpadł ?

odpowiedz
batman111 - 12.09.2018 / 23:26, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Nic nie napiszę

odpowiedz
Darek - 12.09.2018 / 22:38, *..dip0.t-ipconnect.de

Po pierwsze.
Liczba 12160 sprzedanych karnetow wziela sie z tego ze Legia awansowala do ligi mistrzow.Wylosowala Real i wielu kibicow Realu z polskiego fan clubu Realu zeby obejrzec ten mecz na zywo kupilo karnety.Majac karnety mieli pierwszenstwo przy zakupie biletu na ten mecz.To oni nabili tak duza liczbe sprzedanych karnetow.Sprzedaz karnetow wzrosla wlasnie po wylosowaniu Realu.
Po drugie to druzyna gra totalna lipe i kibic jest najzwyczajniej w świecie olewany postawa pilkarzykow.Gdyby przegrywali po walce kibic by to zrozumial.Ale jak kibic jest olewany to ma tego dosc i wiecej nie przyjdzie.Jak pilkarze maja w dupie kibicow to kibic nie bedzie z siebie durnia robil.Ja tez wole kupic gadzet w sklepie klubowym przez internet niz bym mial ogladac te blazenade na zywo.
Po trzecie.
W Legii sa tacy "piłkarze"ktorzy nigdy nie powinni znaleźć sie w takim klubie jak Legia.To pilkarskie ZERA.W druzynie brak gwiazd ktore przyciagaja publicznosc jak kiedys Ljuboja.Nie ma tu dla kogo przychodzic.
Po czwarte.
Niektórzy kibice maja karnety a nie chodza na mecze.Pokazuje to co mecz system.Ilosc uprawnionych do ogladania z ilością ogladajacych potrafi roznic sie o kilka tysiecy.I wcale sie temu nie dziwie bo nie ma co ogladac.Chyba ze ktos lubi popatrzeć na brak zaangazowania piłkarzy i kolejna porazke.Porazki po walce moze i ludzie by ogladali i nawet nagrodzili brawami.Porazki bo komus sie nie chce biegac niewielu chce ogladac.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 12.09.2018 / 21:52, *..play-internet.pl

A widziales zeby pilkarze widzewa tak olewali kibicow,jak "nasze gwiazdeczki"?,kolego Kamilu?.ps.Mam pytanie do kumatych.Gdzie do jasnej cholery podzial sie Krzeszczu?!!!

odpowiedz
Kamil - 12.09.2018 / 21:45, *..139

a tym czasem Widzew sprzedał 18 tyś. karnetów. Jak to możliwe ?

odpowiedz
grzesiek - 12.09.2018 / 20:00, *..centertel.pl

Potwierdzam. Mozna przegrac. Ale po walce. Ale jak sie walki nie widzi ....

odpowiedz
Roland - 12.09.2018 / 19:26, *..dynamic.chello.pl

Jedyną odczuwalną dla działaczy i drużyny karą za żenadę jaką prezentują , którą może wymierzyć kibic , to absencja na stadionie. I walą mnie teksty typu :kibice sukcesu itp. , bo można przegrać , to tylko sport , ale trzeba mieć trochę godności dla siebie i szacunku dla kibiców.

odpowiedz
Kafar - 12.09.2018 / 19:15, *..centertel.pl

Wszyscy na mecz !!! Ja dziekuje wole pianke strzelić po 6 zł niż to oglądać !!!

odpowiedz
bartikos - 12.09.2018 / 18:07, *..ssp.dialog.net.pl

Drogie bilety...Kiepska gra drużyny ...Piwo po 10 zł ...
Co tu więcej dodać ???

odpowiedz
dino - 12.09.2018 / 16:33, *..business.static.de.bt.net

Przeciez Mioduski ciągnie nas w przepaść, nikt tego nie widzi?

odpowiedz
grzesiek - 12.09.2018 / 15:46, *..centertel.pl


marni aktorzy tego przedstawienia dostana wysokie garze. Pokaza ochydna gre aktorska. Zagraja swoje role bardzo kiepsko bo nikt ich za to nie rozliczy. Do kolejnej sztuki i tak dostana angaz. Widzowie nie przyjda. Nie przyjda bo czemu maja placic duze pieniadze za ogladanie marnego widowiska z marnymi aktorami w dodatku nieprzygotowanymi do wystepu. Aktorzy beda improwizowac. beda sie jąkać, dukać coś. Kto by chcial takie przedstaeienje oglądac? A jeszcze placic za to? ..........

odpowiedz
Legion - 12.09.2018 / 15:28, *..20

Po odejściu Leśnego cos zaczeło się psuc,a frekwencja jest tego najlpeszym przykładem.

odpowiedz
Gienek - 12.09.2018 / 15:12, *..8.101.19

Na najbliższym meczu z amiką jeśli będzie 22 tys. to będzie dobrze.

Nie zapomnę meczu z 18.05.2013. Mecz w moje urodziny, mecz ma duże znaczenie dla mistrzostwa, do 80. minuty 0:0. Nagle karny dla Legii, podchodzi Ivica. Ja się odwracam nie chce na to patrzeć, a on strzela... Ryk stadionu pewnie było słychać w Łomiankach :-) Zagorzałem po meczu niemiłosiernie... Piękne wspomnienia.

odpowiedz
Kibic Niedzielny - 12.09.2018 / 14:41, *..k.omnitec.pl

Sam nie kupiłem karnetu bo mi już oczy krwawiły, chodziłem regularnie chyba na każdy mecz od 2011 roku i co roku miałem karnet (kibicuję od 95 roku).

Na 1 sezon muszę zrobić sobie pas, wspieram klub kupując produkty w Legia FAN STORE - czekają nas chude lata :(.

odpowiedz