fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legia sprzedała 8,5 tysiąca karnetów

Woytek, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa sprzedała 8500 karnetów na sezon 2018/19, czyli o 2 tysiące mniej niż w ubiegłym roku. W sezonie 2017/18 klub sprzedał 10,5 tysiąca karnetów, ale rekord został pobity rok wcześniej, gdy zespół awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wówczas liczba karnetów w ostatnich dniach sierpnia dobiła do 12160.

Od początku roku frekwencja na stadionie przy Łazienkowskiej 3 pozostawia wiele do życzenia. W obecnym sezonie najwięcej publiczności zgromadził mecz o Superpuchar Polski z Arką Gdynia (17 419), a najmniej starcie z F91 Dudelange (9923). W najbliższą niedzielę Legia podejmie u siebie poznańskiego Lecha, czyli najatrakcyjniejszego rywala w Ekstraklasie. Od momentu wybudowania nowego stadionu ligowe mecze z "Kolejorzem" gromadziły na trybunach średnio 27 tysięcy fanów stołecznej drużyny. Tym razem nie ma szans na taki wynik. Do teraz sprzedano ok. 19 tysięcy biletów na mecz.

Frekwencje na meczach z Lechem przy Łazienkowskiej 3:
24.09.2010 - 22304
21.04.2012 - 26744
18.05.2013 - 29418
29.03.2014 - 28238
01.06.2014 - 29749
27.09.2014 - 25934
09.05.2015 - 25037
25.10.2015 - 26821
15.04.2016 - 28286
07.07.2016 - 14310 (Superpuchar Polski)
22.10.2016 - 28842
17.05.2017 - 28820
04.03.2018 - 22899


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

Kibic Niedzielny - 12.09.2018 14:41:28, *.k.omnitec.pl

Sam nie kupiłem karnetu bo mi już oczy krwawiły, chodziłem regularnie chyba na każdy mecz od 2011 roku i co roku miałem karnet (kibicuję od 95 roku).

Na 1 sezon muszę zrobić sobie pas, wspieram klub kupując produkty w Legia FAN STORE - czekają nas chude lata :(.

Gienek - 12.09.2018 15:12:46, *.8.101.19

Na najbliższym meczu z amiką jeśli będzie 22 tys. to będzie dobrze.

Nie zapomnę meczu z 18.05.2013. Mecz w moje urodziny, mecz ma duże znaczenie dla mistrzostwa, do 80. minuty 0:0. Nagle karny dla Legii, podchodzi Ivica. Ja się odwracam nie chce na to patrzeć, a on strzela... Ryk stadionu pewnie było słychać w Łomiankach :-) Zagorzałem po meczu niemiłosiernie... Piękne wspomnienia.

Legion - 12.09.2018 15:28:25, *.20

Po odejściu Leśnego cos zaczeło się psuc,a frekwencja jest tego najlpeszym przykładem.

grzesiek - 12.09.2018 15:46:20, *.centertel.pl


marni aktorzy tego przedstawienia dostana wysokie garze. Pokaza ochydna gre aktorska. Zagraja swoje role bardzo kiepsko bo nikt ich za to nie rozliczy. Do kolejnej sztuki i tak dostana angaz. Widzowie nie przyjda. Nie przyjda bo czemu maja placic duze pieniadze za ogladanie marnego widowiska z marnymi aktorami w dodatku nieprzygotowanymi do wystepu. Aktorzy beda improwizowac. beda sie jąkać, dukać coś. Kto by chcial takie przedstaeienje oglądac? A jeszcze placic za to? ..........

dino - 12.09.2018 16:33:28, *.business.static.de.bt.net

Przeciez Mioduski ciągnie nas w przepaść, nikt tego nie widzi?

bartikos - 12.09.2018 18:07:19, *.ssp.dialog.net.pl

Drogie bilety...Kiepska gra drużyny ...Piwo po 10 zł ...
Co tu więcej dodać ???

Kafar - 12.09.2018 19:15:43, *.centertel.pl

Wszyscy na mecz !!! Ja dziekuje wole pianke strzelić po 6 zł niż to oglądać !!!

Roland - 12.09.2018 19:26:13, *.dynamic.chello.pl

Jedyną odczuwalną dla działaczy i drużyny karą za żenadę jaką prezentują , którą może wymierzyć kibic , to absencja na stadionie. I walą mnie teksty typu :kibice sukcesu itp. , bo można przegrać , to tylko sport , ale trzeba mieć trochę godności dla siebie i szacunku dla kibiców.

grzesiek - 12.09.2018 20:00:32, *.centertel.pl

Potwierdzam. Mozna przegrac. Ale po walce. Ale jak sie walki nie widzi ....

Kamil - 12.09.2018 21:45:39, *.139

a tym czasem Widzew sprzedał 18 tyś. karnetów. Jak to możliwe ?

FOREVER LEGIA - 12.09.2018 21:52:52, *.play-internet.pl

A widziales zeby pilkarze widzewa tak olewali kibicow,jak "nasze gwiazdeczki"?,kolego Kamilu?.ps.Mam pytanie do kumatych.Gdzie do jasnej cholery podzial sie Krzeszczu?!!!

Darek - 12.09.2018 22:38:38, *.dip0.t-ipconnect.de

Po pierwsze.
Liczba 12160 sprzedanych karnetow wziela sie z tego ze Legia awansowala do ligi mistrzow.Wylosowala Real i wielu kibicow Realu z polskiego fan clubu Realu zeby obejrzec ten mecz na zywo kupilo karnety.Majac karnety mieli pierwszenstwo przy zakupie biletu na ten mecz.To oni nabili tak duza liczbe sprzedanych karnetow.Sprzedaz karnetow wzrosla wlasnie po wylosowaniu Realu.
Po drugie to druzyna gra totalna lipe i kibic jest najzwyczajniej w świecie olewany postawa pilkarzykow.Gdyby przegrywali po walce kibic by to zrozumial.Ale jak kibic jest olewany to ma tego dosc i wiecej nie przyjdzie.Jak pilkarze maja w dupie kibicow to kibic nie bedzie z siebie durnia robil.Ja tez wole kupic gadzet w sklepie klubowym przez internet niz bym mial ogladac te blazenade na zywo.
Po trzecie.
W Legii sa tacy "piłkarze"ktorzy nigdy nie powinni znaleźć sie w takim klubie jak Legia.To pilkarskie ZERA.W druzynie brak gwiazd ktore przyciagaja publicznosc jak kiedys Ljuboja.Nie ma tu dla kogo przychodzic.
Po czwarte.
Niektórzy kibice maja karnety a nie chodza na mecze.Pokazuje to co mecz system.Ilosc uprawnionych do ogladania z ilością ogladajacych potrafi roznic sie o kilka tysiecy.I wcale sie temu nie dziwie bo nie ma co ogladac.Chyba ze ktos lubi popatrzeć na brak zaangazowania piłkarzy i kolejna porazke.Porazki po walce moze i ludzie by ogladali i nawet nagrodzili brawami.Porazki bo komus sie nie chce biegac niewielu chce ogladac.

batman111 - 12.09.2018 23:26:45, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nic nie napiszę

Do Kafar - 13.09.2018 06:56:50, *.play-internet.pl

A gdzie tak tanio ,też bym wpadł ?

drunken sailor - 13.09.2018 07:04:41, *.50

Czemu tu się dziwić grają piach i tyle.Trochę mniej karnetów sprzedanych ale najwytrwalsi i tak zostaną,za pół roku nikt nie będzie pamiętał o kryzysie a Legia bedzię znowu wiosną świętować Mistrza przy komplecie widzów ,chyba,że zdarzy się cud i z takim składem to przepier...Inna sprawa ,że za czasów Leśnego były mądrzejsze decyzje i lepsza atmosfera ale to moje zdanie...pozdro

jano - 13.09.2018 08:41:07, *.adsl.inetia.pl

A ja tam przyjde na Lecha choć obawiam się że będą srogie baty

LW - 13.09.2018 08:41:35, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ceny karnetow i biletow oraz gra "L" wplywaja na frekwencje ! LEGIA !!!

LW - 13.09.2018 08:54:12, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jednak w obecna "L" trzeba wierzyc ze bedzie grala dobrze i to w najblizszym meczu ! LEGIA 2-0 Lech !! LEGIA !!!

olew - 13.09.2018 10:55:45, *.warszawa.vectranet.pl

No to jest obciach. Dwumilionowe miasto ... Ukochana drużyna .... jesteśmy nielotami !

Marce(L) - 13.09.2018 11:54:01, *.play-internet.pl

Mioduski to jednak trzeba przyznać dobry biznesmen... z takimi kopaczami w zespole sprzedać tyle karnetów to poprostu mistrzostwo świata

Olo - 13.09.2018 13:53:17, *.dynamic.chello.pl

Wszyscy narzekający na poziom kopaczy. W Łodzi mieszka 4x mniej osób, Widzew gra w II lidze, a przychodzi tam średnio o kilka tysięcy osób więcej na stadion. Że bilety tańsze? Owszem, ale zarabia tam się gorzej niż w Warszawie.

Kamil do Olo - 13.09.2018 15:27:44, *.124

Dokładnie w Warszawie średnia zarobków to 6 tyś. Zł A w Łodzi to tylko 3 tyś. Zł także sami widzicie że wytłumaczenia nie ma. U nas po prostu nie ma zwyczaju chodzenia na mecze.

LW - 13.09.2018 16:14:35, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wytlumaczenia nie ma a wplyw ma gra ! Kiedys byla frekwencja a poziom gry byl zdecydowanie lepszy od obecnego bo kibice chca ogladac dobra pilke w wykonaniu "L"a jak jest to widzimy !! LEGIA !!!

LW - 13.09.2018 16:26:23, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Na Lecha frekwencja bedzie dobra a czy nie ma zwyczaju chodzenia byc moze! W stolicy powinno byc na meczach minimum 15 - 20 tys. a na prestizowch 20 - 30 tys. !! Jak zagra LEGIA po przerwie reprezentacyjnej ? LEGIA !!!

Do LW - 13.09.2018 16:45:40, *.cpe.netmadeira.com

idź do lekarza , a jeśli już byłeś to zmień lekarstwa !

McO - 13.09.2018 17:45:49, *.play-internet.pl

Ja zarabiam 3 tys. w Warszawie i dla mnie trochę drogie są bilety.Pomożecie w poszukaniu lepszej pracy (żeby bilety dla mnie były dostępne)?

Znawca - 13.09.2018 18:45:11, *.ip-point.pl

Nawet za darmo nie chce

LW do LW - 13.09.2018 19:04:13, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Narazie nie ma potrzeby i radze Panu nie obrazac bo nie ma Pan prawa do mojej osby a odnosnie komentarzy to jest moja ocena a jak Panu nie odpowiadaja to prosze nie czytac !

BIE(L)ANY - 13.09.2018 20:17:32, *.dynamic.gprs.plus.pl

* Do Kafar

Aramis, Reymonta 8

Koras - 13.09.2018 21:28:26, *.202.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

I fajnie. Więcej miejsca dla mnie.

Radom L - 13.09.2018 22:51:52, *.play-internet.pl

Oczy bolą...
Legia-łach 0:4

Cult⚽️Legia - 14.09.2018 00:49:45, *.124

.nie oczy a dupa cie boli......Legia!Mistrz!...

Macik82 - 14.09.2018 06:52:35, *.dynamic.chello.pl

Dawno pisałem że nie ma u nas mody na L i chodzenie na mecze wpływa na to wiele czynników - specyfika miasta,brak promocji meczów, odnośnie formy kopaczy to wiadomo jak jest.... co również nie zachęca

LW do Macik 82 - 14.09.2018 08:43:54, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zgoda ! LEGIA 3-1 Lech !! LEGIA !!!

Kieras - 14.09.2018 09:02:22, *.static.ip.netia.com.pl

Do tych co "nie pójdą bo słabo grają" Bardzo dobrze , że was nie będzie. Z Legią na dobre i na złe. Do niedzieli

LW - 14.09.2018 12:09:54, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

LEGIO walcz i nie poddawaj sie ! LEGIA !!!

@Kamil do Olo - 14.09.2018 17:13:36, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Tylko, że kibice Legii to nie tylko z Warszawy i często maja po kilkaset km wiec tu nie tylko o sam bilet chodzi.

Hoh - 14.09.2018 22:41:30, *.dynamic.chello.pl

Może i w Warszawie zarabiamsię więcej niż w Łodzi, ale też w Warszawie wszystko jest droższe. Od jedzenia do mieszkania. Więc wychodzi na jedno.

Poza tym jak Widzew grał ostatnio w Ekstraklasie, to przychodziło po 4,5,6 tys. kibiców.