REKLAMA

Młodzież: Mecze wtorkowe, środowe i czwartkowe (akt.)

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Gracze z drużyny U12 udanie zaprezentowali się w meczu inaugurującym sezon ligowy, ze ZWARem Warszawa '07. Z kolei nieco trudniejsze zadanie mieli przed sobą piłkarze z rocznika 2009, którzy mierzyli się z Championem II Warszawa '08, jednak i o ich postawie można powiedzieć bardzo wiele dobrego. Bardzo pozytywnie zaprezentowali się gracze zespołu U11, którzy przez większość czasu kontrolowali spotkanie w rówieśnikami z łotewskiego Baltic Football School. Z kolei gorzej poszło, mimo dobrego początku, juniorom młodszym CWKS, którzy ulegli 3-5 Błyskawicy Warszawa U17.

Legia U12 - ZWAR Międzylesie 07

Strzały (celne): Legia 52 (33) - Zwar 3 (2)

Legia: Jakub Misiewicz, Marcel Pernal - Maciej Jaroszewski, Dawid Foks, Leon Ziętek, Aleks Płoszka, Jakub Solecki, Michał Reterski, Michał Korba, Piotr Bzducha [08], Mateusz Różański, Jakub Nawrocki, Piotr Bergiel, Sebastian Baranowski
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Maciej Pietraszko, trener bramkarzy: Michał Kubiak

W jedynym wtorkowym spotkaniu gracze z drużyny U12 w swoim pierwszym meczu o punkty po awansie do I ligi zmierzyli się z 4. w poprzedniej rundzie Zwarem. Drużyna z Międzylesia stawiała początkowo zacięty opór, ale podopieczni Jakuba Zapaśnika grali szybko i stopniowo przekuli swoją przewagę na sytuacje bramkowe. Mimo dość umiarkowanej skuteczności, to legioniści po meczu mieli więcej powodów do zadowolenia ze swojej postawy.

Legia U11 - Baltic Football School 08

Strzały (celne): Legia 50 (27) - BFS 12 (10)

Legia: Marcel Grzejda, Maciej Chojnowski, Filip Nieckarz, Marcel Kiełbasiński, Daniel Foks, Daniel Wyrozumski, Mikołaj Jasiński, Adam Niewiadomski, Piotr Komorowski, Maks Dołowy.
Trenerzy: Rafał Klimkowski, Mateusz Legierski

Legia U10 - STF Champion II Warszawa U11

Strzały (celne): Legia 38 (28) - Champion 21 (14)
(II połowa: 14 (10) - 11 (9) )

Legia: Denys Stoliarenko - Aleksander Marciniak, Jan Rodak, Jakub Piaseczny, Piotr Bartnicki, Kacper Ziółkowski, Vincent Ziętek, Stanisław Wojda, Wiktor Milewski
Trenerzy: Przemysław Chojnowski, Rafał Wajman

Legioniści z rocznika 2009 Akademii startują w rozgrywkach rocznika 2008, co daje im większe wyzwania w okresie istotnym dla ich rozwoju sportowego i pozwala zwrócić baczniejszą uwagę na ewentualne niedostatki. Legioniści zaczęli mecz bardzo dobrze w ofensywie i uważnie w obronie. Później jednak, a szczególnie w drugiej połowie okazało się, że przeciwnicy wyciągnęli wnioski z dotychczasowego przbiegu zmagań i kolejne dwie kwarty niee były dla naszych zawodników łatwe do kontrolowania. Goście wielokrotnie szybko przechodzili do ataku i starali się zaskoczyć naszą obronę błyskawicznie podejmowanymi decyzjami. Trzeba jednak pochwali golkipera i obrońców Legii, którzy również spostrzegli niebezpieczeństwo - a w efekcie w drugiej połowie Legia straciła mniej goli niż w pierwszej. Warto podkreślić, że dla części 9-latków był to pierwszy mecz ligowy w barwach Legii, i o zgranie na tym etapie nie jest jeszcze łatwo, nie o to zresztą najbardziej chodzi.

Błyskawica Warszawa 02/3 5-3 (1-1) CWKS Legia U17
Gole:
0-1 9 min. Arkadiusz Waszak (as. Jakub Skwirtniański)
1-1 30 min.
2-1 50 min.
3-1 72 min.
4-2 73 min.Antoni Sidor (as. Rafał Kazała)
5-2 75 min.
5-3 77 min. Karol Sulkowski b.a.

Strzały (celne): Błyskawica 21 (14) - CWKS Legia 23 (12)

CWKS Legia: Mateusz Zalega (62' Stanisław Kucharski) - Jan Sienicki, Kornel Przewoźny, Antoni Sidor [04], Marcin Staszyc - Jakub Wąchocki (53' Rafał Kazała), Konrad Kisiel (68' Jan Michna), Kacper Cetlin (68' Kacper Romanowski), Karol Sulkowski Ż, Jakub Skwirtniański (53' Oliwier Marczuk) - Arkadiusz Waszak Ż (56' Mateusz Beśka [04])
Trener: Łukasz Winek

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.