Ivan Kepcija nie jest już dyrektorem technicznym Legii - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Kepcija, Bezhani i Sos zwolnieni

Zmiany w pionie sportowym

Wiśnia, źródło: Legia.com - Wiadomość archiwalna

Zmniejsza się liczba Chorwatów w Legii. W środę ze swoimi stanowiskami pożegnali się Ivan Kepcija (dyrektor techniczny), Viktor Bezhani (zastępca) oraz Kresimir Sos (drugi trener przygotowania fizycznego). Nowym dyrektorem sportowym został Radosław Kucharski, który do tej pory był szefem skautingu. Wicedyrektorem oraz nowym szefem skautingu jest teraz Tomasz Kiełbowicz, a z kolei Jacek Zieliński, dyrektor Akademii Legii, będzie nadzorował obszar szkolenia oraz II drużyny.

Kepcija pracował w Legii od września 2017 roku, kiedy trafił na Łazienkowską razem z Romeo Jozakiem. Zwolnienie Chorwata było jednym z postulatów kibiców w opublikowanym w sierpniu liście do Dariusza Mioduskiego.

Za pośrednictwem oficjalnej strony klubu prezes Legii skomentował swoje wybory. - Bardzo liczymy na doświadczenie Radka i świadomie chcemy wzmocnić jego rolę oraz odpowiedzialność, dając mu więcej decyzyjności i autonomii. Jestem przekonany, że wraz z Tomkiem Kiełbowiczem i Jackiem Zielińskim stworzą świetny zespół oparty na merytorycznym przygotowaniu, doświadczeniu i znajomości oraz zrozumieniu Legii, bo wszyscy trzej są z klubem związani od wielu lat – mówi.

- Po półtora roku nadszedł czas na reset i uporządkowanie fundamentów klubu. Nie zrobiliśmy tego w momencie, w którym przejmowałem pełną odpowiedzialność za zarządzanie Legią i dziś również za to płacimy cenę. Najbliższe miesiące poświęcimy więc na to, żeby punkt po punkcie przejrzeć, ocenić, na nowo poukładać i zoptymalizować wszystkie obszary funkcjonowania klubu.

fot. Woytek / Legionisci.com
Kresimir Sos - fot. Woytek / Legionisci.com

Prezes Legii zapowiedział również ograniczenie niektórych wydatków w pozostałych obszarach działalności klubu. - Jestem przekonany, że możemy mieć lepsze wyniki sportowe przy niższych kosztach bieżącego funkcjonowania klubu. Naszym celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której budżet Legii nie będzie zależny od gry w pucharach europejskich. Oczywiście jeśli chodzi o nasze cele i ambicje sportowe nic się nie zmienia. Zrobimy wszystko, żeby sięgnąć po kolejne Mistrzostwo Polski, ale poprawienie jakości zarządzania i stabilności finansowej klubu będzie dla nas w tym sezonie równie ważne – dodał Mioduski za pośrednictwem Legia.com


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.