Ricardo Sá Pinto - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Sá Pinto: Praca to 95 procent sukcesu

źródło: se.pl, Super Express

- Moim zdaniem ciężka praca to dziewięćdziesiąt pięć procent sukcesu w piłce, reszta to inspiracja, motywacja, talent. Czy Messi i Ronaldo, gdyby nie pracowali ciężko, byliby w stanie błyszczeć? Moim zdaniem nie! Nie mieliby siły dryblować, strzelać, pokazywać sztuczek. Ja nie wierzę w szczęście. Wierzę w wielki wysiłek. I tak ma funkcjonować moja Legia - mówi Ricardo Sá Pinto w rozmowie z Super Expressem.

Portugalski szkoleniowiec przyznaje, że trzeba jeszcze poczekać, zanim wszystko zacznie wyglądać tak, jak powinno. - Nie będę kłamał: minie jeszcze trochę czasu zanim Legia będzie grała w stu procentach to, co bym chciał. Natomiast obserwując piłkarzy, patrząc na wyniki pomiarów, badania itd... mogę powiedzieć, że jest progres.

Sá Pinto wypowiedział się także na temat Arkadiusza Malarza, którego w ostatnim ligowym spotkaniu posadził na ławce rezerwowych. - Uznałem, że w tamtym momencie bardziej widzę w bramce Cierzniaka. Nie radzę jednak wyciągać z tego daleko idących wniosków, na przykład odnośnie tego kto zagra w kolejnych meczach. O jednym mogę zapewnić: Malarza nie skreślam! - powiedział trener.

Całą rozmowę możecie przeczytać na stronach Super Expressu.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

+dodaj komentarz
LW - 14.09.2018 / 13:22, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

16.09. 2018 sukcesem bedzie zwyciestwo ! LEGIA !!!

odpowiedz
Wie(L)un - 13.09.2018 / 06:44, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Arka szanuje ale juz pora na zmiane bo ostatnio co w bramke to wpada

odpowiedz
tomiacab do @kowal - 12.09.2018 / 21:38, *..55

Nie pier...ol już, że Malarz nie wybronił Legii meczów. Nie jest zawodnikiem tej kasy co Boruc, Fabiański ale bądźmy uczciwi w ocenie. Klasą nie ustępuje za to Kuciakowi czy Musze ;) Po prostu ich życiowe formy przypadły na inne etapy kariery. Dla wszystkich jednak było to za czasów gry w Legii

odpowiedz
krzyśt - 12.09.2018 / 16:29, *..unknown.vectranet.pl

Legendą w klubie to jest PAN LUCJAN BRYCHCZY, legendą jest Pan Kazimierz Deyna, I to by było na tyle...

odpowiedz
Mateusz z Gór do Hubsi - 12.09.2018 / 06:21, *..ssp.dialog.net.pl

Każdy tak gada. Słowa bez wartości, w dodatku irytujące, bo non-stop nowy trener powtarza to samo i daje dupy. Lepiej się w ogóle nie odzywać i robić swoje niż mówić, że będzie lepiej zanim rzeczywiście będzie lepiej.

odpowiedz
Wielbiciel - 12.09.2018 / 00:52, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Gdzie jest @rek!!!!

odpowiedz
felek - 11.09.2018 / 21:08, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

Ludzie niestety ale w drużynie nie powinno być świętych krów.Piłkarze muszą się bezwzględnie podporządkować trenerowi bo inaczej nic z tego nie będzie.Jak ktoś z grajków chce trenować to niech zrobi licencje i niech zostanie trenerem.

odpowiedz
Hubsi do Mateusz z Gór - 11.09.2018 / 20:37, *..dynamic.chello.pl

To jak wg Ciebie miał powiedzieć? Tak jak Ty sugerujesz? Ty byś tak powiedział?
Takie dziwne wrażenie odnoszę, że złotym ch...em niektórym się nie dogodzi. Wszystko źle, wszystko na 'nie'...
Wg mnie Rysiek obecnie jest z nami bardzo szczery. Nie pierdzieli głupot, że jest dobrze i że jest cudotwórcą, który w pierwszym meczu sprawi, że zmienimy się w topowy klub. Wie, że postęp wymaga czasu i ciężkiej pracy. Tylko pytanie czy tego samego chcą niezwykle ambitne, pełne zaangażowania i dające dobry przykład młodszym, nasze "legendy"...

odpowiedz
@Juri - 11.09.2018 / 20:32, *..static.ip.netia.com.pl

Oprawy nie będzie

odpowiedz
Peter - 11.09.2018 / 19:34, *..pool-66.klikom.net

Do wszystkich hejtujących Malarza. Ten facet wybronił nam rok temu MP. I tyle w temacie. Ale trzeba uszanować decyzję trenera. Niestety póki co Cierzniak kojarzy mi się z 8 golami wpuszczonymi w Dortmundzie...

odpowiedz
tomas - 11.09.2018 / 19:06, *..play-internet.pl

Wszyscy jedziemy ze smietnikiem z pyrlandi ..cała LEGIA zawsze razem.

odpowiedz
Juri - 11.09.2018 / 18:59, *..dynamic.gprs.plus.pl

Wszyscy na Legię, 100% doping.
Będzie oprawa i magiczne chwilę, przy Łazienkowskiej.

odpowiedz
tomas doLW - 11.09.2018 / 18:52, *..play-internet.pl

Owszem ratował i ratuje cały czas.Ale on sam meczu nie wygra.póki co nasza LEGIA gra piach..A co do następcy majecki w pucharze a liga arek..I pizatym nie hejtujmy naszej Legii bo nie dla nas jest porażki smak nie dla nas forma zła.wspierajmy nasza Legie

odpowiedz
@kowaL - 11.09.2018 / 18:41, *..197.ipv4.supernova.orange.pl

,,Mecze wybronił'' To Artur Boruc, Jan Mucha, Dusan Kuciak, Łukasz Fabiański.
Malarz w meczu ma kilka dobrych interwencji a co po niektórzy jarają się nim jak nastolatki biberem.
Malarz wyżej wymienionym , mógłby ręcznik i napoje nosić.

odpowiedz
gazza - 11.09.2018 / 18:38, *..adsl.inetia.pl

Coraz bardziej podoba mi się ten trener !
Robi porządek w naszym klubie co niedługo przyniesie poprawę !
Zmiana Malarza to znakomite zagranie.

odpowiedz
Arek - 11.09.2018 / 18:38, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

@kibic, niezły farmazoniarz z Ciebie. A jak łykasz wszystko co Ci pod ryj podłożą, to jeszcze idiota do tego. Pogratulować.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 11.09.2018 / 18:03, *..ssp.dialog.net.pl

Mógł powiedzieć:

Nie będę kłamał, że na wyniki trzeba będzie poczekać, bo jakbym powiedział, że przyjdą za chwilę to mnie szybko skreślicie, a tak skreślicie mnie dopiero za jakiś czas.

Ale powiedział:

Nie będę kłamał, na wyniki trzeba będzie poczekać.

odpowiedz
kowaL - 11.09.2018 / 17:02, *..centertel.pl

Tylko frajernia i trolle plują tutaj na Arka Malarza, ile meczów nam wybronił? Ile razy tyłki ratował? Jak tak można...

odpowiedz
do ff - 11.09.2018 / 14:54, *..dynamic.gprs.plus.pl

Hejtują, bo to nie są kibice Legii, tylko jakieś przybłędy.

odpowiedz
Szczurek - 11.09.2018 / 13:53, *..icpnet.pl

Ciekawe czy do końca roku wytrzyma.

odpowiedz
Ludzik - 11.09.2018 / 13:44, *..centertel.pl

Kurde same legendy w Legii grają...

odpowiedz
bubu - 11.09.2018 / 13:20, *..119.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Trener dużo racju ma w tym co mowi , lecz to sa chyba beztalecia i ,,,,, no wlasnie

odpowiedz
ff - 11.09.2018 / 13:19, *..ap-media.pl

Śmieszne jest to, że teraz ludzie hejtujecie Malarza (tak na prawde to nie wiem za co ?) a jak nam dupsko ratował i to wiele razy to było, że jest najlepszy... Arek to wojownik i przede wszystkim Legionista i należy mu się szacunek.

odpowiedz
Mokotow - 11.09.2018 / 12:59, *..bb.sky.com

95 procent sukcesu. Czyli odwiedzili ich w koncu bracia TB 95 no to teraz beda juz same sukcesy.A MY LECHA,LECHA KOLEJARZA WRZUCIMY DO MORZA NIECHAJ K....A TOPI SIE

odpowiedz
LW - 11.09.2018 / 12:27, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Skoro Cierzniak wislak to jest Majecki ! LEGIA !!!

odpowiedz
LW do tomas - 11.09.2018 / 12:25, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Ratowal kiedys ale nie ostatnio i prosze Pana nie ma prawa obrazac osob komentujacych bo kazdy ma prawo do swojej oceny ! Odnosnie pracy jaka chce w zyciu wykonywac kazdy decyduje sam!! LEGIA !!!

odpowiedz
LW - 11.09.2018 / 12:16, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

LEGIA 3 - 1 Lech przy dobrej skutecznosci strzeleckiej ! LEGIA !!!

odpowiedz
LW - 11.09.2018 / 12:14, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Pelna mobilizacja na Lecha ! LEGIA !!!

odpowiedz
LW - 11.09.2018 / 12:08, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Zeby osiagac sukcesy trzeba ciezko pracowac za taka kase jaka otrzymuja bo tylko praca osiaga sie zamierzone cele: Extraklasa, Puchar RP, LM i LE ! LEGIA !!!

odpowiedz
tomas - 11.09.2018 / 12:04, *..play-internet.pl

Jesteście wy komentatorzy po h..ju walucie Arka malarza ze zły ze to że tamto..skoro jesteście taki znawcy to czemu nikt z was nie trenuje piłki lub trenerki..Ale arek nam dupe ratował nie raz a Radek wislak dziekujemy..A wy dzieci internetu do szkoły gamonie

odpowiedz
LW - 11.09.2018 / 11:55, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Cierzniak zgoda a trzeba dawac szanse Majeckiemu narazie w PP a Malarz juz swoje wybronil co pokazal w meczu derbow Mazowsza ! LEGIA !!!

odpowiedz
grzesiek - 11.09.2018 / 11:50, *..centertel.pl

Malarz legenda? Hehe ..

odpowiedz
Jhh - 11.09.2018 / 11:29, *..59

Jezeli to prawda ze miesza w szatni bo nie gra, powinien isc do rezerw

odpowiedz
olew - 11.09.2018 / 11:28, *..warszawa.vectranet.pl

Podoba mi się, że goni naszych grajków. Wiosną możemy straty w lidze odrobić, bo liga słabiutka jak co roku. Ale chciałbym, żeby Legia ładniej grała, nawet za cenę mistrzostwa, bo te ostatnie sezony ( z wyjątkiem cudownego Vadisa) , to była męka oglądać mistrza Polski .

odpowiedz
eduardo do Do kibic - 11.09.2018 / 11:12, *..4.fmbank.pl

to nie forum humanistyczne.

odpowiedz
Do kibic - 11.09.2018 / 10:34, *..play-internet.pl

Osoba, ktora przed kropka stawia spacje oraz po "nr" stawia kropke, nie powinna udzielac sie na tym forum.

odpowiedz
Kuba - 11.09.2018 / 10:29, *..169.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Skreśl Pan Malarza, płakać nie będziemy.

odpowiedz
kibic - 11.09.2018 / 09:41, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

Pinto w jednym z wywiadów powiedział " Malarz to legenda Legii " widać że jeszcze mało zna zawodników albo to przesadzona kurtuazja bo to jeden z najsłabszych bramkarzy jaki przewinął się w naszym klubie i żadna legenda .W obliczu posadzenia go na ławce poznaliśmy jego prawdziwe oblicze . Najpierw pokłócił się z trenerem przed jednym z treningów pewnie w ten sposób chciał wymusić zmianę decyzji ,podobno zaczął mieszać w szatni a teraz nagła podejrzana kontuzja .W legii chyba przyszedł czas zmiany bramkarza nr .1 z jednej prostej przyczyny a mianowicie wieku Malarza a on z pokorą powinien to przyjąć a nie robić szopek i lepiej by na tym wyszedł .

odpowiedz
dino - 11.09.2018 / 09:06, *..business.static.de.bt.net

Na Titanicu wszyscy bylo młodzi, piękni i bogaci - tylko szczęścia nie mieli ;-)

odpowiedz
Ludzik - 11.09.2018 / 09:06, *..centertel.pl

Teraz albo w jedna albo w druga strone. Sa dwa wyjsca albo te lenie, klubowe miski i smieszki wezma sie do pracy albo odeslac ich do rezerw.

odpowiedz