REKLAMA

Młodzież: mecze wtorkowe i środowe (akt.)

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W jedynym meczu ligowym rozgrywanym we wtorek gracze z rocznika 2006 Legii wybrali się na Konwiktorską. W zeszłym roku obie drużyny toczyły ze sobą boje ze zmiennym szczęściem. Tym razem przewagę w polu mieli legioniści, którzy pod koniec pierwszej połowy zaczęli ją powoli dyskontować. Po przerwie doszła do tego jeszcze aktywniejsza gra skrzydłami, co dało bardzo zadowalający efekt końcowy. W środę gracze z rocznika 2007 rozegrali spotkanie wyjazdowe z FFA Warszawa. Kibice obejrzeli całkiem ciekawe widowisko. Przez prawie całą I połowę stan gry kontrolowali legioniści, za to po przerwie gospodarze poszli na wymianę ciosów i było gorąco pod obiema bramkami, jednak piłkarze Legii grali konsekwentnie do samego końca. Legia 2009 rozegrała sparing z Baltic Football School z Łotwy.

Legioniści pokazali się z dobrej strony na tle przeciwnika, który miał w składzie również kilku zawodników ze starszego rocznika, o wysokich umiejętnościach.

Polonia Warszawa 06 - Legia U13

Legia: Michał Malinowski - Oskar Jenner, Maciej Złotkowski, Wojciech Gan*, Adam Bąkiewicz Rafał Boczoń (Kpt), Jakub Żewłakow, Kacper Włodarek, Karol Kosiorek i Aleksander Mickielewicz (br), Kacper Lepianka, Jakub Chodkowski**, Piotr Żołyński
Trener: Mateusz Majewski, II trener: Jakub Renosik, tr. bramkarzy: Michał Kubiak

Po półrocznej przerwie znów można było obejrzeć derby Warszawy rocznika 2006. Ostatni mecz tych drużyn zbytnio może nie zachwycił, tym razem jednak było ciekawiej - wzmocnienia składów i wyższe już umiejętności zawodników obu zespołów zrobiły swoje. Legia starała się narzucić swój styl gry, jednak gospodarze z początku nie pozwalali naszym zawodnikom na rozwinięcie skrzydeł, zwłaszcza na bokach. Pod bramką Michała Malinowskiego bywało groźne, ale głównie przy stałych fragmentach gry, bo przez większość czasu gra toczyła się na połowie "Czarnych Koszul". Legioniści byli jednak w tego typu sytuacjach jeszcze groźniejsi, a po wrzutkach Kuby Żewłakowa czy Kacpra Lepianki nasi gracze mieli pole do popisu. Po przerwie poloniści nieco podupadli fizycznie i mentalnie, a Lepianka i Adam Bąkiewicz wygrywali dużo pojedynków jeden na jeden w bocznych strefach boiska. Jeżeli te zaś były zamknięte, celnym przerzutami popisywali się obrońcy, a w szczególności Wojtek Gan. Z tych zagrań skrupulatnie korzystali nasi napastnicy, a zwłaszcza Kuba Chodkowski, który parokrotnie popisał się ładnymi uderzeniami.
Po udanym meczu podopieczni Mateusza Majewskiego czekają na sobotnie spotkanie z wymagającą Escolą w dobrych nastrojach.

Fun Football Academy Warszawa 07 - Legia U12

Strzały (celne): FFA 10 (3) - Legia 16 (11)

Legia: Marcel Pernal - Mateusz Różański, Dawid Foks, Leon Ziętek, Sebastian Baranowski, Piotr Bzducha, Jakub Solecki, Michał Reterski, Michał Korba, Piotr Bergiel, Maciej Jaroszewski, Aleks Płoszka, Jakub Nawrocki
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Maciej Pietraszko

W porównaniu do meczu ze Zwarem, spotkanie miało znacznie bardziej otwarty charakter, było też znacznie ciekawsze i mniej jednostronne. Gospodarze często odgryzali się groźnymi kontrakcjami i solidnie operowali piłką, jednak legioniści byli uważni w obronie i tyleż efektowni, co efektywni w swoich poczynaniach ofensywnych. Spotkanie rozgrywane na obiektach Hutnika miało zresztą szczególny charakter, gdyż duża część zawodników przebywających na boisku zna się dobrze ze szkoły. Rewanżu należy zatem oczekiwać na którejś z przerw, w najbliższych dniach.

Legia U10 4-4 Baltic Football School 08/9

Strzały (celne) [II-IV kwarta]: Legia 22 (14) - BFS 20 (11)

Legia: Denys Stoliarenko, Franek Golański [10] - Aleksander Marciniak, Jan Rodak, Stanisław Wojda, Piotr Bartnicki, Vincent Ziętek, Kuba Piaseczny, Aleksander Badowski [10]
Trenerzy: Rafał Wajman i Przemysław ChojnowskiREKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.