Wizualizacja hali OSiR Bemowo po remoncie
REKLAMA

Powstanie nowa trybuna w hali na Bemowie

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W hali OSiR Bemowo, w której od początku lat 90. minionego wieku występują koszykarze Legii Warszawa, w ciągu najbliższych 12 miesięcy dojdzie do sporych zmian. Wybudowana zostanie zupełnie nowa trybuna wzdłuż boiska, która pomieści 600 widzów, dzięki czemu pojemność obiektu wzrośnie do 1500 miejsc na zawodach sportowych. Wybrany został wykonawca inwestycji, która pochłonie 8,3 miliona złotych. Firma Moris Polska rozpocznie prace w ciągu dwóch tygodni.

Co istotne, prace nie przeszkodzą w rozgrywaniu meczów koszykarzy Legii - prowadzone będą na zewnątrz obiektu. Po zakończeniu sezonu 2018/19 nastąpi wyburzenie obecnej ściany hali i połączenie nowo wybudowanej części. Inwestycja ma zostać w całości zakończona najpóźniej 31 sierpnia 2019 roku.

Pod nową trybuną znajdować się będą szatnie, łazienki i pomieszczenia techniczne, jak również sala konferencyjna, która będzie mogła pomieścić 100 osób.

- Chcielibyśmy grać w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Tego nie da się zrobić bez hali sportowej. Dzisiaj miasto stołeczne Warszawa oraz Urząd Dzielnicy Bemowo wychodzą naprzeciw oczekiwaniom nie tylko naszym, ale całego środowiska sportowego. To nas cieszy, bo hala na 1500 osób z dobrym zapleczem, w centrum Warszawy, pozwoli nam ubiegać się o udział w najniżej sklasyfikowanych rozgrywkach europejskich - powiedział Marcin Widomski, dyrektor wykonawczy koszykarskiej Legii.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

Jj - 12.09.2018 12:28:08, *.home.aster.pl

Jakie to centrum Warszawy? Ktos chyba na glowe upadł. Dojazd na ta hale z prawobrzeznych dzielnic jest fatalny

do Marcina Widomskiego - 12.09.2018 13:49:47, *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

Panie Marcinie Bemowo to raczej nie jest Centrum Warszawy, wstyd t nie znać dzielnic Warszawy niezależnie skąd pan pochodzi a mieszka tutaj

Tomaj - 12.09.2018 15:18:16, *.dynamic.chello.pl

bliżej do Centrum jest z Bemowa niż z Targówka czy Wilanowa

Do jk - 12.09.2018 19:20:47, *.centertel.pl

Uberasem za 15!zl prawie z każdego miejsca !

wwwojtecky (L) - 13.09.2018 02:41:23, *.157

Odprldlta się od Bemowa!!! Najlepiej skomunikowana dzielnia! A klimacik wokół hali... kto był ten wie! Gościnni mieszkańcy, zielone forty, najlepszy rap i kebab - jest wszystko

Do poprzedników - 13.09.2018 08:14:58, *.2

Nikt się nie czepia Bemowa. Mam wielki szacunek do ludzi z tej dzielnicy, jak też do całej Warszawy. Ale nie naginajmy faktów :-)

Ali - 13.09.2018 08:52:26, *.134

1500 miejsc to i tak o wiele za mało

kem8 - 13.09.2018 13:45:54, *.192.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Brawo

Do wwwojtecky (L) - 13.09.2018 14:53:54, *.play-internet.pl

Kupując kebaba zasiedlasz araba.

Kibic (L) - 13.09.2018 17:09:35, *.centertel.pl

A dla kogo ta dodatkowa trybuna ? Jeśli ceny karnetów będą nie adekwatne do wyników zespołu, ceny biletów też to zamiast dodatkowej trybuny, będziecie mogli do tych co są zrobić tylko dostawki lub jedną zlikwidować.

do do wwwojtecky (L) - 13.09.2018 21:42:31, *.135

No i co z tego?

Cult⚽️Legia - 14.09.2018 00:57:12, *.124

Asz dziw ..bierze że nie ma chétnych na budowe Hali Waszawy Stolicy Polski!tak na 60tyś gardeł!siatka,kosz,hokej i koncerty,turnieje,targi Legii I Miasta Stołecznego Warszawy!!

DawidL - 16.09.2018 07:34:09, *.play-internet.pl

60 tyś nieźle nie ma takiej hali na całym świecie :-) na 20 tyś uznawane są za gigantyczne (L)

???? - 18.09.2018 13:48:22, *.138

Nowa trybuna. Ciekawe, czy będzie wykorzystana. Może na początku kibiców będzie sporo, a ich późniejsza ilość będzie uzależniona od gry naszych koszykarzy. Pożyjemy, zobaczymy jak to będzie.

Kibic (L) do Cult⚽ Legia - 18.09.2018 13:55:49, *.138

Przecież masz Stadion Narodowy. A jego można przystosować do różnych imprez sportowych.

???? - 22.09.2018 18:58:05, *.138

Chyba na zwenątrz hali OSiR -;)))

I PO CO ? - 22.09.2018 19:00:58, *.138

Może niech kibice przychodzą z własnymi krzesełkami i wtedy będą mieli zniżkę na bilet. z 15,-zł na 10,-zł.