Wyjątkowe koszulki na stulecie odzyskania niepodległości
REKLAMA

W niedzielę w wyjątkowych strojach

Woytek

W czwartek Legia Warszawa zaprezentowała nową koszulkę, która została przygotowana z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Trykoty mają wiśniowy kolor, a wszystkie wykończenia są barwy złotej. W tych strojach legioniści mają wybiec na murawę podczas niedzielnego starcia z Lechem Poznań.

- Chcieliśmy, żeby koszulka była z jednej strony nietypowa, ale z drugiej wyraźnie nawiązywała do historycznych, czerwonych kompletów strojów meczowych. Wierzymy, że dla naszych kibiców będzie stanowiła niepowtarzalną formę upamiętnienia tak ważnego wydarzenia, jakim jest stulecie odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę - powiedział dyrektor marketingu Legii Warszawa Jerzy Staruchowicz.

Koszulki promuje hasło „POLSKA!”, w którym w pierwsze trzy litery została graficznie wkomponowana liczba 100. W pierwszym rzucie do sprzedaży klub przeznaczył limitowaną numerowaną serię 100 sztuk (komplet biała + wiśniowa w specjalnej tubie za 549 zł). Wcześniej wyjątkowe w prezencie koszulki otrzymało też 28 fanów, którzy przez ostatnie 4 lata nie opuścili żadnego spotkania przy Łazienkowskiej 3!

W czwartek wieczorem klub podał informację na Twitterze i Facebooku, że nakład limitowany został wyprzedany, ale okazuje się, że trykoty z limitowanej serii nadal można kupować na sklep.legia.com. Dodatkowo klub uruchomi sprzedaż 1918 koszulek w cenie 349 zł.


fot. Legia Warszawa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (32)

jfk - 14.09.2018 18:09:48, *.play-internet.pl

chyba jednak nie można...

Woytek (LL!): Kilkanaście minut temu zestaw był dostępny i można było bez problemu zamówić. Prawdopodobnie to celowa strategia marketingowa ;)

jfk - 14.09.2018 18:16:12, *.play-internet.pl

w takim razie nie pierwszy raz przycwaniakowali...

Dickson Chotowski - 14.09.2018 19:36:27, *.range109-145.btcentralplus.com

Pieniadze I tak pojda do kieszeni nieudacznika Mioduskiego a nie do klubu. MIODUSKI OUT !!

RafaL - 14.09.2018 20:00:35, *.129.ipv4.supernova.orange.pl

WygLąda świetnie !!!

Ciekawy - 14.09.2018 20:08:14, *.dynamic.mm.pl

Ile meczów z ostatnich 4 lat to komplet?

LW - 14.09.2018 20:12:56, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Bardzo ladna ale ppowinni grac w strojach zblizonych z okresu twprzenia LEGII ! LEGIA !!!

LW - 14.09.2018 20:16:12, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Swietna ale nie nawiazuje do tradycji "L" ! LEGIA !!!

Do ciekawy - 14.09.2018 20:56:55, *.1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Wszystkie

LW - 14.09.2018 21:42:04, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nawiazuje tylko "L" ! LEGIA !!!

LW - 14.09.2018 21:52:24, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Bedzie miala popyt mimo takiej ceny ! Super !! LEGIA !!!

piotro - 14.09.2018 22:48:28, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Bardzo fajna, ale czym ona nawiązuje do 100-lecia niepodległości?

LW - 14.09.2018 23:06:40, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zewnetrznie nie ale w artykule jest napisane ! LEGIA !!!

Marek - 14.09.2018 23:08:09, *.centertel.pl

Beznadziejna ta koszulka, przypomina reprezentacji Rosji 2013/14. Myślałem, że nasze barwy są biało -czerwone, a nie "wiśniowo-złote"... No cóż Janusz wszystko kupi...

Szelka - 14.09.2018 23:35:11, *.dynamic.chello.pl

Tak sobie skromnie myślę, że gdyby pion sportowy naszego klubu funkcjonował tak jak działa obecnie legijny marketing, to o nasze wyniki "piłkarskie" bylibyśmy wyjątkowo spokojni.
Gwoli przypomnienia legijne barwy to: zieleń - czerwień - biel. Każda inna opcja (łącznie z tą wiśniowo - złotą, tj. podróbką narodowej) zakrawa na kolejny historyczny absurd. Ale cóż, tak jak słusznie stwierdził @ Marek, Janusz wszystko kupi...

eR. - 14.09.2018 23:48:51, *.dynamic-ra-11.vectranet.pl

Ni to Hiszpana, ni jakiś Liverpool. A i do 11 listopada chyba jeszcze jakieś mecze zagramy. Jak dla mnie chwyt czysto marketingowy. Chociaż szacunek dla tych, którzy nie opuścili żadnego meczu. Cena z kosmosu. A jeśli dla kontrastu przeczyta się wywiad z Legią Leszka Pisza, to ta obecna to jakaś wydmuszka a nie charakterna Legia Warszawa.

Co następne? - 15.09.2018 00:04:10, *.play-internet.pl

Najpierw sraczkoszary, teraz sraczkoczerwony, co następne? Niebieski, a raczej sraczkoniebieski? Dramat co się dzieje w tym klubie...

bartul79 - 15.09.2018 07:23:44, *.play-internet.pl

Szkoda mioduski ze nie 1549 zł....

olo - 15.09.2018 08:10:28, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

107 spotkań to kpl przez 4 lata.
599 zł, to cena za dwie koszulki
Koszulki rozdane kibicom były inaczej opakowane i nie wchodziły do tej puli sprzedawanych.
Co do wyglądu, koloru, nawiązywania do treści patriotycznych, każdy będzie miał inne zdanie. Poszła inicjatywa jako akcja marketingowa i był to skromny sukces ( 2 godziny sprzedaży ).

grzesiek - 15.09.2018 08:15:35, *.centertel.pl

To samo mialem napisac ze moze i ladne. Ale nie przypominam sobie zeby w historii Polskiej jakas role odegral kolor bordowy. Po za tym okres wprowadzenia tych koszulek jest smieszny. Bo do 11 listopada to jeszcze troche brakuje. Miodek to cwana bestia. Ale i tak zostanie wywieziony na taczkach.

grzesiek - 15.09.2018 08:23:23, *.centertel.pl

500*100= 50.000 ...na drobne wydatki jak znalazl. Na pewno do sekcji zapasow to nie trafi znajac prezesa. A szkoda.

Paweł - 15.09.2018 10:41:22, *.43

Czekam na koszulki Legii z sezonu 95/96.

Do: Szelka - 15.09.2018 11:23:52, *.dynamic.gprs.plus.pl

Jeśli według ciebie legijne barwy to zieleń-czerwień-biel, to może już lepiej nic nie przypominaj...

Uważam, że jest ok. Taki odcień czerwieni i złote wykończenie dodaje takiej "szlachetności". Spoko jak na tak ważną okazję.

LW - 15.09.2018 14:10:50, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ladna ale nie w takiej cenie ! "L" !!!

LW - 15.09.2018 16:13:07, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jezeli to jest cena za dwie to zgoda ! "L" !!!

Anton - 15.09.2018 16:52:45, *.play-internet.pl

Piękne te stroje. Według mnie dotychczasowe trzecie stroje powinni dotychczasowe (również bardzo ładne) trzecie koszulki zamienić na wyjazdówkę. Jeszcze tylko domowe łachy zmienić na coś fajnego i mamy komplet super strojów.

arni87 - 15.09.2018 17:54:31, *.lukman.pl

Ja mogę się pochwalić że jestem jej szczęśliwym posiadaczem za darmo:)

Do arni87 - 15.09.2018 20:10:01, *.play-internet.pl

#nikogo

LWL - 15.09.2018 22:44:14, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wyjatkowy mecz w wyjatkowych koszulkach a dopelnieniem zeby bylo zwyciestwo "L" !!!

artic - 16.09.2018 01:05:34, *.151.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ale tania ta nowa koszulka powinna kosztowac 1918pln.W koncu to 100lecie.

LWL do artic - 16.09.2018 10:05:44, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Masz racje !

hamburgier - 16.09.2018 15:35:05, *.centertel.pl

eeee tam, chwyt marketingowy! Dupy nie urywa

Wojo - 19.09.2018 10:51:10, *.business.static.vectranet.pl

Ktoś z Legii marketingowo "trafił kulą w płot", bo koszulka z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości ma kolorystykę podobną do sztandarów bolszewickich z czasów wojny polsko-bolszewickiej 1919–1921.
Zdjęcia sztandarów bolszewickich z ww. czasów opublikowane są m.in. na stronie:
http://old.nimoz.pl/pl/wydawnictwa/wydawnictwa-nimoz/cenne-bezcenne-utracone-1/cenne-bezcenne-utracone-archiwum/2003/nr-3-42003/utracone-trofea-wojenne-symbol-tryumfu-i-kleski/print