Mateusz Hołownia - fot. Mishka / Legionisci.com

III liga: Legia II Warszawa 5-3 Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 8. kolejki III ligi rozegranym w Ząbkach rezerwy Legii Warszawa wygrały ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 5-3. Podopieczni Piotra Kobiereckiego od 6. minuty przegrywali 0-1 po trafieniu Konrada Rudnickiego z 16 metrów. Do remisu w 22. minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego doprowadził Mateusz Hołownia, a tuż przed przerwą prowadzenie Legii dał Cristian Pasquato. Włoch otrzymał podanie od Mateusza Leleno, minął obrońcę i strzelił precyzyjnie po ziemi tuż przy słupku.

W 32. minucie Cristian Pasquato po podaniu do Zjawińskiego próbował z 40 metrów przelobować bramkarza gości, ale trafił w poprzeczkę, a próbujący dobić Michał Bajdur z kilku metrów trafił prosto w podnoszącego się bramkarza.

Strzelanina co pięć minut

Pięć minut po zmianie stron solowy rajd przeprowadził Michał Bajdur. Legionista minął obrońców oraz bramkarza i wbił piłkę do pustej bramki. Po kolejnych pięciu minutach ręką w polu karnym zagrał Hołownia i jedenastkę na gola zamienił Krystian Pomorski. Świt wyrównał w 59. minucie za sprawą Kamila Wiśniewskiego, ale w 64. minucie ponowne prowadzenie "Wojskowym" dał Mateusz Hołownia, który główką wykorzystał dośrodkowanie Pasquato, a wynik w ostatniej minucie ustalił Mateusz Praszelik.

III liga: Legia II Warszawa 5-3 (2-1) Świt Nowy Dwór Mazowiecki
0-1 - 6' Konrad Rudnicki (as. Krystian Pomorski)
1-1 - 22' Mateusz Hołownia (rzut wolny)
2-1 - 45+1' Cristian Pasquato (as. Mateusz Leleno)
3-1 - 50' Michał Bajdur b.a.
3-2 - 55' Krystian Pomorski (karny)
3-3 - 59' Kamil Wiśniewski (as. Seweryn Truskolaski)
4-3 - 64' Mateusz Hołownia (as. Cristian Pasquato)
5-3 - 90' Mateusz Praszelik b.a.

Legia II: 1. Radosław Majecki - 2. Mateusz Leleno, 5. Mateusz Bondarenko, 13. Bartosz Brodziński, 26. Mateusz Hołownia - 16. Michał Bajdur (76' 6. Oskar Wojtysiak), 14. Michał Karbownik, 15. Radosław Pruchnik, 27. Cristian Pasquato, 3. Konrad Matuszewski - 9. Łukasz Zjawiński (54' Mateusz Praszelik)

Rezerwa: 12. Cezary Miszta, 4. Kacper Pietrzyk, Amos Shapiro-Thompson, 11. Kacper Wełniak, 18. Piotr Cichocki

Świt: 1. Mateusz Prus - 19. Radosław Śledziewski (90' 18. Mateusz Pietroń), 3. Sebastian Cuch, 2. Radosław Kamiński, 5. Maciej Ostrowski (70' 9. Krystian Pałczyński) - 16. Dominik Witkowski (76' 13. Hubert Michalik), 94. Seweryn Truskolaski, 4. Krystian Pomorski, 10. Marcin Kozłowski (46' 33. Piotr Basiuk), 20. Kamil Wiśniewski - 17. Konrad Rudnicki

żółte kartki: Majecki, Pruchnik (Legia II) - Truskolaski (Świt)

Strzały (celne): Legia 17 (10) - Świt 16 (7)