AZS AWF Warszawa - Legia Warszawa - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

AZS AWF Warszawa 54-0 Legia Warszawa

Kamil Marciniak, źródło: Legionisci.com

W meczu 11. kolejki I ligi rugby Legia Warszawa przegrała z AZS-em AWF Warszawa 0-54. Do przerwy akademicy wygrywali 24-0. Legioniści walczą o utrzymanie w lidze - do rozegrania pozostało jeszcze 5 kolejek fazy finałowej.

Fotoreportaż z meczu - 22 zdjęcia Kamila Marciniaka


29-30.09.2018 - 12. kolejka
Grupa Mistrzowska: Wataha Zielona Góra - Arka Rumia
Grupa Trophy: Legia Warszawa - Rugby Ruda Śląska

06-07.10.2018 - 13. kolejka
Grupa Mistrzowska: Arka Rumia - Sparta Jarocin
Grupa Trophy: Rugby Ruda Śląska - AZS AWF Warszawa

13-14.10.2018 - 14. kolejka
Grupa Mistrzowska: Wataha Zielona Góra - Sparta Jarocin
Grupa Trophy: Legia Warszawa - AZS AWF Warszawa

20-21.10.2018 - 15. kolejka
Grupa Mistrzowska: Arka Rumia - Wataha Zielona Góra
Grupa Trophy: Rugby Ruda Śląska - Legia Warszawa

27-28.10.2018 - 16. kolejka
Grupa Mistrzowska: Sparta Jarocin - Arka Rumia
Grupa Trophy: AZS AWF Warszawa - Rugby Ruda Śląska

fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

lol - 22.09.2018 15:10:09, *.dynamic-ra-04.vectranet.pl

po co nam ta sekcja ? ciagle zbieraja baty, nie lepiej zainwestowac w sekcje ktore lepiej sie rozwijaja i maja ciekawsze perspektywy ?

Robert - 22.09.2018 15:46:18, *.centertel.pl

@lol Moim zdaniem: 1. Sekcja jest potrzebna, żeby był duży wybór dla młodego człowieka, który chce zająć się sportem. 2. Nie da się zawsze i wszystkiego wygrywać. 3. Kto i ile inwestuje w sekcję rugby? Raczej niewielui niewiele. Może gdyby znalazł się możny sponsor, to wtedy by się trochę odbili. 4. Perspektywy do rugby w Polsce są generalnie słabe, więc jak ktoś chce trenować, to niech sobie trenuje i gra w Legii. Pozdrawiam.

Kibol - 22.09.2018 16:33:10, *.play-internet.pl

Co wy robicie, wy naszą LEGIĘ hańbicie!

Do Kibol - 22.09.2018 19:01:21, *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

Mam prośbę. Przyjdź w środę na Pragę, albo w piątek na Ł3 i powiedz to tym ciężko trenującym chłopakom w twarz.
Ale nie przyjdziesz i powiesz. Bo nie masz jaj.

Mas - 22.09.2018 22:29:24, *.static.ip.netia.com.pl

Bo to ch*j a nie kibol

Pit - 23.09.2018 01:48:03, *.dynamic.gprs.plus.pl

54-0.........hańba i wstyd....

Exrugbysta Legii - 23.09.2018 14:09:07, *.static.chello.pl

Nie będę się odnosił emocjonalnie do "hańba i wstyd", bo piszą to kibice którzy w swej masie uważają, że coś im się należy przez to, że kupili za 20zl podróbki koszulek Legii
Ogranicze się do faktow:
- sekcja finansuje się sama. Ma poważne problemy tak jak całe polskie Rugby, od lat
- od dwóch sezonów z sekcji odchodzą zawodnicy - na emeryturę i do lokalnego potentata na jakiego wyrasta Skra. Za darmo.
- przyszli nowi, ale to potrwa. Być może błędem było przystapienie do I zamiast II ligi, ale przypomnieć należy, że na początku sezonu sekcja wygrała derby i była bliska pokonania Sparty Jarocin oraz korzystnego wyniku w Rumii.
Jesteście niezyczliwi, nie zdziwilbym się gdyby za komentarzami stali ludzie związani z lokalnym światkiem rugby. Za fasada wzajemnego wspierania i dzentelmenskiego sportu tacy ludzie od lat podstawiaja nogę - niejednokrotnie, niegdysiejszym kolegom z boiska.
Mam nadzieję, że nowy zarząd sekcji schowa dumę w kieszeń i podejmie decyzje co do przyszłej formy i poziomu rozgrywek tym razem kierując się faktycznym poziomem sportowym zawodników. Pozwoli to seniorskiej sekcji przetrwać i taki jeden krok w tył da potem dwa kroki do przodu. "... A wrogów j.., tylko CWKS!"

R - 23.09.2018 15:24:10, *.adsl.net.t-com.hr

Mozne przegrac, nawet wysoko ale zawsze walczyc z honorem. Nie wiem jak jest z rugbistami ale mam ich stereotyp jako charakternych ludzi. Ktos pisze ze bledem byla I liga i ze trzeba bylo w II grac. Ja uwazam, ze powinno sie grac jaknajwyzej i zawsze walczyc. Powodzenia

Exrugbysta Legii - 23.09.2018 16:05:44, *.static.chello.pl

Taki też cel przyświeca Legii Rugby

Ad kibol - 24.09.2018 11:07:13, *.centertel.pl

A widziałeś chociaż jeden mecz ? Widziałeś ze którykolwiek zawodnik odpuścił ? Nie dał z siebie wszytskiego ? Chłopaki próbują i dają z siebie 100 procent niektórzy dojeżdżają na trneingi i na mecze 300 kilometrów żeby moc godnie reprezentować barwy legi !! Gdzie widzisz hańbienia barw ?

Mokotow (L) - 24.09.2018 14:17:44, *.jmdi.pl

Też uważam że I liga to nie błąd. Trzeba walczyć zawsze o najwyższe cele. Lepiej przegrać z lepszym, niż wygrać z ogórkiem. Na taką samą modłę, dlaczego cracovia nie odpuści ekstraklasy i zagra w I lub II lidze i by spokojnie wygrywała. Tak to dostaje bencki i co sezon walczy o utrzymanie. W sporcie potrzebni są i tacy co potrafią super grać, i amatorzy dla których to forma spędzenia czasu inna niż siłownia browar pod blokiem. Jeśli piłka nożna nie miałaby amatorów, to daje głowę że byłyby 4 ligi w Polsce a piłkarze z topowych klubów zarabialiby dwa razy mniej.