fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

UDANA INAUGURACJA!

Start Lublin 67-81 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 1. kolejki PLK koszykarze Legii wygrali na wyjeździe z zespołem Start Lublin 81-67. Wyniki poszczególnych kwart: 18-16, 25-16, 5-30, 19-19. 13 października legioniści podejmą w Warszawie Stal Ostrów Wielkopolski - już teraz zapraszamy do wspierania "Zielonych Kanonierów". Bilety kupować można tutaj.

Podopieczni Tanego Spaseva nieźle weszli w mecz i pierwsza kwarta zakończyła się zaledwie dwupunktowym prowadzeniem lublinian. Gorzej było w drugiej odsłonie, w której zawodnicy Startu z minuty na minutę uzyskiwali coraz większą przewagę - w 17. minucie urosła ona nawet do 14 punktów, ale przed przerwą Legia zmniejszyła ją do 11 oczek.

W przerwie w szatni legionistów musiała nastąpić spora mobilizacja, bo trzecia kwarta była w ich wykonaniu fenomenalna. W cztery minuty rzucili aż 17 punktów, przy zerowej skuteczności gospodarzy, i wyszli na prowadzenie 49-43. "Zieloni Kanonierzy", a w szczególności Prewitt, Kowalczyk i Soluade, wykorzystali słabość rywali i w kolejnych akcjach doprowadzili do prowadzenia 57-47, by ostatecznie zakończyć trzecią kwartę wynikiem 30-5 i na ostatnią cześć meczu wychodzić z 14-punktowym prowadzeniem (62-48).

W czwartej kwarcie legioniści spokojnie kontrolowali wynik i nie dali Startowi zbliżyć się na mniej niż 12 oczek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Legii 81-67. To bardzo ważne zwycięstwo, ponieważ wszyscy w pamięci mamy serię porażek, które na początku ubiegłego sezonu zanotowali legioniści.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Legii w tym meczu był Omar Prewitt, który rzucił 22 punkty, a najlepiej zbierali Rusłan Patijew i Sebastian Kowalczyk - po 7 razy.

PLK: Start Lublin 67-81 Legia Warszawa
Kwarty: 18-16, 25-16, 5-30, 19-19

Start Lublin: [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
3. M Dziemba 0
7. M. Dutkiewicz 13 (3)
36. U. Mirković 2
19. R. Szymański 2
15. J. Washington 18 (4)
- - -
12. P. Kowalski -
33. B. Pelczar 0
13. K. Borowski 12 (1)
14. W. Czerlonko 5 (1)
21. M. Gospodarek 2
23. E. Morris 11
5. D. Upson 2

Legia Warszawa: [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
0. M. Kołodziej 10 (1)
7. S.Kowalczyk 7
17. R. Patiejew 10
4. O. Prewitt 22 (3)
6. M. Soluade 13 (3)
- - -
18. M. Konopatzki 0
19. P. Nowerski 2
15. A. Linowski 2
33. J. Sadowski -
3. J. Karolak 13 (2)
25. K. Pinder 2
22. R. Rubinsztejn 0

Sędziowie: Robert Mordal, Janusz Calik, Tomasz Tybor
Komisarz: Jarosław Czeropski

Widzów: 1200

WIĘCEJ O KOSZYKARSKIEJ LEGII

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

+dodaj komentarz
Kibic (L) - 08.10.2018 / 13:46, *..138

KOLOSALNE zmiany w składzie. Są efekty. Liczę, że sezon zamkną nasi na 6-7 pozycji.

odpowiedz
old_fan - 08.10.2018 / 11:06, *..dynamic.gprs.plus.pl

Brawo!

odpowiedz
dzidas - 07.10.2018 / 23:15, *..185.ipv4.supernova.orange.pl

Dobrze że są możliwości mobilizacyjne i rezerwy ludzkie i taktyczne w zespole. W zeszłym sezonie brakowało mi wariantów czy ustawień rezerwowych właśnie. Jak coś z pierwotnego planu nie wyszło, to "umarł w butach" było. Teraz przeszliśmy w trakcie meczu na nieco inne ustawienie i nagle obrona działa i zbiórki są. Co w tym czasie z(a)robiliśmy, to nasze. Brawo. W sobotę melduję się przy Obrońców Tobruku obejrzeć dokładniej, kogo my tam mamy.

odpowiedz
mały (mr) - 07.10.2018 / 21:24, *..dynamic.chello.pl

Po roku przerwy będę starał się coś napisać- może ocenić z poziomu byłego zawodnika Legii z lat 60-70. Meczu nie oglądałem, ale cieszy wygrana w pierwszym meczu. Jak wielką siłę stanowi pierwsze zwycięstwo w lidze wiedzą i czują to autorzy dzisiejszego sukcesu. GRATULACJE i do zobaczenia na Bemowie.

odpowiedz
Lw - 07.10.2018 / 21:20, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

A co z Bobim Wordem? Byl obecny na wczorajszym treningu a dzis komentarz ze Legia z niego zrezygnowała? Niestety 1 polowa pokazala ze Kowal nie jest typowym rozgrywającym a Rubinsztajn nawet placu nie powachal dzis. Ogólnie mecz na duży plus Prewit kozak a i rosyjska wieża pokazala moc. Brawo Legia

odpowiedz
Kibic - 07.10.2018 / 20:49, *..dynamic-ra-01.vectranet.pl

Odrodzenie Potęgi, powoli, konsekwentnie, unikając błędów z poprzedniego sezonu i jeszcze będzie kiedyś pięknie.

odpowiedz
Dor - 07.10.2018 / 20:27, *..internetdsl.tpnet.pl

Jedziemy na mistrza dobrzre że kupiłem karnet

odpowiedz
Do grzesiek Kibic (L) - 07.10.2018 / 20:25, *..138

Tobie się dyscypliny pokićkały. To koszykówka, a nie piłka nożna.

odpowiedz
Kibic (L) - 07.10.2018 / 20:22, *..138

Można było się tego spodziewać. Jedna QT wygrana i cały mecz. No, no.

odpowiedz
grzesiek - 07.10.2018 / 20:06, *..centertel.pl

Brawo..........
MISTRZ MISTRZ LEGIA MISTRZ

odpowiedz
Arsen - 07.10.2018 / 20:00, *..mobileonline.telia.com

Zajefajnie!!! Wierzyłem w was, zajefajny start!!! Jest moc.

odpowiedz
mart - 07.10.2018 / 19:59, *..centertel.pl

Pierwszy mecz i pierwsza wygrana jeszcze na wyjeździe trzecia kwarta to jakiś kosmos musiał być. Powtórki z rozgrywki z zeszłego sezonu nie będzie tam było naście meczy bez wygranej. Brawo tak dalej

odpowiedz