UDANA INAUGURACJA!

Start Lublin 67-81 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 1. kolejki PLK koszykarze Legii wygrali na wyjeździe z zespołem Start Lublin 81-67. Wyniki poszczególnych kwart: 18-16, 25-16, 5-30, 19-19. 13 października legioniści podejmą w Warszawie Stal Ostrów Wielkopolski - już teraz zapraszamy do wspierania "Zielonych Kanonierów". Bilety kupować można tutaj.

Podopieczni Tanego Spaseva nieźle weszli w mecz i pierwsza kwarta zakończyła się zaledwie dwupunktowym prowadzeniem lublinian. Gorzej było w drugiej odsłonie, w której zawodnicy Startu z minuty na minutę uzyskiwali coraz większą przewagę - w 17. minucie urosła ona nawet do 14 punktów, ale przed przerwą Legia zmniejszyła ją do 11 oczek.

W przerwie w szatni legionistów musiała nastąpić spora mobilizacja, bo trzecia kwarta była w ich wykonaniu fenomenalna. W cztery minuty rzucili aż 17 punktów, przy zerowej skuteczności gospodarzy, i wyszli na prowadzenie 49-43. "Zieloni Kanonierzy", a w szczególności Prewitt, Kowalczyk i Soluade, wykorzystali słabość rywali i w kolejnych akcjach doprowadzili do prowadzenia 57-47, by ostatecznie zakończyć trzecią kwartę wynikiem 30-5 i na ostatnią cześć meczu wychodzić z 14-punktowym prowadzeniem (62-48).

W czwartej kwarcie legioniści spokojnie kontrolowali wynik i nie dali Startowi zbliżyć się na mniej niż 12 oczek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Legii 81-67. To bardzo ważne zwycięstwo, ponieważ wszyscy w pamięci mamy serię porażek, które na początku ubiegłego sezonu zanotowali legioniści.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Legii w tym meczu był Omar Prewitt, który rzucił 22 punkty, a najlepiej zbierali Rusłan Patijew i Sebastian Kowalczyk - po 7 razy.

PLK: Start Lublin 67-81 Legia Warszawa
Kwarty: 18-16, 25-16, 5-30, 19-19

Start Lublin: [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]