fot. Legia Fan Club NYC
REKLAMA

Legioniści z Nowego Jorku wzięli udział w Paradzie Pułaskiego

TONIC, źródło: Legionisci.com

Po raz 81. na Piątej Alei na Manhattanie w Nowym Jorku pojawiły się biało-czerwone flagi. Jak co roku w pierwszą niedzielę października amerykańska Polonia obchodziła swoje święto. Ta manifestacja polskości odbywa się w rocznicę śmierci generała Kazimierza Pułaskiego.

- W tym roku po raz pierwszy my jako Fan Club Legii Warszawa z Nowego Jorku postanowiliśmy czynnie uczestniczyć w tych uroczystościach. Kilka tygodni przed paradą zaczęlismy przygotowania. Trzeba było najpierw zdobyć pozwolenie na uczestnictwo w paradzie, a potem zorganizować walory estetyczne - relacjonują fani Legii.

Kibice przygotowali sześciometrowy banner w barwach z napisem "Fan Club Legia New York", który był niesiony na początku legijnej grupy. Z Polski dotarły natomiast specjalnie uszyte na tę okazję flagi, które świetnie uzupełniały prezentację legionistów.

fot. Legia Fan Club NYC

- W niedzielę po południu cała nasza ponad 40-osobowa grupa wspierana przez nasze żony i pociechy zebrała się na Manhattanie w okolicach Piątej Alei, jednej z najbardziej znanych i najdroższych ulic na świecie. Przemarsz zaczął się około godziny 16. Przez całą drogę towarzyszył nam "Sen o Warszawie" puszczany z głośnika. Śpiewaliśmy także legijne piosenki. Impreza zakończyła się na skrzyżowaniu z 53 ulicą. Jesteśmy prawdopodobnie pierwszym fanklubem drużyny piłkarskiej, który uczestniczył w tej paradzie - relacjonują legioniści.

fot. Legia Fan Club NYC
fot. Legia Fan Club NYC
fot. Legia Fan Club NYC
fot. Legia Fan Club NYC
fot. Legia Fan Club NYC

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

DawidL - 10.10.2018 21:26:42, *.play-internet.pl

Super sprawa że tak się fajnie zorganizowaliscie i działacie prężnie jak widać :-) wielki szacunek że mimo odległości nie zapomnieliście o Legii pozdrowienia (L)

oLaf - 10.10.2018 22:19:29, *.dynamic-ra-02.vectranet.pl

brawo!!! w USA to nie takie proste bo tam masę śledzików (wschodnia Polska) i centusiów (podkarpacie) a to takie zajadłe kundle że hej ; )

śmieszek - 10.10.2018 22:19:52, *.stansat.pl

Paradoks: Legioniści z Polonii (amerykańskiej) ;)

NAS - 10.10.2018 22:29:18, *.centertel.pl

Szacunek

Karo(L) - 10.10.2018 22:30:46, *.62.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Brawo NY(L)FC, a czy jedyna na świecie właściwa Polonia w Chicago również organizuje takie marsze?

Cult⚽️Legia - 10.10.2018 23:10:31, *.0

Brawo!Super!Pozdrawiamy!NY!Legiiaa!

cieciu - 10.10.2018 23:51:51, *.101

brawo! Urodziłem się w Warszawie, Legię kocham, Legię sławię!

Kruszyna - 11.10.2018 00:12:36, *.7

Na ostatnim zdjeciu z prawej moj przyjacie(L) "Gilu",od ponad 30-tu lat mieszkajacy w USA,starsi kibole wiedza o kogo chodzi,sercem i duchem zawsze z nasza ukochana Legia!!!..........no i troche za Leeds United.:-))

RafaL - 11.10.2018 00:29:57, *.cg.shawcable.net

Swietne i pozdro z Kanady

Szymon - 11.10.2018 04:54:03, *.80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Zaje.iste... Szkoda że bez piro.... Z racami full wypas. Pozdro... (L).

Ducky - 11.10.2018 06:06:05, *.218

Bro! Jesteś w pierwszym szeregu!!

Wie(L)uń - 11.10.2018 06:20:25, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

super sprawa wielki szacun

Bubu - 11.10.2018 08:59:25, *.dynamic-ra-02.vectranet.pl

Brawo , tak trzymac ,

ass - 11.10.2018 09:08:47, *.9.155.109

Wracajcie do Polski !!!!

do oLaf - 11.10.2018 12:49:15, *.68.ipv4.supernova.orange.pl

po co obrażasz rodaków dzieląc kraj na jakieś strefy , tworzymy i jesteśmy jednością kto jest bez winy niechaj rzuci pierwszy kamieniem

Ali - 11.10.2018 13:24:25, *.134

Poproszę o kontakt do grupy, bo powiem tak - są Polacy w NYC, którzy są z krwi i kości Legi0nistami i nigdy o Was nie słyszeli, nie wiedzą co i kiedy organizujecie.

do Ali - 11.10.2018 13:46:20, *.itsa.net.pl

https://pl-pl.facebook.com/legiafanclubusa/

WIE[L]UNSKI LEGIONISTA - 11.10.2018 19:44:23, *.56

wielki szacun bracia LEGIA wszedzie

do oLaf - 11.10.2018 19:55:23, *.dynamic-ra-02.vectranet.pl

nie obrażam - tak po prostu jest. Nie byłeś w USA to nie wiesz - (niestety) ciemnota wśród 70% Polaków straszna. I nie myśl, że jak ktoś z Białego, Rzeszowa albo Nowego Targu na emigracji to już szybciutko za Legią będzie kibicował ; ))

doAli - 11.10.2018 22:29:28, *.34

Wpadaj na mecz z Wisłą. Dowiesz się więcej o fan clubie. Jeśli nie wiesz gdzie, wyślij prywatną wiadomość przez fecebook, albo insta.

Tonic - 11.10.2018 22:32:39, *.nycmny.fios.verizon.net

Do Ali
Witam. Jesli chcesz sie z Nami skontaktowac I uzyskac informacje o Naszej dzialalnosci to podaj swoje namiary (email albo telefon) a My sie odezwiemy. Pozdrawiam (L)

Mlody - 13.10.2018 03:16:24, *.dyn.optonline.net

With.jestem zNJ i kibicem Legii prosilbym namiary naw fan club Nowy York.pozdrawiam