fot. Legia Fan Club NYC
REKLAMA

Legioniści z Nowego Jorku wzięli udział w Paradzie Pułaskiego

TONIC, źródło: Legionisci.com

Po raz 81. na Piątej Alei na Manhattanie w Nowym Jorku pojawiły się biało-czerwone flagi. Jak co roku w pierwszą niedzielę października amerykańska Polonia obchodziła swoje święto. Ta manifestacja polskości odbywa się w rocznicę śmierci generała Kazimierza Pułaskiego.

- W tym roku po raz pierwszy my jako Fan Club Legii Warszawa z Nowego Jorku postanowiliśmy czynnie uczestniczyć w tych uroczystościach. Kilka tygodni przed paradą zaczęlismy przygotowania. Trzeba było najpierw zdobyć pozwolenie na uczestnictwo w paradzie, a potem zorganizować walory estetyczne - relacjonują fani Legii.

Kibice przygotowali sześciometrowy banner w barwach z napisem "Fan Club Legia New York", który był niesiony na początku legijnej grupy. Z Polski dotarły natomiast specjalnie uszyte na tę okazję flagi, które świetnie uzupełniały prezentację legionistów.

fot. Legia Fan Club NYC

- W niedzielę po południu cała nasza ponad 40-osobowa grupa wspierana przez nasze żony i pociechy zebrała się na Manhattanie w okolicach Piątej Alei, jednej z najbardziej znanych i najdroższych ulic na świecie. Przemarsz zaczął się około godziny 16. Przez całą drogę towarzyszył nam "Sen o Warszawie" puszczany z głośnika. Śpiewaliśmy także legijne piosenki. Impreza zakończyła się na skrzyżowaniu z 53 ulicą. Jesteśmy prawdopodobnie pierwszym fanklubem drużyny piłkarskiej, który uczestniczył w tej paradzie - relacjonują legioniści.

fot. Legia Fan Club NYC
fot. Legia Fan Club NYC
fot. Legia Fan Club NYC
fot. Legia Fan Club NYC
fot. Legia Fan Club NYC

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

+dodaj komentarz
Radek - 17.10.2018 / 02:07, *..nycmny.fios.verizon.net

Do Ali. Jak szukasz kontaktu to rowniez pisz na kalaban@poczta.onet.pl pozdro

odpowiedz
Radek - 14.10.2018 / 04:43, *..nycmny.fios.verizon.net

Do Mlody
Pisz na kalaban@poczta.onet.pl

odpowiedz
Mlody - 13.10.2018 / 03:32, *..dyn.optonline.net

Proszę namiary na fan club Legia NY

odpowiedz
Mlody - 13.10.2018 / 03:16, *..dyn.optonline.net

With.jestem zNJ i kibicem Legii prosilbym namiary naw fan club Nowy York.pozdrawiam

odpowiedz
Tonic - 11.10.2018 / 22:32, *..nycmny.fios.verizon.net

Do Ali
Witam. Jesli chcesz sie z Nami skontaktowac I uzyskac informacje o Naszej dzialalnosci to podaj swoje namiary (email albo telefon) a My sie odezwiemy. Pozdrawiam (L)

odpowiedz
doAli - 11.10.2018 / 22:29, *..34

Wpadaj na mecz z Wisłą. Dowiesz się więcej o fan clubie. Jeśli nie wiesz gdzie, wyślij prywatną wiadomość przez fecebook, albo insta.

odpowiedz
do oLaf - 11.10.2018 / 19:55, *..dynamic-ra-02.vectranet.pl

nie obrażam - tak po prostu jest. Nie byłeś w USA to nie wiesz - (niestety) ciemnota wśród 70% Polaków straszna. I nie myśl, że jak ktoś z Białego, Rzeszowa albo Nowego Targu na emigracji to już szybciutko za Legią będzie kibicował ; ))

odpowiedz
WIE[L]UNSKI LEGIONISTA - 11.10.2018 / 19:44, *..56

wielki szacun bracia LEGIA wszedzie

odpowiedz
do Ali - 11.10.2018 / 13:46, *..itsa.net.pl

https://pl-pl.facebook.com/legiafanclubusa/

odpowiedz
Ali - 11.10.2018 / 13:24, *..134

Poproszę o kontakt do grupy, bo powiem tak - są Polacy w NYC, którzy są z krwi i kości Legi0nistami i nigdy o Was nie słyszeli, nie wiedzą co i kiedy organizujecie.

odpowiedz
do oLaf - 11.10.2018 / 12:49, *..68.ipv4.supernova.orange.pl

po co obrażasz rodaków dzieląc kraj na jakieś strefy , tworzymy i jesteśmy jednością kto jest bez winy niechaj rzuci pierwszy kamieniem

odpowiedz
ass - 11.10.2018 / 09:08, *..9.155.109

Wracajcie do Polski !!!!

odpowiedz
Bubu - 11.10.2018 / 08:59, *..dynamic-ra-02.vectranet.pl

Brawo , tak trzymac ,

odpowiedz
Wie(L)uń - 11.10.2018 / 06:20, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

super sprawa wielki szacun

odpowiedz
Ducky - 11.10.2018 / 06:06, *..218

Bro! Jesteś w pierwszym szeregu!!

odpowiedz
Szymon - 11.10.2018 / 04:54, *..80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Zaje.iste... Szkoda że bez piro.... Z racami full wypas. Pozdro... (L).

odpowiedz
RafaL - 11.10.2018 / 00:29, *..cg.shawcable.net

Swietne i pozdro z Kanady

odpowiedz
Kruszyna - 11.10.2018 / 00:12, *..7

Na ostatnim zdjeciu z prawej moj przyjacie(L) "Gilu",od ponad 30-tu lat mieszkajacy w USA,starsi kibole wiedza o kogo chodzi,sercem i duchem zawsze z nasza ukochana Legia!!!..........no i troche za Leeds United.:-))

odpowiedz
cieciu - 10.10.2018 / 23:51, *..101

brawo! Urodziłem się w Warszawie, Legię kocham, Legię sławię!

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 10.10.2018 / 23:10, *..0

Brawo!Super!Pozdrawiamy!NY!Legiiaa!

odpowiedz
Karo(L) - 10.10.2018 / 22:30, *..62.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Brawo NY(L)FC, a czy jedyna na świecie właściwa Polonia w Chicago również organizuje takie marsze?

odpowiedz
NAS - 10.10.2018 / 22:29, *..centertel.pl

Szacunek

odpowiedz
śmieszek - 10.10.2018 / 22:19, *..stansat.pl

Paradoks: Legioniści z Polonii (amerykańskiej) ;)

odpowiedz
oLaf - 10.10.2018 / 22:19, *..dynamic-ra-02.vectranet.pl

brawo!!! w USA to nie takie proste bo tam masę śledzików (wschodnia Polska) i centusiów (podkarpacie) a to takie zajadłe kundle że hej ; )

odpowiedz
DawidL - 10.10.2018 / 21:26, *..play-internet.pl

Super sprawa że tak się fajnie zorganizowaliscie i działacie prężnie jak widać :-) wielki szacunek że mimo odległości nie zapomnieliście o Legii pozdrowienia (L)

odpowiedz